Προς το περιεχόμενο

Έχουν αρχισει να φευγυν απο τη μοδα piercings και τατουαζ;


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το πρώτο εννοώ οτι ο καθένας κατασκευάζει την ταυτότητά του όπως θέλει. Πχ κάποιος κάνει τατουάζ μια αγκυρα και διάφορες γυναικειες φατσες, γιατί είναι ναυτικος.. μεσα απο αυτο υποδηλώνει την ταυτότητα που θελει να κατασκευάσει για αυτόν. «Εχω αγκυρα, είμαι ναυτικος, μου αρεσουν οι γυναίκες». Θέλει να πιστευουν οι αλλοι οτι ειναι ένας κοσμογυρισμένος τυπος που εχει γνωρίσει πολλες γυναίκες.

Αν τώρα κάποιος δεί την άγκυρα και τα υπόλοιπα και πεί «κοιτα τον χαζό τί πήγε και έκανε.», δεν χρειαζεται να ενδιαφέρει τον τυπο με την αγκυρα, η γνωμη του αλλου. Αυτος έκανε όσα εκανε για να περάσει το νόημα που ήθελε, τωρα αν κάποιος δεν το καταλαβαίνει και τον κατακρίνει, προβλημα του.

Αμα εχετε αναγκη να κατασκευασετε πανω σας την εικονα σας και να τη δειξετε με τατουαζ στον κοσμο,τοτε μαλλον εχετε χασει το νοημα.Οπως και τα ρουχα,τα μαλλια,το χτισιμο του σωματος,τα κοσμηαμτα,ετσι και αυτο υποτιθεται οτι το κανεις για τον εαυτο σου.

Αμα ειναι ετσι να εχω και εγω ενα προτζεκτορα μαζι μου για να δειχνω στον κοσμο την ταυτοτητα μου μεσω βιντεο.

Επεξ/σία από webparts
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το πρώτο εννοώ οτι ο καθένας κατασκευάζει την ταυτότητά του όπως θέλει. Πχ κάποιος κάνει τατουάζ μια αγκυρα και διάφορες γυναικειες φατσες, γιατί είναι ναυτικος.. μεσα απο αυτο υποδηλώνει την ταυτότητα που θελει να κατασκευάσει για αυτόν. «Εχω αγκυρα, είμαι ναυτικος, μου αρεσουν οι γυναίκες». Θέλει να πιστευουν οι αλλοι οτι ειναι ένας κοσμογυρισμένος τυπος που εχει γνωρίσει πολλες γυναίκες.

Αν τώρα κάποιος δεί την άγκυρα και τα υπόλοιπα και πεί «κοιτα τον χαζό τί πήγε και έκανε.», δεν χρειαζεται να ενδιαφέρει τον τυπο με την αγκυρα, η γνωμη του αλλου. Αυτος έκανε όσα εκανε για να περάσει το νόημα που ήθελε, τωρα αν κάποιος δεν το καταλαβαίνει και τον κατακρίνει, προβλημα του.

Δεκτό, όπως δεκτή πιστεύω πρέπει να είναι και η κριτική των άλλων όταν κάνεις κάτι για να δείξεις - να φτιάξεις μια εικόνα σου προς τους άλλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι δεν με ενοχλεί καθόλου θα βλέπω κόσμο γεμάτο τατουάζ , άλλωστε δεν μου πέφτει λόγος , ακόμα κ αν τα τατουάζ τους ειναι φτηνιάρικα ποιοτικά και κακοχτυπημένα, αυτό που με ενοχλεί ειναι πως υπάρχει κόσμος που έχει γνώμη , όχι για το αν του αρέσει η όχι κάτι αλλα για το τι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ!! LMAOOOOOOOOO 

 

Λόγος μπορεί να μην σου πέφτει, αλλά αν με ρωτήσει κάποιος να του πω την γνώμη μου για τα τατουάζ τότε θα την πω. Και η γνώμη μου είναι οτι δεν μου αρέσουν καθόλου και κακώς τα κάνουν όσοι τα κάνουν. Λάθος ή σωστή, προοδευτική ή συντηρητική, αυτή είναι η γνώμη μου. Μόνο και μόνο βλέποντας κάποιον γεμάτο τατουάζ ιδιαίτερα μεγάλα με πιάνει αηδία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λόγος μπορεί να μην σου πέφτει, αλλά αν με ρωτήσει κάποιος να του πω την γνώμη μου για τα τατουάζ τότε θα την πω. Και η γνώμη μου είναι οτι δεν μου αρέσουν καθόλου και κακώς τα κάνουν όσοι τα κάνουν. Λάθος ή σωστή, προοδευτική ή συντηρητική, αυτή είναι η γνώμη μου. Μόνο και μόνο βλέποντας κάποιον γεμάτο τατουάζ ιδιαίτερα μεγάλα με πιάνει αηδία.

Αν παλι δεν σε ρωτησει κανεις,  δε σου βγαζουν κουβεντα. :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο τελος τελος,καθενας ας κανει οτι θελει,απλα το tatoo ανεκαθεν ηταν σημαδι hardcore-ιλας και πλεον και ο καθε φλωρος εχει απο 2..

Αντε ρωτα κανεναν παλιο μηχανοβιο χαρλεα να σου πει πως του φαινεται κ αυτουνου :P


Δεν έχω τατουαζ και δεν μ αρέσουν γενικά, αλλά την λαλακία την έχετε πάει σε άλλο επίπεδο εδώ μέσα. 

Μ αρεσεις ρε φιλε,οσα θελω να πω στις πιο πολλες συζητησεις εδω μεσα, σε μια προταση..
Ερχεται το ban βεβαια,αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ρωτησει κανεις παλι δε σου βγαζουν κουβεντα. :P

 

Αν δεν με ρωτήσουν απλά δεν εκφράζω γνώμη, γιατί δεν μιλάμε για το δικό μου σώμα. Παρόλα αυτά, δεν σημαίνει αυτό οτι θα υποχρεωθώ να μου αρέσει κάτι επειδή αρέσει και σε άλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν με ρωτήσουν απλά δεν εκφράζω γνώμη, γιατί δεν μιλάμε για το δικό μου σώμα. Παρόλα αυτά, δεν σημαίνει αυτό οτι θα υποχρεωθώ να μου αρέσει κάτι επειδή αρέσει και σε άλλους.

Αυτοι κανουν οτι τους αρεσει, και εσυ το ιδιο, it's all good.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν με ρωτήσουν απλά δεν εκφράζω γνώμη, γιατί δεν μιλάμε για το δικό μου σώμα. Παρόλα αυτά, δεν σημαίνει αυτό οτι θα υποχρεωθώ να μου αρέσει κάτι επειδή αρέσει και σε άλλους.

Ειναι αναλογα με το σχεδιο,το χρωμα,τα μελανια και πολλα αλλα. Πλεον τα τατουαζ ειναι ολοκληρη επιστημη και εχει παει σε πολυ υψηλα επιπεδα οπως και το κοστος. Γνωστη μου εκανε τατουαζ στο χερι,ανεβασε την φωτο στο facebook και τριπλασιασε τα like της. προσωπικα μου αρεσουν οι καλες δουλειες και οι λεπτομερειες σε ενα πολυεπιπεδο τατουαζ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αναλογα με το σχεδιο,το χρωμα,τα μελανια και πολλα αλλα. Πλεον τα τατουαζ ειναι ολοκληρη επιστημη και εχει παει σε πολυ υψηλα επιπεδα οπως και το κοστος. Γνωστη μου εκανε τατουαζ στο χερι,ανεβασε την φωτο στο facebook και τριπλασιασε τα like της. προσωπικα μου αρεσουν οι καλες δουλειες και οι λεπτομερειες σε ενα πολυεπιπεδο τατουαζ

Ενταξει νομιζω οτι αυτο ειναι γελοιο ακομα και για σενα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία τα τατουάζ δεν τα βλέπει πάνω του κάποιος αλλά από την άλλη δεν τον ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων. Και ρωτάω εγώ τώρα, αφού δεν τα βλέπει ο ίδιος γιατί τα κάνει; Για να περάσει μηνύματα; Να κατασκευάσει την εικόνα του; Αφού δεν τον ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία τα τατουάζ δεν τα βλέπει πάνω του κάποιος αλλά από την άλλη δεν τον ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων. Και ρωτάω εγώ τώρα, αφού δεν τα βλέπει ο ίδιος γιατί τα κάνει; Για να περάσει μηνύματα; Να κατασκευάσει την εικόνα του; Αφού δεν τον ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων.

Σε τι ποσοστο ειναι αυτοι που δεν τους ενδιαφερει η γνωμη των αλλων?

Στο μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που συνανταω με τατουαζ,το να κανουν τατουαζ ειναι και το πιο extreme πραμα που εχουν κανει στη ζωη τους.Κοινως η ζωη τους αφορα μια δουλεια για να βγαζουν τα εξοδα τους ( μιας και μενουν με μαμα και μπαμπα ) ,καφεδες, ποτα και social media.

Απο πραγματικα ενδιαφεροντα ομως μηδεν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ποσοστο ειναι αυτοι που δεν τους ενδιαφερει η γνωμη των αλλων?

Στο μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που συνανταω με τατουαζ,το να κανουν τατουαζ ειναι και το πιο extreme πραμα που εχουν κανει στη ζωη τους.Κοινως η ζωη τους αφορα μια δουλεια για να βγαζουν τα εξοδα τους ( μιας και μενουν με μαμα και μπαμπα ) ,καφεδες, ποτα και social media.

Απο πραγματικα ενδιαφεροντα ομως μηδεν.

Δεν το ξέρουμε, μόνο τι λένε ξέρουμε.

 

Το τατουάζ είναι ξεκάθαρα για να το βλέπουν οι άλλοι. Ο στόχος που επιδιώκει ο καθένας είναι διαφορετικός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...