Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, vprasinos είπε

To Roku Express το βρίσκω αρκετά φτηνότερα απο ebay από Αμερική εδώ.

Σε αυτα τα λεφτα προσθεσε και το τελωνειο , επισεις ειναι το 3900RW και οχι το 3900EU

 

56 λεπτά πριν, vprasinos είπε

ο Mi box λένε ότι σε όσους δεν παίζει το πάνε πίσω αντιπροσωπία και τους το αλλάζει

Αντε βρες αυτοι απο το Skroutz ποιος ειναι παραεισαγωγη και ποιος infoquest

31 λεπτά πριν, tinapo είπε

Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία στο θέμα του TV BOX και ενδιαφέρομαι για ταινίες στο NETFLIX ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω

Smart TV Box Android

το θεωρείτε αξιόπιστη λύση;

Στο αλλο νημα εξηγουν γιατι ειναι μαπα το καρπουζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ για την απάντηση @ kronos73

Όπως ανέφερα δεν έχω καθόλου εμπειρία/γνώσεις επί του θέματος

Όσον αφορά το TV BOX επειδή είδα ότι προσφέρει και άλλες επιλογές τι γνώμη έχετε;

@villasg έγραφα όταν απάντησες, ευχαριστώ

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vprasinos είπε

 

Το patch είναι για όλα σχεδον τα mecool και το m8s pro. Το θέμα είναι για πόσο ακόμα? Κιαν η netflix αποφασίσει να ξαναξεσκαρτάρει?

Η πλήρη αλήθεια ειναι οτι η mecool άφησε εξω κάποια παλιοτερα μοντέλα, αλλα γενικά κάλυψε τη μεγαλύτερη μάζα κατόχων. Εντυπωσιάστηκα ανέλπιστα απο την ανταποκριση της εταιρείας για το patch αλλα και για την ταχυτητα που το εβγαλε, πράγμα που αλλη μια εταιρεία boxes εκανε και οι υπολοιποι ... ουτε καν ασχολήθηκαν. Εγω πιστευω οτι αν αυριο πάλι η netflix κάνει ένα νεο κλείδωμα, πάλι η mecool θα βγαλει patch, εκτος αν η netflix αλλάξει πολίτική με κάποιο πολύ γερό κλείδωμα, πχ εκδοση android, android version, επεξεργαστής, κλπ που όμως τοτε θα πάρει σβάρνα σχεδόν τα πάντα και θα μείνουν μονο τα ακριβά τυπου chromecast ή nvidia. Επισης αν βάλει κλειδώματα για το μοιρασμα του λογαριασμου (π.χ. ολες οι θεάσεις απο την ιδια ip δηλαδη 1 σπιτι) πάλι εχω φύγει σε dt. 

Το βλέπω χλωμο όμως να κάνει κάτι τοσο βαρυ, γιατι τα πολλά λεφτά δεν τα βγαζει απο τις αδεις των boxes αλλά απο τις συνδρομές. Ξέρει πόσο την παιρνει να παιξει. 

Με δυο λογια, αν αυριο ήθελα να αγοράσω box ΚΑΙ για netflix, πάλι mecool θα έπαιρνα. Αν με ρωτήσεις για μετά απο 1-2 χρονια θα σου απαντησω δεν ξέρω γιατί δεν ξέρω αν θελω ακομα να εχω netflix (*).  Την xiaomi την πάω πολύ σαν εταιρεία κινητών, αλλά οπως εχω γράψει και παλιότερα θεωρώ οτι ζητά πάρα πολλά χρήματα για το mibox. 

(*)Παρολο που δεν βλέπω τρελα τηλεοραση και netflix, εδω και 1-2 μήνες εχω παρατηρήσει οτι η διαθεσιμοτητα σε τιτλους δεν με καλύπτει και δεν εννοώ σε ποσότητα, αλλά σε γούστα. Όσο περνά ο καιρός ολο και περισσότερο δουλευω το kodi, παρα το netflix. Βέβαια δεν το κόβω γιατί έχουμε ομαδική συνδρομή με αλλους 3 νοματαίους οποτε για 3 ευρω/μηνα δεν το σκεφτομαι καν. 

@kronos73

μήπως ειχες κάποια εξελιξη για patch για το δικό σου μοντέλο;

43 λεπτά πριν, tinapo είπε

Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία στο θέμα του TV BOX και ενδιαφέρομαι για ταινίες στο NETFLIX ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω

Smart TV Box Android

το θεωρείτε αξιόπιστη λύση;

υπάρχει κάτι καλύτερο;

Να αναφέρω ότι για TV θα έχω σε λίγες ημέρες την Samsung UE50J6200AW και δεν ξέρω αν υποστηρίζει από μόνη της το NETFLIX

ευχαριστώ

ΟΧΙ clevermarket (ψαξε στο insomnia για clevermarket και θα δεις γιατί) και το συγκεκριμένο box δεν υποστηριζει netflix σε hd. 

Χρησιμοποιησε το netflix της τηλεορασης σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας 👍

Ψάχνοντας στη σελίδα υποστήριξης της Samsung είδα ότι έχει αναβάθμιση με ημερομηνία 23/3/2018

πιστεύετε ότι είναι καλό να την κάνω;
 

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, isay είπε

μήπως ειχες κάποια εξελιξη για patch για το δικό σου μοντέλο;

Δυστυχώς όχι. Το BG δε βοηθάει (είπε ότι θα μεταφέρει το πρόβλημα αλλά δεν το πιστεύω) και η videostrong δεν απάντησε σε 2   emails που έστειλα. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον isay. Το netflix όσο το δουλεύεις βλέπεις πόσο υστερεί σε σειρές και ταινίες σε σχέση με torrents και kodi με plugins (κάποια παράνομα). Δεν έχει πολλές απ'τις σειρές που βλέπω και ούτε και ταινίες. Οπότε κιεγώ mecool θα έπαιρνα απο κινα αν δεν ήθελα SPDIF.

Κάντε κράτη γιατί σε 1 χρόνο απο τώρα αναμένονται εξελίξεις με τις συνδρομητικές πλατφόρμες. Προβλέπεται ότι σε 2-3 χρόνια η IPTV θα είναι πολύ μεγαλύτερη μπίζνα. Με κορυφή την Disney που σκέφτονται να βγάλουν κάτι σαν το netflix με νέες σειρές με τους ήρωες της Marvel και Star Wars (πηγή imdb)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

στην ιδια αναζητηση είμαι και εγώ και απο το chat με το netflix μου προτειναν σαν official το chromecast.

Μου ειπαν , μπορει να λειτουργουν και αλλα μηχανακια αλλα επισημα υποστηριξη μονο με το chromecast.

Για ενημέρωση το λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα το Xiaomi Mi box . Μια χαρά παίζει , πολύ εύκολη εγκατάσταση , όλα καλά σε ποιότητα.

Απλώς όταν κάποιος βλέπει το wifi στο κινητό σέρνεται.Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην τραβάει όλη την ταχύτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, lepros13 είπε

Τελικά πήρα το Xiaomi Mi box . Μια χαρά παίζει , πολύ εύκολη εγκατάσταση , όλα καλά σε ποιότητα.

Απλώς όταν κάποιος βλέπει το wifi στο κινητό σέρνεται.Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην τραβάει όλη την ταχύτητα?

Απο ποιο μαγαζί; (αν επιτρεπεται) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

villasg Ναι , μια χαρά.Ζητάει wifi , μετά σου ζητάει να βάλεις στην ιστοσελίδα τους έναν κωδικό που σου δίνει για να ενεργοποιήσεις την συσκευή και μετά σύνδεση Netflix.

Παίζει super , και η ποιότητα για tv δεκαετίας είναι φανταστική.

Σήμερα το παρέλαβα από παραγγελία που έβαλα χθες , περίπου 2-3 ώρες έχει παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...