Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλαρώστε. Όταν υπάρχουν επιχειρήματα και από τις δύο πλευρές είναι δεκτός ο διάλογος.

Είπαμε κάποιοι χαλάστηκαν, και άλλοι χαλάστηκαν λιγότερο. Αυτή είναι η 8η σεζόν.

Δυστυχώς οι σεναριογράφοι είναι σεναριογράφοι και όχι συγγραφείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, geodrako είπε
 
 
 
1 λεπτό πριν, geodrako είπε

Δεν είναι αυτό, είναι ότι καταντάει βαρετό. Και παιδιαρίστικό. Αν δε μ αρέσει το τέλος ακυρώνω όλη τη σειρά δηλαδή? Πολύ λογικό!

Δεν ακυρώνει κάπιοος τη σειρά εξετίας του  τέλους της.

Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι το got είναι ίσως η καλύτερη σειρά που έχω δει. Παρόλα αυτά ο 8ο κύκλος δεν ήταν του ίδιου επιπέδου. Λες και τον έγραψε άλλος . 

Και αν θες να πούμε για το τέλος , μια σειρά με τόσες ανατροπές και να μην σε αφήσει ούτε μια φορά με ανοιχτό το στόμα στο τελευταίο επισόδιο??? 

 

 απο το χρήστη bennywelch91

https://www.imdb.com/review/rw4869832/?ref_=tt_urv

Τα λέει ωραία. 

Επεξ/σία από Masma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει που μερικοί βαφτίζεται τον εαυτο σας ειδικούς στο θέμα και ολοι όσοι διαφωνούν είναι του κωστα και της ελενης, dracarys λοιπόν και σε εσάς 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Masma είπε

Και αν θες να πούμε για το τέλος , μια σειρά με τόσες ανατροπές και να μην σε αφήσει ούτε μια φορά με ανοιχτό το στόμα στο τελευταίο επισόδιο??? 

Η σκηνή που ο δράκος σηκώνεται πίσω από την Νταινέρης, εμένα προσωπικά με άφησε με το στομα ανοιχτό. Ειναι τέτοιος ο συμβολισμος στη σκηνή αυτή που ανατρίχιασα.

Βέβαια ολα έχουν σχέση με το τι περιμένει κανεις. Αν αυτο ας πουμε δεν συγκινεί, δε ξέρω τι ακριβως θα συγκiνουσε :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pontez2 είπε

Η σκηνή που ο δράκος σηκώνεται πίσω από την Νταινέρης, εμένα προσωπικά με άφησε με το στομα ανοιχτό. Ειναι τέτοιος ο συμβολισμος στη σκηνή αυτή που ανατρίχιασα.

Βέβαια ολα έχουν σχέση με το τι περιμένει κανεις. Αν αυτο ας πουμε δεν συγκινεί, δε ξέρω τι ακριβως θα συγκiνουσε :)

Μεχρι εκει περιπου το επεισοδιο κυλισε υποφερτα, σχεδον καλα, αν εξαιρεσεις τους ασπιλους που εκαναν respawn κλπ.

Η σκηνη αυτη ηταν καταπληκτικη, και γενικα αξιζουν credits στο cgi crew για την απιστευτη δουλεια του, καθως και σε ολους οσους δουλεψαν για το αρτια τεχνικο αποτελεσμα (πλην s08e03)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Η σκηνή που ο δράκος σηκώνεται πίσω από την Νταινέρης, εμένα προσωπικά με άφησε με το στομα ανοιχτό. Ειναι τέτοιος ο συμβολισμος στη σκηνή αυτή που ανατρίχιασα.

 Βέβαια ολα έχουν σχέση με το τι περιμένει κανεις. Αν αυτο ας πουμε δεν συγκινεί, δε ξέρω τι ακριβως θα συγκiνουσε :)

Εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι η σκηνή με τον θάνατο της Ντάνυ ήταν εξαίρετη πραγματικά 

Μπορείς να μας πεις την άποψή σου για την σκηνή που είναι όλο το ζουμί μιας 8ετίας, εκεί που παίζεται τελικά το Game of Thrones ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Μπορείς να μας πεις την άποψή σου για την σκηνή που είναι όλο το ζουμί μιας 8ετίας, εκεί που παίζεται τελικά το Game of Thrones ; 

Ποια απ όλες εννοείς; Διοτι κατά την άποψή μου το ζουμί της 8ετίας έχει παιχτεί στα 4 τελευταία επεισόδια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pontez2 είπε

Ποια απ όλες εννοείς; Διοτι κατά την άποψή μου το ζουμί της 8ετίας έχει παιχτεί στα 4 τελευταία επεισόδια :-)

H σκηνή που βγαίνει ο Τύριον και βγάζει βασιλιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pontez2 είπε

Η σκηνή που ο δράκος σηκώνεται πίσω από την Νταινέρης, εμένα προσωπικά με άφησε με το στομα ανοιχτό. Ειναι τέτοιος ο συμβολισμος στη σκηνή αυτή που ανατρίχιασα.

Βέβαια ολα έχουν σχέση με το τι περιμένει κανεις. Αν αυτο ας πουμε δεν συγκινεί, δε ξέρω τι ακριβως θα συγκiνουσε :)

 
 
 
 
 
 
Spoiler

Ναι δίκιο έχεις ήταν όντως πολύ ωραία σκηνή. Εννοούσα να δω την " έκπληξη".  ΠΧ ότι θα φάει ο John την Καλίσι μπαμ έκανε.

Οκ δεν περίμενα το Bran βασιλιά αλλά τελικά τι έκανε σε όλο το got? Ο βασικός ρόλος που έπεξε στην ιστορία ποιος ηταν?( έκανε το bait)

Winter is coming 8 seasons και τελειώνει το θέμα των white walker σε ένα επισόδειο.

Άπειρα αναπάτητα ερωτήματα 'αφησαν στον αέρα.

Δεν λέω αν είναι λάθος η σωστό το τέλος αυτό υποκειμενικό είναι απλά μια σειρα με ανατροπές εκπλήξεις, μια σειρά απρόβλεπτη είχε ένα τέλος όχι" όμορφο" στα δικά μου μάτια τουλάχιστον. Και με τη λέξη τελος ενοοώ όλη την 8η season όχι μόνο το τελευταίο επισόδιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...