Προς το περιεχόμενο

Επαναπατρισμός


totem_lost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να το σκεφτεις μονος σου, το να ακους τις ιστοριες ανθρωπων που γυρισαν η θα φυγουν στο εξωτερικο, δεν βγαζεις ακρη, ο καθενας εχει την δικη του ιστορια.

Αν εχεις ετοιμη δουλεια στην Ελλαδα ελα, ομως εγω πιστευω πρεπει ειναι να σκεφτεις πρωτα την κατασταση πυο επικρατει στην Ελλαδα. Μπορει να νιωθεις πιο ομορφα με φιλους και οικογενεια, αλλα θα χασεις την αξιοπρεπεια σου και θα ζεις με μια αβεβαιοτητα για το αυριο.

Τα ζυγιζεις και βλεπεις τι θελεις περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγω παιδες μετα από 15 χρονια εργασιας εξωτερικο επεστρεψα για καποιο καιρο Ελλαδα για οικογενειακούς και προσωπικούς λογους. Η ζωη είναι γλυκεια στην Ελλαδα το φαγητο πολύ καλο. σπιτια δικα μου εχω (όχι χλιδατα αλλα όπως αναφερθηκε το να εισαι συνεχως στο νοικι κουραζει πολύ).εχω πιει πολλους φρεντο αγναντεύοντας την θαλασσα, εκανα μπανια, πηγα καποια ταξίδια κλπ Παραπονο δεν εχω ακομα καλα είναι στην Ελλαδα η χωρα είναι ακομα πλουσια (αν πατε στον τριτο κοσμο θα καταλάβετε).

 

 

Σιγουρα και για αυτους που γυριζουν Ελλαδα με στρωμενες δουλειες μπορει να περασουν καλα τωρα σε σχεση με τους εξω αλλα μελλοντικα εχουν να φανε χοντρο παλουκι μιας και τα 400 δις χρεος καποιος θα το πληρωσει και αυτος θα είναι οποιος εργαζεται εκτος δημοσιου και φυσικα οποιος εχει ακινητα (και εγω μεσα). Αρα αν το δεις ψυχρα είναι ρισκο να γυρισει καποιος Ελλαδα. Όμως αν δεν σε πειραζει η οικονμικη αβεβαιοτητα του μέλλοντος σιγουρα είναι ωραια στην Ελλαδα να ζεις (ειδικα αν σου αρεσει η γενικη χαλαροτητα και αρπα κολλα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...