Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστός είσαι έτσι μου είπε... Δεν πήρα ζολοφτ όμως καθόλου :)

 

Αυτό είναι που θα σε βοηθήσει, το xanax το παίρνεις επικουρικά μέχρι να ανέβουν τα επίπεδα του αντικαταθλιπτικού στον οργανισμό σου, σε θεραπευτικά επίπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό είναι που θα σε βοηθήσει, το xanax το παίρνεις επικουρικά μέχρι να ανέβουν τα επίπεδα του αντικαταθλιπτικού στον οργανισμό σου, σε θεραπευτικά επίπεδα.

το καταλαβα μου τα εξηγησαν μαζι ενα ενα τα σημεια.

το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ με κανουν καλυτερα αλλα χειροτερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΖΟΛΟΦΤ ΠΑΡΕ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ! άσε τα ζαναξ για μέρες που τα συμπτώματά σου είναι πολύ έντονα. Ακολούθα τις συμβουλές του Ψυχιάτρου σου, εδώ μέσα ότι ήταν να σου πούμε, στο είπαμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν υπάρχει ως σχολή. Είναι θεραπευτική πρακτική που ακολουθείται από κάποιους ψυχολόγους/ψυχιάτρους. Λογικά είτε θα διδάσκεται στα πλαίσια των κανονικών σπουδών ψυχολογίας/ψυχιατρικής είτε θα αποτελεί κύκλο επιμόρφωσης για όσους έχουν σπουδάσει ψυχολόγοι/ψυχίατροι.

Σωστά είναι σαν κλάδος ψυχολογίας..ειναι γενικά γνωστή και όποιος έχει διαβασει yalom καταλαβαινει

εκανα 6 μηνες ψυχοθεραπεια με μια γνωσιακη ψυχολογο αλλα δεν εμεινα τοσο ευχαριστημενη καθως αυτα που μου ελεγε τα ηξερα...εσεις εχετε κανει ψυχοθεραπεια;εχετε μεινει ευχαριστημένοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 επειδη δεν ειχα την ευκαιρια να πω ορισμενα πραγματα στους πεφωτισμενους ξερολες επιστημονες της συγχρονης ιατρικης με μπατσελορ στην ξερολογια θα ηθελα να μην σβησεις την γνωμη μου...

 

πρωτον θλασεις εχει πολλων ειδων..για συντομια λογου δεν μπηκα σε λεπτομερειες,οποιος εχει παθει απο αθλητισμο ξερει...η δικη μου θλαση χωρις φαρμακα θα γινοταν καλα σε 3 μηνες με ακινησια χωρις φαρμακα.με φαρμακα κλασικα,θα τελειωναν σε 10 μερες μετα φυσιοθεραπεια κ.λπ. σε ενα μηνα παλι περδικι.με τα σκευασματα -αφου ενοχλουν ο ορος φαρμακα- εγινα χωρις φυσιοθεραπεια σε ενα μηνα.τελος φυσικα και νωριτερα και πιο ανεξοδα.παρτε εσεις δηλητηρια ,καντε πλουσιους τους γιατρους και τις εταιρειες φαρμακων και φατε παρενεργειες μετα απο λιγα χρονια.

αφου η ομοιπαθητικη ειναι παπαρολογια και δεν ειναι επιστημη,αλλα ματζουνια κ.λ.π. γιατι εχει εδρα σε αγγλια,γερμανια,αμερικη μεσα στα πανεπιστημια τους και διδασκεται? γιατι στην αγγλια υπαρχει και νοσοκομειο ειδικα για ομοιπαθητικη?

στην ελλαδα ειμαστε μπροστα και τους ξερουμε ολους αυτους..ειμαστε εμεις σαινια και τους πιανουμε αυτους τους σαρδαναπαλους,τους συνομωτες! 

ο αθλητιατρος μου σπουδασε ανατολια κολλεγιο ,μετα εκανε γενικη ιατρικη και μετα αθλητιατρικη στην αγγλια...φανταζομαι οτι και αυτος αφου σπουδασε μονο γενικη ειναι απατεωνας ,ελλιπης επιστημων και σαρδαναπαλος...φανταζομαι επειδη στην ελλαδα αθλητιατρους ξερετε μονο τους ορθοπεδικους που γραφουν διπλα αθλητιατροι επειδη εχουν αθληθει μικροι η' επειδη δουλεψαν σε ομαδα η' επειδη οι κακωσεις ειναι οι περισοτερες αθλητικες...εχετε πλακα!!! α, και μη ψαχνεστε στην σαλονικα που ζω μονο 2 εχουν σπουδασει αθλητιατρικη..κιαυτο γιατι δεν υπαρχει-τι εκπληξη- στην ελλαδα τετοια ειδικοτητα..μα τοτε ειναι σαρδαναπαλοι,απατεωνες θα που οι ελενες λουκαδες!!! οσοι θελετε να μαθετε μπειτε σε αγγλικο σαιτ να δειτε τι σημαινει αθλητιατρικη...

ετσι και η ομοιπαθητικη ειναι μια ειδικοτητα..η δικη μου ιατρος σπουδασε σε πανεπιστημιο της γερμανιας ομοιπαθητικη..

 

δεν ειπα ποτε οτι ανασταινει,ουτε οτι θεραπευει τα παντα αλλα τι εκπληξη ουτε η γνωστη ιατρικη...αλλα για την γνωστη δεν πειραζει,την αλλη ας την βρισουμε γιατι στην ελλαδα οτι ειναι ξενο πρεπει πρωτα να το βρισουμε,να το αναθεματισουμε πρωτα...μεγαλη σημασια ΕΙΠΑ εχει για καποιον που βρηκε θεραπεια η' οχι αν επεσε σε καλο γιατρο,το ανελυσα.ειναι το α και το ω...ο γιατρος με την ερευνα που κανει,σε μαθαινει τι τυπος εισαι,σε ψυχαναλυει..αν ειναι καλος σαυτο τοτε σε βοηθα,αν οχι μετα λες η ομοιπαθητικη δεν κανει γενικα,ομως δεν λες το ιδιο για την κλασικη,λες ο ιατρος ειναι αχρηστος...

 

φιλε ειδα οτι μαλλον εισαι σαλονικα.να πας σε μια πολυ καλη γιατρο στην καλαμαρια που κανει βιοαναδραση.ειναι ψυχολογς και η μεθοδος καινοτομα.σε 5 συνεδριες του 50 ευρω πιστευω θα σε κανει να ξεχασεις το προβλημα σου.θα σου πει ποσο θα χρειαστεις αλλα καπου εκει σε βλεπω γιατι θελεις να γινεις φυσικα καλα,εχεις δυναμη ψυχης μεσα σου και αυτο θα σε βοηθησει.αν χρειαστεις επιπλεον φαρμακα θα σου δωσει ομοιπαθητικα.δεν χρησιμοποιει ομως ομοιπαθητικα για τα παντα π.χ μια αθλητικη κακωση,ενα κρυωμα,ειναι μονο για οτι εχει σχεση με την ψυχολογια σου.το μηχανημα της βιοαναδρασης επισης αν ,χρειαστει θα σου μαθει να χειριζεσαι κρισεις πανικου και γενικα τις αντιδρασεις σου.α και πριν πουν οι λουκαδες  για κανενα προκρουστη μηχανημα,να προλαβω ειναι τεχνολογια που ερχεται απο την νασα και τους ιατρους αστροναυτες..ε ρε γλεντια που θα γινουν,ελενη λουκα και διαολος κ.λ.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι τσαρλατανοι η κλόουν αυτό που ξέρω είναι ότι έκανε καλά την μια περίπτωση με την πρώτη φορά...

Την άλλη περίπτωση την έκανε χειρότερα αλλά... Σε μια βδομάδα την έστρωσε.

 

Για την περίπτωση μου βρήκα μέσω μιας γνωστής λύση προσωρινή... Τσίχλα μαστίχα Χίου, σήμερα όλη την ημέρα την μασουσα και ένιωσα νορμάλ αν και άυπνος.

Περιμένω την εθνική να μου κλείσει το ραντεβού στον Γαστρεντερολογο...

Χρειάζεται συνδυασμός και των δύο ιατρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι καποιες φορες για να γινεις καλα βγαζει παλια συμπτωματα που περασες αλλα για λιγο.ειναι δειγμα οτι οργανισμος σου ,η θεραπεια ανταποκρινεται.

για την βιοαναδραση ψαξε στον γουγλη θα την βρεις.

α και ..

 

@ypatia

 

 

Οι Ινδιάνοι είχαν δίκιο: Οι φωτογραφίες μας κλέβουν κομμάτια από την ψυχή..

 

:devil:  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δική σας η τσέπη, δική σας η υγεία. Ελεύθερη επιλογή λέγεται, Ότι θέλετε κάνετε.

 

Αν όμως γράφετε σε φόρουμ προσπαθώντας να πείσετε για κάτι, καλό είναι να έχετε αποδείξεις επιστημονικές.

 

Η προσωπική εμπειρία και η ξαδέρφη που έγινε καλά, δεν είναι επιχείρημα και απόδειξη.

 

Κατά τα άλλα κάπως πρέπει να ζήσουν όσοι πουλάνε νερό και χάπια από ζάχαρη.

 

My 2 cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, Θεέ μου. Με έχετε κάνει να πιστεύω στον Χριστό.

 

 

Όταν η ομοιοπαθητική επίσκεψη θα κοστίζει 0 ευρώ η επίσκεψη και 0 ευρώ τα υπόλοιπα έξοδα, θα πάω να τους δω πηγαίνοντας με τα γόνατα.

Μέχρι τότε, θα προσκυνάω τον πατέρα της πενικιλίνης σε γιγαντοαφίσα.


Κατά τα άλλα κάπως πρέπει να ζήσουν  να πλουτίσουν  όσοι πουλάνε νερό και χάπια από ζάχαρη.

 

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δική σας η τσέπη, δική σας η υγεία. Ελεύθερη επιλογή λέγεται, Ότι θέλετε κάνετε.

 

Αν όμως γράφετε σε φόρουμ προσπαθώντας να πείσετε για κάτι, καλό είναι να έχετε αποδείξεις επιστημονικές.

 

Η προσωπική εμπειρία και η ξαδέρφη που έγινε καλά, δεν είναι επιχείρημα και απόδειξη.

 

Κατά τα άλλα κάπως πρέπει να ζήσουν όσοι πουλάνε νερό και χάπια από ζάχαρη.

 

My 2 cents.

Πιθανόν ο συνδυασμός και των δύο να κάνει δουλειά, αν πάω θα σας πω.

Προς το παρόν θα πάω σε ιατρό και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dreamer12, ακόμα κι αν κατάφεραν κάποιοι δικοί σου να γίνουν καλά με την ομοιοπαθητική, αυτό δεν αποτελεί επιχείρημα για τους υπόλοιπους. Με την ίδια λογική μπορώ να βγω να λέω δημοσίως οτι αν πάρετε το μαγικό βοτάνι που φτιάχνω θα σας περάσουν τα προβλήματα κτλ, όπου "μαγικό βοτάνι" και όπου "προβλήματα" βάλε οτι θες. Με τον τρόπο που γράφεις απλά απωθείς κάποιους να σε πιστέψουν. Τέλος, επειδή λες οτι η ομοιοπαθητική έχει έδρες σε πολλά ξένα πανεπιστήμια και ποιοι είμαστε εμείς που θα πούμε το ένα και το άλλο, εγώ προσωπικά είμαι αυτός που δεν γουστάρω να χάνω τον χρόνο μου τα λεφτά μου και να πειραματίζομαι με ανεπαρκείς αναξιόπιστες αμφισβητούμενες και αναποτελεσματικές θεραπείες μεθόδους και πρακτικές για το οποιοδήποτε πρόβλημα που θα μου παρουσιαστεί.

Επίσης πέραν από αυτά, έχω και προσωπική εμπειρία από τα παιδικά μου χρόνια, τότε που έψαχνε ο πατέρας μου πως θα διορθωθεί ένα σοβαρό χρόνιο ορθοπεδικό πρόβλημα υγείας που είχα, κάποια στιγμή βρήκαμε μια γυναίκα που έκανε βελονισμό (από φτωχή οικογένεια αυτή της πληρώναμε μέχρι και το ταξί για να έρθει να φύγει και την επίσκεψη) ερχόταν με ένα μηχάνημα με μπαταρίες και κάτι μαραφέτια, μας πρότεινε και κάτι πρακτικές που προσέφεραν περιορισμένο και προσωρινό αποτέλεσμα μεν αλλά προφανώς αφορούσε ήπιες περιπτώσεις, για την δική μου που ήταν σοβαρή δεν έγινε τίποτα, την λύση την έδωσε το χειρουργείο λίγα χρόνια μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 επειδη δεν ειχα την ευκαιρια να πω ορισμενα πραγματα στους πεφωτισμενους ξερολες επιστημονες της συγχρονης ιατρικης με μπατσελορ στην ξερολογια θα ηθελα να μην σβησεις την γνωμη μου...

 

πρωτον θλασεις εχει πολλων ειδων..για συντομια λογου δεν μπηκα σε λεπτομερειες,οποιος εχει παθει απο αθλητισμο ξερει...η δικη μου θλαση χωρις φαρμακα θα γινοταν καλα σε 3 μηνες με ακινησια χωρις φαρμακα.με φαρμακα κλασικα,θα τελειωναν σε 10 μερες μετα φυσιοθεραπεια κ.λπ. σε ενα μηνα παλι περδικι.με τα σκευασματα -αφου ενοχλουν ο ορος φαρμακα- εγινα χωρις φυσιοθεραπεια σε ενα μηνα.τελος φυσικα και νωριτερα και πιο ανεξοδα.παρτε εσεις δηλητηρια ,καντε πλουσιους τους γιατρους και τις εταιρειες φαρμακων και φατε παρενεργειες μετα απο λιγα χρονια.

αφου η ομοιπαθητικη ειναι παπαρολογια και δεν ειναι επιστημη,αλλα ματζουνια κ.λ.π. γιατι εχει εδρα σε αγγλια,γερμανια,αμερικη μεσα στα πανεπιστημια τους και διδασκεται? γιατι στην αγγλια υπαρχει και νοσοκομειο ειδικα για ομοιπαθητικη?

στην ελλαδα ειμαστε μπροστα και τους ξερουμε ολους αυτους..ειμαστε εμεις σαινια και τους πιανουμε αυτους τους σαρδαναπαλους,τους συνομωτες! 

ο αθλητιατρος μου σπουδασε ανατολια κολλεγιο ,μετα εκανε γενικη ιατρικη και μετα αθλητιατρικη στην αγγλια...φανταζομαι οτι και αυτος αφου σπουδασε μονο γενικη ειναι απατεωνας ,ελλιπης επιστημων και σαρδαναπαλος...φανταζομαι επειδη στην ελλαδα αθλητιατρους ξερετε μονο τους ορθοπεδικους που γραφουν διπλα αθλητιατροι επειδη εχουν αθληθει μικροι η' επειδη δουλεψαν σε ομαδα η' επειδη οι κακωσεις ειναι οι περισοτερες αθλητικες...εχετε πλακα!!! α, και μη ψαχνεστε στην σαλονικα που ζω μονο 2 εχουν σπουδασει αθλητιατρικη..κιαυτο γιατι δεν υπαρχει-τι εκπληξη- στην ελλαδα τετοια ειδικοτητα..μα τοτε ειναι σαρδαναπαλοι,απατεωνες θα που οι ελενες λουκαδες!!! οσοι θελετε να μαθετε μπειτε σε αγγλικο σαιτ να δειτε τι σημαινει αθλητιατρικη...

ετσι και η ομοιπαθητικη ειναι μια ειδικοτητα..η δικη μου ιατρος σπουδασε σε πανεπιστημιο της γερμανιας ομοιπαθητικη..

 

δεν ειπα ποτε οτι ανασταινει,ουτε οτι θεραπευει τα παντα αλλα τι εκπληξη ουτε η γνωστη ιατρικη...αλλα για την γνωστη δεν πειραζει,την αλλη ας την βρισουμε γιατι στην ελλαδα οτι ειναι ξενο πρεπει πρωτα να το βρισουμε,να το αναθεματισουμε πρωτα...μεγαλη σημασια ΕΙΠΑ εχει για καποιον που βρηκε θεραπεια η' οχι αν επεσε σε καλο γιατρο,το ανελυσα.ειναι το α και το ω...ο γιατρος με την ερευνα που κανει,σε μαθαινει τι τυπος εισαι,σε ψυχαναλυει..αν ειναι καλος σαυτο τοτε σε βοηθα,αν οχι μετα λες η ομοιπαθητικη δεν κανει γενικα,ομως δεν λες το ιδιο για την κλασικη,λες ο ιατρος ειναι αχρηστος...

 

φιλε ειδα οτι μαλλον εισαι σαλονικα.να πας σε μια πολυ καλη γιατρο στην καλαμαρια που κανει βιοαναδραση.ειναι ψυχολογς και η μεθοδος καινοτομα.σε 5 συνεδριες του 50 ευρω πιστευω θα σε κανει να ξεχασεις το προβλημα σου.θα σου πει ποσο θα χρειαστεις αλλα καπου εκει σε βλεπω γιατι θελεις να γινεις φυσικα καλα,εχεις δυναμη ψυχης μεσα σου και αυτο θα σε βοηθησει.αν χρειαστεις επιπλεον φαρμακα θα σου δωσει ομοιπαθητικα.δεν χρησιμοποιει ομως ομοιπαθητικα για τα παντα π.χ μια αθλητικη κακωση,ενα κρυωμα,ειναι μονο για οτι εχει σχεση με την ψυχολογια σου.το μηχανημα της βιοαναδρασης επισης αν ,χρειαστει θα σου μαθει να χειριζεσαι κρισεις πανικου και γενικα τις αντιδρασεις σου.α και πριν πουν οι λουκαδες  για κανενα προκρουστη μηχανημα,να προλαβω ειναι τεχνολογια που ερχεται απο την νασα και τους ιατρους αστροναυτες..ε ρε γλεντια που θα γινουν,ελενη λουκα και διαολος κ.λ.π.

 

 

ω ρε πάθος με την ομοιοπαθητική! όπως είπε ο Κωστής, αν σου αρέσει και τη βρίσκεις έτσι - οκ, whatever rocks your boat

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...