Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, έχω κάνει μια παραγγελία από μέσα Δεκέμβρη και βάσει του tracking number ενα μήνα τώρα είναι στα ΕΛΤΑ από όσο καταλαβάινω. Είναι λογικό αυτό; Δεν έχει έρθει κάποια ειδοποίηση. Μπορώ να πάω εκεί να ρωτήσω κάπως; Γίνεται και χαμός πλέον, δεν είναι εύκολο.

Selection_012.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, Iasonas Pav είπε

Καλημέρα παιδιά, έχω κάνει μια παραγγελία από μέσα Δεκέμβρη και βάσει του tracking number ενα μήνα τώρα είναι στα ΕΛΤΑ από όσο καταλαβάινω. Είναι λογικό αυτό; Δεν έχει έρθει κάποια ειδοποίηση. Μπορώ να πάω εκεί να ρωτήσω κάπως; Γίνεται και χαμός πλέον, δεν είναι εύκολο.

Selection_012.png

Φιλε μου μαλλον εχει φτασει καιρο το δεμα σου διοτι αν το σκαναρεις στο ΕΛΤΑ το εχουν παει στο καταστημα ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗΣ (Θ 17)

image.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, omokas είπε

Φιλε μου μαλλον εχει φτασει καιρο το δεμα σου διοτι αν το σκαναρεις στο ΕΛΤΑ το εχουν παει στο καταστημα ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗΣ (Θ 17)

image.png

Ευχαριστώ πολύ! Άρα πρέπει να πάω σύντομα ελπίζοντας πως δεν έφυγε πίσω... Αυτές τις πληροφορίες πως τις πήρες; Τι σκάναρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτύπησε το tracking number στο elta gr. Το γράφει κάτω-κάτω στην εικόνα που σου δείχνει ο omokas.

https://www.elta.gr/el-gr/εντοπισμόςαντικειμένου.aspx?qc=LT406711282NL

Λένε ότι έχεις ειδοποιηθεί. Έλεγξε το γραμματοκιβώτιο μήπως έχει κανένα χαρτί που δεν πρόσεξες ή μήπως το πήρε κάποιος άλλος στο σπίτι.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ΕΛΤΑ Θεσσαλονίκης ανατολικά τελευταία παίρνω και sms ότι έφτασε κάτι, χαρτί πολύ δύσκολα. Αν έχουμε tracking number ελέγχουμε εμείς γιατί στα ΕΛΤΑ δεν ενδιαφέρονται/δεν έχουν προσωπικό. Πρόσφατα έκλεισε κι ένα κέντρο διανομής με 14 φορείς covid αν θυμάμαι καλά. Οπότε οι καθυστερήσεις θα μεγαλώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Iasonas Pav είπε

Καλημέρα παιδιά, έχω κάνει μια παραγγελία από μέσα Δεκέμβρη και βάσει του tracking number ενα μήνα τώρα είναι στα ΕΛΤΑ από όσο καταλαβάινω. Είναι λογικό αυτό; Δεν έχει έρθει κάποια ειδοποίηση. Μπορώ να πάω εκεί να ρωτήσω κάπως; Γίνεται και χαμός πλέον, δεν είναι εύκολο.

Selection_012.png

Καλησπερα. Απ ότι καταλαβαίνω γράφει ότι ήρθαν και σου άφησαν ειδοποίηση. Μπορείς λογικά να πας απ τα ΕΛΤΑ και να το παραλάβεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Από Κίνα ένα πακέτο που περιμένω, η αναζήτηση track ID στο site του μεταφορέα από εξωτερικό, βγάζει ότι έχει φτάσει στο αεροδρόμιο από 11-Δεκ-2020.

Κάνοντας αναζήτηση track ID στα ΕΛ.ΤΑ. δεν το βρίσκει.

Υπάρχει κάποιο link να κάνω αναζήτηση track ID στο αεροδρόμιο να δω εάν έχει κολλήσει εκεί;

Ψάχνω στο google να μου δώσει κάποιο site για αναζήτηση πακέτων στο αεροδρόμιο με βάση track ID, αλλά δεν τα καταφέρνω.

Επεξ/σία από johnyb98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, johnyb98 είπε

Καλημέρα.

Από Κίνα ένα πακέτο που περιμένω, η αναζήτηση track ID στο site του μεταφορέα από εξωτερικό, βγάζει ότι έχει φτάσει στο αεροδρόμιο από 11-Δεκ-2020.

Κάνοντας αναζήτηση track ID στα ΕΛ.ΤΑ. δεν το βρίσκει.

Υπάρχει κάποιο link να κάνω αναζήτηση track ID στο αεροδρόμιο να δω εάν έχει κολλήσει εκεί;

Ψάχνω στο google να μου δώσει κάποιο site για αναζήτηση πακέτων στο αεροδρόμιο με βάση track ID, αλλά δεν τα καταφέρνω.

Δεν υπάρχει.
Είσαι στην ίδια κατάσταση με πολλούς από εμάς.

Πρέπει πρώτα να περάσει έλεγχο από το τελωνείο και μετά παίρνει εσωτερικό νούμερο που μπορείς να ιχνηλατήσεις από τοην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ.

Εγώ το έγραψα και το ξαναγράφω.

Στείλτε email στο [email protected] και στο [email protected], ρωτώντας για το δέμα σας.
Αλλιώς πάρτε τηλέφωνο στην Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών των ΕΛΤΑ.
800.1182000210.3353100.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aurumnus είπε

Δεν υπάρχει.
Είσαι στην ίδια κατάσταση με πολλούς από εμάς.

Πρέπει πρώτα να περάσει έλεγχο από το τελωνείο και μετά παίρνει εσωτερικό νούμερο που μπορείς να ιχνηλατήσεις από τοην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ.

Εγώ το έγραψα και το ξαναγράφω.

Στείλτε email στο [email protected] και στο [email protected], ρωτώντας για το δέμα σας.
Αλλιώς πάρτε τηλέφωνο στην Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών των ΕΛΤΑ.
800.1182000210.3353100.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση & τη βοήθεια.

Είχα ήδη κάνει αυτό που λες. Έχω στείλει ήδη mail στα ΕΛ.ΤΑ. για να με βοηθήσουν με τον εντοπισμό. Είπα μήπως πάρω από εδώ και αυτό το link που ζήτησα (εάν υπήρχε).

Thanks!! 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, johnyb98 είπε

Καλημέρα.

Από Κίνα ένα πακέτο που περιμένω, η αναζήτηση track ID στο site του μεταφορέα από εξωτερικό, βγάζει ότι έχει φτάσει στο αεροδρόμιο από 11-Δεκ-2020.

Κάνοντας αναζήτηση track ID στα ΕΛ.ΤΑ. δεν το βρίσκει.

Υπάρχει κάποιο link να κάνω αναζήτηση track ID στο αεροδρόμιο να δω εάν έχει κολλήσει εκεί;

Ψάχνω στο google να μου δώσει κάποιο site για αναζήτηση πακέτων στο αεροδρόμιο με βάση track ID, αλλά δεν τα καταφέρνω.

Φίλε, έχεις tracking number;  Με το να στείλεις πχ. μήνυμα στο Γ.Ε.Τ.Α. για ένα unregistered δέμα, είναι προφανές ότι δεν θα σου απαντήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/3/2021 στις 1:10 ΜΜ, Aurumnus είπε

Δεν υπάρχει.
Είσαι στην ίδια κατάσταση με πολλούς από εμάς.

Πρέπει πρώτα να περάσει έλεγχο από το τελωνείο και μετά παίρνει εσωτερικό νούμερο που μπορείς να ιχνηλατήσεις από τοην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ.

Εγώ το έγραψα και το ξαναγράφω.

Στείλτε email στο [email protected] και στο [email protected], ρωτώντας για το δέμα σας.
Αλλιώς πάρτε τηλέφωνο στην Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών των ΕΛΤΑ.
800.1182000210.3353100.

 

Καλησπερα φίλος. Έχω ένα δέμα, 65 μέρες in transit, το οποίον είναι απ τις 18 Ιανουαρίου on transit to Greece, από Ολλανδία με LT tracking. Έχει νόημα να τους στείλω μνμ ή απλά να περιμένω πότε θα γράψει αφηξει στον αερολιμένα αττικης? πάντως ότι παραγγελία έκανα, απο αρχές Φεβρουαρίου και μετά, έχουν έρθει σχεδόν όλες, σε 30-33 μέρες. Αυτή, και μια ακόμα από τις 4 ίανουαριου, ακόμα αγνοούνται. 

Επεξ/σία από Γαλαζοαιματος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Γαλαζοαιματος είπε

Καλησπερα φίλος. Έχω ένα δέμα, 65 μέρες in transit, το οποίον είναι απ τις 18 Ιανουαρίου on transit to Greece, από Ολλανδία με LT tracking. Έχει νόημα να τους στείλω μνμ ή απλά να περιμένω πότε θα γράψει αφηξει στον αερολιμένα αττικης? πάντως ότι παραγγελία έκανα, απο αρχές Φεβρουαρίου και μετά, έχουν έρθει σχεδόν όλες, σε 30-33 μέρες. Αυτή, και μια ακόμα από τις 4 ίανουαριου, ακόμα αγνοούνται. 

Εγώ είμαι της άποψης να τους στείλεις.

Και αν δεν σου απαντήσουν σε μερικές μέρες, να τους πάρεις τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γαλαζοαιματος είπε

Καλησπερα φίλος. Έχω ένα δέμα, 65 μέρες in transit, το οποίον είναι απ τις 18 Ιανουαρίου on transit to Greece, από Ολλανδία με LT tracking. Έχει νόημα να τους στείλω μνμ ή απλά να περιμένω πότε θα γράψει αφηξει στον αερολιμένα αττικης? πάντως ότι παραγγελία έκανα, απο αρχές Φεβρουαρίου και μετά, έχουν έρθει σχεδόν όλες, σε 30-33 μέρες. Αυτή, και μια ακόμα από τις 4 ίανουαριου, ακόμα αγνοούνται. 

Υπάρχει περίπτωση να είναι εδώ κανονικότατα, και απλά να το δεις να βγαίνει κατευθείαν από το Γ.Ε.Τ.Α. (τελωνείο!). Το έχω πάθει πολλές φορές (ουσιαστικά δεν το scanαραν όταν ήρθε εδώ). Έχω ένα που από 8 Ιανουαρίου έχει σταλεί Ελλάδα, και δεν φαίνεται πουθενά εδώ, όπως και ένα που από 17 Δεκεμβρίου περιμένει εκτελωνισμό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Εγώ έχω ένα δέμα που μπήκε τελωνείο Παρασκευή 16/3. Τους έστειλα ότι ζήτησαν. Αλήθεια πόσο καιρό κάνει να βγει; Το θέμα είναι ότι ταυτόχρονα έκλεισε και η παραγγελεία. Άνοιξα dispute και μου λένε ότι δεν είναι θέμα logistics αφού μπήκε Ελλάδα, είναι θέμα τελωνείου και σε 5 μέρες θα κλείσει.. Φυσικά και σε 5 μέρες δεν πρόκειται να φτάσει ώστε να δω αν είναι εντάξει.. Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...