Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Vairass πως ΕΊΣΑΙ? Ζεις?

Καλά είμαι... Πόση ώρα διαρκεί; ξέρεις;

Μισό πήρα του 0.5.

 

Κάνει δουλίτσα κάτι ξέρουν που τα δίνουν σαν καραμέλες :)

Τι δεν έχεις σχιζοφρένεια? Αφου το ειπαν τα παιδιά εδω :P :P :P

Ρέ συ στη δουλειά με πιάνει άγχος,μια χαρά είμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να σε δει ψυχίατρος. Αν είσαι διατεθειμένος να έρθεις μέχρι τη Λάρισα, μπορώ να σε στείλω σε μέλος ΔΕΠ.

Με είδε ο ψυχίατρος...

Μου έδωσε xanax και zoloft κάπως έτσι.

 

Γιατί όμως λες πρέπει;

 

Λογικά δεν μου κολλάει το xanax η δεν ξέρω τι..

 

 

Επίσης μου σύστησαν η ψυχολόγος και η ψυχίατρος να με δει Γαστρεντερολογος άμεσα γιατί από εκεί ξεκινάει το θέμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ειναι συνδιασμος φαρμακευτικης αγωγης με ψυχοθεραπεια.

Αυτό κάνουμε οκ μια φορά πήγα μόνο..

 

Το θεμα ειναι οτι και οι 2 συμφώνησαν ότι κάτι παίζει με το στομάχι και γενικώς εκεί μέσα...

Απο εκεί μου ξεκινάει με δυνατό έντονο ρεψιμο, μετά παγώνουν τα χέρια μου και τέλος ταχυκαρδία για όλα αυτά..

Δηλσδη μιλάμε με κάνει χάλια όλο αυτό, το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι φοβάμαι μην το πάθω την επόμενη ημέρα ειδικά στην δουλειά κ αυτό με κάνει 100 φορες χειρότερα.

Όλα αυτά για έναν βλακα που δεν τα βρίσκουμε, θέλει να γίνεται το δικό του μόνιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ειναι συνδιασμος φαρμακευτικης αγωγης με ψυχοθεραπεια.

Για το δεύτερο μπαίνουμε στο ινσόμνια :P

 

Vairass πλάκα κάνω ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δεύτερο μπαίνουμε στο ινσόμνια :P

 

Vairass πλάκα κάνω ε;

ναι μωρε οκ και η πλακα καλη ειναι...

γ@μω το κ@λοχαπι τωρα ηρεμησα..

 

Λες και πηρα δεν ξερω εγω τι και εγινα κομματια..

Ανεβηκαν παλμοι, και γενικα εγινε χειροτερο το θεμα.

Δεν παιζει να το παρω ξανα ενημερωσα την ψυχολογο και την ψυχιατρο - μου ειπαν να παω απο εκει ξανα να τους πω τι ακριβως ενιωσα.

 

 

Σαν την  Υγεια δεν εχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε γαμώτο. Να πας οπωσδήποτε στους γιατρούς και να δεις τι θα πούνε.

Δεν παίζει να βγεις κάνα απόγευμα για τρεξιματάκι/μπασκετάκι/γυμναστηριάκι; Είναι θέμα υγείας πλέον, δεν είναι για χαβαλέ. Δώσε λίγο χρόνο μισή μία ώρα, θα σε ανεβάσει πολύ, και την άλλη μέρα θα εκκρίνεις φυσική γραψαρχιδίνη στη δουλειά. Εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε γαμώτο. Να πας οπωσδήποτε στους γιατρούς και να δεις τι θα πούνε.

Δεν παίζει να βγεις κάνα απόγευμα για τρεξιματάκι/μπασκετάκι/γυμναστηριάκι; Είναι θέμα υγείας πλέον, δεν είναι για χαβαλέ. Δώσε λίγο χρόνο μισή μία ώρα, θα σε ανεβάσει πολύ, και την άλλη μέρα θα εκκρίνεις φυσική γραψαρχιδίνη στη δουλειά. Εγγύηση.

Σε λίγο θα πάω για περπάτημα τρέξιμο ρε συ 110 κιλά θα σπάσουν τα γόνατα :)

 

Στους ιατρους πηγα χαπια ειπαν και μιλαω συνεχεια μεσα στην ημερα με την φιλη μου την ψυχολογο.

 

 

ξερω πολυ καλα τι φταιει αλλα δεν υπαρχει λυση γιατι μιλαμε για ΧΑΖΟ ατομο που τον εβαλαν υπευθυνο.

Φυσικα δεν ειναι μονο αυτος το προβλημα αλλα και ΕΓΩ που τα μαζευω τοσα χρονια και δεν του ριχνω ενα σκυλο βρισιμο να ηρεμησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 15 ημέρες περίπου θα έχεις μια νευρικότητα, ζαλάδες, ίσως κούραση , πράγματα που οφείλονται στο Zoloft ( διάβασε και στις οδηγίες) επειδή τότε δημιουργείται στον εγκέφαλο το επίπεδο σεροτονίνης που απαιτείται.

Το Xanax αντιθέτως αποκλείεται να σου προξενήσει τα παραπάνω ,  σίγουρα θα σε ηρεμήσει.

Υπομονή 2 εβδομάδες και μετά θα δεις αποτέλεσμα.  Όλοι οι αναστολείς επαναπρόσληψης σεροτονίνης έχουν τα ίδια συμπτώματα αρχικά. 

 

Πέρα  από αυτά βέβαια η αιτία δεν θεραπεύεται με τα φάρμακα, αλλά με αλλαγή αντιμετώπισής της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 15 ημέρες περίπου θα έχεις μια νευρικότητα, ζαλάδες, ίσως κούραση , πράγματα που οφείλονται στο Zoloft ( διάβασε και στις οδηγίες) επειδή τότε δημιουργείται στον εγκέφαλο το επίπεδο σεροτονίνης που απαιτείται.

Το Xanax αντιθέτως αποκλείεται να σου προξενήσει τα παραπάνω , σίγουρα θα σε ηρεμήσει.

Υπομονή 2 εβδομάδες και μετά θα δεις αποτέλεσμα. Όλοι οι αναστολείς επαναπρόσληψης σεροτονίνης έχουν τα ίδια συμπτώματα αρχικά.

Δεν πήρα ζολοφτ... Φοβάμαι... Εδώ ρε συ κόντεψα να πεθάνω με το ζαναξ πριν...

Γαμωτο τα έχω δει όλα πρωτοφανές καταστάσεις για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ξαναπαρεις, εγω πηγα να "χαιρετησω" με fatburners που επαιρνε ενας γνωστος μου στο γυμναστηριο. Πηρα ενα χωρις λογο (τι μ@λ@κ@ς) και αμεσως εφιδρωση, ταχυπαλμία, ζαλαδες ολα στον υπερθετικο, επρεπε να κατσω 15' χωρις να κανω τιποτα για να ηρεμησω. Και ολα αυτα απο ενα χαπι που πωλειται χωρις συνταγη γιατρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα ξαναπαρεις, εγω πηγα να "χαιρετησω" με fatburners που επαιρνε ενας γνωστος μου στο γυμναστηριο. Πηρα ενα χωρις λογο (τι μ@λ@κ@ς) και αμεσως εφιδρωση, ταχυπαλμία, ζαλαδες ολα στον υπερθετικο, επρεπε να κατσω 15' χωρις να κανω τιποτα για να ηρεμησω. Και ολα αυτα απο ενα χαπι που πωλειται χωρις συνταγη γιατρου.

Αυτό έπαθα... Σε κάποια φάση πήγε να κλείσει ο γενικώς και σαν να μην έβλεπα καλά...

 

Εκεί είναι που τα είδα όλα μάγκες όλα!!

 

Δεν λέω ότι κάνουν κακό τα χαπια, πιθανόν να έγινε επειδή είναι 0.5 δεν ξέρω.

 

Υπόψιν εγώ πήρα μισό χάπι του 0.5 στις 13:40, το μεσημέρι δηλαδή και ακόμα να συνέλθω 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...