Προς το περιεχόμενο

Wordpress απορίες


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσωπικά δέν ξέρω κάποιο τέτοιο plugin αλλα τα τελευταία χρόνια που ασχολούμαι με wordpress δέν είδα και καμμιά τρελή αλλαγή σε προσθήκη δυνατοτήτων που δεν υπήρχαν ήδη.Η μεγάλη δύναμη του wordpress είναι τα ατελείωτα plugins και themes που μπορείς να κάνεις ότι και άν θελήσεις.Απλά πρέπει να μάθεις είτε είναι δωρεάν είτε με πληρωμή να κάνεις την σωστή επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 468
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας,

σε wordpress που αφορα επαγγελματικο καταλογο,μπορει η αναζητηση αντι την κλασσικης που απλα επιλεγεις κατηγορια υποκατηγορια και περιοχη να γινεται σε στυλ ερωτησεων και μετα να σου βγαζει αποτελεσματα;πανω σε ερωτησεις που θα ειναι στην ουσια οι κατηγοριες υποκατηγοριες κλπ

κατι παρομοιο σε wordpress γινεται εδω https://www.texnitesonline.gr/index.php στο παρε προσφορα

η εδω https://www.douleutaras.gr/?gclid=Cj0KCQiAxoiQBhCRARIsAPsvo-yDZx3W_YV3Gq1ypCasDkTmagF18Hzgu_UrB4hH6a-jzmgSY7j-uvwaAmZiEALw_wcB

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενα theme, ονοματι twenty two, δεν θυμαμαι αν και ποτε το εβαλα...
Σημερα εμφανισε update.
Πηγα και το εσβησα.

Τι ειναι αυτο;
Μπαινει μονο του;
Χρειαζεται να υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dewn735 είπε

Νομίζω είναι το default θέμα που μπαίνει με την εγκατάσταση

Πειραζει που το εκανα delete, και κρατησα μονο αυτο που χρησιμοποιω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας,

για σαιτ με wordpress που αφορα listing freelance αντι της κλασσικης αναζητησης στην αρχικη με περιοχη ειδικοτητα κατηγορια υπαρχει καποιο τροπος να γινει σε στυλ απαντηση και επομενη σελιδα;

δηλαδη τι ψαχνεις;γραφιστα,επομενη σελιδα για τι δουλεια το θες το γραφιστα ,επομενη σελιδα περιοχη κλπ.τα ιδια της αρχικη αναζητησης αλλα σε μορφη πιο ευκολη και προσοποποιημενη στο χρηση

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/02/2022 at 00:32, giorgos_t said:

γεια σας,

για σαιτ με wordpress που αφορα listing freelance αντι της κλασσικης αναζητησης στην αρχικη με περιοχη ειδικοτητα κατηγορια υπαρχει καποιο τροπος να γινει σε στυλ απαντηση και επομενη σελιδα;

δηλαδη τι ψαχνεις;γραφιστα,επομενη σελιδα για τι δουλεια το θες το γραφιστα ,επομενη σελιδα περιοχη κλπ.τα ιδια της αρχικη αναζητησης αλλα σε μορφη πιο ευκολη και προσοποποιημενη στο χρηση

ευχαριστω

τρίτη φορά ή ίδια ερώτηση: https://www.insomnia.gr/forums/topic/787183-wordpress-listings-επαγγελματικος-καταλογος/#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε δεν ειναι κακο να ρωτας (το spamming ειναι κακο...)

αν αυτο που κανεις ειναι για να μαθεις / προσωπικη ενασχοληση / εκπαιδευση κτλ

αλλα τοτε θα ηταν και καλο για γραψεις τι εχεις κανει μεχρι τωρα / τι δοκιμασες και δεν σου δουλεψε και αλλα....

αλλιως δυσκολα θα κατσουν να σου δωσουν απαντησεις γενικες και αοριστες

 

απο την αλλη αν εστω και μια στο εκατομυριο αποσκοπεις να φτιαξεις κατι που θα σου αποφερει εσοδα

τοτε πρεπει να απευθυνεις σε επαγγελματια-ες, για το project που θες, φυσικα το αναλογο τιμημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να φτιάξω multivendor platform: Μπαίνει ο πωλητής και κάνει listing το προϊον του. Κάθε προϊον διατίθεται από 10 πωλητές ας πούμε (τύπου σκρούτζ).

Το θέμα μου είναι, αφού αγοράσω το theme μετά πως συνδέω το backend ώστε να έχει ένα dashboard ο κάθε πωλητής; Θα πρέπει να κοιτάξω εκ των προτέρων να είναι συμβατό με το theme και ποιά είναι τα πιο δημοφιλή plugins/dashboards για να κάνω τη δουλειά αυτή;

Επεξ/σία από Razor_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Υπαρχει κανενας ενσωματωμενος τροπος στο wordpress, για μια πιο friendly ιστοσελιδα, για τις ανυπαρκτες/διαγραμμενες πλεον σελιδες, αντι του γνωστου 404-not found;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Εχω διαφορες υποχρεωσεις στην υπολοιπη ζωη μου, οποτε δεν το βλεπω να γινεται αμεσα,
αλλα σκεφτομαι οτι οταν ξανασχεδιασω το site μου, wordpress παντα,
θα προσπαθησω πλεον να χρησιμοποιησω οσο γινεται λιγοτερα plugins.

Εξαρταται βεβαια παντα, το τι θελεις να κανεις.
Και αυτη ειναι σε μεγαλο βαθμο και μια απο τις 'δυναμεις', απο τα πλεονεκτηματα, το wordpress.
Υπαρξη plugin για οτι θες.
Οκ, για μενα αυτο ειναι μεν σημαντικο. Ξερω οτι οτι χρειαστω, καπου, καποιος, εχει ασχοληθει.
Αλλα απο την αλλη πλευρα, εχοντας αρκετα χρονια πορειας με το wp, ειναι και μια εξαρτηση.

Νομιζω, παρακολουθοντας ολα τα τελευταια χρονια την πορεια, τις προσθηκες, τις βελτιωσεις στο wp,
οτι πλεον κανει πολυ περισσοτερα πραγματα, σε σχεση με οτι εκανε πχ πριν 10 χρονια.
Πολλα πραγματα για τα οποια πριν ηθελες plugin, τωρα τα κανει με ενσωματωμενες λειτουργιες.
Ισως οχι με τοσες πολλες επιλογες, αλλα τα κανει, ενω πριν δεν τα εκανα καθολου.

Καπως ετσι σκεφτομαι, να κανω minimize την εξαρτηση απο plugin σε επομενο update/facelift στο site μου, βεβαια ενα theme το θες παντα. Πιστευω λοιπον οτι ειναι πλεον αρκετα εφικτο, γινεται, πολυ περισσοτερο απ'οτι θα μπορουσε να γινει στο παρελθον.

Ευπροσδεκτες οι αποψεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πως σε μια ιστοσελιδα απο wordpress site, μπορω να δειχνω live μια αλλη ιστοσελιδα, σαν αυτη του υπουργειου εσωτερικων με τα αποτελεσματα των εκλογων; 

Εψαξα στο google με 'κωδικος ενσωματωσης', κατ'αναλογια με youtube videos κλπ, αλλα δεν βρισκω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα αυτο, αλλα ειναι για τις προσφατες εθνικες εκλογες, οχι για τις τωρινες δημοτικες/περιφερειακες.

https://ekloges.ypes.gr/current/more/customizer/customizer.html

---

Και ρωταω εδω, στο τοπικ του wordpress, γιατι μπορει να υπαρχει τροπος ανεξαρτητος απο οποιονδηποτε επισημο widget/customizer, να δειχνεις live μια σελιδα μεσα σε μια σελιδα/post του wordpress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μπορει καποιος να μου εξηγησει, τι παιζει με τα themes του wordpress, twenty-something; Εχω αφαιρεσει ολα τα themes εκτος απο αυτο που χρησιμοποιω, που εχω επιλεξει εγω, και δουλευω χρονια. Οπως καταλαβα, μαλλον το twenty κατι, ειναι το default του wordpress; Και το εχεις και αναβαθμιζεται, θελεις δε θελεις;

Αν οντως ειναι ετσι, εχει νοημα για ποιους, να παραμεινουν και να δουλεψουν με αυτο; Εχει καποια πλεονεκτηματα να μην ψαχτεις για κατι αλλο, αν μπορεις να βολευτεις με αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...