Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα μας λυθηκε η απορια , απο την αλλη ισως κοιταει για λειτουργικο android tv , αλλα δεν εχει καποια αλλη custom rom για το GS1 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, villasg είπε

Αρα μας λυθηκε η απορια , απο την αλλη ισως κοιταει για λειτουργικο android tv , αλλα δεν εχει καποια αλλη custom rom για το GS1 .

Οχι δεν ειναι θέμα android tv γιατί στο Α δικό μου μηχανημα θα επεφτε άκυρο, ενω ολα παιζουν καλα (και στα δυο εχω ΟΧΙ android tv). 

Απο την άλλη το βλέπω pol;y dyskolo να βρεις custom rom. Θυμάμαι παλιοτερα ειχα διαβασει στο freaktab κάποιες αναρτήσεις του superceleron οτι δεν θα βγάλει custom roms για επεξεργαστές allwinner (ίσως και rockchip δεν ειμαι σιγουρος) γιατί η εταιρεία δεν δινει το αρχικό υλικό, οπως αντιστοιχα με amlogic socs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω τα εχω διαβασει , απλα το μηχανακι (GS1)  τα παει περιφημα ( πιο καλα και απο το beelink ultiamte GT1 ) σε συγκεκριμενες δουλειες ( ενα build βαρυ που δουλευω στο Kodi ) και γιαυτο το εχω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kostakiss είπε

καλησπερα,θα ηθελα να μου προτεινετε ενα build kodi πληρες και δοκιμασμενο..

το πληρες τι προυποθεσεις πληρει για σενα ? ?

Grecotm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρουμε αν οι smart τηλεοράσεις TurboX του πλαισίου είναι certified. Στο site του netflix γράφει ότι τα προϊόντα TurboX είνατι στη λίστα.

Λέω να αγοράσω μια 32 άρα smart full hd στα ,170 ευρώ για περιστασιακή χρήση γιατί μια samsung δεκαετίας άρχισε να ανάβει μόνη της. Της έκανε reset και θα δούμε.

Ζητείται πρόταση για φθηνοτηλεόραση smart και netflix full στις 32 ίντσες.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, villasg said:

το πληρες τι προυποθεσεις πληρει για σενα ? ?

Grecotm

Λίγο απ όλα χωρίς καποια ιδιαίτερη χρήση.

τα δωρεάν ελληνικά  κανάλια αν δεν είναι διαθεσιμα, δεν μας πειράζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, villasg said:

Και παλι δεν εξηγεις ............

Ένα ελαφρύ all around χρήση . Για γυναίκες , εννοώ δεν θελουμε σπορ, αν έχει όμως είναι καλοδεχουμενα .

για να καταλάβεις, πήρα το κουτί και απλά θέλω να βάλω ένα μπιλντ να υπάρχει εκτός από τη χρήση YouTube & Netflix 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, villasg said:

επειδη διαβαζω για δυνατοτητες του box δεν ξερω τι δυνατοτητες εχει αυτο της wind vision που θελω να το εγκαταστησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Ξέρουμε αν οι smart τηλεοράσεις TurboX του πλαισίου είναι certified. Στο site του netflix γράφει ότι τα προϊόντα TurboX είνατι στη λίστα.

Λέω να αγοράσω μια 32 άρα smart full hd στα ,170 ευρώ για περιστασιακή χρήση γιατί μια samsung δεκαετίας άρχισε να ανάβει μόνη της. Της έκανε reset και θα δούμε.

Ζητείται πρόταση για φθηνοτηλεόραση smart και netflix full στις 32 ίντσες.

f&u αλλά να πας να δεις την εικόνα για το συγεκριμένο μοντέλο που θα επιλέξεις. 

Απο τις φθηνές, αλλά το netflix/youtube παιζουν καλα (δοκιμασμένο) και προτιμώ αυτές απο οτιδηπτε γράφει πάνω turbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οτιδήποτε έχω αγοράσει F&U μου έχει βγει προβληματικό. Ούτε μπαταρίες μιας χρήσης δεν ξανά αγοράζω.

Αντιθέτως turboX είναι θέμα τύχης. Βλέπω τελικά ότι στις 32 ίντσες αν θες Full HD Smart για netflix πρέπει να πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση (μπορει και να εχει απαντηθει στο παρελθον) ,

αντι για android tv box , αν παρω ενα tv box με windows 10, το netflix  θα παιζει απροβληματιστα? και δεν θα εχω θεμα με registry συσκευες οπως τα android tv  box  ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...