Προς το περιεχόμενο

Nέο Galaxy Note8 από τη Samsung με Infinity Display 6,3 ιντσών και διπλή, κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος έχει την οικονομική δυνατότητα το αγοράζει, όποιος δεν έχει ας αφήσει τις ειρωνείες και ας πάρει κάτι φθηνότερο,δόξα το θεό επιλογές υπάρχουν.Παντως είναι το ΕΡΓΑΛΕΙΟ.

 

Εγώ που έχω την δυνατότητα να το αγοράσω αλλά μου φαίνεται γελοίο το 1 χιλιάρικο μπορώ να σχολιάσω;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ωραίο κινητό με αναμένομενα καλά features αλλά φαινεται πώς έψαχναν κάτι απλά για να ξεχωρίσει απο το S8 και αυτός είναι ο λόγος της διπλής κάμερας, των 6GB RAM και του S-pen(που έτσι και αλλιως συνηθιζόταν). Επιπλέον αν εξαιρέσουμε το Galaxy S2 κανένα Smartphone της σειράς S δεν ήταν τετραγωνισμένο.Αντιθέτως η λογική του τετραγωνισμού είναι χαρακτηριστικό της σειράς Note.

 

 

Εκεί που εστιάζω εγώ είναι στην μπαταρία.

Κινητό για επαγγελματίες και μπαταρία 3.300mAh και 6.3 inches οθόνη απλά δεν αντέχει χωρίς φόρτιση μια φορά την ημέρα.

Από την άλλη κανένας(επαγγελματίας) χρήστης της σειράς NOTE μετά το περσινο φιάσκο δεν μπορεί να κατηγορήσει την Samsung για μικρή μπαταρία ΑΝ αυτή είναι ασφαλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και πολλοι ακομα θα περιμένω κι εγώ να πέσει καπως η τιμή για να το τιμήσω. Για να αλλαξω το note 4 που με εχει βγάλει ασπροπρόσωπο μεχρι τώρα (από όταν περασα custom rom ακομα πιο πολύ)

 

ΥΓ: Βγηκαν ήδη θήκες UAG!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε εμένα δεν άρεσε το setup της κάμερας? Εννοώ τη μαυρίλα πίσω το οποίο μου κάθετε πολύ άσχημα στα χρωματιστά μιας και στο μαύρο δεν κάνει τόσο μεγάλη αντίθεση. Κατά τα άλλα το βρίσκω άριστο και μια κατηγορία μόνο του μιας και εκτός από το S-pen υπάρχει και το ανάλογο software που το υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@voltmod Το μέγεθος του κύριου σενσορα (1/2.3) με μέγεθος pixel 1.55 προδιαθέτει για πολυ καλές φωτογραφίες αλλά από που προκύπτει?
Δεν το βρήκα σε κάποια πηγή.

Δεν εχω δει βέβαια το video. Το βλέπω τώρα.....

Nope δεν είδα κάτι...

 

Edit: Το πιθανότερο είναι να έχει 1/2.55, 1.4μm μέγεθος πιξελ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ένα πενάκι το κάνει το απόλυτο εργαλείο για επαγγελματίες και σε σχέση με το S8+. Κλαίω με τον τίτλο του άρθρου.

https://www.google.gr/amp/s/www.theverge.com/platform/amp/2017/8/22/16182716/samsung-bixby-expand-countries-australia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το iPhone 8 μάθαμε πότε θα είναι διαθέσιμο....?

 

Σύντομα...θα παρουσιαστεί, το ποτέ θα είναι (ευρέως) διαθέσιμο μάλλον ας πούμε (από τώρα) Καλά Χριστούγεννα!
Βέβαια η αναμονή...αξίζει. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κινητό με αναμένομενα καλά features αλλά φαινεται πώς έψαχναν κάτι απλά για να ξεχωρίσει απο το S8 και αυτός είναι ο λόγος της διπλής κάμερας, των 6GB RAM και του S-pen(που έτσι και αλλιως συνηθιζόταν). Επιπλέον αν εξαιρέσουμε το Galaxy S2 κανένα Smartphone της σειράς S δεν ήταν τετραγωνισμένο.Αντιθέτως η λογική του τετραγωνισμού είναι χαρακτηριστικό της σειράς Note.

 

 

Εκεί που εστιάζω εγώ είναι στην μπαταρία.

Κινητό για επαγγελματίες και μπαταρία 3.300mAh και 6.3 inches οθόνη απλά δεν αντέχει χωρίς φόρτιση μια φορά την ημέρα.

Από την άλλη κανένας(επαγγελματίας) χρήστης της σειράς NOTE μετά το περσινο φιάσκο δεν μπορεί να κατηγορήσει την Samsung για μικρή μπαταρία ΑΝ αυτή είναι ασφαλής.

Ξέρω πολλούς επαγγελματίες που είχαν το iPhone 5 και 5S και μια χαρά τα κατάφερναν (!!!) Το κινητό όλη την ημέρα στην πρίζα ή στον αναπτήρα. Το ίδιο θα κάνουν και με αυτό, άσε που αυτό φορτίζει στο φτερό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν σκοπο να το παρουνε, τι παραπανω θα κανει σε οσους εχουνε smartphone τελευταιων ετων, οποιασδηποτε μαρκας με 2+ραμ,τετραπυρηνα ως οκταπυρηνα, θα ανοιγει πιο γρηγορα το chrome και το facebook απο τα δικα τους κινητα και κατα ποσο; ρε παιδια ας σοβαρευτουμε λιγο απεναντι στα μαρκετινκ των εταιριων, να αγοραζουμε κατι οταν υπαρχει λογος και αναγκη πραγματικη οχι οταν βγαινει κατι καινουριο... αυτα κανουμε ολοι γιαυτο η σαμσουνγκ το δινει 1000+ γιατι πολλοι τσιμπανε... βλεποντας την διαφημιση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...