Προς το περιεχόμενο

Η Samsung τρολάρει κάθε γενιά του iPhone με το νέο της διαφημιστικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσα δε φθάνει η αλεπού , το μήλο κάτω απο τη μηλιά θα πέσει .... Android = playmobile

IOS = Λειτουργικό με @@

Έτσι για να μη ξεχνιόμαστε .... Κρίμα που δεν ήμαστε οικονομικά ευκατάστατοι να ακολουθούμε τις εξελίξεις τις apple και συμβιβαζόμαστε με κινέζικα του κιλού ...........

Όλοι εκεί έξω που περιμένουν είναι λεφτάδες.....όχι ζώα με υπερχρεωμένες τις πιστωτικές τους...?δεν είναι τυχαίο που τους λεν Αμερικανάκια όσο για το λειτουργικό με ΚΑΚΑΛΑ μάλλον δεν ξές τι σημαίνει ευελιξία και εναλλακτικές και για να κλείσω γιατί θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες με επιχειρήματα .........να σε ενημερώσω οτι και τα i phone made in china γράφουν εκτός και αν σε είπαν οτι κατασκευάζονται σε Ελβετία , Σουηδία .....

https://en.wikipedia.org/wiki/Pegatron

https://en.wikipedia.org/wiki/Foxconn

......μυρίζουν Άλπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ένας καλός σεφ μπορεί να δώσει τη συνταγή του σε έναν κινέζο και με τις κατάλληλες οδηγίες να τον κάνει να τη φτιάξει εξίσου τέλεια.

 

Τα εργοστάσια στην Κίνα παράγουν τα προϊόντα σύμφωνα με τις οδηγίες και τις προδιαγραφές του κατασκευαστή. Γι’αυτο και το ίδιο εργοστάσιο εκεί, παράγει ταυτόχρονα με το iphone και άλλους κλώνους τηλεφώνων που κοστίζουν 50-100 ευρώ... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας καλός σεφ μπορεί να δώσει τη συνταγή του σε έναν κινέζο και με τις κατάλληλες οδηγίες να τον κάνει να τη φτιάξει εξίσου τέλεια.

 

Τα εργοστάσια στην Κίνα παράγουν τα προϊόντα σύμφωνα με τις οδηγίες και τις προδιαγραφές του κατασκευαστή. Γι’αυτο και το ίδιο εργοστάσιο εκεί, παράγει ταυτόχρονα με το iphone και άλλους κλώνους τηλεφώνων που κοστίζουν 50-100 ευρώ... :)

Καλά η κατάσταση με τους Κινέζους είναι πραγματικά γελοία και φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια γιατί άργησαν να βγάλουν κλώνο του X. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά η κατάσταση με τους Κινέζους είναι πραγματικά γελοία και φοβήθηκα να σου πω την αλήθεια γιατί άργησαν να βγάλουν κλώνο του X. :P

 

Οι εργάτες όμως αυτοί εργάζονται εκεί σύμφωνα με το καθεστώς και τους νόμους της χώρας τους. Δεν αποφασίζει η apple για τους μισθούς τους ή για τις συνθήκες εργασίας τους...

 

Κλώνο Χ από ότι είδα ανακοίνωσε ήδη η xiaomi!  :devil:

 

xiaomi-mi-mix-2s-leak-4-470x310@2x.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εργάτες όμως αυτοί εργάζονται εκεί σύμφωνα με το καθεστώς και τους νόμους της χώρας τους. Δεν αποφασίζει η apple για τους μισθούς τους ή για τις συνθήκες εργασίας τους...

 

Κλώνο Χ από ότι είδα ανακοίνωσε ήδη η xiaomi!  :devil:

 

xiaomi-mi-mix-2s-leak-4-470x310@2x.jpg

που να το δεις και με Miui κουκλί φτυστό το Original. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εργάτες όμως αυτοί εργάζονται εκεί σύμφωνα με το καθεστώς και τους νόμους της χώρας τους. Δεν αποφασίζει η apple για τους μισθούς τους ή για τις συνθήκες εργασίας τους...

 

Κλώνο Χ από ότι είδα ανακοίνωσε ήδη η xiaomi!  :devil:

 

xiaomi-mi-mix-2s-leak-4-470x310@2x.jpg

Και ομως ισως αυτο ειναι η λυση  απο την ξιαομαρα -ζιαομαρα για να καλυψουν τα απωθημενα τους μερικοι,το  κρυφο αντικειμενο του ποθου τους σε τιμη που μπορουν,   ωστε  να μην μας ζαλιζουν καθε φορα με τα ιδια βαρετα "επιχειρηματα ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως ισως αυτο ειναι η λυση  απο την ξιαομαρα -ζιαομαρα για να καλυψουν τα απωθημενα τους μερικοι,το  κρυφο αντικειμενο του ποθου τους σε τιμη που μπορουν,   ωστε  να μην μας ζαλιζουν καθε φορα με τα ιδια βαρετα "επιχειρηματα ".

Δεν ξέρω αν έχουν πόθο, πάντως το σίγουρο είναι ότι η κινέζικη αγορά είναι γεμάτη με κόπιες γνωστών εταιριών Chuwi (Surface), Xiaomi και λοιπές (Apple, Samsung).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και ομως ισως αυτο ειναι η λυση  απο την ξιαομαρα -ζιαομαρα για να καλυψουν τα απωθημενα τους μερικοι,το  κρυφο αντικειμενο του ποθου τους σε τιμη που μπορουν,   ωστε  να μην μας ζαλιζουν καθε φορα με τα ιδια βαρετα "επιχειρηματα ".

 

Εγώ διαφωνώ λίγο με αυτή την άποψη. Δεν σημαίνει πως όλοι δεν μπορούν να διαθέσουν τόσα χρήματα. Είναι και αυτοί που απλά δεν θέλουν, δεν τους αρέσει ή απλά τους αρέσει να πάνε κόντρα σε όλα! :)

 

Γενικότερα επίσης προσωπικά δεν θεωρώ καθόλου ευγενικό και σωστό να πω σε κάποιον κατάμουτρα "δεν μπορείς να το αποκτήσεις γι'αυτό και κράζεις". Ειδικά αν όντως δεν μπορεί ενώ το θέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί φίλε μου?

ξέρω κόσμο όπως ανέφερα που δεν τους ενδιαφέρει η cutting edge τεχνολογία και με iphone 5s , τετραετίας που τους κόστισε 600+ δουλεύουν ακόμα και χωρίς παράπονα

δεν έβγαλε τα λεφτά του?

 

βρες μου έναν με Samsung S4 που να το έχει ακόμα και να είναι happy user

 

ipad Air από το 2013, still going strong and kicking ass

ξέρεις πόσα Android tablets έχω διώξει απο τότε μέχρι και σήμερα? δεν θες να μάθεις :D

 

αν εσύ την βρίσκεις με τα τσιν τσον τσαν tablet/τηλέφωνα και σε βγάζουν ικανοποιητικά για 3ετίες/4ετίες , εμένα δεν μου πέφτει λόγος

γιατί τα κινητά των 600-1000 ευρώ δεν βγάζουν ποτέ τα λεφτά τους,

όσο για το 5s και τα 600 ευρώ του, σήμερα δεν πάει πουθενά με τέτοια οθόνη και μνήμη gtp, δύο Update να κάνεις και να περάσεις τραγούδια και φωτογραφίες πάει γέμισε το εργαλείο και μετά για να αναβαθμίσεις το viber θα σου λέει σβήσε κάτι να βρω χώρο να σε ενημερώσω, τε έχω δει τα καμώματα των παλιών iphone μην αγχώνεσαι.

κινητό που δεν παίρνει sd και με 16gb μνήμη είναι καταδικασμένο σήμερα.

το s4 με 5" full hd και με την επέκταση της sd των 10 ευρώ πετάει ακόμα, απλά ο αιφονιάς δεν θα αλλάξει λόγο του ότι έδωσε τότε 600 ευρώ και δεν γουστάρει να δώσει τώρα 1000 για το ίδιο, σαν τους παππούδες με το mercendes του 90 που δεν παίρνουν ένα nissan τώρα να κάνουν την δουλειά τους σαν άνθρωποι και λένε έχω mercendes εγώ τώρα και θα βγάλει τα λεφτά του.

tablet με 100-150 ευρώ δεν έχει ίχνος κολλήματος σήμερα να ξέρεις να μην αγοράζεις turbo-x και τέτοια.

το τσιν στον μου huawei p8 lite είναι κινητό του σήμερα και το πήρα 150 ευρώ, 2-3 χρόνια στάνταρ θα με βγάλει και δεν έδωσα και 600 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαφωνώ λίγο με αυτή την άποψη. Δεν σημαίνει πως όλοι δεν μπορούν να διαθέσουν τόσα χρήματα. Είναι και αυτοί που απλά δεν θέλουν, δεν τους αρέσει ή απλά τους αρέσει να πάνε κόντρα σε όλα! :)

 

Γενικότερα επίσης προσωπικά δεν θεωρώ καθόλου ευγενικό και σωστό να πω σε κάποιον κατάμουτρα "δεν μπορείς να το αποκτήσεις γι'αυτό και κράζεις". Ειδικά αν όντως δεν μπορεί ενώ το θέλει...

Ναι νομιζα πως θα  ηταν αυτονοητο για αυτο δεν το διευκρινισα .Δεν αφορα ολους το σχολιο μου υπαρχουν και οι εξαιρεσεις που ειπες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τα κινητά των 600-1000 ευρώ δεν βγάζουν ποτέ τα λεφτά τους,

όσο για το 5s και τα 600 ευρώ του, σήμερα δεν πάει πουθενά με τέτοια οθόνη και μνήμη gtp, δύο Update να κάνεις και να περάσεις τραγούδια και φωτογραφίες πάει γέμισε το εργαλείο και μετά για να αναβαθμίσεις το viber θα σου λέει σβήσε κάτι να βρω χώρο να σε ενημερώσω, τε έχω δει τα καμώματα των παλιών iphone μην αγχώνεσαι.

κινητό που δεν παίρνει sd και με 16gb μνήμη είναι καταδικασμένο σήμερα.

το s4 με 5" full hd και με την επέκταση της sd των 10 ευρώ πετάει ακόμα, απλά ο αιφονιάς δεν θα αλλάξει λόγο του ότι έδωσε τότε 600 ευρώ και δεν γουστάρει να δώσει τώρα 1000 για το ίδιο, σαν τους παππούδες με το mercendes του 90 που δεν παίρνουν ένα nissan τώρα να κάνουν την δουλειά τους σαν άνθρωποι και λένε έχω mercendes εγώ τώρα και θα βγάλει τα λεφτά του.

tablet με 100-150 ευρώ δεν έχει ίχνος κολλήματος σήμερα να ξέρεις να μην αγοράζεις turbo-x και τέτοια.

το τσιν στον μου huawei p8 lite είναι κινητό του σήμερα και το πήρα 150 ευρώ, 2-3 χρόνια στάνταρ θα με βγάλει και δεν έδωσα και 600 ευρώ.

καλά αν μου λες ότι το S4 πετάει ακόμα με μια SD, νομίζω ότι είναι end of discussion ... εδώ δεν πετούσε όταν ήταν φρέσκο  :cry:

όταν περάσει απο τα χέρια σου συσκευή είτε iphone, είτε Samsung , έλα να το ξανασυζητήσουμε

(έχουν περάσει και τα 2 απο τα χέρια μου , και το 5S 2 φορές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αν μου λες ότι το S4 πετάει ακόμα με μια SD, νομίζω ότι είναι end of discussion ... εδώ δεν πετούσε όταν ήταν φρέσκο  :cry:

όταν περάσει απο τα χέρια σου συσκευή είτε iphone, είτε Samsung , έλα να το ξανασυζητήσουμε

(έχουν περάσει και τα 2 απο τα χέρια μου , και το 5S 2 φορές)

έχω παίξει με iphone 6 και galaxy s2 και galaxy s7 μια χαρά smouth ήταν τα galaxy(όχι δικά μου).

και το iphone σου αρχαίο είναι και μειονεκτεί σε χαρακτηριστικά σήμερα σε σχέση με ένα κινητό των 100 ευρώ είτε το θες είτε όχι,τώρα αν εσύ έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι θα οργώνει μέχρι να πάρεις σύνταξη δικαίωμα σου δεν είναι η πραγματικότητα όμως.......

και εγώ δεν σου μίλησα για benchιές και παπαγιές που κάνουν οι περισσότεροι εδω μέσα σου μίλησα για υπαρκτά μειονεκτήματα όπως η τραγική μνήμη του για το 2017 και η οθόνη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά τα πράγματα για πολλοστή φορά, ευτυχώς υπάρχουν συσκευές και λειτουργικά για να καλύψουν όλα τα γούστα και ολες τις δουλειες του καθενος και φυσικα όλες τις τσέπες.Ο καθένας δοκιμαζει, διαλέγει και παίρνει αυτό που τον ικανοποιει και που τον βολευει περισσότερο από όλα τα υπόλοιπα.
Προσωπικά από το 2009 έως το 2015 ήμουν με iPhone και είχα προσπαθήσει να μεταπηδησω σε android λογισμικό (με συσκευές της Samsung και της Htc) αλλά τότε δε με ικανοποιούσε και δε με βόλευε τίποτα άλλο εκτός του iPhone. Μέχρι που έπιασα στα χέρια μου ξανα Samsung, αυτή την φορά το Note 5 και έμεινα πλήρως ευχαριστημένος. Από τότε έχω αλλάξει αρκετές android συσκευές (mate 8, s7 edge, mate 9 και τώρα s8+) και δε μου λείπει καθόλου το iPhone. Αντιθέτως, μπορώ να κάνω πολύ περισσότερα πράγματα με το android που με το iPhone δε θα γινόταν με τίποτα.

Υγ. Συνεχίζω να έχω στην κατοχή μου προϊόντα Apple και να τα χρησιμοποιώ καθημερινά (ipad, macbook) και τα συγκεκριμένα δε θα τα άλλαζα με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παίξει με iphone 6 και galaxy s2 και galaxy s7 μια χαρά smouth ήταν τα galaxy(όχι δικά μου).

και το iphone σου αρχαίο είναι και μειονεκτεί σε χαρακτηριστικά σήμερα σε σχέση με ένα κινητό των 100 ευρώ είτε το θες είτε όχι,τώρα αν εσύ έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι θα οργώνει μέχρι να πάρεις σύνταξη δικαίωμα σου δεν είναι η πραγματικότητα όμως.......

και εγώ δεν σου μίλησα για benchιές και παπαγιές που κάνουν οι περισσότεροι εδω μέσα σου μίλησα για υπαρκτά μειονεκτήματα όπως η τραγική μνήμη του για το 2017 και η οθόνη του.

σε προκαλώ να αγοράσεις ένα s2 ή ένα s7 και να το δουλέψεις για 3 μήνες (εκεί κάπου είναι και το breaking point)  :cry:

 

πέραν της οθόνης ποιοτικά και της μπαταρίας (για το 7άρι μου μιλάω) και με όλες τις android ναυαρχίδες τεσταρισμένες απο μεριάς μου και όχι από βίντεο yt, δεν θα το άλλαζα για τίποτα πέραν του X 

 

ούτε εγώ αναφέρομαι σε benchies, αλλά όταν για παράδειγμα το Air 1 μου παρακαλώ,με τα ταπεινά του χαρακτηριστικά και με μια 3ετία-4ετία στην πλάτη πετάει στην κυριολεξία, σε σχέση με πρόσφατα androido-tablets με 32 πυρήνες και 300 giga ram που πέρασαν απο τα χέρια μου και σερνόντουσαν, σορρυ αλλά στα μάτια μου και στην τσέπη μου, λέγεται value for money

 

και αυτά τα λέει κάποιος πρώην φανατικός κάτοχος Samsung από εποχής Note 1 μέχρι και 4 καθώς και πληθώρα galaxy μέχρι και του 7 (που το έδωσα εντός μιας εβδομάδας με πολλά νεύρα και ζοχάδα)

 

το value for money, διαφέρει από τσέπη σε τσέπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...