Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι δε το εθεσα σωστα. εννοουσα να περασει και να χρεωθω ολα αυτα τα εξτρα. 

εγραψα και ενα message στο seller-μαγαζι να το στειλει ως δεμα των 10~15€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα

Θέλω να αγορά τον εν λόγω 3d printer https://www.aliexpress.com/store/product/2016-Newest-TEVO-Tarantula-I3Aluminium-Extrusion-3D-Printer-kit-printer-3d-printing-2-Rolls-Filament-8GB/2010004_32596996503.html?spm=2114.12010608.0.0.4caa5860vr2Bck  ( Βγαίνει με δωρεάν μεταφορικά στα 168 euro περίπου ) , εχει να επιλέξω να γίνει ship απο γερμανία ή ιταλία οποτε λογικά δεν θα έχει μεταφορικά ετσι ?

Γενικά πως ειναι οι αγορές απο το συγκεκριμένο site μιας και χρόνια ψωνίζω μονο απο amazon αλλα για το συγκεκριμένο δεν έχω άποψη + του οτι δεν έχει και paypal , να την επιχειρήσω την αγορά με βάση τις εμπειρίες απο αγορές που εχετε κάνει απο το συγκεκριμένο site ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, SPANK είπε

Καλησπέρα

Θέλω να αγορά τον εν λόγω 3d printer https://www.aliexpress.com/store/product/2016-Newest-TEVO-Tarantula-I3Aluminium-Extrusion-3D-Printer-kit-printer-3d-printing-2-Rolls-Filament-8GB/2010004_32596996503.html?spm=2114.12010608.0.0.4caa5860vr2Bck  ( Βγαίνει με δωρεάν μεταφορικά στα 168 euro περίπου ) , εχει να επιλέξω να γίνει ship απο γερμανία ή ιταλία οποτε λογικά δεν θα έχει μεταφορικά ετσι ?

Γενικά πως ειναι οι αγορές απο το συγκεκριμένο site μιας και χρόνια ψωνίζω μονο απο amazon αλλα για το συγκεκριμένο δεν έχω άποψη + του οτι δεν έχει και paypal , να την επιχειρήσω την αγορά με βάση τις εμπειρίες απο αγορές που εχετε κάνει απο το συγκεκριμένο site ?

Ευχαριστώ

To aliexpress είναι μια πλατφόρμα που έχει πολλούς πωλητές, όπως το ebay. Πριν αγοράσεις επικοινώνησε με τον πωλητή και βεβαιώσου ότι θα σταλεί απο Ευρώπη. Εμένα πάντως μόνο απο Γερμανία δίνει διαθεσιμότητα για Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NikosLondon είπε

Μπορείτε να κάνετε online αγορές από Αγγλία, Γερμανία, Αμερική χρησιμοποιώντας τις διευθύνσεις παραλαβής του www.demagr.com Το website κάνει εκτελωνισμό για εσάς και οι τιμές είναι καλές.

Αν κάνουμε αγορά από ΗΠΑ για Ελλάδα θα ζητήσουμε να σταλεί στην αποθήκη των ΗΠΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NikosLondon είπε

Ακριβός, η κάθε χώρα έχει αποθήκη. Στο www.demagr.com έχει παραδείγματα  

Μηπως γνωρίζεις ποια μεταφορική χρησιμοποιούν απο ΗΠΑ για Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

περιμενω δυο δεματάκια από aliexpress το ένα από Σιγκαπούρη το άλλο από Κίνα. Το ένα είναι δηλωμένο 5$ και το άλλο 8 εν δε κάνω λάθος με πραγματική αξία 36€ και 23.30€ Αντίστοιχα.

το ένα δείχνει σήμερα 

 

ATHENS AIRMAIL CENTER, ITEM PRESENTED TO IMPORT CUSTOMS

2018-06-03 08:23

ATHENS AIRMAIL CENTER, RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

2018-06-03 04:59

 

ενώ το άλλο

 ATHENS AIRMAIL CENTER, RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

2018-06-01 04:48

Που βρισκόμαστε; Βρίσκομαι αεροδρομιο(δουλειά) αλλά έχουν διεύθυνση παράδοσης Κρήτη στο πατρικό μου -αν μπορώ να κάνω κάτι-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2018 στις 4:00 ΠΜ, yiannis71 είπε

Ο έλεγχος τελωνείου σε πακέτα κάτω των 22 ευρω δεν χρεώνεται πια . στην αρχή που εφαρμόστηκε το μέτρο υπήρχε χρεώση 3 ευρω .

Προχθες μου ηρθε δεμα απο Αμερικη και πληρωσα 3ε επειδη περασε απο ελεγχο τελωνειου (πριν κανα μηνα παλι τα ιδια με δεμα απο Ταιβαν). Οποτε δεν ισχυει αυτο, μια χαρα τσεπωνουν τα 3ευρα (και εχει αναφερθει πολλες φορες σε αλλο θεμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Giannisma είπε

Καλημέρα σας,

περιμενω δυο δεματάκια από aliexpress το ένα από Σιγκαπούρη το άλλο από Κίνα. Το ένα είναι δηλωμένο 5$ και το άλλο 8 εν δε κάνω λάθος με πραγματική αξία 36€ και 23.30€ Αντίστοιχα.

το ένα δείχνει σήμερα 

ATHENS AIRMAIL CENTER, ITEM PRESENTED TO IMPORT CUSTOMS

2018-06-03 08:23

ATHENS AIRMAIL CENTER, RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

2018-06-03 04:59

ενώ το άλλο

 ATHENS AIRMAIL CENTER, RECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

2018-06-01 04:48

Που βρισκόμαστε; Βρίσκομαι αεροδρομιο(δουλειά) αλλά έχουν διεύθυνση παράδοσης Κρήτη στο πατρικό μου -αν μπορώ να κάνω κάτι-

 Δεν πάει να λέει και 1$ επάνω.

 

Τώρα που μπήκε τελωνείο και θα το δουν θ πληρώσεις τα ανάλογα.

 

Τελειώσανε αυτά με τις μικρότερες αναγραφόμενες αξίες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelios18120 είπε

 Δεν πάει να λέει και 1$ επάνω.

Τώρα που μπήκε τελωνείο και θα το δουν θ πληρώσεις τα ανάλογα.

Τελειώσανε αυτά με τις μικρότερες αναγραφόμενες αξίες ;)

Το ακριβο περασε ελεύθερο !!και το 2ο που κανει 23 περιπου έχει μπει για ελεγχο αλλα δεν εχει ελεγχθει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Giannisma είπε

Το ακριβο περασε ελεύθερο !!και το 2ο που κανει 23 περιπου έχει μπει για ελεγχο αλλα δεν εχει ελεγχθει ακομα...

Πώς πέρασε ελεύθερο εφόσον λέει ότι μπήκε τελωνείο κτλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σου μεταφέρω ότι ειδα και μου είπε η υπάλληλος στο ελτα call center.Πέρασε τελωνείο ελεύθερο μου είπε και έτσι έλεγαν και τας γραφάς.

Το 2ο που ήρθε πρώτο ελλάδα μου λέει show στο τελωνείο αλλα δεν έχει ελεγχθείο ακόμα,ίσως αύριο will see πάντως τη σκαπούλαρα με το 1 σίγουρα,την τετάρτη θα είναι στο home place

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2018 στις 7:52 ΜΜ, stelios18120 είπε

Πώς πέρασε ελεύθερο εφόσον λέει ότι μπήκε τελωνείο κτλπ;

Κ εμενα εχουν παει τελωνειο 2 δεματακια κ δν πληρωσα.. Ελεγε κ κατι πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Κ εμενα εχουν παει τελωνειο 2 δεματακια κ δν πληρωσα.. Ελεγε κ κατι πανω..

Τελωνειακός ελεύθερο; Και είχε ένα πράσινο σηματακι.

 

Σίγουρα 100% αυτό έλεγε εφόσον δεν πλήρωσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...