Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, talibanakos είπε

Μονο εμενα ενοχλησε το γεγονος οτι ειχαμε 3/3 βολες πετυχημενες;

Spoiler

όχι, αλλά υπάρχει και το αντεπιχείρημα οτι ο δράκος ήταν σε πολύ κακή κατάσταση και άρα πολύ πιο ευάλωτος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

Η σειρά για μένα τελείωσε στην 6 σεζόν. Από εκεί και πέρα είναι σαν να βλέπω Αλλη σειρά αυτή την αίσθηση εχω. 

Ειναι λογικό να έχεις τέτοια αίσθηση, αφού μετά την 6η σεζόν το σκηνικό πηγαίνει στο πεδίο μάχης, ενώ παράλληλα πρωταγωνιστεί η μαγεία. 

Όμως αυτό ηταν κάτι αναμενόμενο :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wizzy είπε

"Αύριο" που δεν θα επαληθεθεί η θεωρία σου, να μην γκρινιάζεις, ΟΚ; 😋😁

Δεν έχω γκρινιάζει για τις θεωρίες μου, αλλά για ένα fail επεισόδιο, που ήταν και μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, pontez2 said:

Ειναι λογικό να έχεις τέτοια αίσθηση, αφού μετά την 6η σεζόν το σκηνικό πηγαίνει στο πεδίο μάχης, ενώ παράλληλα πρωταγωνιστεί η μαγεία. 

Όμως αυτό ηταν κάτι αναμενόμενο :)

Δεν είναι αυτό μου βγάζει βιασύνη σκηνές που θα έπρεπε να πάρουν παραπάνω επεισόδια περνάνε στα γρήγορα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ή απο νίντζα leakers με drones κλπ κόλπα πχ σκαρφάλωμα σε δέντρα, τηλεσκόπια κλπ για να τραβήξουν μια δυο φωτογραφίες. Που παρεμπιπτόντως μη ξεχνάμε ότι έχουν γυρίσει και εναλλακτικά τέλη/ fake σκηνές, οπότε ένα από τα leaks εάν τα κάλυψαν όλα είναι το σωστό :P

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kon1to είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

όχι, αλλά υπάρχει και το αντεπιχείρημα οτι ο δράκος ήταν σε πολύ κακή κατάσταση και άρα πολύ πιο ευάλωτος...

Spoiler

ευαλωτος my sweet ass... μιλαμε για κινουμενο στοχο που τον βαρεσαν ενω ηταν πισω απο βουνα, εν κινηση και οι ιδιοι , εν πλω κτλ... πανευρωπαηλιθια σκηνη , καλυτερα να δειχνανε οτι ο δρακος κουραστηκε και επεσε και πνιγηκε παρα αυτο. οι δρακοι που ειναι το πιο feared creature πεθαινει απο μεγαλα crossbows που βαρανε προς τα πανω χωρις να χανουν εμβελεια και torque.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, kirileman είπε

Δεν έχω γκρινιάζει για τις θεωρίες μου, αλλά για ένα fail επεισόδιο, που ήταν και μαύρο.

Το ακουω από αρκετα ατομα αυτό ότι ηταν σκοτεινο  το 3 επεισοδίο , όμως δεν είναι και απολυτα λογικο ? Βραδυ εγινε η μαχη . Το να πουμε ότι επέλεξαν να γινει βραδυ η μαχη για  να γλυτώσουν λαθος  οι ατέλειες στα εφε εινα άλλη κουβεντα .  

Ταινιες όπως πχ Sicario 2 εχει πολύ καλες κριτικες για τα σκοτεινα τις σημεια .  Προσωπικα αν και καταλαβαίνω ότι σε αρκετους δεν αρεσει το σκοταδι , εμενα μου αρεσε , αυτό που με χαλασε ηταν η χρωματικη παλετα εμοιαζε λες και ηταν 6bit αντι για 8 η 10 και εβλεπα παντου διαβαθμίσεις από το απολυτο μαυρο στο γκρι η μπλε σαν OIL effect ένα πραγμα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Que sera sera said:

Πλήρεις ενθουσιασμού οι ηθοποιοί για τον τρόπο με τον οποίο τελειώνει η σειρά 

https://streamable.com/tanow

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Que sera sera είπε

Πλήρεις ενθουσιασμού οι ηθοποιοί για τον τρόπο με τον οποίο τελειώνει η σειρά 

https://streamable.com/tanow

Υπήρξε ποτέ ηθοποιός που δήλωσε ότι είναι απογοητευμένος από τη σειρά ή την ταινία στην οποία συμμετείχε και μάλιστα πριν να προβληθεί ή/και να ολοκληρωθεί η προβολή?

Έγιναν πάμπλουτοι και διάσημοι, οπότε τι πιο φυσιολογικό από το να δηλώνουν ότι είναι ευχαριστημένοι και ικανοποιημένοι, ακόμη κι αν επρόκειτο για τη μεγαλύτερη πατάτα των αιώνων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το ξαναλέω, σε χαμηλού κόστος προτζέκτορα, η εικόνα στο 3ο ήταν αποκαρδιωτική, σε καλή plasma όμως, ήταν σκοτεινή ακριβώς όσο έπρεπε χωρίς να δημιουργείται θέμα

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, SB_1957 said:

Υπήρξε ποτέ ηθοποιός που δήλωσε ότι είναι απογοητευμένος από τη σειρά ή την ταινία στην οποία συμμετείχε και μάλιστα πριν να προβληθεί ή/και να ολοκληρωθεί η προβολή?

Έγιναν πάμπλουτοι και διάσημοι, οπότε τι πιο φυσιολογικό από το να δηλώνουν ότι είναι ευχαριστημένοι και ικανοποιημένοι, ακόμη κι αν επρόκειτο για τη μεγαλύτερη πατάτα των αιώνων!

Ναι, στο λινκ αν πατήσεις και το δεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...