Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα έχουμε δύο μάχες από ότι φαίνεται, μία στο winterfell και μία στο king's landing. Τώρα έχει πολύ ενδιαφέρον για το ποιος θα κερδίσει στο winterfell. Φαντάζομαι θα κερδίσει ο night king αλλά όσοι επιβιώσουν θα πάνε στο king's landing όπου θα πάρουν τη ρεβάνς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πολυ ενδιαφερουσα τηλεοπτικη σειρα ηρθε στο τελος της και προσωπικα νομιζω το καλυτερο ειναι να την δουμε χωρις προβλεψεις και σποιλερ και να την ευχαριστηθουμε με οτι εχει να μας δωσει ακομη.Διαβασα καποιες αποψεις που εκφραζουν μια μικρη δυσαρεσκεια,λογικη ως ενα σημειο.Κανενα σεναριο παντως δεν νομιζω να καταφερνε να αποδωσει απολυτα σωστα το βιβλιο ,το οποιο ,ακομη και το ιδιο,και ας ειναι εργο ενος μεγαλου αυγγραφεα,εχει καποια κενα.Αλλωστε και τα μεγαλυτερα εργα της λογοτεχνιας αν τα περασεις απο κριτικη τυπου κοσκινο ,κατι θα βρεις,απο οποιο πρισμα και να κοιταξεις. Την συνολικη εικονα κραταμε που ηταν πολυ ενδιαφερουσα.Ελπιζω να ευχαριστησει τους περισσοτερους μας η εξελιξη και το τελος,εγω παντως μεχρι να τελειωσει ,δεν ξαναρχομαι,(ουτε σε ξενα sites διαβαζω)για να μην φαω αδεσποτο σποιλερ.

Ε ενταξει,να βλεπεις κατι τοσο ξεχωριστο χρονια και να ερθει ενας χαζοπιτσιρικας στο σχετικο νημα του ινσομνια και να πεταξει καμμια μπομπα και να στο χαλασει πριν προλαβουν οι mods να το σβησουν,λεω να το αποφυγω σαν ενδεχομενο.  :)

 

Τα λεμε μετα το τελος της σειρας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο επεισόδιο , δεύτερη ΜΕΓΑΛΗ απογοήτευση. Η πλοκή και οι διάλογοι είναι της ΠΛΑΚΑΣ. Πέρασε το 1/3 της σεζόν με πράγματα που μπορούσαν να τα έχουν δείξει σε 15 λεπτά με το ζόρι. Έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι θα παίξει μεγάλη απογοήτευση στο κομμάτι της πλοκής και ότι δούμε από μάχες θα είναι αυτό που θα μας μείνει. Πολλες σκηνές στα 2 πρώτα επεισόδια είναι απλά για ΓΕΛΙΑ!!

  • Like 1
  • Confused 10
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι παμε για επικο 3ο επ. το χουμε αντιληφθει αραγε;

Υ.Γ. 

Spoiler

Ντενερις φτανει κοριτσι μου, κανενας δε θελει να σου φαει τον θρονο ημαρτον πια. Πολυ περισσοτερο ο Σνοου που ψιλοχεστηκε γενικως για τους τιτλους και ειναι ο μονος που χει  καταλαβει τι γινεται

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ο επεισόδιο κατα τη γνώμη μου είναι μια σφαλιάρα σε αυτούς που λένε ότι από τη στιγμή που σταμάτησε το υλικό από τον Martin η σειρά έχει πάρει τη κάτω βόλτα στην εκβάθυνση των χαρακτήρων και ότι υπολείπεται σε διαλόγους. Πραγματικά δεν θυμάμαι άλλο επεισόδιο που να είχε τόσο καλό character development και οι διάλογοι να είναι ο ένας πιο απολαυστικός από τον άλλον.

  • Like 14
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Επειδή βλέπω ότι ξενίζει το σχόλιο μου , θα πω ότι περίμενα ΠΟΛΛΑ περισσότερα από τα 2 πρώτα επεισόδια του τελευταίου κύκλου. Χεστηκα αν πηδηχτηκε η Αρυα και αν κάθονται στο τζάκι και μπεκροπίνουν τραγουδώντας. Πιο πολύ χρόνο αφιέρωσαν στο τζάκι παρά στην επιστροφή του Τζέιμι. ΑΣΤΕΙΑ πράγματα.

 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thomasG4 είπε

Το 2ο επεισόδιο κατα τη γνώμη μου είναι μια σφαλιάρα σε αυτούς που λένε ότι από τη στιγμή που σταμάτησε το υλικό από τον Martin η σειρά έχει πάρει τη κάτω βόλτα στην εκβάθυνση των χαρακτήρων και ότι υπολείπεται σε διαλόγους. Πραγματικά δεν θυμάμαι άλλο επεισόδιο που να είχε τόσο καλό character development και οι διάλογοι να είναι ο ένας πιο απολαυστικός από τον άλλον.

Εμένα μου φάνηκε αντιγραφή από την αναμονή πριν από battle of helm's deep στο lotr, αλλά τέλος πάντων. Γενικά μου έκανε hollywood, παρόλα αυτά μου άρεσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε οι διαλογοι και οι χαρακτηρες εχουν πεσει κατα πολυ απο τοτε που δεν εχουν πηγαιο υλικο. Κακα τα ψεματα ο Μαρτιν ειναι εξαιρετος φιλολογος που μπορει να σκεφτοταν 2 βδομαδες για να γραψει μια στιχομυθια του Τυριον,τωρα αυτοι σε εναμιση χρονο επρεπε να ετοιμασουν πλοκη ολοκληρου βιβλιου και εχει γινει βουτια στην ποιοτητα σε αυτο το θεμα. Το μονο που ανεβηκε ειναι τα production values

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο,τι λέει ο Thomas.

Επεισόδιο που χαρακτηρίζεται απο τους έντονους διαλόγους, οι οποίοι μαρτυρούν ίσως τον επίλογο πολλών ηρώων της ιστορίας.

Πιστεύω οτι θα επιβεβαιωθεί η φήμη πως στο 3ο επεισόδιο θα έχουμε μη αναμενόμενες και συγκλονιστικές απώλειες. 

Ο Μάρτιν ειναι εδω και επιβεβαιώνεται σε κάθε επεισόδιο εντονότερα.

 

11 λεπτά πριν, Looter είπε
Spoiler

Χεστηκα αν πηδηχτηκε η Αρυα και αν κάθονται στο τζάκι και μπεκροπίνουν τραγουδώντας. Πιο πολύ χρόνο αφιέρωσαν στο τζάκι παρά στην επιστροφή του Τζέιμι. ΑΣΤΕΙΑ πράγματα.

 

Spoiler

Το διαδίκτυο έχει ψιλοφρικάρει με τη συγκεκριμένη σκηνή, ακριβως επειδή βλέπει την Αρυα ως παιδί. Και ο Μάρτιν το εκμεταλλέυτε με τον καλύτερο τρόπο. Μας δείχνει οτι το κορίτσι μεγάλωσε και παράλληλα προκαλεί σοκ. Και του αξίζουν συγχατηρήρια για το πόσο έξυπνα χειρίζεται τον κόσμο που παρακολουθεί τη σειρά

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Ο,τι λέει ο Thomas.

Επεισόδιο που χαρακτηρίζεται απο τους έντονους διαλόγους, οι οποίοι μαρτυρούν ίσως τον επίλογο πολλών ηρώων της ιστορίας.

Πιστεύω οτι θα επιβεβαιωθεί η φήμη πως στο 3ο επεισόδιο θα έχουμε μη αναμενόμενες και συγκλονιστικές απώλειες. 

Ο Μάρτιν ειναι εδω και επιβεβαιώνεται σε κάθε επεισόδιο εντονότερα.

Εγώ είμαι με τον Alastor192 σε αυτό το θέμα. Τα παλιά επεισόδια τα περίμενα σαν τρελός, τώρα μηχανικά τα βλέπω από το 6 κύκλο και μετά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Εγώ είμαι με τον Alastor192 σε αυτό το θέμα. Τα παλιά επεισόδια τα περίμενα σαν τρελός, τώρα μηχανικά τα βλέπω από το 6 κύκλο και μετά.

Ισως επειδη έχεις βαρεθεί. Ισως επειδη ανυπομονείς για το τέλος. Λογικο μετά απο τόσα χρόνια. Δε σε ενδιαφέρουν πλέον οι διάλογοι, ούτε το εξαιρετικο βάθος που υπάρχει σε αυτούς ΕΙΔΙΚΆ στο συγκεκριμένο επεισόδιο, το οποίο ειναι σα να το έχει γράψει ο Μάρτιν σε βιβλίο. Θέλεις να δεις τη μεγάλη μάχη. 

Ουσιαστικά οι περισσότεροι έχετε πέσει στη λούπα αυτου που παραπονιόσασταν (δε ξέρω για εσένα, γενικά το λέω) στη προηγούμενη σεζόν. "Που ειναι οι διάλογοι, ο night king έγινε ακτοντιστης χαχαχα κτλ κτλ". 

Kιόμως η σειρά τιποτα δεν άλλαξε. Εμείς αλλάξαμε. Και θέλουμε 8 χρονια μετά να έρθει το τέλος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...