Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο Mi Store της Ελλάδας άνοιξε για να κάνει το «Internet of Things» προσιτό σε όλους


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Εξαιρετικά θερμή υποδοχή επεφύλαξαν οι Έλληνες καταναλωτές στο πρώτο Mi Store της Ελλάδας, αλλά και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, που άνοιξε επίσημα τις πύλες του στις 28 Σεπτεμβρίου, στο Εμπορικό Κέντρο Golden Hall, στο Μαρούσι. Σε ένα τριήμερο γεμάτο happenings, διαγωνισμούς και πολλά δώρα, οι φίλοι των προϊόντων Xiaomi, αλλά και όλοι όσοι συναρπάζονται από τις νέες τεχνολογίες, είχαν την ευκαιρία να δουν για πρώτη φορά ένα μεγάλο δείγμα από το οικοσύστημα των διασυνδεδεμένων συσκευών της Xiaomi που έρχονται για να κάνουν την καθημερινότητά μας, περισσότερο διασκεδαστική, εύκολη, ποιοτική και έξυπνη.

Ηλεκτρικά ποδήλατα, πατίνια, ζυγαριές και ρολόγια, αλλά και έξυπνες συσκευές για το σπίτι, όπως λάμπες, ατμομάγειρες ρυζιού, αφυγραντήρες και ηλεκτρική σκούπα ρομπότ, είναι μερικά μόνο από τα προϊόντα του Mi Store που κάνουν το Internet of Things καθημερινότητα και τo όραμα της Xiaomi για «Καινοτομία προσιτή σε όλους» πραγματικότητα. Διαθέσιμη είναι βέβαια και όλη η γκάμα των διεθνών μοντέλων Smarphones της Xiaomi, εξέχοντος του Mi 6, του νέου flagship Smartphone, που επίσημα παρουσιάστηκε στην ελληνική αγορά την ημέρα των εγκαινίων, καθώς και πλήθος συσκευών και αξεσουάρ ήχου, δικτύωσης, κλπ.

 

20170928%20_Xiaomi%20Event_0322.jpg

Η Info Quest Technologies, επίσημος αντιπρόσωπος της Xiaοmi στην Ελλάδα και την Κύπρο, με τη δημιουργία Mi Store, στοχεύει να δώσει στους Έλληνες καταναλωτές για πρώτη φορά μία ολοκληρωμένη εμπειρία, κάνοντας το Internet of Things απλό, κατανοητό, καθημερινό και προσιτό σε όλους. Οι επισκέπτες του Mi Store έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν όλες τις συσκευές ζωντανά και να αντιληφθούν πώς διασυνδέονται, πώς αλληλοεπιδρούν και τελικά πώς μπορούν να βελτιώσουν την καθημερινότητά μας. Επίσης, μπορούν να συμβουλευτούν τους ειδικούς και να λύσουν όποια απορία έχουν ή να αξιοποιήσουν τις μοναδικές υπηρεσίες CustoMize, που παρέχονται αποκλειστικά από το κατάστημα και να βοηθηθούν όπου χρειάζεται.

 

20170928%20_Xiaomi%20Event_0014.jpg

 

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα νέα προϊόντα του Mi Store, προσφορές και εκδηλώσεις, είναι διαθέσιμες στον σύνδεσμο: http://www.mistore-greece.gr/ και στο facebook @mistoregreece

post-39041-0-32103900-1507648664_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα εταιρια η Xiaomi, φτιαχνει καλα κινητα, εχει επεκταθει και σε αλλους τομεις και σιγα σιγα κανει αποβαση στην Ευρωπη. Την κοπια στην Apple τι τη θελει; Οκ μπορει να δουλευει στο εσωτερικο της Κινας αλλα εδω ειναι Ευρωπη, δεν θελουμε απομιμησεις. Θελουμε να παρουμε Xiaomi γιατι ειναι καλο κινητο, οχι γιατι ειναι φθηνη απομιμηση iPhone...

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εταιρια η Xiaomi, φτιαχνει καλα κινητα, εχει επεκταθει και σε αλλους τομεις και σιγα σιγα κανει αποβαση στην Ευρωπη. Την κοπια στην Apple τι τη θελει; Οκ μπορει να δουλευει στο εσωτερικο της Κινας αλλα εδω ειναι Ευρωπη, δεν θελουμε απομιμησεις. Θελουμε να παρουμε Xiaomi γιατι ειναι καλο κινητο, οχι γιατι ειναι φθηνη απομιμηση iPhone...

μάλλον να τρολάρει τους πελάτης της θέλει αφού δεν γουστάρουν ios 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικό ή αγγλικό interface έχουν τα προϊόντα ή ακόμα κινέζικο;

Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω τα κινέζικα από τα Xiaomi που έχω πάρει απ έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικό ή αγγλικό interface έχουν τα προϊόντα ή ακόμα κινέζικο;

Γιατί έχω βαρεθεί να ακούω τα κινέζικα από τα Xiaomi που έχω πάρει απ έξω.

 

Έχουν και ελληνικό και αγγλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φέσσας τα βρήκε σκούρα με την Apple και το ρίξε στις μαϊμουδιές, βέβαια με τις περικοπές μισθών , διακοπή δώρων και 13 μισθού που εισηγήθηκε ίσως του είναι πιο εύκολο να τα παίρνει δίπλα από τους φτωχούς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Apple Store του φτωχού :P

 

Ειπε αυτος που εχει τηλεφωνο ακριβοτερο απο τον υπολογιστη του!!!!!

Desktop PC - CPU: i3-2120 @ 3,3GHz, GPU: GTX 1050 Ti 

Smartphone: iPhone 6S 32GB

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Apple Store του φτωχού :P

 

Ή απλά εκείνου που θέλει να δώσει το 1/3 για τις 3πλασιες δυνατότητες,

 

Πήρα και εγώ ένα Redmi Note 4 64GB / 4GB Ram πριν λίγες μέρες.

Το μόνο που δεν μου άρεσε μαθημένος από τα Nexus που είχα μέχρι τώρα είναι το κλείδωμα για να το κάνεις root και οι προστασίες που έχει κάνοντας το πιο κλειστό από τα περισσότερα Android (όχι πως δεν υπάρχουν λύσεις για όλα). Κατά τα άλλα τα καλύτερα 200 ευρώ που έχω δώσει για κινητό, από εποχής Nokia N900 είχε να βγει συσκευή που να με κάνει να την αγοράσω καινούργια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε αυτος που εχει τηλεφωνο ακριβοτερο απο τον υπολογιστη του!!!!!

Desktop PC - CPU: i3-2120 @ 3,3GHz, GPU: GTX 1050 Ti 

Smartphone: iPhone 6S 32GB

 

Το υπολογιστη δεν τον παει στην καφετερια να τον δουν οι φιλοι και οι θαμωνες τριγυρω.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε αυτος που εχει τηλεφωνο ακριβοτερο απο τον υπολογιστη του!!!!!

Desktop PC - CPU: i3-2120 @ 3,3GHz, GPU: GTX 1050 Ti 

Smartphone: iPhone 6S 32GB

Γιαυτό έχω όμως ακριβότερο Notebook από το κινητό μου. Επίσης το κινητό μου κόστισε 450€ την ίδια στιγμή που κάποιες άλλες εταιρίες σας πουλάνε φύκια μην χέσω στα 500-700€ κινεζιά μέχρι το κόκαλο που μοιάζουν με το παραπληγικό παιδί της Samsung με την Apple και λέτε και ευχαριστώ για την Mediocre κάμερα σας. Α και κάτι ακόμη ξέχασες να γράψεις για την 400€ οθόνη του υπολογιστή μου, που εντελώς τυχαία χρησιμεύει και για το 1400€ Notebook μου, όταν δεν χρησιμοποιώ το Apple TV μου των 200€.

 

Που μου θες να μου το πας και οικονομικά επειδή σου έθιξαν την κινεζιά σου.

 

 

Ή απλά εκείνου που θέλει να δώσει το 1/3 για τις 3πλασιες δυνατότητες,

 

Πήρα και εγώ ένα Redmi Note 4 64GB / 4GB Ram πριν λίγες μέρες.

Το μόνο που δεν μου άρεσε μαθημένος από τα Nexus που είχα μέχρι τώρα είναι το κλείδωμα για να το κάνεις root και οι προστασίες που έχει κάνοντας το πιο κλειστό από τα περισσότερα Android (όχι πως δεν υπάρχουν λύσεις για όλα). Κατά τα άλλα τα καλύτερα 200 ευρώ που έχω δώσει για κινητό, από εποχής Nokia N900 είχε να βγει συσκευή που να με κάνει να την αγοράσω καινούργια.

Καλά κατούρα και λίγο. Ας μην ήταν εταιρίες όπως η Samsung και η Apple και αν έβλεπες εσύ Xiaomi δίχως αυτές εγώ θα ήμουν αστροναύτης.

 

Το υπολογιστη δεν τον παει στην καφετερια να τον δουν οι φιλοι και οι θαμωνες τριγυρω.

Πως δικαιολογεί ο άνθρωπος την κινεζιά του.

 

 

Οπότε για όλους εσάς που σας έθιξα την υπερήφανη κινεζιά σας, χαρείτε τα, μην σας χαλάσουμε την πρωτοτυπία. Αν δεν γουστάρατε τόσο πολύ όσο λέτε τα προϊόντα της Apple η ακόμα και της Samsung δεν θα αγοράζατε τρίτης κατηγορίας κόπιες. Που μέχρι και Apple Store από τα Lidl σας πλασάρανε και χειροκροτάτε. Ενημερωτικά πάντα, πέρα από την Ανατολική Ασία, η Xiaomi πουλάει τα σκουπίδια που ονομάζει κινητά κυρίως σε τριτοκοσμικές χώρες. Κοίτα να δεις που πλέον είναι Official και η Ελλάδα μέσα σε αυτές.

 

3 κινητά παράγγειλα σε γνωστούς μου που θέλανε "φτηνό iPhone lookalike" χειρότερη ποιότητα δεν έχω αντιμετωπίσει στην αγορά, ούτε μισό χρόνο δεν έβγαλαν και τα αλλάξανε να πάρουν κάτι αξιόλογο.

 

 

 

iphone-7-plus-gold-3d-model-low-poly-max

xiaomi-mi-a1-gold.jpg

OnePlus-5-soft-gold-front-back.jpg

thumb_42458_default_big.jpeg

304969-pdp-overview-samsung-gs7_edge-til

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό έχω όμως ακριβότερο Notebook από το κινητό μου. Επίσης το κινητό μου κόστισε 450€ την ίδια στιγμή που κάποιες άλλες εταιρίες σας πουλάνε φύκια μην χέσω στα 500-700€ κινεζιά μέχρι το κόκαλο που μοιάζουν με το παραπληγικό παιδί της Samsung με την Apple και λέτε και ευχαριστώ για την Mediocre κάμερα σας. Α και κάτι ακόμη ξέχασες να γράψεις για την 400€ οθόνη του υπολογιστή μου, που εντελώς τυχαία χρησιμεύει και για το 1400€ Notebook μου, όταν δεν χρησιμοποιώ το Apple TV μου των 200€.

 

Που μου θες να μου το πας και οικονομικά επειδή σου έθιξαν την κινεζιά σου.

 

Καλά κατούρα και λίγο. Ας μην ήταν εταιρίες όπως η Samsung και η Apple και αν έβλεπες εσύ Xiaomi δίχως αυτές εγώ θα ήμουν αστροναύτης.

 

Πως δικαιολογεί ο άνθρωπος την κινεζιά του.

 

 

Οπότε για όλους εσάς που σας έθιξα την υπερήφανη κινεζιά σας, χαρείτε τα, μην σας χαλάσουμε την πρωτοτυπία. Αν δεν γουστάρατε τόσο πολύ όσο λέτε τα προϊόντα της Apple η ακόμα και της Samsung δεν θα αγοράζατε τρίτης κατηγορίας κόπιες. Που μέχρι και Apple Store από τα Lidl σας πλασάρανε και χειροκροτάτε. Ενημερωτικά πάντα, πέρα από την Ανατολική Ασία, η Xiaomi πουλάει τα σκουπίδια που ονομάζει κινητά κυρίως σε τριτοκοσμικές χώρες. Κοίτα να δεις που πλέον είναι Official και η Ελλάδα μέσα σε αυτές.

 

3 κινητά παράγγειλα σε γνωστούς μου που θέλανε "φτηνό iPhone lookalike" χειρότερη ποιότητα δεν έχω αντιμετωπίσει στην αγορά, ούτε μισό χρόνο δεν έβγαλαν και τα αλλάξανε να πάρουν κάτι αξιόλογο.

 

 

 

iphone-7-plus-gold-3d-model-low-poly-max

xiaomi-mi-a1-gold.jpg

OnePlus-5-soft-gold-front-back.jpg

thumb_42458_default_big.jpeg

304969-pdp-overview-samsung-gs7_edge-til

 

 

 

Την υπογραφη μου την βλεπεις; Αλλα εγω προτιμησα να φτιαξω ενα καλο υπολογιστη που να κανω και την δουλεια μου επεξεργασια photo & video παρα να παρω δυο τρια αϊφονια να πουλαω μουρη στο Καβουρι. Φυσικα στην υπογραφη δεν υπαρχουν και αλλα οπως η φωτογραφικη μου που τωρα εχει σχεδον ενα χιλιαρικο τηλεορασεις προβολεας και πολλα αλλα.

 

Οποτε ασε εμας τους χαζους να αγοραζουμε Xiaomi και τα υπολοιπα λεφτα να τα δινουμε σε ποιο σοβαρα πραγματα απο ενα κινητο.

 

Αυτα γιατι εγραψες αυτο

 

Το Apple Store του φτωχού :P

 

Μηπως ειναι το Apple Store του εξυπνου τελικα και οχι του φτωχου;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την υπογραφη μου την βλεπεις; Αλλα εγω προτιμησα να φτιαξω ενα καλο υπολογιστη που να κανω και την δουλεια μου επεξεργασια photo & video παρα να παρω δυο τρια αϊφονια να πουλαω μουρη στο Καβουρι. Φυσικα στην υπογραφη δεν υπαρχουν και αλλα οπως η φωτογραφικη μου που τωρα εχει σχεδον ενα χιλιαρικο τηλεορασεις προβολεας και πολλα αλλα.

 

Οποτε ασε εμας τους χαζους να αγοραζουμε Xiaomi και τα υπολοιπα λεφτα να τα δινουμε σε ποιο σοβαρα πραγματα απο ενα κινητο.

 

Αυτα γιατι εγραψες αυτο

 

Το Apple Store του φτωχού :P

 

Μηπως ειναι το Apple Store του εξυπνου τελικα και οχι του φτωχου;

Μάλλον το αντίθετο, γιατί όταν ξεκινάς με την λογική του "Αγοράζει ο γείτονας κάτι καλύτερο από εμένα για να πουλάει μούρη" η λογική του κλασσικού Ελληνάρα, δεν περιμένω κάτι καλύτερο. Επίσης αν για εσένα ένα Smartphone που για αρκετό κόσμο είναι εργαλείο δουλειάς δεν είναι σοβαρό πράγμα αλλά μονάχα κάτι για να το προβάλεις, για άλλους είναι κάτι χρήσιμο. Όσο για τους υπολογιστές, εγώ προσωπικά κάνω την δουλειά μου με το δικό μου σύστημα, γιατί το Notebook μου εξυπηρετεί όλες τις παραπάνω ανάγκες που ανάφερες, όσο για τον Desktop μου, εξυπηρετεί άλλες ανάγκες κυρίως Gaming. Γιαυτό λοιπόν μάθε ότι ο κόσμος που αγοράζει ένα 400€ iPhone ή Galaxy το αγοράζει γιατί το χρειάζεται και γιατί εξυπηρετεί τις ανάγκες του και δεν σκέφτεται με την τραγική λογική του κλασσικού Ελληνάρα, επίδειξη σε τρίτους. Κρίμα όχι τίποτα άλλο γιατί κάτι τέτοιοι τύποι με τέτοια μυαλά μεγαλώνουν τις επόμενες γενιές. 

 

Αν δεν σου άρεσαν τα iPhone και είναι μόνο για "μόστρα" όπως λες, δεν θα πήγαινες να αγοράσεις τον χειρότερο κλώνο από μια εταιρία που προσπαθεί να γίνει σε όλα Apple. Απλά τα αγοράζεις γιατί δεν θες να παραδεχτείς ότι σου αρέσουν, διαφορετικά δεν θα σε ένοιαζε. 

 

Αυτά τα λίγα, άντε και καλή συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...