Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν μπορει ενας Mod να ενημερωση την πρωτη σελιδα με ποια TV Box παιζουν HD Netflix κλπ? Η καποιο μελος τουλαχιστον..

ΠΧ το Beelink GT1 Ultimate παιζει εστω 1080p netflix? Το Xiaomi ειναι πολυ μουφα μιας και δεν εχει ethernet η usb θυρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Dr4In είπε

Beelink GT1 Ultimate παιζει εστω 1080p netflix

Οχι

10 λεπτά πριν, Dr4In είπε

Το Xiaomi ειναι πολυ μουφα μιας και δεν εχει ethernet η usb θυρες

Αλλα παιζει HD & 4K netflix

Παιζουν τα

Shield , M8S Pro L  ,  M8S Pro W ,  M8S Pro+  , Roku ,  A95X Pro ,  Xiaomi Mi Box 4K , Google Chromecast,  Apple TV 4K , Amazon’s Fire  ,

Επεξ/σία από villasg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ksessalonikios είπε

στο σκρουτζ κλπ το βλεπω απο 54€, πιστευω δεν αξιζει για 7€ η ταλαιπωρία από κίνα 

Ναι αλλα αν δεις αξιολογησεις πολλες παρτιδες του Skroutz ειναι προβληματικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα mecool m8s pro plus που είναι απλό Android και όχι Android TV αν τρέξω το patch που κυκλοφόρησε θα μου εμφανίσει το άσπρο Netflix στο play store; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, magdalhnh είπε

Σε ένα mecool m8s pro plus που είναι απλό Android και όχι Android TV αν τρέξω το patch που κυκλοφόρησε θα μου εμφανίσει το άσπρο Netflix στο play store; 

OXI

To patch κάνει το ασπρο netflix να παιζει netflix στο m8s 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω. 

edit: επανέρχομαι.. Μετα την εγκατάσταση του patch το λευκό Netflix ανοίγει μεν και με βάζει στο προφίλ μου στο οποίο βλέπω και το σωστό ιστορικό , αλλά δεν κάνει αναπαραγωγή. Λέει ότι δεν μπορεί να παίξει σε αυτή τη συσκευή. 

Είμαι με stock rom. 

 

Επεξ/σία από magdalhnh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να πάρω το chromecast για netflix κυρίως αλλά και youtube,live stream κάνα αγώνα η καμιά ταινία απ' το pc. Το chromecast δηλαδή θα συνδεθεί με το pc.Εχω μια απορία όμως, ο υπολογιστής βρίσκεται στο δωμάτιο,η tv στο σαλόνι, πως θα μπορώ να χειρίζομαι keyboard,mouse? Δέχεται το chromecast airmouse η έστω με κάποια εφαρμογή η θα πρέπει να κάνω βόλτες δωμάτιο-σαλονι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thory είπε

Καλημέρα.

Σκέφτομαι να πάρω το chromecast για netflix κυρίως αλλά και youtube,live stream κάνα αγώνα η καμιά ταινία απ' το pc. Το chromecast δηλαδή θα συνδεθεί με το pc.Εχω μια απορία όμως, ο υπολογιστής βρίσκεται στο δωμάτιο,η tv στο σαλόνι, πως θα μπορώ να χειρίζομαι keyboard,mouse? Δέχεται το chromecast airmouse η έστω με κάποια εφαρμογή η θα πρέπει να κάνω βόλτες δωμάτιο-σαλονι; :P

Το chromecast δεν συνδεεται στο pc, αλλά σε τηλεόραση/οθόνη σε μια θύρα hdmi. Εκτός αν εννοείς οτι θα το βάλεις στην τηλεοραση και απο το pc θα "streamαρεις" στην τηλεοραση.

Εχει διαφορους τρόπους απομακρυσμένου ελεγχου και εχει και app. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, isay είπε

Το chromecast δεν συνδεεται στο pc, αλλά σε τηλεόραση/οθόνη σε μια θύρα hdmi. Εκτός αν εννοείς οτι θα το βάλεις στην τηλεοραση και απο το pc θα "streamαρεις" στην τηλεοραση.

Εχει διαφορους τρόπους απομακρυσμένου ελεγχου και εχει και app. 

Ναι αυτό εννοώ μάλλον το διατύπωσα περίεργα. Πέρα απ'το app ποιοί άλλοι τρόποι υπάρχουν;

Επίσης αν ξερεις, netflix,youtube η eurloleague tv που θέλω να κάνω stream, έχουν κολλήματα η καθυστερησεις κλπ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Το παρακάτω για Netflix θα παίξει ευκολα με ελληνικούς υπότιτλους ? Είναι πολυ καλή τιμή.

( Official International Version ) Original Xiaomi Mi TV Box - BLACK EU PLUG 

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, townleader είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Το παρακάτω για Netflix θα παίξει ευκολα με ελληνικούς υπότιτλους ? Είναι πολυ καλή τιμή.

( Official International Version ) Original Xiaomi Mi TV Box - BLACK EU PLUG 

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html

Ευχαριστώ πολύ.

Οι υποτιτλοι στην εφαρμογή ntflix στα boxακια δεν εχουν προβλημα. Οτιδήποτε πάρεις με DRM Level 1 θα παιζει netflix με ελληνικους υποτιτλους και σε hd ποιότητα. Αντιθετα υπάρχουν προβληματα σε smart tvs παλαιοτέρων ετων. 

Για το αν καλυπτει τις αναγκες σου, διαβασε τη συζητηση απο την αρχή, δες τα σχολια, ,τις κριτικες (και για το συγκεκριμένο box)  και κρίνε αν εσενα σε καλυπτει. Π.χ. για τις δικές μου αναγκες το mi box δε μου κάνει, αλλά για αλλους ειναι ιδανικο

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, isay said:

Οι υποτιτλοι στην εφαρμογή ntflix στα boxακια δεν εχουν προβλημα. Οτιδήποτε πάρεις με DRM Level 1 θα παιζει netflix με ελληνικους υποτιτλους και σε hd ποιότητα. Αντιθετα υπάρχουν προβληματα σε smart tvs παλαιοτέρων ετων. 

Για το αν καλυπτει τις αναγκες σου, διαβασε τη συζητηση απο την αρχή, δες τα σχολια, ,τις κριτικες (και για το συγκεκριμένο box)  και κρίνε αν εσενα σε καλυπτει. Π.χ. για τις δικές μου αναγκες το mi box δε μου κάνει, αλλά για αλλους ειναι ιδανικο

Οι αναγκες μου ειναι να μπει σε Smart TV 6-7 ετών με HDMI και να παίζει μόνο Netflix με ελληνικούς υπότιτλους.

Κοίταζα το Fire TV Stick αλλα βγαίνει 70+ € αρκετούτσικα δλδ. 

Απλά για τον ανιψίο μου δηλαδή χρήση για παιδικά.Με wifi θα παίξει.

Tα εχω διαβάσει τα προηγούμενα νήματα.

Η άποψη σου πάνω σε αυτό ; 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από townleader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...