Προς το περιεχόμενο

Cosmote tv Full Pack - 25 Ευρώ


aggelos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου εγινε μονομερης μεταβολη του περιεχομενου δεν υπαρχει πεναλτι.

Είναι σίγουρο αυτό? Ή θα πατήσουν σε τπτ "ψιλά γράμματα" του συμβολαίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφου εγινε μονομερης μεταβολη του περιεχομενου δεν υπαρχει πεναλτι.

Τυπικά ο otetv ειναι καλυμμένος,μέσα στους όρους που έχουμε υπογράψει γράφει ότι μπορεί να αλλάζει το περιεχόμενο ΟΜΩΣ εδώ τα νέα κανάλια δεν έχουν υπότιτλους κι αυτό μπορεί να πάρει κι ένα χρόνο όπως έγινε και τότε που έβγαλε το HISTORY κι έβαλε το VIASAT.Aν κάποιος το ψάξει έτσι και με μία καταγγελία πιστευω ότι θα δικαιωθεί.πληρώνουμε συνδρομή στη χώρα μας,ΔΕΝ είμαστε αναγκασμένοι να μάθουμε αγγλικά γιά να παρακολουθήσουμε otetv.

Είναι σίγουρο αυτό? Ή θα πατήσουν σε τπτ "ψιλά γράμματα" του συμβολαίου?

Oρίστε τα "ψιλά γράμματα" του συμβολαίου:4.1 Ο ΟΤΕ διατηρεί το δικαίωμα να προσθέτει ή να αφαιρεί τηλεοπτικά προγράμματα και εν γένει να διαμορφώνει κατά την κρίση του, σύμφωνα με την εμπορική πολιτική του, το προβαλλόμενο οπτικοακουστικό περιεχόμενο, τις εφαρμογές και λοιπές επιμέρους υπηρεσίες της Υπηρεσίας ή / και των Πρόσθετων Υπηρεσιών.

Σε περίπτωση μεταβολής του περιεχομένου της Υπηρεσίας (ενδεικτικά προσθήκη περιεχομένου, εμπλουτισμός κλπ), ο ΟΤΕ διατηρεί το δικαίωμα να προβεί σε αύξηση των τιμών του.

 

Αυτό όμως από μόνο του δε λέει τίποτα,γιατί η κίνηση αυτή είναι υπερβολική κι ουτε μπορούσε να τη φανταστεί κάποιος άρα όλο αυτό μπορεί να καταστησει τον ορο καταχρηστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oρίστε τα "ψιλά γράμματα" του συμβολαίου:4.1 Ο ΟΤΕ διατηρεί το δικαίωμα να προσθέτει ή να αφαιρεί τηλεοπτικά προγράμματα και εν γένει να διαμορφώνει κατά την κρίση του, σύμφωνα με την εμπορική πολιτική του, το προβαλλόμενο οπτικοακουστικό περιεχόμενο, τις εφαρμογές και λοιπές επιμέρους υπηρεσίες της Υπηρεσίας ή / και των Πρόσθετων Υπηρεσιών.

Σε περίπτωση μεταβολής του περιεχομένου της Υπηρεσίας (ενδεικτικά προσθήκη περιεχομένου, εμπλουτισμός κλπ), ο ΟΤΕ διατηρεί το δικαίωμα να προβεί σε αύξηση των τιμών του.

 

 

 

Δηλαδη αν ενα πρωι η κοτε τβ αφαιρεσει ολα τα καναλια και εκπεμπει μονο 4ε θα πληρωνουμε το ιδιο????

 

Επισης εγω δεν υπεγραψα κανενα συμβολαιο με αυτους τους ορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο αυτό? Ή θα πατήσουν σε τπτ "ψιλά γράμματα" του συμβολαίου?

Πιο σίγουρο δε γίνεται.

Ρίξτε ενα βλεφαρο Link.png Site: εδω και οι υπολοιποι που ισχυριζεστε οτι ο ΟΤΕ μπορει να κάνει ο,τι του καπνίσει. Η απόφαση μπορεί να αναφέρεται για κινητή τηλεφωνία αλλά αυτό δε σημαίνει οτι δεν μπορεί να έχει καθολική ισχυ.

 

Να ξεκαθαρίσω οτι ο ΟΤΕ δε θα σου κουνησει μαντηλι ετσι απλα , αλλα δε θα μπορεί να διεκδικήσει κατι νόμιμα.

Το μόνο πρόβλημα για σένα είναι οτι αν μελλοντικά θέλεις να επιστρέψεις στον ΟΤΕ, θα εμφανίζεται το Χ ποσό σαν λογιστικό υπόλοιπο και εκει θα πρεπει ενδεχομένως να κυνηγήσεις το δίκιο σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικά ο otetv ειναι καλυμμένος,μέσα στους όρους που έχουμε υπογράψει γράφει ότι μπορεί να αλλάζει το περιεχόμενο ΟΜΩΣ εδώ τα νέα κανάλια δεν έχουν υπότιτλους κι αυτό μπορεί να πάρει κι ένα χρόνο όπως έγινε και τότε που έβγαλε το HISTORY κι έβαλε το VIASAT.Aν κάποιος το ψάξει έτσι και με μία καταγγελία πιστευω ότι θα δικαιωθεί.πληρώνουμε συνδρομή στη χώρα μας,ΔΕΝ είμαστε αναγκασμένοι να μάθουμε αγγλικά γιά να παρακολουθήσουμε otetv.

Oρίστε τα "ψιλά γράμματα" του συμβολαίου:4.1 Ο ΟΤΕ διατηρεί το δικαίωμα να προσθέτει ή να αφαιρεί τηλεοπτικά προγράμματα και εν γένει να διαμορφώνει κατά την κρίση του, σύμφωνα με την εμπορική πολιτική του, το προβαλλόμενο οπτικοακουστικό περιεχόμενο, τις εφαρμογές και λοιπές επιμέρους υπηρεσίες της Υπηρεσίας ή / και των Πρόσθετων Υπηρεσιών.

Σε περίπτωση μεταβολής του περιεχομένου της Υπηρεσίας (ενδεικτικά προσθήκη περιεχομένου, εμπλουτισμός κλπ), ο ΟΤΕ διατηρεί το δικαίωμα να προβεί σε αύξηση των τιμών του.

 

Αυτό όμως από μόνο του δε λέει τίποτα,γιατί η κίνηση αυτή είναι υπερβολική κι ουτε μπορούσε να τη φανταστεί κάποιος άρα όλο αυτό μπορεί να καταστησει τον ορο καταχρηστικο.

 

Οι οροι της συμβασης μιλανε για "εμπλουτισμο".

 

Η αφαιρεση 8 καναλιων full hd με υποτιτλισμο και η προσθηκη 10 νεων με SD αναλυση και χωρις υποτιτλους δεν αποτελει εμπλουτισμο. Αποτελει υποβαθμιση. Απλα ειμαστε μπανανια ως χωρα και δεν υπαρχει καταναλωτικο κινημα και συνειδηση. Ο κοσμος ασχολειται να πληρωνει δικηγορους για να μπει στο νομο Κατσελη, οχι πως θα κοπανησει την καθε λαμογιοεταιρεια που κανει οτι γουσταρει με το παρεχομενο προιον της.

 

Αν ημασταν Αμερικη θα ειχε πεσει ηδη πολυ γελιο. Θα ειχαν μαζευτει 100 συνδρομητες (δεν θες παραπανω) θα ειχαν κανει ενα class lawsuit για υποβαθμιση περιεχομενου κτλ κτλ και ο αντιστοιχος ΟΤΕ θα ετρεχε με συγγνωμες, εκπτωσεις παγιων κτλ για να γλιτωσει τις βαρβατες προσφυγες και αποζημιωσεις.

 

Εδω και να προσφυγεις μονος σου (α) θα εισαι ο γραφικος του χωριου και (β) χλωμο να βρεις δικηγορο να αναλαβει την υποθεση καθως θα θεωρησει οτι δεν εχει ψωμι (οι δικηγοροι αν δεν υπαρχει μασσα απο πισω να παρουν ποσοστα απο αποζημιωσεις κτλ δεν μπλεκουν). Εκτος και αν βρεις κανα χασοδικη τελειωμενο που ψαχνει για πελατες με το δικανο εκει ομως μπορει να χασεις αποκλειστικα και μονο λογω του δικηγορου δλδ αυτογκολ απο τα αποδυτηρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οροι της συμβασης μιλανε για "εμπλουτισμο".

 

Η αφαιρεση 8 καναλιων full hd με υποτιτλισμο και η προσθηκη 10 νεων με SD αναλυση και χωρις υποτιτλους δεν αποτελει εμπλουτισμο. Αποτελει υποβαθμιση. Απλα ειμαστε μπανανια ως χωρα και δεν υπαρχει καταναλωτικο κινημα και συνειδηση. Ο κοσμος ασχολειται να πληρωνει δικηγορους για να μπει στο νομο Κατσελη, οχι πως θα κοπανησει την καθε λαμογιοεταιρεια που κανει οτι γουσταρει με το παρεχομενο προιον της.

 

Αν ημασταν Αμερικη θα ειχε πεσει ηδη πολυ γελιο. Θα ειχαν μαζευτει 100 συνδρομητες (δεν θες παραπανω) θα ειχαν κανει ενα class lawsuit για υποβαθμιση περιεχομενου κτλ κτλ και ο αντιστοιχος ΟΤΕ θα ετρεχε με συγγνωμες, εκπτωσεις παγιων κτλ για να γλιτωσει τις βαρβατες προσφυγες και αποζημιωσεις.

 

Εδω και να προσφυγεις μονος σου (α) θα εισαι ο γραφικος του χωριου και (β) χλωμο να βρεις δικηγορο να αναλαβει την υποθεση καθως θα θεωρησει οτι δεν εχει ψωμι (οι δικηγοροι αν δεν υπαρχει μασσα απο πισω να παρουν ποσοστα απο αποζημιωσεις κτλ δεν μπλεκουν). Εκτος και αν βρεις κανα χασοδικη τελειωμενο που ψαχνει για πελατες με το δικανο εκει ομως μπορει να χασεις αποκλειστικα και μονο λογω του δικηγορου δλδ αυτογκολ απο τα αποδυτηρια.

Πόσο δίκιο έχεις φίλε μου!!Συμφωνώ απόλυτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το είχα με την προ ενός μηνός προσφορά των 20 ευρώ θα το είχα κόψει και γώ. Εβλεπα πολύ Discovery

Kαι γω την ιδια προσφορα ειχα αλλα κατηγγειλα τη συμβαση με υπαιτιοτητα της κοτε λογω μονομερους αλλαγης περιεχομενου και υποβαθμισης του.Επισης απαιτω αναλογη αποζημιωση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τραγικό αυτό που συνέβει. Σήμερα τους πήρα τηλ για διακοπή. Ενώ το συμβόλαιο μου λήγει στις 8/2/2018 μου το διέκοψαν χωρίς ρήτρα.

 

Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι είχα ψήσει και τον πατέρα μου να βάλει πέρσυ, και έγινε συμβόλαιο 24μηνο. Θα τους τηλ και για διακοπή συμβολαίου για τον πατέρα μου επισημαίνοντας τα λόγια του @Sebu και ο θεός βοηθός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω την ιδια προσφορα ειχα αλλα κατηγγειλα τη συμβαση με υπαιτιοτητα της κοτε λογω μονομερους αλλαγης περιεχομενου και υποβαθμισης του.Επισης απαιτω αναλογη αποζημιωση.

Πως έκανες καταγγελία της σύμβασης;Κι εγώ θέλω να το διακόψω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε παιδιά οκ εγινε υποβαθμιση δεν λεω αλλα χαλαρωστε λιγο.. θα βαζατε δλδ οτε tv για να δειτε discovery??? ανακυκλωση εχει τον τελευταιο καιρο.. πως κανετε ετσι.. οκ κ εγω ψιλοεβλεπα αλλα δεν θα πεθανω κιολας...

το 70+% βαζει για τα αθλητικα.. μεσα και εγω σε αυτο το 70%..

τι να συγκρινω νοβα με οτε..?

ειδικα στα αθλητικα?? απλα κλαιω....

κ μην πει καποιος μα.. μα... το eurosport.. ε ουτε για το eurosport βαζεις οτε!! μπορεις να το βαλεις κ μονος σου απλα τα πραγματα..

ειλικρινα δεν εχω δει ποτέ! και εχω και οτε tv kai vodafone tv!!

τωρα αν καποιος νομιζει οτι δεν μπορει χωρις τον ομιλο discovery παω πασο.. ας παει νοβα.. που ειναι σχεδον διπλασια τιμη και απο αθλητικα εχει σουπερ λιγκ... κλαιω!##

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε παιδιά οκ εγινε υποβαθμιση δεν λεω αλλα χαλαρωστε λιγο.. θα βαζατε δλδ οτε tv για να δειτε discovery??? ανακυκλωση εχει τον τελευταιο καιρο.. πως κανετε ετσι.. οκ κ εγω ψιλοεβλεπα αλλα δεν θα πεθανω κιολας...

το 70+% βαζει για τα αθλητικα.. μεσα και εγω σε αυτο το 70%..

τι να συγκρινω νοβα με οτε..?

ειδικα στα αθλητικα?? απλα κλαιω....

κ μην πει καποιος μα.. μα... το eurosport.. ε ουτε για το eurosport βαζεις οτε!! μπορεις να το βαλεις κ μονος σου απλα τα πραγματα..

ειλικρινα δεν εχω δει ποτέ! και εχω και οτε tv kai vodafone tv!!

τωρα αν καποιος νομιζει οτι δεν μπορει χωρις τον ομιλο discovery παω πασο.. ας παει νοβα.. που ειναι σχεδον διπλασια τιμη και απο αθλητικα εχει σουπερ λιγκ... κλαιω!##

Ο καθένας που κάνει μία συνδρομή έχει τους λόγους του και τα γούστα του τα οποία μπορεί να μη συμβαδίζουν με τα δικά σου η τα δικά μου.Υπάρχει πλατφόρμα στο κόσμο που να μην έχει discovery,eurosport;Ποιός μας λέει ότι δεν θα γίνει το ίδιο και με αθλητικά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οταν γινει μεβτα αθλητικα θα δω τι με συμφερει και θα φυγω. αλλα νομιζω ειναι υπερβολη τοσο κραξιμο για καποια καναλια.. οκ το euroσport αλλα για το diacovery? εχει το viasat αν θες να δεις ντοκιμαντερ εχει κ αλλα που δν τα ξερω γιατι χρειαζεται εν βλεπω.

 

για αυτο να κανετε συμβολαια για 1 χρόνο..

 

και δεν διαφωνω μαζι σου απλα λεω την γνωμη μου. κ εγω θα τα ηθελα σου λεω απλα δεν θα πεθανω κιολας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το ξεχειλώσαμε το θέμα από άποψη off topic :)   :)   :) παραθέτω τα παρακάτω από το site digitaltvinfo.gr

 

 

Την Κυριακή 1 Οκτωβρίου όπως είναι γνωστό, η COSMOTE TV προσέθεσε στο πρόγραμμα της δέκα (10) νέα κανάλια. Πρόκειται για τα BBC EARTH HD, το Crime and Investigation, το CBS Reality, το Outdoor Channel HD (κυνήγι, ψάρεμα, δραστηριότητες, κλπ), το ViasatExplore, το Viasat Nature, το Nautical Channel HD, το Food Network, τοFine Living και το FOX Sports HD.

Όπως είναι φυσικό όταν προσθέτεις 10 νέα κανάλια όχι σταδιακά αλλά με τη μια, απαιτείται στη συνέχεια και ένα μικρό διάστημα για κάποιες ρυθμίσεις και μικροεπεμβάσεις.

Έτσι λοιπόν, στα πλαίσια κάποιων αναβαθμίσεων που προγραμματίζονται για τα τέλη του μήνα, η COSMOTE TV σχεδιάζει να αντικαταστήσει τα κανάλια Food Network και Fine Living, με τις αντίστοιχες High Definition εκδόσεις τους. Ακόμη, η θεματολογία του Fine Living πρόκειται να ανανεωθεί σημαντικά, αφού το κανάλι σχεδιάζει μεγάλο επαναλανσάρισμα, με νέες εκπομπές και πρόγραμμα που θα δίνει μεγαλύτερη έμφαση σε θέματα σπιτιού.

Μόλις πραγματοποιηθούν οι αλλαγές αυτές, από τα 10 νέα κανάλια που προστέθηκαν πρόσφατα στο πρόγραμμα της COSMOTE TV, τα 6 θα μεταδίδονται σε HD ποιότητα.

Συγκεκριμένα τα : BBC EARTH HDOutdoor Channel HD, Nautical Channel HDFOX Sports HDFood Network HD και τέλος το Fine Living HD.

Παράλληλα προχωράει και το θέμα του υποτιτλισμού ώστε το επόμενο διάστημα όλο και περισσότερες εκπομπές να είναι υποτιτλισμένες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...