Προς το περιεχόμενο

Nioh - PC edition


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Οχι ρε δεν εχω θεμα με bb.Ισα ισα ειναι παιχνιδαρα (σε μενα δεν εκατσε καλα αλλα ισως το δοκιμασω παλι ) τωρα που το δινει τζαμπε το plus Τεσπα.

άσχετο φίλος, αλλα θα έχει και event return απο το community, πιαστο τωρα θα ειναι καλη φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω ξεκινησει το παιχνιδι εδω και λιγες μερες, η απορια ειναι εξης γιατι πρεπει να ειναι τοσο δυσκολο ενα game σε σημειο να σου σπαει τα νευρα.

δεν θ μπορουσε ενα τετοιο παιχνιδι να ειναι χαλαρο οπως το gaiden η το onimusha πρεπει να ειναι τυπου souls , γιατι βγαζουν τετοια games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

εχω ξεκινησει το παιχνιδι εδω και λιγες μερες, η απορια ειναι εξης γιατι πρεπει να ειναι τοσο δυσκολο ενα game σε σημειο να σου σπαει τα νευρα.

δεν θ μπορουσε ενα τετοιο παιχνιδι να ειναι χαλαρο οπως το gaiden η το onimusha πρεπει να ειναι τυπου souls , γιατι βγαζουν τετοια games

Γιατι δεν ειναι για όλους και γιατι καποιοι θελουν αυξημενο επίπεδο δυσκολιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, KNSM είπε

Γιατι δεν ειναι για όλους και γιατι καποιοι θελουν αυξημενο επίπεδο δυσκολιας. 

ok δεν διαφωνω για αυτο υπαρχη ομως η επιλογη easy, normal, hard στεροντας απο τον παικτη αυτη την επιλογη δεν το βρισκω εντιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο είναι μόνο σε μερικά σημεία που κάνει όντως difficulty spike στην αρχή που είσαι ακόμα low level (πχ Hino-Enma ή munechige στο sidequest που είναι και γ@μώ τις μάχες για να μάθεις τα mechanics). Θα έλεγα ότι γενικά σαν game είναι πιο πολύ punishing παρά δύσκολο. Κατεβαίνεις εύκολα αλλά το ίδιο και τα bosses που δε θέλουν πολλές (καμία σχέση με souls που βαράς τον midir με τις ώρες). Αν πάρεις αργότερα σπασμένα abilities (πχ sloth αν και το νέρφαραν του κερατά ή το quick change ή γενικα όλα τα living weapon builds) γίνεται σχεδόν walk in the park. Τα "δύσκολα" parts είναι κάποιες side που πρόσθεσαν αργότερα με 2πλα-3πλα bosses ειδικά στα μεγαλύτερα ng.

Σε αυτού του είδους τα παιχνίδια η δυσκολία ξεκινάει πάντα από το git gud.🤩 Απο εκεί και πέρα έχουν τα μεγαλύτερα ng για πιο challenge, farming κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Hino Enma οπως λεει και ο @ilos ειναι τρομερο diffculty spike για οποιον δεν εχει σχεση με το ειδος. Κατ αλλα το ΝΙΟΗ δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο, μαθε τα skills και τα items του παιχνιδιου και το ng ειναι αρκετα βατο.

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

ok δεν διαφωνω για αυτο υπαρχη ομως η επιλογη easy, normal, hard στεροντας απο τον παικτη αυτη την επιλογη δεν το βρισκω εντιμο

Φιλε μου, μαλλον δεν γνωριζεις τι εστι Souls games αν μιλας για easy, normal κτλ. Αρα δεν εισαι για αυτου του ειδους τα παιχνιδια. Βαλε κατι αλλο και μην χανεις τον χρονο σου γιατι τσαμπα θα χαλασεις τα νευρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, KNSM είπε

Φιλε μου, μαλλον δεν γνωριζεις τι εστι Souls games αν μιλας για easy, normal κτλ. Αρα δεν εισαι για αυτου του ειδους τα παιχνιδια. Βαλε κατι αλλο και μην χανεις τον χρονο σου γιατι τσαμπα θα χαλασεις τα νευρα σου.

Ξερω τι παιζει το πρωτο το souls ηθελα να σπασω το πισι ειχαν και θεμα εδω και ειχα ριξει καντηλια και εφαγα μπαν 😫

Τωρα ειμαι προετοιμασμενος με το nioh κατεβασα cheat engine και παιζω χαλαρα😛

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε καλυπτει με cheat οκ, απλα δεν θα λαβεις ποτε το συνσισθημα του να βγαζεις τους Ornstein και Smough του πρωτου Dark Souls μετα απο καμια 25αρια προσπαθειες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2018 στις 11:46 ΜΜ, Exodia The Forbidden One είπε

εχω ξεκινησει το παιχνιδι εδω και λιγες μερες, η απορια ειναι εξης γιατι πρεπει να ειναι τοσο δυσκολο ενα game σε σημειο να σου σπαει τα νευρα.

δεν θ μπορουσε ενα τετοιο παιχνιδι να ειναι χαλαρο οπως το gaiden η το onimusha πρεπει να ειναι τυπου souls , γιατι βγαζουν τετοια games

Παρομοιο με dark souls bloodborne demon souls. Απλα δεν ειναι για σενα οπως δεν ειναι και για μενα τετοια παιχνιδια. Δεν χρειαζεται να πιεζεις τον εαυτο σου υπαρχουν τοσα καλα παιχνιδια εκει εξω για ολα τα γουστα. Εγω πχ δεν θα αντεχα να παιξω ενα αγωνα σε pro fifa η κανα pubg fortnite αλλα λιωνω στα ποιοτικα indie. Αλλος γουσταρει παιχνιδια οπως dark souls και να τα κανει master οσο μαθαινει το παιχνιδι. Γιατι μιλαμε για παιχνιδια πολλων ωρων στις πρωτες 10 20 ωρες εισαι ακομα noob σε συγκριση με αλλα που σε 1 2 ωρες τα εχεις κανει master. Αλλα να ξερεις οτι σε τετοια παιχνιδια μολις τα κανεις mastered η ικανοποιηση θα ειναι τεραστια και αυτο επιδιωκουν τετοια παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Παρομοιο με dark souls bloodborne demon souls. Απλα δεν ειναι για σενα οπως δεν ειναι και για μενα τετοια παιχνιδια. Δεν χρειαζεται να πιεζεις τον εαυτο σου υπαρχουν τοσα καλα παιχνιδια εκει εξω για ολα τα γουστα. Εγω πχ δεν θα αντεχα να παιξω ενα αγωνα σε pro fifa η κανα pubg fortnite αλλα λιωνω στα ποιοτικα indie. Αλλος γουσταρει παιχνιδια οπως dark souls και να τα κανει master οσο μαθαινει το παιχνιδι. Γιατι μιλαμε για παιχνιδια πολλων ωρων στις πρωτες 10 20 ωρες εισαι ακομα noob σε συγκριση με αλλα που σε 1 2 ωρες τα εχεις κανει master. Αλλα να ξερεις οτι σε τετοια παιχνιδια μολις τα κανεις mastered η ικανοποιηση θα ειναι τεραστια και αυτο επιδιωκουν τετοια παιχνιδια. 

δεν μου αρεσουν τετοιου τυπου παιχνιδια το nioh το παιζω γιατι μου αρεσουν τα παιχνιδια με ιαπωνική μυθολογια , κανω υπομονη μεχρι να βγει το onimusha remastered :)

7 ώρες πριν, KNSM είπε

Αν σε καλυπτει με cheat οκ, απλα δεν θα λαβεις ποτε το συνσισθημα του να βγαζεις τους Ornstein και Smough του πρωτου Dark Souls μετα απο καμια 25αρια προσπαθειες... 

Εντάξει δεν με ενδιαφέρει το game παίζω στο χαλαρό, πχ στα final fantasy πού με ενδιέφερε νά βγάλω τά weapon's έλιωνα με τίς ώρες μέχρι να τό καταφέρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τα χρόνια άλλαξα στάση ζωής και πλέον δεν είμαι κατά του cheating σε sp games αν γνωρίζεις τις επιπτώσεις. Ακυρώνει βέβαια την ικανοποίηση του να μάθεις στην τελική ένα game και να κάνεις overcome τα challenges που σου πετά, αλλά αν η εναλλακτική είναι να το παρατήσεις εντελώς και να πετάξεις 50 ευρώ στον βρόντο 1000 φορές καλύτερα να τσιτάρεις για να το τερματίσεις και να δεις τo story του μέχρι τέλους. Οπότε πολύ καλά έκανε ο exodia και έβαλε trainer, γιατί από αυτά που γράφει δεν θα είχε την υπομονή και θα το παράταγε αργά ή γρήγορα imo.

Από εκεί και πέρα εξαρτάται και το τι ζητά ο καθένας μας από ένα game. Εγώ πχ στα souls μου αρέσει το μυστήριο και η ατμόσφαιρά τους πιο πολύ ακόμα και από το challenge τους. Έχω ευχαριστηθεί σε όλα τα soulsborne το pve τρομερά εκτός από το 2. Και ο κύριος λόγος δεν είναι τόσο ότι ήταν κατώτερο game από τα υπόλοιπα, αλλά επειδή για κάποιο λόγο η bamco έδωσε το full copy 2 βδομάδες πριν την κυκλοφορία του στο twitch και έφαγα κάποια spoil. Τα dlc του πχ που δεν τα streamαράν νωρίτερα (αν και αντικειμενικά είναι καλύτερα από το vanilla πλην του boss recycling και frigid outskirts) τα ευχαριστήθηκα πολύ παραπάνω.

Από την άλλη σαν άνθρωπος έχω αρχίσει και σιχαίνομαι το grinding. Το θεωρώ απίστευτη σπατάλη του διαθέσιμου χρόνου μου. Το Nioh το παράτησα από ένα σημείο στο ng+ για αυτόν τον λόγο. Diablo, Destiny, MMOs κλπ μόνο με τα κιάλια πλέον. Το monster hunter world που είναι το main game μου αυτό το καιρό όταν το "τελειώσεις" και ξεκλειδώσεις το HR cap αρχίζει το πανηγύρι, αρχικά για τα rare materials και μετά για τα decorations. Αν ειδικά θες να δοκιμάσεις πολλαπλά builds/όπλα καλό κουράγιο. Θα παίζεις κυριολεκτικά χρόνια μέχρι να τα συγκεντρώσεις όλα αυτά. Σε αυτή τη περίπτωση ο μόνος τρόπος για να ικανοποιηθεί η περιέργεια μου είναι μέσω save editor/trainer, βοηθάει που και η crapcom ούτε έχει στα υπόψιν της να βάλει anticheat.😍

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...