Προς το περιεχόμενο

Δακτυλιος στην Αθηνα


Racerr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, konc είπε

Η κίνηση απλώς μετατοπίστηκε σε άλλους δρόμους. Η μείωση των αυτοκινήτων ήταν απειροελάχιστη.

Δηλαδη καποιος που θα θελει να παει κεντρο, πως θα παει μεσω αλλου δημου? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 433
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 8/11/2021 στις 6:22 ΜΜ, tutuyo είπε

Ναι απολυτα.

Σε περιβαλλοντικα θεματα τα οποια εχουν και επιπτωσεις στην υγεια ολου του λεκανοπεδιου, θεωρω οτι ειναι ασπρο-μαυρο. Η ρυπαινεις η οχι. Δεν υπαρχει μεση λυση, ολιγον ρυπανση κατα το ολιγον εγκυος, δεν υπαρχουν γκρι περιοχες, δεν υπαρχουν ημιμετρα

 

 

Ποδήλατα ή πόδια για ένα καλύτερο μέλλον (και για να μπορούν οι βιομηχανίες να συνεχίσουν να έχουν φουγάρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Ποδήλατα ή πόδια για ένα καλύτερο μέλλον (και για να μπορούν οι βιομηχανίες να συνεχίσουν να έχουν φουγάρα).

Το προβλημα με το ποδηλατο ειναι οτι δεν ειναι για Αθηνα

Λογω καιρου, και κυριως ζεστης δεν γινεται να κανεις ποδηλατο τους μισους μηνες

Λογω μη επιπεδου σκηνικου, το ιδιο

Επισης δεν υπαρχουν υποδομες, και θα σε πατησουν σιγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους, έχω μια απορία ρε παιδιά, μήπως γνωρίζει κάποιος.... τα ήπια υβριδικά μπαίνουν ελεύθερα στο δακτύλιο ή κοιτάμε ρύπους για αυτά? υπάρχει κάποιος ιδιοκτήτης ήπιου υβριδικού που έχει βγάλει αυτή την "ελευθέρας" που λέμε, να το ξέρουμε στα σίγουρα? γιατί και στην τροχαία ακόμα που πήρα και ρώτησα δεν ήξεραν να μου πουν με σιγουριά, επειδή το φεκ δε διευκρινίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xenofp είπε

τα ήπια υβριδικά μπαίνουν ελεύθερα στο δακτύλιο ή κοιτάμε ρύπους για αυτά?

δυστυχώς θεωρούνται υβριδικά και μπαίνουν , μπορείς μόνος να δεις μπαίνοντας στο σύστημα για έκδοση ελευθέρας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Δηλαδη καποιος που θα θελει να παει κεντρο, πως θα παει μεσω αλλου δημου? :P

Δεν σταματάνε όλοι κέντρο, ίσα-ίσα πολλοί που εργάζονται κέντρο προτιμούν τα ΜΜΕ λόγω parking.

Η διέλευση από το κέντρο μειώθηκε, και ταυτόχρονα αύξησε την κίνηση σε άλλους δρόμους. Ας πούμε για να πας απο τα Βόρεια στα Νότια αντί να περάσεις από το κέντρο τώρα πας γύρω-γύρω από εθνική-Κηφισό. 

Επεξ/σία από konc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λίγο χαζή ερώτηση, αλλά υπάρχει τρόπος να πεις στο google maps να αποφύγει τον δακτύλιο, και να σου βγάζει διαδρομές εκτός δακτυλίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanasis00 είπε

Μια λίγο χαζή ερώτηση, αλλά υπάρχει τρόπος να πεις στο google maps να αποφύγει τον δακτύλιο, και να σου βγάζει διαδρομές εκτός δακτυλίου;

Στο μαπς όχι. Παλιότερα σε αλλά προγράμματα υπήρχε (πχ mls destinator)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, korakios είπε

δυστυχώς θεωρούνται υβριδικά και μπαίνουν , μπορείς μόνος να δεις μπαίνοντας στο σύστημα για έκδοση ελευθέρας

δεν πρέπει να είσαι κάτοχος για να το δεις? αφού ζητάει αρ. αδειας, πινακιδα κλπ? εγώ δεν έχω τέτοιο αυτοκίνητο, ρωτάω γιατί θέλω να αγοράσω και με ενδιαφέρει να μπαίνω στο δακτύλιο χωρίς τον περιορισμό μονά ζυγά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xenofp είπε

δεν πρέπει να είσαι κάτοχος για να το δεις? αφού ζητάει αρ. αδειας, πινακιδα κλπ? εγώ δεν έχω τέτοιο αυτοκίνητο, ρωτάω γιατί θέλω να αγοράσω και με ενδιαφέρει να μπαίνω στο δακτύλιο χωρίς τον περιορισμό μονά ζυγά

το έχουν αναφέρει και άλλοι , mid hybrid κάτοχοι με >120gr προς το παρών μπαίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, korakios είπε

το έχουν αναφέρει και άλλοι , mid hybrid κάτοχοι με >120gr προς το παρών μπαίνουν

Αρκει να το γράφει ξεκάθαρα στην άδεια το «υβριδικό»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά είμαι κάτοχος ενός καινούργιου Clio από τον Ιούλιο. Βάσει των προδιαγραφών - εργοστασιακό αέριο- δικαιούμαι σήμα, ωστόσο το σύστημα όταν βαζω τα στοιχεία δεν με βρίσκει καν ως κατοχο του σήματος του αυτοκινήτου. Έστειλα mail και μου λενε βεβαιωθείτε ότι βαζετε σωστά τα στοιχεία... Παίζει επειδή είμαι νέος κατοχος και δεν εχει φανεί στο εκκαθαριστικό να μη μου εμφανίζει τα στοιχεία μου; Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Επεξ/σία από JimxxZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JimxxZe είπε

Ρε παιδιά είμαι κάτοχος ενός καινούργιου Clio από τον Ιούλιο. Βάσει των προδιαγραφών - εργοστασιακό αέριο- δικαιούμαι σήμα, ωστόσο το σύστημα όταν βαζω τα στοιχεία δεν με βρίσκει καν ως κατοχο του σήματος του αυτοκινήτου. Έστειλα mail και μου λενε βεβαιωθείτε ότι βαζετε σωστά τα στοιχεία... Παίζει επειδή είμαι νέος κατοχος και δεν εχει φανεί στο εκκαθαριστικό να μη μου εμφανίζει τα στοιχεία μου; Τι άλλο μπορώ να κάνω;

φαινεται στα ενεργα οχηματα σου στο ταξις το εν λογω οχημα...;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...