Προς το περιεχόμενο

iherb και τελωνείο


ethyl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνετε συμφωνία με το τελωνείο. Μου το έχουν επιβεβαιώσει και από το iherb στην επικοινωνία που είχα μαζί τους. Αυτό το site (prozis) δεν έχει καμία σχέση με το iherb. Εγω προσωπικά δεν αγοράζω συμπληρώματα γυμναστηρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το prozis και κάθε άλλο συναφή κατάστημα με δικό του brand name αμφιβόλου ποιότητας είναι μηδέν μπροστά στο κολοσσό iherb.

Μαϊντανός υπάρχει μπόλικος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το prozis και κάθε άλλο συναφή κατάστημα με δικό του brand name αμφιβόλου ποιότητας είναι μηδέν μπροστά στο κολοσσό iherb.

 Μαϊντανός υπάρχει μπόλικος..

 

Μηδεν το πρωτο ευρωπαικο site συμπληρωματων δεν το λες...
Επισης εχει πιστοποιησεις σε καθε ενα απο τα συμπληρωματα του με δικα του brand name..
Ωστοσο εχει και αλλα brand name.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To prozis δεν έχει σε καμία περιπτωση τις τιμές και την ποιικιλία του Iherb. Αν θες κάτι και το έχει το παραγγέλνεις απο εκεί για να γλυτωσεις την ταλαιπωρια. Αν δεν το έχει όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To prozis δεν έχει σε καμία περιπτωση τις τιμές και την ποιικιλία του Iherb. Αν θες κάτι και το έχει το παραγγέλνεις απο εκεί για να γλυτωσεις την ταλαιπωρια. Αν δεν το έχει όμως;

 

Οτι αφορα συμπληρωμα διατροφης το εχει..Τουλαχιστον οσα εχω δει.Δεν ξερω αν μιλας για κατι συγκεκριμενο που δεν εχει.
Παντως απο τιμες ειναι απο τα φθηνοτερα σε γενικες γραμμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΥΧΑΙΑ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ .

Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΙΣΧΕΥΕΙ ΑΚΟΜΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σχετικα με το iherb. Γνωριζετε εαν μπορουμε να παραγγειλουμε παραπανω απο 3 προϊοντα; Γιατι ειχε γινει ενα θεμα με εγκρισεις απο τον ΕΟΦ πριν κατι μηνες.. Απο τοτε εχω κανει 3 παραγγελιες με 3 αντικειμενα μεχρι 20 ευρω και ηρθαν ολες χωρις προβλημα.

Επισης σχετικα με την ατελεια των 22 ευρω, το iherb παρατηρω οτι στο δεμα δεν αναγραφει το κοστος των μεταφορικων, αλλα μονο των προϊοντων. Σε τελευταια παραγγελια το συνολικο κοστος μαζι με τα μεταφορικα ηταν στα 19 ευρω και στο δεμα εγραφε μονο τα 16. Αυτο σημαινει οτι μπορουμε να αγορασουμε προϊοντα αξιας μεχρι και 21 ευρω, χωρις να μας ενδιαφερουν τα μεταφορικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

Σχετικα με το iherb. Γνωριζετε εαν μπορουμε να παραγγειλουμε παραπανω απο 3 προϊοντα; Γιατι ειχε γινει ενα θεμα με εγκρισεις απο τον ΕΟΦ πριν κατι μηνες.. Απο τοτε εχω κανει 3 παραγγελιες με 3 αντικειμενα μεχρι 20 ευρω και ηρθαν ολες χωρις προβλημα.

Επισης σχετικα με την ατελεια των 22 ευρω, το iherb παρατηρω οτι στο δεμα δεν αναγραφει το κοστος των μεταφορικων, αλλα μονο των προϊοντων. Σε τελευταια παραγγελια το συνολικο κοστος μαζι με τα μεταφορικα ηταν στα 19 ευρω και στο δεμα εγραφε μονο τα 16. Αυτο σημαινει οτι μπορουμε να αγορασουμε προϊοντα αξιας μεχρι και 21 ευρω, χωρις να μας ενδιαφερουν τα μεταφορικα;

Σου ηρθαν γρήγορα τα πακέτα; Πόσο σύντομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα δυο τελευταια ηρθαν αρκετα γρηγορα. Ουτε 10 ημερες. Το πρωτο ειχε μπλεξει τοτε με τον ΕΟΦ και πηγα κατι χαρτια που ηθελε.

 

 

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα ..! 

Εγω μαλλον την εχω πατησει ασχημα παρηγγειλα απο Iherb πραγματα αξιας 48,56 και νομιζα οτι επειδη θα ερθει με ελληνικα ταχυδρομεια θα γλιτωσω το τελωνειο   οπως σε παλαιοτερες παραγγελιες μου απο κινα (οχι συμπληρωματα). Εφτασε το δεμα την Δευτερα Ελλαδα πηρα στην dhl και μου ειπε ειναι στα Ελληνικα τελωνια και θα μου ρθει μεσω του ταχυδρομειου.

Ποια η διαδικασια τωρα που 99,99 % θα περασω τελωνειο ?

Ειναι μονο το φπα να πληρωση και αμοιβη εκτελωνιστη ή θα χει κι αλλα καπελα ?
 

Ευχαριστω εκ των προτερων ... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stereo77 είπε

Καλησπερα ..! 

Εγω μαλλον την εχω πατησει ασχημα παρηγγειλα απο Iherb πραγματα αξιας 48,56 και νομιζα οτι επειδη θα ερθει με ελληνικα ταχυδρομεια θα γλιτωσω το τελωνειο   οπως σε παλαιοτερες παραγγελιες μου απο κινα (οχι συμπληρωματα). Εφτασε το δεμα την Δευτερα Ελλαδα πηρα στην dhl και μου ειπε ειναι στα Ελληνικα τελωνια και θα μου ρθει μεσω του ταχυδρομειου.

Ποια η διαδικασια τωρα που 99,99 % θα περασω τελωνειο ?

Ειναι μονο το φπα να πληρωση και αμοιβη εκτελωνιστη ή θα χει κι αλλα καπελα ?
 

Ευχαριστω εκ των προτερων ... :)

Θα πρέπει να στείελις υπεύθυνη δηλωση που θα τη λαβεις καποια στιγμη απο τα ΕΛΤΑ. ΘΑ πληρωσεις 15 ευρω και επιπλέον 24% ΦΠΑ στο 48,56 ευρω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Θα πρέπει να στείελις υπεύθυνη δηλωση που θα τη λαβεις καποια στιγμη απο τα ΕΛΤΑ. ΘΑ πληρωσεις 15 ευρω και επιπλέον 24% ΦΠΑ στο 48,56 ευρω

Δεν εχω απο τα ελτα τον κωδικο τους ομως .θα μου ρθει λογικα με την υπευθυνη δηλωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...