Προς το περιεχόμενο

Nioh - PC edition


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια μικρή διόρθωση, parry υπάρχει και στο Bloodborne (σχετικό link). Aν και είναι λίγο διαφορετικό απο αυτό που παρουσιάζεται στα περισσότερα παιχνίδια (συνήθως τα parry σε άλλα παιχνίδια παρουσιάζονται ως melee moves, εδώ γίνεται με το πιστόλι/firearm), λειτουργικά είναι το ίδιο - ειδικά σε σύγκριση με τα Souls series, διακόπτει το attack animation ενος εχθρού και αφήνει 2-3 δευτερόλεπτα όπου μπορείς να κάνεις δυνατή αντεπίθεση (νομίζω ονομάζεται γενικά riposte, στο παιχνίδι χρησιμοποιεί τα ίδια mechanics με τα visceral attacks).

Το γνωριζω το συγκεκριμενο αλλα δεν λειτουργει παντα οπως πρεπει και επισης δεν λειτουργει και στα boss(στην πλειοψηφια τους τουλαχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χρησιμοποιησα cheat engine για να φτασω στα recommended level του 2ου DLC,γιατι ημουν 40 level κατω και ο Sarutobi Sasuke ηταν artificially δυσκολος λογω του οτι ημουν underleveled. Με το που παω 180,τον τρωω με την δευτερη και αντε γεια. Ημουν ετοιμος να διαγραψω το game γιατι ουτε challenge runner ειμαι και μισω το grinding επισης.Μεχρι το σ/κ θα χω βγαλει και τα 2 εναπομειναντα DLC λογικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κάτι destiny,nioh,monster hunter κλπ grindοπαίχνιδα είναι τι περίμενες :D. Αν και εμένα οι πιο αξέχαστες ώρες που πέρασα στο nioh ήταν στην ps4 beta (πριν nerfάρουν την δυσκολία) σε amrita level 10 με 15 στον Munechige Tachibana (το duel map).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 ώρες πριν, ilos είπε

Ε κάτι destiny,nioh,monster hunter κλπ grindοπαίχνιδα είναι τι περίμενες :D. Αν και εμένα οι πιο αξέχαστες ώρες που πέρασα στο nioh ήταν στην ps4 beta (πριν nerfάρουν την δυσκολία) σε amrita level 10 με 15 στον Munechige Tachibana (το duel map).

Ρε ***, έπρεπε να βγάλω odachi για να τις φάει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε ναι, κάπου τόσα... :P

Επίσης είπα να ξεκινήσω dishonorably μια φορά με hand cannon βολή στην μούρη που τον έριξε κάτω, μετά μου έκανε το 1-hit kill (counter?) iai...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Οσοι τρελενονται για τα games της fromsoftware δε θα βρουν παρηγορια στο Nioh και το αντιθετο.

Αυτη η συγκριση των ψυχαναγκαστικων soulsborne με το αρκετα διασκεδαστικο και οχι τοσο δυσκολο Nioh πρεπει να σταματησει.Καμια σχεση.

 

Προσωπικα εγω το Bloodborne το επαιξα 2 μερες και το Nioh το τερματισα 3 φορες.

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Οσοι τρελενονται για τα games της fromsoftware δε θα βρουν παρηγορια στο Nioh και το αντιθετο.

Αυτη η συγκριση των ψυχαναγκαστικων soulsborne με το αρκετα διασκεδαστικο και οχι τοσο δυσκολο Nioh πρεπει να σταματησει.Καμια σχεση.

Προσωπικα εγω το Bloodborne το επαιξα 2 μερες και το Nioh το τερματισα 3 φορες.

Πληροφοριακα και μονο να σου αναφερω οτι η ιδια η εταιρεια εχει δηλωσει οπαδος των Souls παιχνιδιων και το εχει τονισει οτι το nioh εχει παρει αρκετα πραγματα απο αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Πληροφοριακα και μονο να σου αναφερω οτι η ιδια η εταιρεια εχει δηλωσει οπαδος των Souls παιχνιδιων και το εχει τονισει οτι το nioh εχει παρει αρκετα πραγματα απο αυτα.

 

To αν εχει δηλωσει η team ninja φαν της from software δε το εχω διαβασει καπου αν μπορεις βαλε κανα λινκ γιατι μου ακουγεται σαν ραδιο αρβυλα μεταξυ των gamers περισσοτερο.Οπως και να χει 

Εδω εξηγει παρα πολυ ωραια γιατι δεν ειναι κλωνος soul οποιος εχει ορεξη και διαβαζει.

 

 

https://fextralife.com/why-nioh-is-not-a-dark-souls-clone/

 

Χωρίς τίτλο.jpg

 

 

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromDusk_TillDawn είπε

To αν εχει δηλωσει η team ninja φαν της from software δε το εχω διαβασει καπου αν μπορεις βαλε κανα λινκ γιατι μου ακουγεται σαν ραδιο αρβυλα μεταξυ των gamers περισσοτερο.

Αν και δεν χρειαζεται επιβεβαιωση δεδομενου οτι το dark souls βγηκε το 2011(ακομα πιο πισω το demons souls)και το nioh το 2017 να με ενα γρηγορο search του 5λεπτου

http://www.player.one/nioh-director-says-team-ninja-inspired-shogun-onimusha-and-dark-souls-542675

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αν και δεν χρειαζεται επιβεβαιωση δεδομενου οτι το dark souls βγηκε το 2011(ακομα πιο πισω το demons souls)και το nioh το 2017 να με ενα γρηγορο search του 5λεπτου

http://www.player.one/nioh-director-says-team-ninja-inspired-shogun-onimusha-and-dark-souls-542675

Δεν διαβασα ολο το κειμενο.Η ουσια ειναι αυτο που ειπα παραπανω (και πηρα και αρνητικη φατσουλα απο καπoιον φιλο)  οτι δε σημαινει οτι στους souls gamers θα αρεσει το Nioh ουτε και το αντιθετο.

Παραδειγμα 1ο,εγω που το Nioh το καταχαρηκα και 2ο παραδειγμα εσυ που το εατειλες οπως εκανα εγω με bloodborne.

Αυτο σημαινει οτι τελικα δεν μοιαζουν και τοσο μεταξυ τους.

Απο την αλλη κατα 99% αν σου αρεσει το bloodborne θα σου αρεσει και τα Dark Souls series

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Η ουσια ειναι αυτο που ειπα παραπανω (και πηρα και αρνητικη φατσουλα απο καππιο φιλο)  οτι δε σημαινει οτι στους souls gamers θα αρεσει το Nioh ουτε και το αντιθετο.

Ε συγνωμη αλλα αυτο το εχουμε καταλαβει εδω και 1 χρονο που βγηκε το παιχνιδι δεν ειναι και κανενα τρομερο συμπερασμα.

Η φατσουλα δεν πηγαινε μαλλον σε αυτο αλλα στους χαρακτηρισμους που εβαλες.

 

4 ώρες πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Οσοι τρελενονται για τα games της fromsoftware δε θα βρουν παρηγορια στο Nioh και το αντιθετο.

Αυτη η συγκριση των ψυχαναγκαστικων soulsborne με το αρκετα διασκεδαστικο και οχι τοσο δυσκολο Nioh πρεπει να σταματησει.Καμια σχεση.

Προσωπικα εγω το Bloodborne το επαιξα 2 μερες και το Nioh το τερματισα 3 φορες.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε συγνωμη αλλα αυτο το εχουμε καταλαβει εδω και 1 χρονο που βγηκε το παιχνιδι δεν ειναι και κανενα τρομερο συμπερασμα.

Η φατσουλα δεν πηγαινε μαλλον σε αυτο αλλα στους χαρακτηρισμους που εβαλες.

Ε καλα δεν απεχουν και πολυ απο τη πραγματικοτητα μη νομιζεις.Ειδικα για το πρωτο.

Για μενα πρεπει να βγαλουν καινουριο genre για της fromsoftware τα games και για οποια αλλη μελλοντικα κανει κατι αναλογο.Ουτε action rpg ουτε τιποτα.Σκετο souls,η οπως αλλιως θελουν

Δε γινετε ρε αδερφακι μου να ψαχνω action rpg games και κατω απο το horizon zero dawn και το Nier Automata να πεταγεται το Bloodborne ενταξει ημαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Ε καλα δεν απεχουν και πολυ απο τη πραγματικοτητα μη νομιζεις.Ειδικα για το πρωτο.

Για μενα πρεπει να βγαλουν καινουριο genre για της fromsoftware τα games και για οποια αλλη μελλοντικα κανει κατι αναλογο.Ουτε action rpg ουτε τιποτα.Σκετο souls,η οπως αλλιως θελουν

Δε γινετε ρε αδερφακι μου να ψαχνω action rpg games και κατω απο το horizon zero dawn και το Nier Automata να πεταγεται το Bloodborne ενταξει ημαρτον.

Βασικα υπαρχουν παρα πολλα ατομα που ξερω που επαιξαν το nioh αφου ειχαν παιξει τα Soulsborne και παλι τους αρεσε γενικα σαν παιχνιδι. Αρα στην πραξη οπως βλεπεις δεν ισχυει αυτο που εγραψες πιο πισω οτι δεν γινεται σε καποιον να αρεσουν και τα δυο.

Επισης δεν καταλαβαινω αυτο το κολλημα με το bloodborne συγκεκριμενα.Οκ για το horizon αλλα για το bloodborne που κολλαει?

Το nier automata πχ περισσοτερο hack n slash τυπου devil may cry και bayonetta ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Βασικα υπαρχουν παρα πολλα ατομα που ξερω που επαιξαν το nioh αφου ειχαν παιξει τα Soulsborne και παλι τους αρεσε γενικα σαν παιχνιδι. Αρα στην πραξη οπως βλεπεις δεν ισχυει αυτο που εγραψες πιο πισω οτι δεν γινεται σε καποιον να αρεσουν και τα δυο.

Επισης δεν καταλαβαινω αυτο το κολλημα με το bloodborne συγκεκριμενα.Οκ για το horizon αλλα για το bloodborne που κολλαει?

Το nier automata πχ περισσοτερο hack n slash τυπου devil may cry και bayonetta ειναι .

Οχι ρε δεν εχω θεμα με bb.Ισα ισα ειναι παιχνιδαρα (σε μενα δεν εκατσε καλα αλλα ισως το δοκιμασω παλι ) τωρα που το δινει τζαμπε το plus Τεσπα.

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...