Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, στο Kii pro (905D, Android 7.1) που έχω ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το netflix . Βγάζει error NW 6 - 404. Επειδή το είχε πειράξει η μικρή, είχε σίγουρα απενεργοποιήσει το WiFi, έκανα κάποιες ενέργειες, reload την εφαρμογή, μέχρι και reset to factory settings. Τίποτα, το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 7/9/2018 στις 11:17 ΠΜ, kronos73 είπε

Καλημέρα, στο Kii pro (905D, Android 7.1) που έχω ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το netflix . Βγάζει error NW 6 - 404. Επειδή το είχε πειράξει η μικρή, είχε σίγουρα απενεργοποιήσει το WiFi, έκανα κάποιες ενέργειες, reload την εφαρμογή, μέχρι και reset to factory settings. Τίποτα, το έχει αντιμετωπίσει κάποιος;

Δεν εχει να κάνει με το wifi και ουτε θα βοηθήσουν reload εφαρμογης, εγκατάστασης παλιοτερης εκδοσης ή περασμα αλλης rom (ακομα και εργοστασιακής). Δοκιμασμένο αυτό.  Η μονη λύση ειναι patch απο την κατασκευάστρια εταιρεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους, θα ήθελα μια πρόταση, για ενα αξιόπιστο tv box που στην ουσία η μόνη του δουλειά θα είναι το Netflix, η συνδρομή είναι της τάξης 9,99€, οπότε δεν είναι 4Κ. Η TV είναι μια παλιά σχετικά Samsung HD TV.

με βάση τα παραπάνω δεδομένα, τι μου προτείνετε?? το κουτί δεν θα πάει σε ανθρώπους με γνώσεις για αλλαγή ROM Κλπ, απλά μιλάμε για plug and play καταστάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gchatzo είπε

καλημέρα σε όλους, θα ήθελα μια πρόταση, για ενα αξιόπιστο tv box που στην ουσία η μόνη του δουλειά θα είναι το Netflix, η συνδρομή είναι της τάξης 9,99€, οπότε δεν είναι 4Κ. Η TV είναι μια παλιά σχετικά Samsung HD TV.

με βάση τα παραπάνω δεδομένα, τι μου προτείνετε?? το κουτί δεν θα πάει σε ανθρώπους με γνώσεις για αλλαγή ROM Κλπ, απλά μιλάμε για plug and play καταστάσεις. 

Επειδή κιεγώ το ίδιο κοιτάζω νομίζω Roku Express. Οτι πιο οικονομικό, licensed απο Netflix (όχι κινεζιά) και stand alone (θα κοιταζα και chromecast αλλα θέλει κινητό για να δουλέψει το netflix).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εδώ :)

 

Ψάχνω tv box μόνο για netflix και όπως μου είπε ο χρήστης isay να έχει drm Level 1 που παίζει ρόλο στην ποιότητα εικόνας.

Κοίταξα κάποιες προτάσεις αλλά άκρη δεν έβγαλα  , βλέπω πολλές προτάσεις για ακριβά μοντέλα ,  ψάχνω μέχρι 60ε.

 

( Το Roku Express το έχει κανένας? είδα το έχει το amazon μέσα από Link από το επίσημο site της εταιρείας .)

Αλλά πείτε μου παρακαλώ αν είναι εύκολο , 2-3 tv box που προτείνεται και να διαλέξω από αυτά .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lepros13 είπε

Καλημέρα και από εδώ :)

Ψάχνω tv box μόνο για netflix και όπως μου είπε ο χρήστης isay να έχει drm Level 1 που παίζει ρόλο στην ποιότητα εικόνας.

Κοίταξα κάποιες προτάσεις αλλά άκρη δεν έβγαλα  , βλέπω πολλές προτάσεις για ακριβά μοντέλα ,  ψάχνω μέχρι 60ε.

( Το Roku Express το έχει κανένας? είδα το έχει το amazon μέσα από Link από το επίσημο site της εταιρείας .)

Αλλά πείτε μου παρακαλώ αν είναι εύκολο , 2-3 tv box που προτείνεται και να διαλέξω από αυτά .

Μόνο η mecool έχει βγάλει patch για το μπάχαλο που δημιούργησε η nextflix αρχές Αυγούστου (βασικά απέκλεισε όλες τις κινεζοεταιρίες και άφησε μόνο τα super official Roku, Chromecast κλπ). Το patch είναι σε μορφή apk και λέγεται burnkey tool και το τρέχεις σε mecool μηχανήματα και αποκτούν και πάλι πρόσβαση στο nextflix. Καμμία άλλη εταιρία απ΄ότι διαβάζω μέχρι τα 60€ δεν έχει μηχάνημα με DRM1 αυτή τη στιγμή. Δες κι εδώ που περιγράφεται ακριβώς η κατάσταση στο freaktab.

Θα έπαιρνα και γω το Mecool M8S Pro L (μηχανηματάρα με S912), το έχει και προσφορά το gearbest με το voice control αλλά δεν έχει έξοδο spdif που χρειάζομαι γιατί ο ενισχυτής μου είναι παλιός. Αν δεν χρειάζεσαι spdif out τότε με κλειστά τα μάτια, παίζει netflix σε 1080p, έχει S912, έχει 3GB RAM και κάνει και 50€. Τι άλλο θες??!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vprasinos ευχαριστώ για την απάντηση. Βλέπω το gearbeast  έχει στα 50ε την έκδοση 16GB ROM  αντί για 32 . Με 'ενοχλεί' σε κάτι που το θέλω μόνο για netflix?

Επίσης στην αγορά , αφού κάνω εγγραφή , πρέπει να προσέξω κάποιες επιλογές για αποστολή στην Ελλάδα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέξτε το netflix error NW-6-404 που τώρα τελευταία εμφανίζουν τα Κινεζοκούτια αφού τα μηχανάκια τα θέλετε κυρίως για να βλέπετε netflix.

Μάλλον δουλειά της netflix είναι να τα «κλειδώνει» με κάποιους τρόπους αφού δεν είναι certified.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lepros13 είπε

vprasinos ευχαριστώ για την απάντηση. Βλέπω το gearbeast  έχει στα 50ε την έκδοση 16GB ROM  αντί για 32 . Με 'ενοχλεί' σε κάτι που το θέλω μόνο για netflix?

Επίσης στην αγορά , αφού κάνω εγγραφή , πρέπει να προσέξω κάποιες επιλογές για αποστολή στην Ελλάδα?

To 16GB? Δεν νομίζω. Παίρνει και κάρτα microSD (TF card) για να βάλεις πάνω της κιαλλες εφαρμογές, παιχνίδια. Αν θες μονο netflix και kodi, σου φτάνουν και σου περισσεύουν τα 16GB. Με gearbest διαλέγουμε πάντα Belgium Registered ή Priority Direct για να αποφύγουμε τα τελωνεία.

Τώρα που το θυμήθηκα, γλυκοκοίταζα και το xiaomi mi box που έχει κοντά στο 50ευρο απο skroutz αλλά έχει S905X και 2GB μνήμης. Αν δεν θες να μπλέξεις με κίνα παίζει κιαυτό απροβλημάτιστα netflix χωρίς errors. (έχουν τύχει σε κάποιους αλλά η xiaomi ελλάδας τα αλλάζει).

2 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Προσέξτε το netflix error NW-6-404 που τώρα τελευταία εμφανίζουν τα Κινεζοκούτια αφού τα μηχανάκια τα θέλετε κυρίως για να βλέπετε netflix.

Μάλλον δουλειά της netflix είναι να τα «κλειδώνει» με κάποιους τρόπους αφού δεν είναι certified.

Σωστός. Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για πάντα παίρνεις certified μεγάλες εταιρίες οπως Amazon firestick, Roku Express, Xiaomi Mi Box κλπ

Επεξ/σία από vprasinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια και εγω ανοιξα το νημα , ας κανω και την "χαζη" ερωτηση του νηματος .
Αποφασισα να δωσω το Beelink GT1 Ultimate  μου και να παρω ενα μηχανακι για Netflix .
Ειμαι αναμεσα σε 2 :
Roku Express (  ebay 60€ )
Mi box ( Ελλαδα 55€ )

Bλεπω μια ασυμβατοτητα mi box & netflix , συμφωνα με τα γραφομενα απο χρηστες στο Skroutz , με καποια μοντελα και το Netflix

Θα παρακαλουσα τους κατοχους/χρηστες να καταθεσουν τις αποψεις τους γιατι εχω κολλησει

 

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, villasg είπε

Μια και εγω ανοιξα το νημα , ας κανω και την "χαζη" ερωτηση του νηματος .
Αποφασισα να δωσω το Beelink GT1 Ultimate  μου και να παρω ενα μηχανακι για Netflix .
Ειμαι αναμεσα σε 2 :
Roku Express (  ebay 60€ )
Mi box ( Ελλαδα 55€ )

Bλεπω μια ασυμβατοτητα mi box & netflix , συμφωνα με τα γραφομενα απο χρηστες στο Skroutz , με καποια μοντελα και το Netflix

Θα παρακαλουσα τους κατοχους/χρηστες να καταθεσουν τις αποψεις τους γιατι εχω κολλησει

To Roku Express το βρίσκω αρκετά φτηνότερα απο ebay από Αμερική εδώ. Το Mi box λένε ότι σε όσους δεν παίζει το πάνε πίσω αντιπροσωπία και τους το αλλάζει σε forum στο internet.

16 λεπτά πριν, isay είπε

Δεν ξέρω hands on να σου απαντησω, αλλα το m8s pro που εχω, μετά που του περασα το patch συνεχίζει να παιζει μια χαρά το netflix

Το patch είναι για όλα σχεδον τα mecool και το m8s pro. Το θέμα είναι για πόσο ακόμα? Κιαν η netflix αποφασίσει να ξαναξεσκαρτάρει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς γι'αυτό πήρα εγώ το mibox (το περιμένω να έρθει) παίζει Kodi /Netflix/Plex/Google cast σε 1080 απροβληματιστα σύμφωνα με τις κριτικές. Δεν θέλω προσωπικά κάτι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία στο θέμα του TV BOX και ενδιαφέρομαι για ταινίες στο NETFLIX ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω

Smart TV Box Android

το θεωρείτε αξιόπιστη λύση;

υπάρχει κάτι καλύτερο;

Να αναφέρω ότι για TV θα έχω σε λίγες ημέρες την Samsung UE50J6200AW και δεν ξέρω αν υποστηρίζει από μόνη της το NETFLIX

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, tinapo είπε

θα έχω σε λίγες ημέρες την Samsung UE50J6200AW και δεν ξέρω αν υποστηρίζει από μόνη της το NETFLIX 

Είναι smart tv γιατί να μην υποστηρίζει netflix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...