Προς το περιεχόμενο

Κλισέ που μας γυρνάνε το μυαλό


fotodv7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω παρατηρήσει κάποια κλισέ που μόλις τα βλέπω / διαβάζω θέλω να περάσω μέσα από την οθόνη και να αρχίσω τις σφαλιάρες.

 

1) "Το iPhone το πήρα γιατί είναι εργαλείο της δουλειάς μου. Δε το θέλω για να μπαίνω Facebook και YouTube."

 

Δηλαδή τι ακριβώς κάνεις με το iPhone που δεν μπορείς με ένα άλλο κινητό των 300€; Προσωπικά το κινητό μου το χρησιμοποιώ στη δουλειά μου για GPS, Google, email, φωτογραφίες.

 

2) Σχόλιο copy-paste Wikipedia κάτω από post αθλητικών σελίδων "Γαύρος μαρινάτος κλπ", "Μπουγάτσα με κρέμα κλπ". Ναι ρε φίλε. Ωραίο. Γέλασα όταν το είδα την πρώτη φορά. Μετά από 2 χρόνια έχει πάψει να είναι αστείο.

 

3) Σχόλιο τύπου "ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ ΣΥΝΕΛΗΝΝΕΣ!!!11ΕΝΑ" σε σελίδες που κοροϊδεύουν πατριώτες-εθνικιστές-κλπ κλπ. Το ίδιο και εδώ. Ήταν την πρώτη φορά αστείο. Πήρες like στο σχόλιο σου. Φτάνει όμως. Βρες κάτι άλλο τώρα!

 

4) Η ψευδαίσθηση ότι όλοι οι Έλληνες δουλεύουν σε γραφείο. Χιουμοριστικές εικόνες τύπου "Πως φεύγεις Παρασκευή μεσημέρι από το γραφείο", "Είπα στο αφεντικό στο γραφείο... κλπ"...

 

Βέβαια ίσως είμαι κι εγώ ο περίεργος...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άσε εκείνο το άλλο με τα ανέκδοτα με τις πεθερές. Λες και είναι όλοι οι Έλληνες παντρεμένοι!

 

Ναι, αν αυτά σε τσατίζουν εσύ είσαι ο περίεργος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5) Ο κόσμος φταίει για όλα.

Κλασσική δικαιολογία κατά την οποία ο βασικός υπαίτιος μιας κακής κατάστασης, ρίχνει την ευθύνη σε ένα απρόσωπο κοινό, το οποίο δεν μπορεί να τιμωρηθεί αμεσα, αφαιρώντας παράλληλα οποιαδήποτε ευθύνη έχει ο ίδιος για την κατάσταση που ο ίδιος διαμόρφωσε.

6). Ο κόσμος φταίει για όλα...

....αλλά ποτέ δε θα διαβάσεις οτι συμπεριλαμβάνεται και ο γράφων στον κόσμο.

Ο γράφων συνήθως ειναι κάποιος που υποστηρίζει πως έχει φύγει στο εξωτερικό, πως ειναι επιτυχημένος, πως δεν έχει ψηφίσει ποτέ διοτι ειχε την εξυπνάδα να φυγει μικρός κτλ κτλ. Το πιθανότερο ειναι ο γράφων να μην έχει περάσει ποτέ τα συνορα της Ελλάδας παρά μονο για διακοπές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει κάποια κλισέ που μόλις τα βλέπω / διαβάζω θέλω να περάσω μέσα από την οθόνη και να αρχίσω τις σφαλιάρες.

 

1) "Το iPhone το πήρα γιατί είναι εργαλείο της δουλειάς μου. Δε το θέλω για να μπαίνω Facebook και YouTube."

 

Δηλαδή τι ακριβώς κάνεις με το iPhone που δεν μπορείς με ένα άλλο κινητό των 300€; Προσωπικά το κινητό μου το χρησιμοποιώ στη δουλειά μου για GPS, Google, email, φωτογραφίες.

 

 

Εγω παλι ποτε δεν καταλαβα γιατι καποιοι ανθρωποι αγοραζουν ακριβα αυτοκινητα δλδ τι παραπανω κανουν    απο αυτα που κανει ενα  Lada ?

Εγω προσωπικα το  αμαξι μου το χρησιμοποιω για να παω  απο το ενα σημειο Α σε ενα σημειο Β και για να μεταφερω τα ψωνια απο το σουπερμαρκετ .

Μαλλον ειναι  περιεργοι τυποι αυτοι με τα ακριβα αυτοκινητα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iphone ειναι σαν να λες οτι πήρες πόρσε επειδή ειναι εργαλείο για τη δουλειά σου :P :P

Πες ξεκάθαρα οτι το πηρες επειδη ειναι γ@μω τα κινητά, επειδή ειναι μοδάτο, η επειδή τέλος πάντων απλώς το γουστάρεις. Σιγά τα αυγά.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iphone ειναι σαν να λες οτι πήρες πόρσε επειδή ειναι εργαλείο για τη δουλειά σου :P :P

Πες ξεκάθαρα οτι το πηρες επειδη ειναι γ@μω τα κινητά, επειδή ειναι μοδάτο, η επειδή τέλος πάντων απλώς το γουστάρεις. Σιγά τα αυγά.

πολύ σωστό. δηλαδή πειράζει να πεις ότι αυτό γουστάρεις , αυτό πήρες; λες και είναι ντροπή να το πεις και το κουκουλώνεις με το προσωπείο της δουλειάς.

έχω πολλά φράγκα, γουστάρω να πάρω το πόρσε, το φερράρι και μπορώ να το πάρω. μπράβο σου , που μπορείς μακάρι να είχαν όλοι οι άνθρωποι τα λεφτά να το κάνουν. δεν είναι ντροπή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρημα δε φερνει την ευτυχια...

 

Φτιάχνει όμως μία πολύ καλή απομίμησή της ;)

 

(δεν είναι δικό μου. Κάπου το διάβασα. Ίσως πριν πολλά χρόνια στη "Μαφάλντα" :-) )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρημα δε φερνει την ευτυχια...

 

το χρημα αγοραζει ή νοικιαζει. ο καθενας πραττει οτι νομιζει ή του ταιριαζει.

 

για το on-topic, απλα κλεισε το facebook και μην ασχολεισαι με το τιποτα γιατι το κανεις να μοιαζει κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι ποτε δεν καταλαβα γιατι καποιοι ανθρωποι αγοραζουν ακριβα αυτοκινητα δλδ τι παραπανω κανουν    απο αυτα που κανει ενα  Lada ?

 

Εγω προσωπικα το  αμαξι μου το χρησιμοποιω για να παω  απο το ενα σημειο Α σε ενα σημειο Β και για να μεταφερω τα ψωνια απο το σουπερμαρκετ .

Μαλλον ειναι  περιεργοι τυποι αυτοι με τα ακριβα αυτοκινητα.

Δεν σχολιάζω το γεγονός ότι αγοράζει κάποιος iPhone αλλά πως το δικαιολογεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμπληρώσω ένα 7άρι

7) Νέα είδηση, βγαίνει το νέο σούπερ ουαου κινητό, αυτοκίνητο, GAMING προϊόν. Κατευθείαν κάτω διαβάζεις comment : "θα δώσω 1 νεφρό", "2 νεφρά" κλπ. Ναι οκ, αστείο 10ετίας, το είδαμε 1η φορά, γελάσαμε, 2η οκ, έχουμε φτάσει 2017 και ακόμη ελπίζουν μερικοί να πάρουν ένα like λέγοντας αυτή τη μπαρούφα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμπληρώσω ένα 7άρι

7) Νέα είδηση, βγαίνει το νέο σούπερ ουαου κινητό, αυτοκίνητο, GAMING προϊόν. Κατευθείαν κάτω διαβάζεις comment : "θα δώσω 1 νεφρό", "2 νεφρά" κλπ. Ναι οκ, αστείο 10ετίας, το είδαμε 1η φορά, γελάσαμε, 2η οκ, έχουμε φτάσει 2017 και ακόμη ελπίζουν μερικοί να πάρουν ένα like λέγοντας αυτή τη μπαρούφα :-(

 

Shut up and take my money  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...