Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν μπορούμε να το πάρουμε. 1000ρικο? άκου εκεί 1000ρικο, χάθηκε ο κόσμος δηλ. να το δίνανε 200 με 300 κατοστάρικα?

Όσο ένα αυτοκίνητο; Δεν είναι ακόμα η ώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για ποιο λόγο είπαμε ότι δε μας αρέσει το X; Επειδή έχει το πιο εξελιγμένο face unlock, αλλά δεν έχει touch id δίπλα στις κάμερες; Επειδή σαρώνει από επιδόσεις; Επειδή έχει 95% της πρόσοψης οθόνη, λέμε τώρα; Επειδή κατασκευαστικά μοιάζει απίστευτα τέλειο από όπου και αν το δεις; Επειδή έχει AR; Επειδή δεν έχουμε λεφτά;... Μην απαντήσετε, δε χρειάζεται.

Μάλλον θα είμαι στην μειοψηφία που του αρέσει πολύ και θα είναι πιο άνετο στο κρατημα από το plus με αναμενόμενα κορυφαίο standby μπαταρίας.

Δυστηχως δεν μένω Αμερική όμως :P

 

Τελος βλεπω μέχρι και του χρόνου με τόσο υψηλή αρχική τιμή και λογικά ζήτηση να μην πέσει κάτω από τα 800-850ευρω,ειδικά μιας και θα υπάρχουν και πολλά φθηνότερα από αυτό μοντέλα

Iphobe se

Iphone 6s/6s plus

Iphone 7/7 plus

Iphone 8/8 plus

Μπαχαλο θα γίνουν οι τιμές.

 

Θετικό που η βασική έκδοση ανέβηκε στα 64gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν μπορούμε να το πάρουμε. 1000ρικο? άκου εκεί 1000ρικο, χάθηκε ο κόσμος δηλ. να το δίνανε 2 με 3 κατοστάρικα?

Τα υπόλοιπα αντιστοιχα android κινητά που ξεκινάνε κάτω από 1000 τα δίνουν 200 και 300 ευρώ?

Υπομονή και το google pixel 2 θα πλησιάσει και αυτό το 1000ρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τα άλλα 2 μοντέλα είναι τόσο αδιάφορα για τα χρήματα που ζητάνε θα υπάρχει τρελή ζήτηση που δύσκολα θα καλυφθεί στις αρχές για το X γι'αυτό και η αργή ημερομηνία διάθεσης.

 

Και αυτο αλλα καπου διαβασα εχθες καποια φημη οτι θα ειναι τραγικα αργη η διαθεσιμοτητα τις πρωτες εβδομαδες.. Καπου 20.000 κομματια μονο διαθεσιμα ημερησιως αν θυμαμαι καλα.. Με τετοιο ρυθμο και αν δεν αυξηθει η γραμμη παραγωγης, πιθανως να μιλαμε για ενα κινητο που θα το αποκτησουν λιγοι που θα προλαβουν και θα δουμε φαινομενα μεταπωλησης στο διαδικτυο με 2000$.. Εδω ειμαστε το yeezy των κινητων θα γινει αφου δεν το εβαλαν κληρωση λολ..Για Ελλαδα δεν ξερω και τρομαζω να κανω και προβλεψη για διαθεσιμοτητα και τιμη διαθεσης.. Θα ειναι κωμικοτραγικο πιστευω.. Ελπιζω να μην ειναι απλα καπνος για το 2017..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίμενα να διαβάσω κάπου ότι το fingerprint sensor θα ήταν μέσα στην οθόνη αλλά θα ήταν too much μάλλον για την Apple που εδώ που λέμε έκανε το μεγαλύτερο changelog της 3ετίας ίσως βάζοντας 6core cpu, fast charge και ασύρματη φόρτιση.

 

Όσο για την τιμή το ξέρετε πολύ καλά ότι δεν εμποδίζει κανέναν iphonακια να το κάνει preorder ή να το αγοράσει εντός του έτους. Πληρώνεις marketing, πληρώνεις brand name,πληρώνεις service(από τα καλύτερα και ακριβότερα). Για πολλούς είναι εργαλείο δουλειάς και υπάρχει στο budget της χρόνια κονδύλι για το νέο iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα τεχνικής δυσκολίας προφανώς. Το έχει άλλου καλύτερα από το Android. Απλά ξύνω το κεφάλι μου

Το θέμα είναι ότι δεν το έχει καθόλου. Ολοι ξύνουμε το κεφάλι μας χρόνια τώρα με τις τεράστιες ελλείψεις που επιμένει να έχει αυτό το κινητό/λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο είπαμε ότι δε μας αρέσει το X; Επειδή έχει το πιο εξελιγμένο face unlock, αλλά δεν έχει touch id δίπλα στις κάμερες; Επειδή σαρώνει από επιδόσεις; Επειδή έχει 95% της πρόσοψης οθόνη, λέμε τώρα; Επειδή κατασκευαστικά μοιάζει απίστευτα τέλειο από όπου και αν το δεις; Επειδή έχει AR; Επειδή δεν έχουμε λεφτά;... Μην απαντήσετε, δε χρειάζεται.

 

Θυμισε μου γιατί δεν σου άρεσαν τα Galaxy S6,S7 και S8 (για συντομία, αφήνω απέξω άλλα κινητά που εδώ και χρόνια έχουν τις σημερινές "καινοτομίες" της Apple)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Ipad, Macbook Pro, Imac, Macbook Air και μέχρι εδώ. Έχω επίσης στην κατοχή μου και εναν Apple II Plus του 1979. Απο τότε που o Steve έφυγε απο τούτον εδώ τον κόσμο δεν με τραβάει για κανένα λόγο πλέον η Apple στα προϊόντα της. Κάτι έχει χάσει απλά.... και μεγάλη καθυστέρηση για τα αυτονόητα. Είμαι απο τους ανθρώπους που λόγω επαγγέλματος πριν πολλά πολλά χρόνια που είχα το πρώτο Apple κινητό αγορασμένο απο εξωτερικό όλοι οι πελάτες μου και οι φίλοι μου με έβλεπαν σας εξωγήινο και όταν τους έλεγα Apple ρε μόνο κτλ δεν ήξεραν τίποτα....αργότερα βέβαια όλοι αυτοί έιχαν και έχουν ενα αυτοκολλητάκι σε κάθε τους αυτοκίνητο με το λογότυπο της Apple. ΕΑΝ δεν κάνει κάτι πραγματικά ξεχωριστό δεν πρόκειται να αγοράσω ξανά Apple Είχα ασύρματη φόρτιση απο το Samsung S6 edge και φυσικά έχω και με το S8 που πήρα πριν λίγο καιρό.. Αν πάμε και στα Laptop εκει και εαν έχουν μείνει πίσω... Τα εύσημα πάντως για τις νέες κτηριακές εγκαταστάσεις και το Steve Jobs Theater και εύχομαι καλή τύχη διότι θα την χρειαστούν αν συνεχίσουν έτσι η ιστορία θα επαναληφθεί και αυτή την φορά δεν υπάρχει ο Steve για να ξαναέρθει στην Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμισε μου γιατί δεν σου άρεσαν τα Galaxy S6,S7 και S8 (για συντομία, αφήνω απέξω άλλα κινητά που εδώ και χρόνια έχουν τις σημερινές "καινοτομίες" της Apple)

S7 edge έχω για την ώρα. Δεν μου αρέσει το edge. Κατά τα άλλα, AR και αυτό το face unlock δεν νομίζω ότι υπάρχει σε άλλα κινητά. Χαλαρώστε λιγάκι, θέλετε δε θέλετε, το Χ gamei!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα...με ανοιχτο το φως για να ανοιγει το βραδυ..η δεη θα εχει εσοδα..απο εκει που δε το περιμενε...

Τραγικό λάθος από τους μηχανικούς της Apple που δεν σκέφτηκαν αυτή την περίπτωση......  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επί το πλείστον android user αλλά αυτό εδώ το θέλω

Με απέτρεπε η αγορά του iphone διότι στο κανονικό μου είναι μικρή η οθόνη και στο μεγάλο μεγάλη η συσκευή

 

Επιτέλους ένα iphone με μεγάλη οθόνη σε λογικές διαστάσεις

 

https://youtu.be/ZCQuasiJgYM

 

Όσοι σχολιάζουν αρνητικά, απλώς δεν θέλουν να δουν τα θετικά του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S7 edge έχω για την ώρα. Δεν μου αρέσει το edge. Κατά τα άλλα, AR και αυτό το face unlock δεν νομίζω ότι υπάρχει σε άλλα κινητά. Χαλαρώστε λιγάκι, θέλετε δε θέλετε, το Χ gamei!

Ερώτηση. Το AR που χρησιμεύει atm; Face/Touch ID τα θεωρώ άχρηστα όπως και την "ασύρματη" φόρτιση (για εμένα μιλάω πάντα). Επίσης αυτή η μαύρη μπάρα στο κέντρο με χαλάει ρε γμτ -.-"

 

PS: S8 άμα είχε iOS μπορεί και να το δοκίμαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...