Προς το περιεχόμενο

Επιστήμονες συμπέραναν πως το σύμπαν δεν θα έπρεπε κανονικά να υπάρχει


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To ότι (ειδικά μετά απο τα βασταγερά επιχειρήματα πιο πάνω) εσύ εστιάζεις στο χρώμα του ντεκαπάζ (σωστά δεν το λέω; ) δείχνει να υπάρχει πρόβλημα....

 

πρόβλημα τρόπος του λέγειν δηλαδή... είπαμε its ok to be gay :P

 

 

Γελοία αυτά που νομίζεις για επιχειρήματα. Είπαμε, οι Μελαχροινές είναι οι ωραιότερες γυναίκες στην δημιουργία.

Εσύ που γουστάρεις ξανθιές είσαι γκέι; Αυτή την λογική έχεις. Που δεν είναι λογική, είναι παραφροσύνη.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πολυ που οταν συζητάς με τους πιο πολλούς θρησκόληπτους για επιστημονικά θέματα (τύπου θεωρία της εξέλιξης) απαιτούν απόλυτες αποδείξεις αλλα μόλις το θεμα πάει σε θεότητες και δημιουργία ξαφνικά αυτές δεν ειναι απαραίτητες και το γυρίζουμε σε πιστεύω.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ;;;; Ο_Ο  σίγουρα δεν έχεις 20 μυωπία;

 

its ok to be gay αλλά ακόμη και αυτoi κάτι θα έβρισκαν στην penny

 

kaley1.jpg?itok=96HkvmVg

 

98c71fbd04e3d9cfa09cc76c9a44ac91.jpg

 

Επίσης δεν είναι μόνο και το πρώτο μπαλκόνι έχει και γερά θεμέλια....

 

The-Big-Bang-Theory-Vegas.jpg.b77a0bf3d8

 

και γενικά είναι πολύ fit αρκετά γυμνασμένη όχι στο σημείο να είναι άσχημο σαν τις γυναίκες bodybuilder αλλά όσο χρειάζεται για να μην είναι ενα ζυμάρι τα χέρια/πόδια στομάχι κτλ.

 

 

εχει vizball τουμπανεϊρο το κοριτσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επιβίωση της οικογένειας μου χωρίς περιττές σπατάλες γιατί δε μας παίρνει

Εγώ βλέπω ότι μια χαρά internet και υπολογιστή/smartphone έχεις πάντως.

 

Γιατί δεν δίνεις αυτά τα λεφτά σε κανένα παιδάκι στην Αφρική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω ότι μια χαρά internet και υπολογιστή/smartphone έχεις πάντως.

 

Γιατί δεν δίνεις αυτά τα λεφτά σε κανένα παιδάκι στην Αφρική;

Οταν μου περισευαν έδινα όπου μπορούσα. Το pc μου είναι η δουλειά μου και είναι 8 ετιας και το κινητό κινέζικο των 120€.Εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μου περισευαν έδινα όπου μπορούσα. Το pc μου είναι η δουλειά μου και είναι 8 ετιας και το κινητό κινέζικο των 120€.Εσυ?

Εγώ δεν είμαι ηλίθιος για να νομίζω ότι αν κόψουμε την χρηματοδότηση στην έρευνα και τεχνολογία θα καλυτερέψει ο κόσμος επειδή θα ρίξουμε τα λεφτά στην καταπολέμηση της φτώχειας/πείνας/whatever.

 

Αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα δεν θα ξόδευε η Αμερική 600 δις τον χρόνο για να συντηρεί στρατό σε κάθε άκρη του πλανήτη ούτε θα είχαμε δικτάτορες και πολιτικούς να γεμίζουν τις τσέπες τους εις βάρος του λαού.

 

Θα σου πρότεινα πάντως να πουλήσεις ό,τι έχεις και δεν έχεις και να πάτε οικογενειακώς στην Αφρική να βοηθήσετε τον τοπικό πολέμαρχο να φάει λίγα παραπάνω κονδύλια από την Δύση.

 

 

TLDR: Η φτώχεια και η πείνα δεν λύνονται με περισσότερα χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το δικαίωμα της άποψης μου.

 

Δεν είχα κανένα ειρωνικό σχόλιο αν δεν γνωρίζεις την χριστιανική θρησκεία δεν φταίω εγώ.

 

Ο θεός κατά τους χριστιανούς δεν δέχεται (ούτε θα δεχτεί στην δευτέρα παρουσία) κανέναν να κάτσει κοντά του (στα αριστερά του αν θυμάμαι καλά) εαν πρώτα δεν έχει μετανοήσει εν ζωή για τις αμαρτίες του.

 

Ο θεός επίσης έχει ανθρώπινη μορφή γιαυτό και του μοιάζουμε (καθ' εικόνα και ομοίωση ) και μάλιστα έχει γενειάδα (απο τις εικόνες)

 

Η μετάνοια σύμφωνα με την ορθόδοξη εκκλησία γίνεται με την εξομολόγηση.

 

Την εξομολόγηση την κάνεις με την βοήθεια κάποιου παπά λέγοντας του τις αμαρτίες σου.

 

Ο παπάς στην ορθόδοξη εκκλησία έχει μούσι

 

Αμαρτία κατα την ορθόδοξη θρησκεία ειναι ο αυνανισμός

 

Αμαρτία κατα την ορθόδοξη θρησκεία ειναι οι προγαμιαίες σχέσεις.

 

άρα με άλλα λόγια ο θεός,ένας άντρας με μούσια, κατα τους χριστιανούς νοιάζεται για το αν αυνανίζεσαι και το αν έχεις προγαμιαίες σχέσεις και δεν σε θέλει στην παρέα του (στα αριστερά του, μαζί του στο βασίλειο του) αν πρώτα δεν μετανοήσεις μιλώντας σε ένα άτομο με μούσια τον παπά δηλαδή για το ότι αυνανίζεσαι και γενικά για την όποια αμαρτία σου .

 

Αν τώρα σου φαίνονται τα ίδια τα πιστεύω της θρησκείας αυτής αστεία ή ειρωνείες είναι το δικαίωμα σου.

 

Εγώ πάντως είπα τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη. Αυτά λέει η θρησκεία αυτή δεν αλλοίωσα κάτι.

 

Δεν ξέρεις τι λες ή μάλλον δεν έχεις πιάσει το νόημα που κρύβεται πίσω από την επιλογή του εκάστοτε τρόπου ζωής.

 

Συγνώμη αλλά η βάση συζήτησης που κάνεις πάνω σε ένα τέτοιο θέμα, είναι για παιδιά του δημοτικού.

 

Βεβαια όλα τα παραπάνω δεν τα πρεσβεύει μόνο ο Χριστιανισμός, αλλά θα τα βρεις γραμμένα και από αρχαίους έλληνες φιλοσόφους.

Η όλη ουσία είναι το πως θα καλιεργήσεις το πνεύμα σου και την ψυχή σου, ξεφεύγοντας από τα πλαίσια που σου ορίζουν οι δεσμεύσεις των ενστίκτων σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...