Προς το περιεχόμενο

Έχουν αρχισει να φευγυν απο τη μοδα piercings και τατουαζ;


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι πριν 2-3 χρόνια ένιωθα ότι παντού γύρω μου υπήρχε κόσμος με τατουάζ κυρίως και έβλεπα και διαφημίσεις στο διδαδίκτυο. Τώρα έχω την αίσθηση πως όχι και τόσο. Βλέπω επίσης συχνά διαφημίσεις για αφαίεση τατουάζ. Τα δε piercings νομίζω ότι είναι αρκετά ξεπερασμένα πια αν και προσωπικά μαρέσουν και θέλω να κάνω. Εσείς τι αίσθηση έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα μεγαλα γελια θα ερθουν στα επομενα χρονια, οταν ολες οι γυναικες ειδικα μεταξυ 18 και 28 τωρα π εχουν χτυπησει τατουαζ κατι μανικια κ λοιπα τεραστια να δουμε τι θα κανουν που θα πανε 40 και 50 και θα φαινονται σαν πρωην στριπερ .. ;)

 

 

Btw 2 φιλοι μου μετανιωσαν κατι tatoo και τωρα κανουν αμαν να δουν τι θα κανουν.

 

Ετσι ειναι οι μοδες.

Οι τατουατζηδες μια περιοδο κονομησαν απιστευτα €€€ και γεμισαν ολοι τατουαζ. Να δουμε τωρα τι θα κανουν αυτοι που ξεκινανε κ αλλαζουν γνωμη ;)

 

Κ δεν μιλαω γ ατομα π εκαναν κανα δυο μικρα κ διακριτικα αλλα γ μερικα ατομα ειτε γυναικες ειτε αντρες που εχουν τατουαζ λες και βγηκαν απο φυλακες στο μεξικο η μοιαζουν με γκαγκστερ ραπερ

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι οι μοδες.

Οι τατουατζηδες μια περιοδο κονομησαν απιστευτα €€€ και γεμισαν ολοι τατουαζ. Να δουμε τωρα τι θα κανουν αυτοι που ξεκινανε κ αλλαζουν γνωμη ;)

 

Δε βγηκε τυχαια η εκφραση "αν δεν μπορεις, γινε τατουατζης".

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεγαλα γελια θα ερθουν στα επομενα χρονια, οταν ολες οι γυναικες ειδικα μεταξυ 18 και 28 τωρα π εχουν χτυπησει τατουαζ κατι μανικια κ λοιπα τεραστια να δουμε τι θα κανουν που θα πανε 40 και 50 και θα φαινονται σαν πρωην στριπερ .. ;)

 

 

Btw 2 φιλοι μου μετανιωσαν κατι tatoo και τωρα κανουν αμαν να δουν τι θα κανουν.

 

Ετσι ειναι οι μοδες.

Οι τατουατζηδες μια περιοδο κονομησαν απιστευτα €€€ και γεμισαν ολοι τατουαζ. Να δουμε τωρα τι θα κανουν αυτοι που ξεκινανε κ αλλαζουν γνωμη ;)

 

Κ δεν μιλαω γ ατομα π εκαναν κανα δυο μικρα κ διακριτικα αλλα γ μερικα ατομα ειτε γυναικες ειτε αντρες που εχουν τατουαζ λες και βγηκαν απο φυλακες στο μεξικο η μοιαζουν με γκαγκστερ ραπερ

 

Το θέμα είναι να το έχεις σκεφτεί από πριν και να έχεις κάνει tatoo με θεματολογία που δεν θα έχει θέμα όταν ο/η 25 άρης/άρα ρίξει μπάκες και κώλους.

πχ αυτό ή αυτό όσο και να ξεχειλώσει η "περιοχή" παραμένει οk :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η άλλη 22 ετών κάνει τατουάζ μανίκι σε κάθε χέρι όποτε χωρίζει καταλαβαίνεις ότι δεν σκέφτεται καν, πόσο μάλλον να σκέφτεται τι θα γίνει όταν πετάξει μπάκα και ποπό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν 2-3 χρόνια ένιωθα ότι παντού γύρω μου υπήρχε κόσμος με τατουάζ κυρίως και έβλεπα και διαφημίσεις στο διδαδίκτυο. Τώρα έχω την αίσθηση πως όχι και τόσο

 

E μέσα σε αυτά τα 2-3 χρόνια οι περισσότεροι με τατουάζ πέθαναν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tattoo (ακόμη) κρατάει γερά.Απλά δεν γίνεταιι ο πανικός των προηγούμενων ετών. Θα επανέρθει σιγά σιγά στα παλιά επίπεδα που κάποιος έκανε ένα δύο μικρά διακριτικά tattoo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αυστρία παντως που ειχα παει περσι και εβλεπα γιαγιαδες και παπουδες με μανικια τατουαζ δεν μου περασε απο το μυαλο οτι ηταν στριπτιτζουδες η φυλακόβιοι... ισα ισα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, γιατί αν το γκομενάκι με το λιγερό κορμί ή ο σφίχτης με τα μπράτσα κάνουν κάποια στιγμή μια μπάκα ΝΑ και πλαδαρέψουν μέχρι το πάτωμα, το άσχημο θα είναι το τατουάζ δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα αποτελεσματα εξετασεων σημερα απο ιδιωτικο διαγνωστικο κεντρο, η γιατρος late 30ies ειχε μεγαλο tattoo στο χερι (αν αναρωτιεται κανεις, ανετα).

 

PS Ειμαι υγειεστατος, θα σας κανω παρεα μια ζωη θελετε δεν θελετε.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχει υποχωρήσει λίγο ως μόδα, αλλά δεν θα έλεγα οτι πάει να εξαφανιστεί σε καμιά περίπτωση.

 

ΟΙ απόψεις οτι σε λίγα χρόνια το να μην έχεις κάνει τατουάζ θα είναι μόδα είναι υπερβολές. Απλά στις παραλίες πάνε περισσότερο αυτοί που έχουν τάση επίδειξης του τατουάζ τους, έτσι δίνεται λανθασμένη εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...