Προς το περιεχόμενο

Έχουν αρχισει να φευγυν απο τη μοδα piercings και τατουαζ;


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα εχετε αναγκη να κατασκευασετε πανω σας την εικονα σας και να τη δειξετε με τατουαζ στον κοσμο,τοτε μαλλον εχετε χασει το νοημα.Οπως και τα ρουχα,τα μαλλια,το χτισιμο του σωματος,τα κοσμηαμτα,ετσι και αυτο υποτιθεται οτι το κανεις για τον εαυτο σου.

Αμα ειναι ετσι να εχω και εγω ενα προτζεκτορα μαζι μου για να δειχνω στον κοσμο την ταυτοτητα μου μεσω βιντεο.

Ενας γνωστος μου κυκλοφορει συνεχεια με φορμες, ρουχα μεσα στη μαυριλα, σκισμενα παπουτσια, σπανια κανει μπανιο και γενικα..ειναι ο εαυτος του. Δεν ειναι οτι δε μπορει να αλλαξει τα παραπανω αλλα απλα δε θελει.

 

Ενας αλλος ειναι καθαρος, ντυμενος στην τριχα με εφαρμοστα ρουχα (πουκαμισα πχ), περιποιειται το σωμα/μαλι του και τελος παει γυμναστηριο.

 

 

Μαντεψε ποιος απο τους 2 εχει καλη δουλεια,γκομενα(ρες),ενδιαφερον κοινωνικο κυκλο, προσκλησεις σε παρεες/εξοδους/δεξιωσεις...

 

 

Η εξωτερικη εμφανιση καλως η κακως μετραει αρκετα στον εξω κοσμο, εκτος αμα εισαι διασημος ή εκκατομυριουχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ασε που πλεον δεν μπορεις να γινεις καλος σεφ η καλος κομμωτης αν δεν εχεις τατου...Η φαση ειναι στις γυναικες που οσες εχουν στον ωμο φορανε μπλουζες που πεφτουν απ τη μια μερια αναλογα που το εχουν.Εαν παλι εχουν στο σβερκο πιανουν τα μαλια τους συνεχεια πανω κ παει λεγοντας! Καντε κ στις πατουσες να περπατατε κουτσο για να το δειχνετε να γελαμε κ μεις λιγακι! Μπορει επισης να ειναι ενα τατου μια τελεία κ αν ρωτησεις τι ειναι να σου πει:ειναι κατι δικο μου που σημενει πολλα!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αρχισει να περναει στο mainstream, το οποιο ειναι καλο κατα τη γνωμη μου. Η επομενη γενια δεν θα το θεωρει καν αξιο συζητησης και threads σαν αυτο θα ειναι περιττα.

 

Σαν να συζητουσαμε σημερα για το μακρυ μαλλι που ηταν μοδα και εκφραση για παλαιοτερες γενιες. Τωρα οποιοσδηποτε μπορει να εχει, ακομα και ο "κουστουμαρισμενος με καλη δουλεια" χωρις ιδιαιτερες επιπτωσεις.

 

ΟΚ, δεν το ξεφορτωνεσαι τοσο ευκολα οσο το μαλλι, αλλα αυτο ειναι δευτερευον.

 

 

 

Μαντεψε ποιος απο τους 2 εχει καλη δουλεια,γκομενα(ρες),ενδιαφερον κοινωνικο κυκλο, προσκλησεις σε παρεες/εξοδους/δεξιωσεις...
 

 

Καλα για τα ρουχα μα να μην πλενεται και να εχει γκομεναρες? Δεν του λενε τιποτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άσχημο με τα τατουάζ δεν είναι αυτή καθ'αυτή η απεικόνιση σκίτσων η λέξεων πάνω στο σώμα, αλλά αυτοί που τα κάνουν νομίζοντας πως είναι διαφορετικοί/επαναστάτες/μάγκες/κουλ/ωραίοι κτλπ

Στο κάτω κάτω είτε μουσάτος με μπράτσα και τατουάζ είτε σαπιοκοιλιάς παρθένος  σε αυτή τη χώρα καταδικασμένος είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αρχισει να περναει στο mainstream, το οποιο ειναι καλο κατα τη γνωμη μου. Η επομενη γενια δεν θα το θεωρει καν αξιο συζητησης και threads σαν αυτο θα ειναι περιττα.

 

Σαν να συζητουσαμε σημερα για το μακρυ μαλλι που ηταν μοδα και εκφραση για παλαιοτερες γενιες. Τωρα οποιοσδηποτε μπορει να εχει, ακομα και ο "κουστουμαρισμενος με καλη δουλεια" χωρις ιδιαιτερες επιπτωσεις.

 

ΟΚ, δεν το ξεφορτωνεσαι τοσο ευκολα οσο το μαλλι, αλλα αυτο ειναι δευτερευον.

 

 

 

 

Καλα για τα ρουχα μα να μην πλενεται και να εχει γκομεναρες? Δεν του λενε τιποτα?

Τρολαρεις ετσι?Δεν παιζει να πιστευεις οτι ο βρωμικος φιλος εχει πολλες γκομενες ε?

 

Εχει αρχισει να περναει στο mainstream, το οποιο ειναι καλο κατα τη γνωμη μου. Η επομενη γενια δεν θα το θεωρει καν αξιο συζητησης και threads σαν αυτο θα ειναι περιττα.

 

Σαν να συζητουσαμε σημερα για το μακρυ μαλλι που ηταν μοδα και εκφραση για παλαιοτερες γενιες. Τωρα οποιοσδηποτε μπορει να εχει, ακομα και ο "κουστουμαρισμενος με καλη δουλεια" χωρις ιδιαιτερες επιπτωσεις.

 

ΟΚ, δεν το ξεφορτωνεσαι τοσο ευκολα οσο το μαλλι, αλλα αυτο ειναι δευτερευον.

 

 

 

 

Καλα για τα ρουχα μα να μην πλενεται και να εχει γκομεναρες? Δεν του λενε τιποτα?

Εχεις μπερδεψει τi ειναι το mainstream.

Οι επομενες γενιες δε θα το ζησουν οπως το ζησαμε,γιατι απλα ειναι μοδα,mainstream.

Δε θα γινεται αυτος ο κακος χαμος που εγινε τα τελευταια 3 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρολαρεις ετσι?Δεν παιζει να πιστευεις οτι ο βρωμικος φιλος εχει πολλες γκομενες ε?

 

Kαι να το πιστευε δε θα ηταν περιεργο.

 

Πολλοι παρερμηνευουν το "ετσι ειμαι και σε οποιον αρεσω!" με το "ειμαι ενας ξεροκεφαλος τεμπελης χωρις αποτελεσματα αλλα ειμαι οριτζιναλ και αν συνεχισω τα ιδια ακριβως τοτε με καποιον αγνωστο τροπο θα δω διαφορετικα αποτελεσματα".

 

Η αληθεια ειναι πως ολο αυτο με την εμφανιση λειτουργει σαν αυτοεκπληρουμενη προφητεια: βελτιωνεις την εμφανιση σου για τους αλλους -> αποκτας αυτοπεποιθηση επειδη πλεον εχεις στοχους και περιμενεις ωραια αποτελεσματα -> η αυτοπεποιθηση σου τους τραβαει γυρω σου τελικα.

 

Στην ουσια για εσενα το κανεις ολο αυτο τελικα επειδη αν μπορουσες να εχεις ανοιχτες πορτες γυρω σου ντυμενος σαν τον θρυλικο "the_dude" τοτε δεν θα ειχε κανενα νοημα να κανεις ολο αυτον τον εξτρα κοπο. Αλλα αυτα τα ατομα θα τα συναντησεις σε ταινιες ή σε σαλονια σπιτιων που ουτε απ¨εξω δε μπορεις να περασεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρολαρεις ετσι?Δεν παιζει να πιστευεις οτι ο βρωμικος φιλος εχει πολλες γκομενες ε?

 

Εχεις μπερδεψει τi ειναι το mainstream.

Οι επομενες γενιες δε θα το ζησουν οπως το ζησαμε,γιατι απλα ειναι μοδα,mainstream.

Δε θα γινεται αυτος ο κακος χαμος που εγινε τα τελευταια 3 χρονια.

 

 

Για καποιο λογο παρερμήνευσα το post του defendar :-D. Νομιζα οτι ο λετσος ηταν αυτος που του τυχαιναν ολα τα καλα και το ανεφερε ως κουφο παραδειγμα.

 

Για το mainstream που λες δεν καταλαβαινω. Το ιδιο δε λεμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όχι φίλε μου. Πάει ο κάθε άσχετος και κάνει τατουάζ γιατί είναι in, χωρίς να συμβολίζει κάτι γι'αυτόν.

 

Όσο για τα piercings, βλέπω κάμποσους με αυτή τη βλακεία στη μύτη.

 

 

Ξέχασες βέβαια να προσθέσεις και τα παπαδίστικα γένια κι το μαλλί ξυρισμένο στα πλάγια. Πραγματικά πέφτω από τα σύννεφα, που υπάρχει κόσμος και όχι λίγοι, που επιλέγουν αυτό το στυλ μόνο και μόνο για να είναι in.

 

 

@defender Δε μου κάνει καθόλου μα καθόλου εντύπωση ο λίγδας που περιγράφεις να έχει γκομενάρες. Μα καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μιλαει/ντυνεται κανεις σωστα, οπως και να γνωριζει στοιχειωδως utensil etiquette ειναι περαν των αλλων  προφανες class/status signalling, ενας τροπος να δειξει καποιος σε εναν συγκεκριμενο κυκλο οτι  η θεση του ειναι εκει και οχι καπου αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys deal with it, οσοι αγαπουν πραγματικα τα τατουαζ θα συνεχισουν να τα κανουν ειτε θεωρουνται mainstream ειτε οχι, ειτε σας αρεσουν ειτε οχι. Και δεν σας πεφτει και λόγος ε για το πως διαλεγει ο αλλος να στολισει το κορμι του. Δεν σας το επιβαλει να το κανετε κι εσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys deal with it, οσοι αγαπουν πραγματικα τα τατουαζ θα συνεχισουν να τα κανουν ειτε θεωρουνται mainstream ειτε οχι, ειτε σας αρεσουν ειτε οχι. Και δεν σας πεφτει και λόγος ε για το πως διαλεγει ο αλλος να στολισει το κορμι του. Δεν σας το επιβαλει να το κανετε κι εσεις.

 

Άμα το βαρεθεί όμως; Δεν είναι μαλλί, δεν είναι ρούχο για να το αλλάξεις έτσι απλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το βαρεθεί όμως; Δεν είναι μαλλί, δεν είναι ρούχο για να το αλλάξεις έτσι απλά....

 

Άμα βαρεθεί ο άλλος το τατουάζ που έκανε στο δικό του σώμα;

 

ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΟΥΜΕ;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Αλλά αυτός που το κάνει, πρέπει να ξέρει ότι κάποια στιγμή μπορεί να αλλάξει άποψη για τα τατουάζ και να τα σιχαθεί. Εκεί να τον δω. Μακάρι να μη χρειαστεί, αλλά ΑΝ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...