Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα Google Pixel 2 και Pixel 2 XL με τιμές από $649 και $849 αντίστοιχα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και παρόλο που μου αρέσει το Pixel, να πούμε για κάτι innovations της πλάκας που είδαμε, όπως τα live photos, που αν τα παρουσίαζε η Apple, θα κράζαμε μέχρι να ξαναπάρει η οικογένεια τον ΠΑΟ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείς? Παρα πολεις κόσμος ζητάει και θέλει flagship κινητό στις 5 ίντσες η και ακόμη πιο μικρό. Μερικοί νομίζετε ότι όλος ο πλανήτης θυσιάζει την εργονομία και ευκολία στην χρήση. Όχι δεν το κάνει ολόκληρος ο πλανήτης. Είναι και ο λόγος που το non plus iphone και το SE πουλάνε σαν τρελα.

ναι και εγω 5άρι θέλω αλλα στο σώμα για 5άρι οχι για 5,5. και η τιμή του δεν δικαιολογείται με τίποτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν έχει αναφερθεί και μια πολύ σημαντική για μένα ανακοίνωση, οτι η Google επεκτείνει την εγγύηση αναβαθμίσεων στα 3 χρόνια. Όσοι πάρουν Pixel 2 θα έχουν Android 8.1 και θα πάρουν μέχρι και Android 11 που λέει ο λόγος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λενε για wireless charging πρεπει να ξερουν οτι χανεις σε ταχυτητα φορτισης με το συγκεκριμενο προσον. Επομενως καλυτερα καλωδιακι και 25-100 σε 45 λεπτα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καλυτερη και ομαλοτερη εμπειρια android λετε μερικοι μωρε;

 

Τελευταια σοβαρη συσκευη που ειχα και δεν φορουσε vanilla android (τωρα εχω 1+3) ηταν το Xiaomi Mi5s και ηταν ΠΑΝ-ΓΡΗ-ΓΟ-ΡΟ, δεν κολουσε πουθενα και ας ειχε το 'bloated' miui πανω, και ας κοστιζε λιγοτερο απο τρια κατοσταρικα.

Ιδια εμπειρια ειχα και παλαιοτερα με s6 edge, με htc 10, με lg g5 κλπ

 

Ολα τα κινητα σφαιρατα ειναι, αν τωρα κολατε στα 20" που κανει γρηγοροτερα το pixel να ανοιξει 30 εφαρμογες στα speedtest στο Youtube, πάσο.

 

Το μονο καλο που εχουν τα pixel ειναι οτι ρουταρονται και κοβεις διαφημισεις κλπ, καθως εισαι και ανετος να βαλεις και καμια custom rom, αν εισαι χομπιστας.

 

Συγκεριμενα για τα pixel 2, απλα πανακριβα Ευρωπη.

Το μικρο εχει τρισαθλια μπεζελ ενω και τα 2 τα θεωρω κακασχημα κινητα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το πρώτο κινητό με την νέα αναλογία οθόνης με μπροστινά στέρεο ηχεία btw.

 

 

Για την θύρα ακουστικών έχει επιβεβαιωθεί?

Ναι.

 

Καμία από τις δυο συσκευές δε διαθέτει αναλογική θύρα ακουστικών, με αποτέλεσμα ο χρήστης να πρέπει να αρκεστεί στον αντάπτορα που περιλαμβάνεται στη συσκευασία, ή να χρησιμοποιήσει Bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παρόλο που μου αρέσει το Pixel, να πούμε για κάτι innovations της πλάκας που είδαμε, όπως τα live photos, που αν τα παρουσίαζε η Apple, θα κράζαμε μέχρι να ξαναπάρει η οικογένεια τον ΠΑΟ.

 

Το Lens δεν μου φάνηκε της πλάκας. Τα AR με τα μπαρμπαδέλια του Stranger Things ήταν τραγωδία ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι κομμεντς με τρελαίνουν εδώ μέσα. Το pixel είναι το iphone αλλά σε Android. Σμουθιλα ,ακριβό ,καλή συνεργασία λογισμικού με hardware. Και οθονη κορυφαία σε σχέση με ολες τις ναυαρχιδες.Το ίδιο κ η κάμερα. Τώρα τα Μπέζελ και τα σχετικά οριακά με ενδιαφέρουν. Η συσκευή γαζώνει όπως και να χει. Ένα παράπονο μόνο : απουσία υποδοχης ακουστικών.σκληρο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι αυτοί που λέτε για λαγκ,ειδικά σε ναυαρχιδες των τελευταίων 2-3 ετών,που το συναντήσατε; Προσωπικά έχω αλλάξει όλα τα κορυφαία μέχρι πέρσι αλλά και γενικά έχω να δω λαγκ κάνα 4αρι χρόνια σε αντροιντ μεγάλης κατηγορίας.Εκτος αν μιλάμε για καλογραμμένες σάπιες εφαρμογές συνήθως τίγκα στις διαφημίσεις.Τοτε οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...