Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi 4A (16Gb) @Germanos, @Cosmote 99€ - 20% Επιστροφή Eurobank = 80€ [ΤΕΛΟΣ]


vasilk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν κάνω λάθος, στο απόκομμα της συναλλαγής του POS φαίνεται και το όφελος από την επιστροφή.

Χρεώνεσαι κανονικά όμως το συνολικό κόστος, απλώς το ποσό της επιστροφής το αφαιρείς από επόμενη αγορά σε συνεργαζόμενο κατάστημα.

 

s2117 κατανοητό αυτό που αναφέρεις. Αν επί τόπου πεις ότι δεν παραλαμβάνεις, και το δει από δίπλα η γυναίκα σου και πει ότι θέλει να την αγοράσει αυτή, θα κερδίσει το -20% της επιστοφής ή μπορεί να πει το κατάστημα ότι δεν είναι προς πώληση? :)

 

Συμφωνώ ότι πολύ περίεργη η όλη κατάσταση..

Προς ενημέρωση όλων των μελών που έχουν την ίδια απορία, πήγα στο κατάστημα να παραλάβω τη sencor 48", δε γίνεται να πάρουμε  την επιστροφή αν ρίξαμε ηλεκτρονικά την παραγγελία.

Δε γίνεται ούτε να ακυρώσουμε την παραγγελία και να θεωρήσει το κατάστημα ότι την έχει στοκ ώστε να προχωρούσαμε σε εκ νέου αγορά από το φυσικό κατάστημα, αφού αν την ακυρώσουμε οφείλουν να τη στείλουν πίσω στα κεντρικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το πήρα για τον πατέρα μου, υπήρχε σε μαγαζί κανονικά και η επιστροφή φάνηκε και στην απόδειξη. Η παραγγελία δεν έγινε online, απλά ήμουν έξω από γερμανό και μπήκα να δω αν υπάρχει. Thanks ts, σε αυτή την τιμή από Ελλάδα, για κάποιον που δεν έχει πολλές απαιτήσεις, μια χαρά κινητό είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προς ενημέρωση όλων των μελών που έχουν την ίδια απορία, πήγα στο κατάστημα να παραλάβω τη sencor 48", δε γίνεται να πάρουμε  την επιστροφή αν ρίξαμε ηλεκτρονικά την παραγγελία.

Δε γίνεται ούτε να ακυρώσουμε την παραγγελία και να θεωρήσει το κατάστημα ότι την έχει στοκ ώστε να προχωρούσαμε σε εκ νέου αγορά από το φυσικό κατάστημα, αφού αν την ακυρώσουμε οφείλουν να τη στείλουν πίσω στα κεντρικά.

 

 

Αν ισχυει αυτο και εχουν αυτη τη γραμμη απο τα κεντρικα τους, θα τους αφησω τα 2 προιοντα που εχω παραγγειλει αφου με τις τιμες που εχουν χωρις το 20% που εξαρχης διαφημισε η τραπεζα και αυτοι και ανεμενα, δεν αξιζουν. Οχι τιποτα αλλο, αλλα δεν αγορασα πραγματα απο τον Κωτσοβολο σε καλυτερες τιμες ακομα και με το 20% υπολογισμενο περιμενοντας τους και το ενα ηδη το εχασα (τον 2ΤΒ) αφου πλεον δεν υπαρχει στον Κωτσοβ.

 

Ελεγαν καποιοι οτι αλλαξε λιγο το μαγαζι... Μας ειπαν μελη μας, διαβασαμε προσφατα στην ενοτητα, πως εβαλε επιτελους POS σε ηλεκτρονικη παραγγελια και παραλαβη απο καταστημα κατι που δεν ειχε μεχρι προσφατα συμφωνα με παρα πολλες αναφορες. Προφανως επειδη τους υποχρεωσε ο νομος, αλλα και αυτο φαινεται δεν μπορουν να κανουν σωστα οπως τα αλλα μαγαζια. Ισως φταιει οτι ειναι franchise και δεν τα εχουν βρει μεταξυ τους, δεν ξερω ουτε και με νοιαζει βεβαια ως καταναλωτη.

 

Απλα θα συνεχιζω να μην περναω ουτε απο εξω οπως κανω 10 χρονια τωρα και να αγοραζω απο μαγαζια που (για τα Ελληνικα εστω δεδομενα) σεβονται παραπανω τον πελατη και εχουν καλες τιμες και προσφορες. :)

 

Σε ευχαριστω για την ενημερωση s2117, μου γλυτωσες 2-3 ευρω βενζινης και καμια ωρα χρονο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ερωτηση...

 

20% επιστροφή βλεπω για Γερμανος/Cosmote. Ομως η εφαρμογή που εχω της γιουρομπανκ λεει οτι ειδικα για αυριο 2Χ επιστροφή σε οποιαδήποτε αγορα.

 

Δηλαδή παω γερμανο, ψωνιζω...παίρνω 20% επιστροφή Χ2 = 40% επιστροφή ;;;;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ερωτηση...

 

20% επιστροφή βλεπω για Γερμανος/Cosmote. Ομως η εφαρμογή που εχω της γιουρομπανκ λεει οτι ειδικα για αυριο 2Χ επιστροφή σε οποιαδήποτε αγορα.

 

Δηλαδή παω γερμανο, ψωνιζω...παίρνω 20% επιστροφή Χ2 = 40% επιστροφή ;;;;;;;;

"...εξαιρούνται οι συναλλαγές σε super market, πρατήρια καυσίμων και τα καταστήματα Γερμανός , Cosmote και ΙΚΕΑ που ήδη ισχύει άλλη προωθητική ενέργεια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια ερωτηση ειχα το samsung galaxy S2 που παρεδωσε πνευμα θα δω αισθητη διαφορα με αυτο λογω οτι εχω χασει τις εξελιξεις τα τελευταια χρονια σε οτι εχει να κανει με κινητο, εχει αξιοπιστια το συγκεκριμενο μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος εάν ισχύουν οι δωροεπιταγές των 30 ευρώ, σε προιόντα που είναι σε προσφορά λόγω black friday?

Την δωροεπιταγή την πήρα ως δώρο από νέα σταθερή σύνδεση οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος εάν ισχύουν οι δωροεπιταγές των 30 ευρώ, σε προιόντα που είναι σε προσφορά λόγω black friday?

Την δωροεπιταγή την πήρα ως δώρο από νέα σταθερή σύνδεση οτε.

Σε άλλη μέρα προσφοράς, εμένα η ίδια επιταγή πέρασε κανονικά(καλοκαίρι, εκπτώσεις).Λογικά περνάει, αλλά αυτοί δεν είναι και τόσο λογικοί, οπότε δοκίμασε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα χθες μια επιταγη 10ε με κωδικο απο το shazam , αυτη λετε να ισχυει με το κινητο ;

ο καθενας μπορει να παρει μια τετοιτα σκαναροντας ενα barcode μεσα στο καταστημα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα δύο σήμερα, το ένα από το Κατάστημα της Καστοριάς, και το ένα από το κατάστημα στο Άργος Ορεστικό (κωμόπολη στο νομό Καστοριάς). Σε αυτό από το πρώτο κατάστημα πέρασε αμέσως η επιστροφή, στο δεύτερο δεν πέρασε και δεν το αναφέρει στην απόδειξη από το τερματικό. Μπήκα από την εφαρμογή της Eurobank και το δευτερο κατάστημα δεν το δείχνει καν στο χάρτη, ότι συμμετέχει στο πρόγραμμα "επιστροφή". Λέτε να "την έφαγα"? Είναι δυνατόν κατάστημα Γερμανός να μη συμμετέχει στην ενέργεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...