Προς το περιεχόμενο

Δακτυλιος στην Αθηνα


Racerr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την άδεια στους δημότες χρειάζεται Ε1 ή υπεύθυνη δήλωση αυτού που σε φιλοξενεί. Αν όμως έχει αποβιώσει το 2021 αυτός που σε φιλοξενεί, στη σελίδα του Δήμου δεν υπάρχει κάποια οδηγία για την περίπτωση αυτή. Λογικά θα θέλει αποδοχή κληρονομιάς, αν έχει γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 433
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Τα φώτα σας!!

Αυτοκίνητο του 2009 εισαγωγής από Ιταλία, με εργοστασιακό αέριο. 

Δεν βγάζει σήμα για δαχτυλιο!

Τι κάνω; Έστειλα μαιλ και περιμένω προς το παρών

Θεωρώ πως δεν έχει περαστεί οτι είναι εργοστασιακό το σύστημα.

είναι γνωστό θέμα , παίζει και να σου γράψανε ρύπους βενζίνης αντί αερίου

η άδεια φαντάζομαι γράφει διπλού , εκεί παίζει και το 2ο σενάριο να τα αντιμετωπίζουν ως μετατροπής

36 λεπτά πριν, ASTOU είπε

Σύμφωνα με το παρακάτω έγγαφο μπορώ να κυκλοφορώ ελεύθερα?

περιέργεια , mildHybrid ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

είναι γνωστό θέμα , παίζει και να σου γράψανε ρύπους βενζίνης αντί αερίου

η άδεια φαντάζομαι γράφει διπλού , εκεί παίζει και το 2ο σενάριο να τα αντιμετωπίζουν ως μετατροπής

περιέργεια , mildHybrid ή όχι ?

Kia XCEED 1.6 CRDi 48v

Κανονικά δεν θα έπρεπε να περνάει βάσει ρύπων αλλά μάλλον είναι ελευθέρας όλα τα υβριδικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, ASTOU είπε

Kia XCEED 1.6 CRDi 48v

Κανονικά δεν θα έπρεπε να περνάει βάσει ρύπων αλλά μάλλον είναι ελευθέρας όλα τα υβριδικά.

μη με παρεξηγήσεις , δεν το λέω προσωπικά , χαίρομαι που μπαίνεις ελεύθερα αλλά ,οκ , μπανανία
edit: αν σου έβγαζε χαμηλότερους ρύπους (πχ στο σύστημα ήταν με NDEC μέτρηση και όχι WLPT , θα σου έδειχνε ρύπους , τώρα το περνά απο όσο δείχνει η εικόνα λόγω "υβριδικού"

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

μη με παρεξηγήσεις , δεν το λέω προσωπικά , χαίρομαι που μπαίνεις ελεύθερα αλλά ,οκ , μπανανία
edit: αν σου έβγαζε χαμηλότερους ρύπους (πχ στο σύστημα ήταν με NDEC μέτρηση και όχι WLPT , θα σου έδειχνε ρύπους , τώρα το περνά απο όσο δείχνει η εικόνα λόγω "υβριδικού"

Εννοείται ότι είναι μπανανία παρόλο που η κατάσταση με βολεύει.

Από την άλλη δεν μου φαίνεται λογικό να μπορεί έστω και με μονά - ζυγά να μπαίνουν χρέπια 20ετίας και να κοιτάνε και τον μισό ρίπο σε αυτοκίνητα euro 6.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

είναι γνωστό θέμα , παίζει και να σου γράψανε ρύπους βενζίνης αντί αερίου

η άδεια φαντάζομαι γράφει διπλού , εκεί παίζει και το 2ο σενάριο να τα αντιμετωπίζουν ως μετατροπής

 

Η άδεια λέει βενζίνη αέριο 

Τι κάνω είναι το θέμα; Τι θα έπρεπε να γράφει η άδεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Τι θα έπρεπε να γράφει η άδεια;

σωστά το γράφει ,σε κάποιους με εισαγωγής είτε γράφανε μόνο βενζίνης είτε γράφανε σωστά την άδεια αλλά γράφανε λάθος τους ρύπους την βενζίνης (το τελευταίο έγινε και στην Ελλάδα αγορασμένο)

1 λεπτό πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Τι κάνω είναι το θέμα;

ακόμα δεν ξέρω , τώρα βλέπω οτι τα διπλού καυσίμου δε τα θεωρούν εργοστασιακά και θέλει μαζική κίνηση . Θα βοηθούσε αν έμπαινες σε κανα group στο fb για υγραέριο να δεις τι γίνεται

προς το παρών το ψάχνω και εγώ για cng

Εκτός , αν η οδηγία απο το υπουργείο είναι για euro6 μόνο και κόβουν τα αερίου euro5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

σωστά το γράφει ,σε κάποιους με εισαγωγής είτε γράφανε μόνο βενζίνης είτε γράφανε σωστά την άδεια αλλά γράφανε λάθος τους ρύπους την βενζίνης (το τελευταίο έγινε και στην Ελλάδα αγορασμένο)

ακόμα δεν ξέρω , τώρα βλέπω οτι τα διπλού καυσίμου δε τα θεωρούν εργοστασιακά και θέλει μαζική κίνηση . Θα βοηθούσε αν έμπαινες σε κανα group στο fb για υγραέριο να δεις τι γίνεται

προς το παρών το ψάχνω και εγώ για cng

Εκτός , αν η οδηγία απο το υπουργείο είναι για euro6 μόνο και κόβουν τα αερίου euro5

Δεν αναφέρει κάτι για euro για τα lpg, cng. 

Μια άδεια που είναι μαμά αέριο από Ελλάδα, τι γράφει; Πχ τα Renault lpg, vag cng κτλ. Τι γράφουν;

Εγώ τους έστειλα ένα μαιλ, περιμένω ΜΠΑΣ ΚΑΙ...

Αν μάθεις κάτι από Fb κτλ που λες, πες μου σε παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, μπαρμπαγιωργος είπε

Αν μάθεις κάτι από Fb κτλ που λες, πες μου σε παρακαλώ

εννοείται

Μόλις τώρα, μπαρμπαγιωργος είπε

Πχ τα Renault lpg, vag cng κτλ. Τι γράφουν;

εκεί είναι το θέμα , οτι κάποια cng (Panda) είναι διπλού καυσίμου , ενώ του vag είχε και διπλού (παλιότερα) και μονού (έχουν <9λίτρα βενζίνης και η άδεια γράφει μόνο cng) . Θέλω να δω αν στα διπλού του vag ,που μπαίνουν γράφανε ρύπους. Αν γράφουνε , τότε μάλλον τα περνάνε ως euro6 <120 όχι cng

Σε lpg δεν υπάρχει μονού καυσίμου ( <9λίτρα βενζίνης και να γράφουν στην άδεια μόνο LPG)

Αν κάποιος έχει πρόσφατο clio/sandero/captur/duster ας μας πει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

Γίνεται ηλεκτρονικά απο το site του Δήμου αθηναίων και μάλιστα σου στέλνουν και το έντυπο/σήμα εισόδου-εξόδου ηλεκτρονικά σε email και δεν χρειάζεται να χάσειςτις ώρες σου για να πάς να το πάρεις!!! (το μόνο καλό της πανδημίας είναι ότι το κράτος έγινε ηλεκτρονικό επιτέλους).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Metoo είπε

Πάντως σε panda cng εργοστασιακό μου έβγαλε την άδεια για δακτύλιο χωρίς να αναφέρει ρύπους, σαν το μόνο κριτήριο να ήταν το καύσιμο. 

χρονολογία ? Ψάχνω και παλιότερα με το 1.2 μοτέρ

(μαζεύω πληροφορίες , ελπίζω να μην ενοχλεί τους υπόλοιπους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...