Προς το περιεχόμενο

Πίτα, σουβλάκι, καλαμάκι, younameit Θεσσαλονίκης, Τιμή


Xvipes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Επίσης μιας και βάλατε μέσα το θέμα υγείας, τον πιο υγιεινό γύρο (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα δηλαδή) τον έχω φάει στο Mall στο Μαρούσι.

 

Το ξέρω πως θα φάω χοντρό κράξιμο, αλλά επίσης καθαρά και σχετικά μικρά είναι και τα σουβλάκια που φτιάχνουν στα ...Goodys (pitta Goodys)!

 

Ξέρω ξέρω δεν έχω ιδέα και είμαι ξενέρωτος...   :devil:  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια τουλαχιστον την λεξη υγιεινο βαλτε την σε " " γιατι απο οπου και να το φας μονο υγιεινο δεν ειναι.

Το μονο υγιεινο που εχει μεσα ειναι η ντοματα και το κρεμυδι τα οποια απλα υπαρχουν για την αισθηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τουλαχιστον την λεξη υγιεινο βαλτε την σε " " γιατι απο οπου και να το φας μονο υγιεινο δεν ειναι.

Το μονο υγιεινο που εχει μεσα ειναι η ντοματα και το κρεμυδι τα οποια απλα υπαρχουν για την αισθηση

 

Για αυτό προτιμάμε πλέον γύρο κοτόπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μιας και βάλατε μέσα το θέμα υγείας, τον πιο υγιεινό γύρο (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα δηλαδή) τον έχω φάει στο Mall στο Μαρούσι.

ο ποιο υγιεινός γύρος και κάθε λογής junk food είναι αυτό που το τρως μια φορά την εβδομάδα ή και ποιο αραιά 

απο κει κ πέρα εγώ προσωπικά θα φάω το κανονικό , αυτό που γουστάρω χωρίς να το ψάχνω αν ειναι υγιεινό και θα φάω ποσότητες που με ικανοποιούν χωρίς να σκέφτομαι θερμίδες κ ιστορίες κ ας φάω 4-5 κανονικές πίτες για βράδυ ή 2-3 γίγας κ στα καπάκια κανα μπολ παγωτό 

 

το junk food δεν κάνει κακό απο μόνο του , η συχνότητα που το καταναλώνεις κάνει κακό  :-D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που τα λεμε και ενα βαρβατο σουβλακι κοτοπουλο , με ξυγκι και μεγαλα κομματια κοκκινης και πρασινης πιπεριας λεει πολυ.Βαρβατο ετσι, οχι ξεμαλιασμενο λευκο σιαμαμιδι με εντονα τα σημαδια ανορεξιας πανω του .Οχι δηλαδη ''κομψο'' και ''υγιεινο''  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω πως θα φάω χοντρό κράξιμο, αλλά επίσης καθαρά και σχετικά μικρά είναι και τα σουβλάκια που φτιάχνουν στα ...Goodys (pitta Goodys)!

 

Ξέρω ξέρω δεν έχω ιδέα και είμαι ξενέρωτος...   :devil:  :ph34r:

 

Δεν χρειάζεται να απολογείσαι. Αν το γουστάρεις εσύ, δεν πέφτει λόγος σε κανέναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό προτιμάμε πλέον γύρο κοτόπουλο.

 

Αν είναι αποκλειστικά από φιλέτο (που αποκλείεται), καλώς.

 

Κατά τ' άλλα, επειδή έχω δουλέψει σε ψητοπωλείο, ο γύρος κοτόπουλο είναι ίσως το πιο ανθυγιεινό πράγμα που βρίσκεις σε ένα σουβλατζίδικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γύρος είναι αν οχι η χειρότερη, από τις χειρότερες ποιότητες κρέατος που υπάρχουν.

 

Τώρα γιατί επικράτησε, η γεύση είναι αυτή που τον σώζει, όπως και πολλά άλλα φαγητά βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι αποκλειστικά από φιλέτο (που αποκλείεται), καλώς.

 

Κατά τ' άλλα, επειδή έχω δουλέψει σε ψητοπωλείο, ο γύρος κοτόπουλο είναι ίσως το πιο ανθυγιεινό πράγμα που βρίσκεις σε ένα σουβλατζίδικο.

Elaborate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γύρο κοτόπουλο θα βρεις όλο το κοτόπουλο εκτός απ' το φιλέτο. Μπούτια, πέτσες κ.λπ..

 

Μόνο καλαμάκι κοτόπουλο όποιος θέλει να φάει κάτι πιο υγιεινό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος συγκρίνει το αθηναϊκό με το Σαλονικιωτικο πιτογυρο και να ισχυρίζεται οτι το αθηναϊκό, όχι μονο είναι καλυτερο, αλλά και ίδια ποσότητα, τοτε πρεπει να κλείσει το thread άμεσα.

 

Εκτός του οτι η ποσοτητα δεν συγκρίνεται με τα σκατουλακια της Αθήνας, η ποιότητα της είναι τόσο τραγική που ούτε τα περιστέρια δεν τα τρώνε. Όχι πως τα παντα στην Θεσσαλονίκη είναι φοβερά αλλά υπαρχουν παρα πολλά καλά. Στην Αθήνα, πήγα σε πολλά και όλα ηταν κάτω του μετρίου (ποιότητα/ποσότητα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μη παίρνετε και όρκο για την τομάτα και το κρεμμύδι. Μπορεί να είναι μπαγιάτικα...σάμπως θα το καταλάβει ο άλλος μέσα στο κρέας και τα τζατζίκια αν είναι μπαγιάτικα ή όχι;


Το ξέρω πως θα φάω χοντρό κράξιμο, αλλά επίσης καθαρά και σχετικά μικρά είναι και τα σουβλάκια που φτιάχνουν στα ...Goodys (pitta Goodys)!

 

Ξέρω ξέρω δεν έχω ιδέα και είμαι ξενέρωτος...   :devil:  :ph34r:

 

 

Υπάρχει ακόμα; Νομίζω ότι την κατάργησαν από τότε που το γύρισαν σε Burger House.


ανορεξικος?Μηπως εισαι μοντελο της βικτορια σικρετ?

 

Κάτσε ρε φίλε, κακό είναι που ο άνθρωπος χορταίνει με δύο για μεσημεριανό (λογικά) και δε χρειάζεται βραδινό; Μια χαρά χορταστικά είναι αν είναι με απ'όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...