Προς το περιεχόμενο

Nέο Galaxy Note8 από τη Samsung με Infinity Display 6,3 ιντσών και διπλή, κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υ.γ2 : Και για να απαντησω για το θεμα της μη αφαιρουμενης μπαταριας πλεον ξεχαστε την παιδια.. Δεν θα υπαρχει σε λιγο καιρο σε κανενα high end κινητο, και η αδιαβροχοποιηση ειναι εξισου σημαντικη για ολους..

Επισης ζουμε στην εποχη των power bank που βγαινουν και σε πολυ μικρες διαστασεις και μαλιστα πολλα android κινητα φορτιζουν τα τηλεφωνα ειτε με φορτιστες ειτε με power bank με quick charge σε χρονο ρεκορ για να κρατησουν ΑΝ δεν σας φτασει η μπαταρια, που απο προσωπικη εμπειρια με το s8+ που το λιωνω φτανει και παραφτανει.. 

 

Σημαντική η αδιαβροχοποιηση. Όταν όμως στο note 4 χαλασε η μπαταρία στον 1.5 χρόνο και εκανε reboot το κινητό όταν το ζόριζες με μπαταρία κατω του 50%, απλά πηρα μια αλλη και την αλλαξα. Ακόμα και στο παλιο μου iphone 4 το ίδιο είχα κανει (στα 3 χρόνια). Με αυτά, για να κρατήσεις την αδιαβροχοποιηση θα πρεπει είτε να το πας στην samsung (πληρωνοντας καμποσα) είτε να το πας καπου έξω (αν τους εμπιστευεσαι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντική η αδιαβροχοποιηση. Όταν όμως στο note 4 χαλασε η μπαταρία στον 1.5 χρόνο και εκανε reboot το κινητό όταν το ζόριζες με μπαταρία κατω του 50%, απλά πηρα μια αλλη και την αλλαξα. Ακόμα και στο παλιο μου iphone 4 το ίδιο είχα κανει (στα 3 χρόνια). Με αυτά, για να κρατήσεις την αδιαβροχοποιηση θα πρεπει είτε να το πας στην samsung (πληρωνοντας καμποσα) είτε να το πας καπου έξω (αν τους εμπιστευεσαι).

Μα περαν της αδιάβροχοποιησης, όλα για τα λεφτά γίνονται αυτό είναι προφανές ότι θέλουν να μας αρμεξουν για αυτό και σιγά σιγά θα το υιοθετήσουν όλες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η τιμή του λέει ο ίδιος που κράζει την Apple για τις τιμές των δικών της κινητών.. 1000€ για κινητο; Όποιος το παίρνει για δουλειά, χαλάλι.. Όποιος το παίρνει από βίτσιο, τα βίτσια είναι ακριβά :) Αντικειμενικά μιλώντας, η αγορά των κινητών αλλάζει, όσο πέφτουν οι πωλήσεις οι τιμές αντισταθμιστικά θα ανέβουν. Πολύ ακριβό για μένα, για άλλους ίσως όχι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε εμενα μάλλον δεν διάβασες καλά τι εγραψα.. Πουθενά δεν είπα ότι είναι ωραία η τιμή του, ειπα ότι αυτοί που κραζουν για αυτή την τιμή και μεθαύριο θα θεωρούν λογική αυτή του iPhone είναι εκτός τόπου και χρόνου.

Η θεωρείς ένα κινητό ακριβό απο ένα ποσό και επάνω ή όχι.

Και προσωπικα το να φιλοσοφήσει κάποιος ποια αγαθά καταναλωτικά είναι χρήσιμα ή όχι ποια αξίζουν τον οβολό μας και ποια όχι είναι που λέμε περι ορέξεως.. Κάθε φορά στο λανσάρισμα ενός νέου κινητού ή καταναλωτικου αγαθού βλέπουμε τα ίδια. Καλό θα είναι να έχουμε την ωριμότητα να αποφεύγουμε να σχολιάζουμε τι ειναι σωστό και τι όχι, γιατί πάντα υπάρχει αντίλογος.(η τελευταία παράγραφος είναι σχόλιο γενικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ακριβο day one

 

Γνωστος μου για την δουλεια του τσιμπησε στα ιδια χρηματα ενα s8 και με τα ρεστα ενα ms surface pro 3.

 

Δεν λεω ωραιο το note 8 αλλα 150 ευρω πανω απο το note 7 ρε Samsung(875αρχικη τιμη).

Ετσι θα βγαλεις τα σπασμενα απο τις μπαταριες του 7,σε βαρος των πελατων σου?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολύθηκα πριν ένα μήνα από τη δουλειά μου και δεν παίζει φράγκο αλλά έκανα σήμερα brainstorming με τα φιλαράκια στην καφετέρια από τις 12 το πρωί και βρήκαμε τρόπο να βάλω χέρι στη σύνταξη του γέρου. Η επόμενη αγορά μου

Προτείνω brainstorming με τα φιλαράκια για ληστεία τράπεζας. Aim high man!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολύθηκα πριν ένα μήνα από τη δουλειά μου και δεν παίζει φράγκο αλλά έκανα σήμερα brainstorming με τα φιλαράκια στην καφετέρια από τις 12 το πρωί και βρήκαμε τρόπο να βάλω χέρι στη σύνταξη του γέρου. Η επόμενη αγορά μου

federer εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παραμείνω στο αξιοπρεπές παλιό μου κινητό. Είναι πολλά τα γκαφρα που ζητάνε.

 

Σε γενικές γραμμές όμως το κινητό τα σπάει και από εμφάνιση και από χαρακτηριστικά. Και το πενάκι απίστευτα λειτουργικό. Θα ήθελα πάρα πολύ να δω επιτέλους και το επόμενο iPhone για να έχω μια λίγο πιο σφαιρική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγνητική βάση κάτι σαν αυτό https://www.amazon.co.uk/Aluminum-Magnetic-Rotation-Samsung-Smartphones/dp/B01B4K4SI4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1503517485&sr=8-1-spons&keywords=magnetic+phone+holder+car&psc=1

 

Έχει δυνατό μαγνήτη και βάζεις ένα κομμάτι μέταλλο μέσα στη θήκη του κινητού σου.

 

Χρησιμοποίησα για λίγο κάτι τέτοιο, αλλά σε κάθε λακούβα έπεφτε.

 

Ίσως δεν ήταν αρκετά δυνατός ο μαγνήτης...

ίσως δεν ήταν για Ελλάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός οτι ενα σωρο εδω μεσα γράφουν,  θα ηθελα να δω και το νεο iPhone για να αποφασίσω,  δειχνει και το target group του κινητου που φυσικά έχει αλλάξει σε σχεση με το παρελθόν. 

Αυτο δε θα το διαβαζες ΠΟΤΕ στο παρελθόν.  Αυτοι που παιρναν νοτε  κατα κανονα δε θα παιρναν iPhone ακόμα και αν τους το εδινες τσαμπα.. 

Ειναι η ιδια κατηγορία iPhone users,  που διναν πολλα λεφτα για κινητο.  Αυτοι πλεον εχουν το δίλημμα,  iPhone ή Note 8?

Ολα στο design..  3300 μπαταρία σε Business κινητο με 6.3 οθονη?..  Για να είναι 1 χιλιοστο λεπτότερο μη χαλάσουμε το look. 

Οι περισσοτεροι που παιρναν νοτε,  όπως και εγω που εχω νοτε 4, δεν το αγοραζουν. 

Ειχα πάρει το νοτε 4 6 μηνες αφου βγηκε περίπου,  στα 450€.. 

1000€ για κινητο που δε βγαζει μερα η μπαταρία του σε βαρια χρηση? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

υ.γ2 : Και για να απαντησω για το θεμα της μη αφαιρουμενης μπαταριας πλεον ξεχαστε την παιδια.. Δεν θα υπαρχει σε λιγο καιρο σε κανενα high end κινητο, και η αδιαβροχοποιηση ειναι εξισου σημαντικη για ολους..

Επισης ζουμε στην εποχη των power bank που βγαινουν και σε πολυ μικρες διαστασεις και μαλιστα πολλα android κινητα φορτιζουν τα τηλεφωνα ειτε με φορτιστες ειτε με power bank με quick charge σε χρονο ρεκορ για να κρατησουν ΑΝ δεν σας φτασει η μπαταρια, που απο προσωπικη εμπειρια με το s8+ που το λιωνω φτανει και παραφτανει.. 

+1 απο μενα ,ποια αποσπωμενη 1000 φορες αδιαβροχο ετσι εχασα το iphone 6 οταν βουτηξε στο οιυσκυ στο κατο κατο powerbank υπαρχουν αλλα το κινητο σε σακουλα δεν το βαζω και το δευτερο που μου εχει σπασει τα @@ με μερικους το ir,βρε πατε μας 15 χρονια πισω η ζητηστε ενα κουμπακι on of στο κινητο να ανοιγεται την τιβι σας,ελεος ασε που φημες λενε οτι υπαρχουν αλλοι 5 τροποι  να χειριζεστε αλλες συσκευες με το κινητο αρκει να μην ειναι συσκευες των παπουδων σας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...