Προς το περιεχόμενο

Dark, Netflix


CaptainChris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τελειωσα χθες επιτελους.

 

Παρα πολυ καλο. Ειναι απιστευτα ατμοσφαιρικο, με υπεροχη μουσικη υποκρουση, λατρεμενη αντιθεση χρωματων και παρα μα παρα πολυ δυνατες και πειστικες ερμηνειες.

 

Οσο για την πλοκη, υπαρχει παντα κινδυνος μεγαλος να γινει αχταρμας λογω της φυσης της υποθεσης και εχουν παρουσιαστει καποια μικρα σημαδια στη 1η σεζον αλλα δεν ειναι κατι που να σε απωθει. Με τις αποκαλυψεις του, εχει το binge στοιχειο αλλα οχι απαραιτητα επειδη τελειωνε το καθε επεισοδιο σε cliffhanger παρα το οτι το ολο πακετο της που προσφερει ειναι να το πιεις στο ποτηρι.

 

Εχει τους χαρακτηρες που μπορεις να δεθεις μαζι τους, τους αντιηρωες και εκεινους που παρ'οτι φαινεται οτι δεν υπαρχει "γιατρεια" , ειναι τουλαχιστον ενδιαφεροντες.

 

 

Ποσο ηθελα στην αρχη ν'αρπαξει ο Jonas τον Mikkel την φτασουλα και να το φερει πισω αλλα οπως ειδε και ο πρωτος, πια τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα.

 

 

 

ΥΓ: Παιζει να ειναι και το πιο εντυπωσιακο HD που εχω δει ποτε οσον αφορα στις λεπτομερειες του προσωπου. Ρε σεις, οτι ατελεια μικρη υπηρχε, σπυρακι, ποροι κτλ φαινοταν. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε νομίζω ότι μπορώ να βρω κάτι αρνητικό σ'αυτή τη σειρά, οπότε η απάντηση είναι ναι! Και η απόδειξη πιστεύω είναι στο ότι πολύ δύσκολα μπορεις να δεις μόνο ένα ή δύο επεισόδια, ακριβώς γιατί η εξέλιξή της φτιάχνει ένα πολύ δυνατό μυστήριο που εμένα προσωπικά με έκανε να πάθω μεγάλο κόλλημα. 

 

Αν εννοείς ότι είναι κάπως αργή ναι οκ, δεν είναι ακριβώς action packed αλλά με ωριαία επεισόδια νομίζω θέλει να πάρει το χρόνο της, ειδικά με τόσους χαρακτήρες. Με την εξέλιξη δεν είχα πρόβλημα, ελπίζω και η απάντηση/εξήγηση των 258 ερωτηματικών που έχουν δημιουργήσει να είναι εξίσου ικανοποιητική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σήμερα την ολοκληρωσα.
Δεν υπάρχει κάτι αρνητικό για την συγκεκριμένη σειρά. Καλό γυρισμένη, ωραίοι ηθοποιοί, φοβερή μουσική❤️, ωραία χρώματα και full mindfuck σε κάθε επεισόδιο μέχρι και το τελευταίο.
Είναι η μοναδική σειρά που στο intro δεν έκανα skip, διότι η μουσική που είχαν βάλει ήταν απλά απίστευτη!
Το τέλος βέβαια, προσωπικά δεν μου άρεσε γιατί με άφησε με πολλά ερωτηματικά. Το μόνο που δεν μου άρεσε εξαρχής, ήταν το ότι μιλούσαν γερμανικά που τα απεχθάνομαι, αλλά μετά από μερικά επεισόδια το συνηθίζεις.
Πιστεύω να υπάρχει και δεύτερη σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα.. το πήγα σερί σήμερα όλο!

 

Πολύ καλό αλλά πολύ Mindfuck..

 

 

 

1. Τελικά ο Jonas ήταν καλός;

2. Ο Noah ήταν ο διάβολος; Θεός και Διάβολος πάλευαν για το ποιος θα κυριαρχεί και θα ελέγχει το ταξίδι στο χρόνο;

3. Από πού ξεκίνησαν όλα; Αυτός ο βλάκας με τη ζημιά στο αφτί τα ξεκίνησε όλα; Κι αν ναι, πώς απέκτησε την ουλή αφού ο αστυνομικός (πατέρας του αγνοούμενου) δεν είχε πάει ακόμα στο παρελθόν για να τον βαρεσει με την πέτρα;

4. Ο Noah ήταν το παιδί που έβαζε στο αμάξι του και του έλεγε πρέπει να είσαι δυνατός κλπ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα.. το πήγα σερί σήμερα όλο!

 

Πολύ καλό αλλά πολύ Mindfuck..

 

 

 

1. Τελικά ο Jonas ήταν καλός;

2. Ο Noah ήταν ο διάβολος; Θεός και Διάβολος πάλευαν για το ποιος θα κυριαρχεί και θα ελέγχει το ταξίδι στο χρόνο;

3. Από πού ξεκίνησαν όλα; Αυτός ο βλάκας με τη ζημιά στο αφτί τα ξεκίνησε όλα; Κι αν ναι, πώς απέκτησε την ουλή αφού ο αστυνομικός (πατέρας του αγνοούμενου) δεν είχε πάει ακόμα στο παρελθόν για να τον βαρεσει με την πέτρα;

4. Ο Noah ήταν το παιδί που έβαζε στο αμάξι του και του έλεγε πρέπει να είσαι δυνατός κλπ;

 

 

 

1. Έτσι αφήνεται να εννοηθεί. Προσπαθεί να διορθώσει την ανωμαλία που δημιουργήθηκε.

2. Δεν ξέρω πως έφτασες σε αυτό το συνειρμό, αλλά δε νομίζω.

3. Τεράστια απελευθέρωση ενέργειας στο πυρηνικό εργοστάσιο. Αρκέστηκαν σε αυτό.

4. Θα μπορούσε? Δεν ξέρω. Εισάγει και άλλο παράδοξο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω με τη σειρα μου οτι ειναι μακραν η ΚΑΛΥΤΕΡΗ σειρα που ειδα το 2017 (με εξαιρεση το GoT), τα παντα ηταν σε κορυφαια επιπεδα, παρα πολυ μεγαλη προσοχη στις λεπτομερειες, με ενα μικρο bittersweet feeling που δεν μας εδωσε στο τελος περισσοτερες απαντησεις...Hype στο κοκκινο για το Season 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...