Προς το περιεχόμενο

Mecool M8S PRO L review


p_under

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να βρω την μαμά rom του Mecool M8S PRO L (όχι την Andoid TV version) γιατί πέρασα σε έναν φίλο την Android Tv rom και δεν τον βολεύει καθόλου.

Τα στοιχεία του box είναι 912, 3gb ram, 16gb rom, έκδοση LQ.

Αν βρίσκαμε και το ΟΤΑ update θα ήταν super.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, africa_twin είπε

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να βρω την μαμά rom του Mecool M8S PRO L (όχι την Andoid TV version) γιατί πέρασα σε έναν φίλο την Android Tv rom και δεν τον βολεύει καθόλου.

Τα στοιχεία του box είναι 912, 3gb ram, 16gb rom, έκδοση LQ.

Αν βρίσκαμε και το ΟΤΑ update θα ήταν super.  

Υπαρχει αυτη που δεν ειναι android tv     http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1    και θα ελεγα οτι οι custom rom ειναι πολυ καλυτερες.

 

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, africa_twin είπε

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να βρω την μαμά rom του Mecool M8S PRO L (όχι την Andoid TV version) γιατί πέρασα σε έναν φίλο την Android Tv rom και δεν τον βολεύει καθόλου.

Τα στοιχεία του box είναι 912, 3gb ram, 16gb rom, έκδοση LQ.

Αν βρίσκαμε και το ΟΤΑ update θα ήταν super.  

 

1 ώρα πριν, manoskost είπε

Υπαρχει αυτη που δεν ειναι android tv     http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1    και θα ελεγα οτι οι custom rom ειναι πολυ καλυτερες.

θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Καρφωτά custom rom και οι roms του magendanz ειναι πολύ καλες (βγάζει και custom με android tv). Το βελτιστο ειναι να την κάνεις με windows->usb burning tool -> καλωδιο usb DATA

Αν τωρα θες τη μαμισια διάλεξε απο το παρακάτω link. 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/673617-firmware-stock-ota-mecool-m8s-pro-l-android-7-1-amlogic-s912

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, manoskost είπε

Υπαρχει αυτη που δεν ειναι android tv     http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1    και θα ελεγα οτι οι custom rom ειναι πολυ καλυτερες.

 

6 ώρες πριν, manoskost είπε

Υπαρχει αυτη που δεν ειναι android tv     http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/686034-rom-mecool-m8s-pro-l-stock-nano-nexus-rom-android-7-1    και θα ελεγα οτι οι custom rom ειναι πολυ καλυτερες.

Μπορεί να περαστεί αυτή με OTA update? Κάνει για την LQ έκδοση που είναι το συγκεκριμένο?

4 ώρες πριν, isay είπε

θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Καρφωτά custom rom και οι roms του magendanz ειναι πολύ καλες (βγάζει και custom με android tv). Το βελτιστο ειναι να την κάνεις με windows->usb burning tool -> καλωδιο usb DATA

Αν τωρα θες τη μαμισια διάλεξε απο το παρακάτω link. 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/firmware-roms/673617-firmware-stock-ota-mecool-m8s-pro-l-android-7-1-amlogic-s912

Στα συγκεκριμένα μποξάκια είναι ολόκληρη επιστήμη να κάνεις update με usb burning tool -> καλώδιο usb DATA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, africa_twin είπε

Μπορεί να περαστεί αυτή με OTA update? Κάνει για την LQ έκδοση που είναι το συγκεκριμένο?

H ειλικρινής απάντηση ειναι "Ισως" και μπορεις να το δοκιμάσεις. Θα σου ελεγα σιγουρα ναι, αν ειχες προηγουμενη έκδοση αυτης της rom. Για "μεγαλες" αλλαγες με rom ειμαι υπερμαχος του usb burning. 

56 λεπτά πριν, africa_twin είπε

Κάνει για την LQ έκδοση που είναι το συγκεκριμένο?

Δεν ξέρω, διαβασε στα σχόλια αν το γράφει κάποιος

57 λεπτά πριν, africa_twin είπε

Στα συγκεκριμένα μποξάκια είναι ολόκληρη επιστήμη να κάνεις update με usb burning tool -> καλώδιο usb DATA

Ετσι σκέφτηκα την πρώτη φορά που το έκανα. Τη δευτερη φορά που χρειάστηκε να το κάνω ειπα "σιγά το μπελά". Απο εκει και πέρα πρεπει να υπάρχει πολύ σοβαρός λογος για να ασχοληθώ με ota update (εκτος αν αναβαθμιζω απο προηγουμενη εκδοση της ιδιας rom). Η εγκατάσταση με το usb εξασφαλίζει οτι δεν θα εχω προβληματα απο "χαζές" ασυμβατοτητες μεταξυ των διαφορετικών roms. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαριέσαι μην κάνεις τιποτα και ο,τι βγει.

Εγω το λιγοτερο που θα εκανα θα ήταν να ελεγξω για bitcoin miners (δες την υπογραφη μου), θα εσβηνα το εγκατεστημενο kodi, θα εβαζα εκδοση απο kodi.tv ή απο playstore και θα περναγα κάποιο απο τα builds στο gkn network. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, isay είπε

Αν βαριέσαι μην κάνεις τιποτα και ο,τι βγει.

Εγω το λιγοτερο που θα εκανα θα ήταν να ελεγξω για bitcoin miners (δες την υπογραφη μου), θα εσβηνα το εγκατεστημενο kodi, θα εβαζα εκδοση απο kodi.tv ή απο playstore και θα περναγα κάποιο απο τα builds στο gkn network. 

Βασικά δεν βαριέμαι αλλά πλέον με 3 παιδάκια ...δεν...

Μάλιστα  μερικές φορές "ζηλεύω" την νέα γενιά που εκτός από όρεξη έχουν και χρόνο για να ..... την ψάχνουν. :)

Θα τα δω αυτά που λες.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

 

15 ώρες πριν, isay είπε

Αν βαριέσαι μην κάνεις τιποτα και ο,τι βγει.

Εγω το λιγοτερο που θα εκανα θα ήταν να ελεγξω για bitcoin miners (δες την υπογραφη μου), θα εσβηνα το εγκατεστημενο kodi, θα εβαζα εκδοση απο kodi.tv ή απο playstore και θα περναγα κάποιο απο τα builds στο gkn network. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα,
να αναφέρω κάτι παράξενο και όποιος μπορεί ας βοηθήσει...
Παρέλαβα πρίν λίγες μέρες ένα m8s pro L για έναν φίλο μου και το σετάρω μιας και 
έμεινα πολύ ικανοποιημένος απο το δικό μου που το πήρα τον Απρίλιο.
Πάω να κάνω εγκατάσταση το KODI 64 bits μου λέει δεν είναι συμβατή η έκδοση με τη συσκευή σας!!!
Περνάω την 32 bits, όλα καλά αλλά σε κάθε build που πάω να περάσω μου βγάζει error!!
Δοκίμασα 2- 3 build όλα το ίδιο...
Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kostart13 είπε

Καλησπέρα και απο εμένα,
να αναφέρω κάτι παράξενο και όποιος μπορεί ας βοηθήσει...
Παρέλαβα πρίν λίγες μέρες ένα m8s pro L για έναν φίλο μου και το σετάρω μιας και 
έμεινα πολύ ικανοποιημένος απο το δικό μου που το πήρα τον Απρίλιο.
Πάω να κάνω εγκατάσταση το KODI 64 bits μου λέει δεν είναι συμβατή η έκδοση με τη συσκευή σας!!!
Περνάω την 32 bits, όλα καλά αλλά σε κάθε build που πάω να περάσω μου βγάζει error!!
Δοκίμασα 2- 3 build όλα το ίδιο...
Καμιά ιδέα;

απο που κατεβασες το kodi?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2018 στις 11:09 ΜΜ, isay είπε

Αν βαριέσαι μην κάνεις τιποτα και ο,τι βγει.

Εγω το λιγοτερο που θα εκανα θα ήταν να ελεγξω για bitcoin miners (δες την υπογραφη μου), θα εσβηνα το εγκατεστημενο kodi, θα εβαζα εκδοση απο kodi.tv ή απο playstore και θα περναγα κάποιο απο τα builds στο gkn network. 

Ήρθε. Δεν βλέπω πάνω kodi. Φαντάζομαι το κατεβάζω από play store και βλέπω. ....θέλω .... σύντομο οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2018 στις 7:16 ΜΜ, dolomites είπε

Ήρθε. Δεν βλέπω πάνω kodi. Φαντάζομαι το κατεβάζω από play store και βλέπω. ....θέλω .... σύντομο οδηγό.

το kodi θα το κατεβασεις απο την επισημη σελιδα kodi.tv την εκδοση 17.6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...