Προς το περιεχόμενο

Πίτα, σουβλάκι, καλαμάκι, younameit Θεσσαλονίκης, Τιμή


Xvipes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς την παλεύετε ρε σεις; Ποια τεχνική χρησιμοποιείτε για να φτάσετε σ' αυτό το ύψιστο σημείο αυτοσυγκράτησης;

Eίστε οι Σαολίν της Ελλάδας, εύγε!

 

 

Εύκολο. Προγραμματίζεις τι θα φας, αλλά και τι θα πιεις μέσα στην ημέρα. Μην ξεχνάμε ότι και τα αναψυκτικά και οι χυμοί, έχουν και αυτά θερμίδες, οπότε δε τα πίνουμε απλά για να δροσιστούμε όπως έχει επικρατήσει. Έχει τύχει να αντικαταστήσω φαγητό με αναψυκτικό ή χυμό (κυρίως το καλοκαίρι).

 

Αν τα σουβλάκια δεν είναι στο πρόγραμμα σου, δεν τρως. Αν δεν έχεις προγραμματίσει τι θα φας, τότε είναι πιο εύκολο να παρασυρθείς.

 

Τώρα αν πας κάπου επίσκεψη και σε κεράσουν κάτι....ε εκεί καλύτερα δέξου το κέρασμα, γιατί τους προσβάλλεις άμα δε πάρεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Αν δεν έχεις προγραμματίσει τι θα φας, τότε είναι πιο εύκολο να παρασυρθείς.

 

Αμα μπεις στο αντιφίτνες (που θα μπεις, γιατί είναι το αντιφίτνες) και δεις τη σουβλακάρα του άλλου

τότε είναι δύσκολο ν' αντισταθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το κρεμμύδι γιατί το βάζετε μέσα;

Έλεος δηλαδή.

Είναι τόσο έντονη η γεύση του που σκεπάζει όλα τα άλλα.

Δεν έχει νόημα αυτό που κάνετε.

Είναι το μόνο "Καλό" από αυτό που έφαγες

Άσε που ταιριάζει κάργα με τον γύρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι διαβαζοντας ολο το thread πεινασα αν και ανηκω στην ομαδα των...Σαολιν...γυρο τρωω μια φορα τον χρονο (πιτσα ομως τουλαχιστον μια φορα το μηνα, ο πιτσαρμαν της γειτονιας ξερει οροφο και ονομα και ολα!!! :devil: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δευτερα πηγα Θεσσαλονίκη. Επρεπε να φαω κατι, βρισκομουν κοντα στην τσιμισκι.

 

Ε δεν βρηκα κατι που να μου αρεσει, ειδα το brothers in law burger, λαδι και ριγανι και το king the meal(αν το θυμαμαι καλα), κατεληξα στο δευτερο για δυο σάντουιτς 10+€ δεν ηταν το ποσο αλλα το ενα μου γαργαλησε μονο τον ουρανισκο.

 

Πειτε μερικα καλα και με καλες μεριδες φαγαδικα που θα αξιζε να παω να φαω την επομενη φορα.

 

Πχ εγω τον ρωτησα τον υπάλληλο εχετε και πιο μεγαλα σάντουιτς και μου ειπε οχι αυτα ειναι. Με 5 μπορει να χορταινα, δεν βαζω τηγανίτες πατατες μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κέντρο θέλει λίγο προσοχή, οι μερίδες όντως είναι μικροσκοπικές και τις υπερχρεώνουν. Κεντρικά σε αυτό το σημείο βρίσκεται η Κατσαμάκα, έχει σούβλες κατά βάσει και γενικά το οτιδήποτε κρεατικό αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει γύρο. Τιμές νορμάλ, ποσότητα καλή, ποιότητα επίσης.

 

Από κει και πέρα για καλό φαί και ποσότητα πας Τούμπα. Γυράδικο, γοριλάκια είναι πολύ καλές επιλογές για μέτριο προς καλό φαγητό. Αυτός που είναι εγγύηση σε όλα όμως είναι ο Κώστας στην Εμμανουήλ Φίλη, λίγο πριν την Πυλαία.

Τέλος δε συστήνεται σε καμία περίπτωση ο Πρασσάς. Σαφώς ζωόδης γύρος αλλά η ποιότητα είναι στον πάτο, πραγματικά σαβούρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρο γενικα δεν τρωω, απλα το ειχα σαν βαση για να μπω μεσαα φαω κρεατικα. Εδω χαλκιδικη έχουμε κανονικο σάντουιτς, διπλο και xxl

 

Σε ευχαριστώ θα τα επισκευτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μερικα καλα και με καλες μεριδες φαγαδικα που θα αξιζε να παω να φαω την επομενη φορα.

 

https://www.facebook.com/Oinoxoos-225540287619346/

 

Thank me later.

 

Edit: ο χάρτης που έχει στο facebook είναι λάθος. Το μαγαζί είναι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Θα σας ευχαριστήσω μερα. Να στε καλα.

 

Μεσα στα καστρα λενε τιποτα οι ταβερνες;

 

 

τοιχο τοιχο

Ιγκλις

 

αρκετά καλά.

 

 

δυστηχώς καλός γυρος δεν παιζει στη θεσσαλονίκη με χρυσή Εξαίρεση το Express που ειναι στην μαλακοπής και ας ειναι δυστροποι οι ιδιοκτήτες.

 

όλα τα υπόλοιπα ειναι μια μετριότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...