Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι έχει μεγαλύτερο geekbench score από το λάπτοπ μου και το δικό σας δε το σχολίασε κανείς;

Μέχρι να τρέχει αυτά που τρέχει το λάπτοπ σου τα benchmarks σε άλλο λειτουργικό και αρχιτεκτονική δεν έχει νόημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://9to5google.com/2017/09/12/apples-latest-iphone-chipset-blows-away-every-android-device-and-thats-a-little-depressing/

 

Apple’s latest iPhone chipset blows away every Android device, and that’s a little depressing.

Δεν θυμάμαι ποτέ να έχω ακούσει παράπονο από πλευράς επιδοσεων από χρήστη iphone.

Και το 7 plus από προσωπική εμπειρία τέρας επιδόσεων ήταν.

Πιο πολύ σαν ψευτο δικαιολογίες για την υψηλή τιμή είναι τα παραπάνω μιας και το selling point είναι η οθόνη και το design.

 

Πάντως κυριως τα iphone x και note 8 καλό είναι να αγοράζονται με ασφαλεια κλοπής,ειδικά στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα μας πήρε τα αποτυπώματα τώρα ας μας πάρει και τις αφεντομουτσουναρες μας και μετά λίγο το κ....ι να ησυχάσουμε

 

Ενω όλοι οι άλλοι μας τα έχουν αφήσει. ΤΟΣΟ πολύ μισος-ζήλια δηλ. τι να πω... Παρε ένα Xiaomi ρε μεγάλε όπως εγώ, που δεν μπορεί να διαβάσει το δακτυλικό μου αποτύπωμα στις 9 από τις 10 προσπάθειες (το Mi5S έχω) και έτσι δεν μπορεί να μου τα κλέψει. Και ασε τους "χαζούς" να περνούν iPhonια.

Ναι το ξέρω η τιμή τους δεν συγκρίνεται και ότι πληρώνεις παίρνεις κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα εγραφες τα παραπάνω για τα iphone 8 και 8 plus με design ίδιο 4 χρόνια τώρα?

Όσο για το note 8 τουλάχιστον υπάρχει η εναλλακτική με μισά χρήματα του s8.

 

Στο iphone δυστηχως εναλλακτική σε design πέρα του iphone X δεν υπάρχει τουλάχιστον για φέτος.

 

Και η porche στην carrera ιδιο design εχει αλλα παραμενει ομορφη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε βαζεις σε διαδικασια που δεν θελω να μπω, να υπερασπιστω το iphone.

 

Θεωρω πως συνδυαστικα software/hardware ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες λυσεις αυτην τη στιγμη. Το να μη σου αρεσει ως φιλοσοφια το δεχομαι και το σεβομαι, αλλα δε θα εκμηδενιζα τη συσκευη ετσι. Να μου ελεγες για καποιο απο τα προηγουμενα μοντελα κι εγω μαζι σου.

 

Οσο για την τιμη και ο ανταγωνισμος δεν παει πισω, ειδες ποσο ξεκινησε το Ν8. Ειναι αυτη που ειναι η τιμη, υποτιθεται ειναι flagship και με βαση τις προηγουμενες τιμολογιακες πολιτικες αναμενομενη.

 

Η μονη μου ενσταση ειναι οι ιντσες παντως.

Μαζί σου στο δέσιμο software/hardware μιλάμε για ένα λειτουργικό που μπαίνει σε μόνο ένα κινητό το χρόνο. Απλά δεν έχει αυτό το κάτι παραπάνω που θα περίμενε κανείς από το iPhone x απλά αντιγραφές από άλλα android flagship. Προφανώς δεν θέλω να έρθουμε σε αντιπαράθεση μιας και σε εκτιμώ οπότε ας το αφήσουμε.

Υπάρχουν και χειρότερα για το Face ID...

 

21740587_1480482228712629_57897865449937

Εκεί θα σου βγάζει η οθόνη χεράκι και θα ρίχνει μουτζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να τρέχει αυτά που τρέχει το λάπτοπ σου τα benchmarks σε άλλο λειτουργικό και αρχιτεκτονική δεν έχει νόημα.

Υπόψιν S7 edge έχω, απλά σχολιάζω ότι έχει ξεφύγει στα benchmarks. Αν συνέβαινε στο s8/note 8 το ίδιο θα σχολίαζα.

 

Εμένα προσωπικά ούτε τι Iris scan με εντυπωσίασε (το είδα σε κινητό φίλου) ούτε η θέση του fingerprint στο 8, ουτε το face id.

 

Λίγο σαν τις amoled φάση, δύο βήματα μπροστά τρία πίσω μέχρι να ωριμάσει η τεχνολογία.

Από του χρόνου με touch id κάτω από το τζάμι κάτι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του σωρού κι αυτό. Πέρα από face id και το AR δεν έχει τίποτα το καινοτόμο. Και δυστυχώς δε φτάνουν αυτά για να πεις βαριές κουβέντες όπως ότι θα θέσει τα στανταρντς για τα επόμενα 10 χρόνια. 

 

Ναι, κάποτε η Apple πήγαινε 3-4 χρόνια μπροστά σε ιδέες και σωστές υλοποιήσεις. Τώρα άργησε. Δεν έπρεπε καν να υπάρχει το 8(plus). Κοροϊδεύει ακόμα και τους πιο πιστούς πελάτες της.

 

Πέρα από αυτό όμως, η κάμερα είναι εκπληκτικά κακόγουστη και ό,τι άλλο προσφέρει δεν είναι καινούριο. Δεν είναι καν το πρώτο κινητό που περιλαμβάνει όλες αυτές τις τεχνολογίες μαζί. 

 

Για την ιστορία και για μένα άργησε η Apple. Ξέρω ότι θα πουλήσει σαν τρελό, για τους γνωστούς λόγους που πουλάει κάθε χρόνο. Δυστυχώς τα 2 τελευταία χρόνια δεν αξίζει ούτε το ντόρο ούτε τα λεφτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Σύμφωνα με την Apple, το FaceID είναι ιδιαίτερα ασφαλές, και η πιθανότητα να γίνει λάθος είναι μία στο ένα εκατομμύριο (αυτή πάντως την πιθανότητα την είδαμε κατά την παρουσίαση, όπου το FaceID στο πρώτο live demo, απέτυχε να αναγνωρίσει το στέλεχος της Apple).''

ΝΤΑΞ, ΚΛΑΙΩ!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το design δεν ειναι θετικο που μενει ιδιο, παρολαυτα φετος δε μπορουσαν να αλλαξουν design και στις 3 συσκευες. Εκαναν σημαντικες αναβαθμισεις στο 8 αλλα το μεγαλο παιχνιδι το εκαναν στο Χ οπως αναμενοταν.

Το κακο είναι ότι ο παρουσιαστής πέταξε την εξυπνάδα του λέγοντας για νέο design επειδή το πίσω μέρος είναι από γυαλί λες και απευθύνεται σε ζώα που δεν έχουν μάτια να δουν ότι είναι το ίδιο ακριβως.

Μα μέχρι και οι προεξοχές των καμερών ακριβώς ίδιες.

Για το X τα είπαμε ότι είναι άριστο σε όλα πέραν την τσουχτερός τιμής αλλά τα 8 και 8 plus( που όλως τυχαίως θα προσπεράσουν όλοι )για γελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προφανώς δεν θέλω να έρθουμε σε αντιπαράθεση μιας και σε εκτιμώ οπότε ας το αφήσουμε.

 

Οχι οχι, καμια αντιπαραθεση, γνωμες παραθετουμε στο κατω κατω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

''Σύμφωνα με την Apple, το FaceID είναι ιδιαίτερα ασφαλές, και η πιθανότητα να γίνει λάθος είναι μία στο ένα εκατομμύριο (αυτή πάντως την πιθανότητα την είδαμε κατά την παρουσίαση, όπου το FaceID στο πρώτο live demo, απέτυχε να αναγνωρίσει το στέλεχος της Apple).''

ΝΤΑΞ, ΚΛΑΙΩ!!!

Σκουπίσου και βρες το frame με την οθόνη του κινητού όταν ζητούσε το pin. Όχι τίποτα άλλο αλλά τσάμπα τα δάκρυα! :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...