Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες τους δράκους σαν τους ελέφαντες της Αρχαιότητας. Αν ο αντίπαλος ξέρει πως να τους αντιμετωπίσει, θα στραφούν εν τέλει εναντίον σου! Γι αυτό χρησιμοποιούνταν (οι ελέφαντες) ως στρατηγική εφεδρεία.

Στο κάτω-κάτω, οι δράκοι οπως οι ελέφαντες έχουν κυρίως ψυχολογικό αντίκτυπο στον αντίπαλο. Οι απεθαντοι ομως δεν έχουν κάτι να φοβηθούν/να τους μειωσει την.μαχητική ικανότητα λογω ψυχολογίας!

Επεξ/σία από EmpYristis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ έχω μια απορία:

  Απόκρυψη περιεχομένων

Έχεις 2 δράκους που μπορούν να τα μαμήσουν όλα, για ποιον λόγο να μην παίξουν μόνοι τους μπάλα; Ο ένας θα απασχολεί τον δράκο του night king (αν τελικά μπουκάρει μ' αυτόν, γιατί μας είπαν ότι πάει για τον Μπράν, άρα πεζός) όσο ο άλλος θα τελειώνει την βρώμικη δουλειά και να συνταχθεί ξανά μαζί του με πλεονέκτημα πλέον. Μπορεί να μη το κουβαλήσουν όλο μόνοι τους, ok δεκτό, αλλά δεν δέχομαι ότι δεν μπορούν να προκαλέσουν ένα damage στους walkers αρκετά ισχυρό. Αντιεμπορικό θα μου πεις, οι άλλοι δεν γίνεται να κοιτάνε, αλλά έτσι όπως το έχτισε το σενάριο είναι λίγο χαζό να μην είναι τα κυρίαρχα όπλα τους οι δράκοι και να καταστρώνουν σχέδια απώθησης και παγίδας στον night king χωρίς αυτούς.

4-4-2 θα έπαιζες ή 3-5-2 σε ρόμβο; 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ έχω μια απορία:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Έχεις 2 δράκους που μπορούν να τα μαμήσουν όλα, για ποιον λόγο να μην παίξουν μόνοι τους μπάλα; Ο ένας θα απασχολεί τον δράκο του night king (αν τελικά μπουκάρει μ' αυτόν, γιατί μας είπαν ότι πάει για τον Μπράν, άρα πεζός) όσο ο άλλος θα τελειώνει την βρώμικη δουλειά και να συνταχθεί ξανά μαζί του με πλεονέκτημα πλέον. Μπορεί να μη το κουβαλήσουν όλο μόνοι τους, ok δεκτό, αλλά δεν δέχομαι ότι δεν μπορούν να προκαλέσουν ένα damage στους walkers αρκετά ισχυρό. Αντιεμπορικό θα μου πεις, οι άλλοι δεν γίνεται να κοιτάνε, αλλά έτσι όπως το έχτισε το σενάριο είναι λίγο χαζό να μην είναι τα κυρίαρχα όπλα τους οι δράκοι και να καταστρώνουν σχέδια απώθησης και παγίδας στον night king χωρίς αυτούς.

Επειδη πεθαινουν...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Tazman_NeW είπε

Ένα από τα καλύτερα επεισόδια του GOT. H σειρά είναι  εκεί που είναι λόγω αυτών των επεισοδίων .

Valar Morghulis

Valar dohaeris.

12 ώρες πριν, Philippe είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Η Μελισσάνδρη και ο ένας Θεός σίγουρα θα παίξουν καθοριστικό ρόλο στην επόμενη μάχη. Το έχει πει η ηθοποιός σε συνέντευξή της ότι θα ξανάρθει. Μάλλον θα την εμφανίσουν στο 4ο επεισόδιο που θα είναι προπαρασκευαστικό της μάχης του 5ου.

Αν κρίνω από το preview για το επόμενο, προβλέπεται να δούμε πολύ καλογυρισμένη μάχη, σχεδόν 3D, καμία σχέση με τις παλιές. Και μιας και δεν έδειξε τίποτα από πλοκή στο preview, μάλλον τα περισσότερα από τα 82' θα περιγράφουν τις εξελίξεις της μάχης αυτής καθ' εαυτήν και όλα τα υπόλοιπα θα πάνε για το 4ο.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Η Ντάνα αρχίζει να μου την δίνει στην κράνα με την εμμονή της με τον θρόνο. Γι'αυτό και δεν την βλέπω να την βγάζει καθαρή μέχρι το τέλος-τέλος.  Ίσως αυτή να είναι είναι και η γλυκόπικρη κατάληξη για την οποία έχουν μιλήσει οι δημιουργοί.

Καλά δεν υπάρχει πιθανότητα να τη βγάλει η Νταινερις. Γενικα πολλοί βασικοί χαρακτήρες θα μας χαιρετήσουν. 

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, EmpYristis είπε

Δες τους δράκους σαν τους ελέφαντες της Αρχαιότητας. Αν ο αντίπαλος ξέρει πως να τους αντιμετωπίσει, θα στραφούν εν τέλει εναντίον σου! Γι αυτό χρησιμοποιούνταν (οι ελέφαντες) ως στρατηγική εφεδρεία.

Στο κάτω-κάτω, οι δράκοι οπως οι ελέφαντες έχουν κυρίως ψυχολογικό αντίκτυπο στον αντίπαλο. Οι απεθαντοι ομως δεν έχουν κάτι να φοβηθούν/να τους μειωσει την.μαχητική ικανότητα λογω ψυχολογίας!

Spoiler

Δεν μίλησα για ψυχολογία, αλλά να κάνουν ντου και να σαρώσουν τον ζομπο-στρατό. Ή όση ζημιά κάνουν τέλος πάντων, θα είναι αρκετή για να ελαφρύνει το φορτίο στους υπόλοιπους. 

4 λεπτά πριν, tz3s είπε

Επειδη πεθαινουν...

Spoiler

So what? Ας πεθάνουν μαχόμενοι. Μ' αυτή τη λογική ας μη τους χρησιμοποιήσει καν, ας τους στείλει στις κρύπτες με τα γυναικόπαιδα.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ας τους χρησιμοποιησει εξυπνα και στρατηγικα. Ειδαμε ποσο ευκολα μπορει να τους χασει, ειδικα απ τη στιγμη που καθε απωλεια δικη τους σημαινει προσθηκη στων στρατο των νεκρων. Πραγμα που δεν ισχυει απ την αλλη πλευρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, p4n0s86 said:
  Hide contents

So what? Ας πεθάνουν μαχόμενοι. Μ' αυτή τη λογική ας μη τους χρησιμοποιήσει καν, ας τους στείλει στις κρύπτες με τα γυναικόπαιδα.

Ναι ας πεθάνουν για να τους σηκώσει μετά ο NK για να αποκτήσει κι άλλους undead... 😛

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Ναι ας πεθάνουν για να τους σηκώσει μετά ο NK για να αποκτήσει κι άλλους undead... 😛

Μα δεν γίνεται να κάτσουν πίσω με αυτή τη λογική, θα μπουν στη μάχη είναι το μόνο σίγουρο. Ας συμφωνήσουμε ότι θέλει να τους χρησιμοποιήσει "έξυπνα" όπως είπε ο φίλος Kostasspil, μένει να δούμε πως θα γίνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ έχω μια απορία:

  Απόκρυψη περιεχομένων

Έχεις 2 δράκους που μπορούν να τα μαμήσουν όλα, για ποιον λόγο να μην παίξουν μόνοι τους μπάλα; Ο ένας θα απασχολεί τον δράκο του night king (αν τελικά μπουκάρει μ' αυτόν, γιατί μας είπαν ότι πάει για τον Μπράν, άρα πεζός) όσο ο άλλος θα τελειώνει την βρώμικη δουλειά και να συνταχθεί ξανά μαζί του με πλεονέκτημα πλέον. Μπορεί να μη το κουβαλήσουν όλο μόνοι τους, ok δεκτό, αλλά δεν δέχομαι ότι δεν μπορούν να προκαλέσουν ένα damage στους walkers αρκετά ισχυρό. Αντιεμπορικό θα μου πεις, οι άλλοι δεν γίνεται να κοιτάνε, αλλά έτσι όπως το έχτισε το σενάριο είναι λίγο χαζό να μην είναι τα κυρίαρχα όπλα τους οι δράκοι και να καταστρώνουν σχέδια απώθησης και παγίδας στον night king χωρίς αυτούς.

Την προηγούμενη φορά που μπήκαν οι δράκοι να "παίξουν μόνοι τους μπάλα", ο ένας πέθανε. Φαντάζομαι τώρα που είναι -1 και οι white walkers έχουν ένα δράκο από το πουθενά, θα ήταν ακόμα πιο δύσκολο κάτι τέτοιο. Και δεν είναι ότι δε θα τους χρησιμοποιήσουν καθόλου, αλλά δε μπορούν να μπουν και all in. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...