Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, vprasinos είπε

Συμφωνώ με τον isay. Το netflix όσο το δουλεύεις βλέπεις πόσο υστερεί σε σειρές και ταινίες σε σχέση με torrents και kodi με plugins (κάποια παράνομα). Δεν έχει πολλές απ'τις σειρές που βλέπω και ούτε και ταινίες. Οπότε κιεγώ mecool θα έπαιρνα απο κινα αν δεν ήθελα SPDIF.

Κάντε κράτη γιατί σε 1 χρόνο απο τώρα αναμένονται εξελίξεις με τις συνδρομητικές πλατφόρμες. Προβλέπεται ότι σε 2-3 χρόνια η IPTV θα είναι πολύ μεγαλύτερη μπίζνα. Με κορυφή την Disney που σκέφτονται να βγάλουν κάτι σαν το netflix με νέες σειρές με τους ήρωες της Marvel και Star Wars (πηγή imdb)

Είναι πολύ κατανοητό να προτιμάς πειρατεία λόγω ποικιλίας. Το να πληρώνεις την πειρατεία όμως είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Όσες κινήσεις γίνονται για Kodi κτλ είναι γι'αυτό ακριβώς το λόγο. Γιατί κάποιοι βγάζουν λεφτά από την πειρατεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Netflix εμφανίζει το μήνυμα "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας".

Spoiler

Η πιο πρόσφατη έκδοση της εφαρμογής του Netflix για Android δεν είναι συμβατή με όλες τις συσκευές με Android 5.0 (Lollipop). Αν πραγματοποιήσατε λήψη της εφαρμογής του Netflix από το Playstore και εμφανίστηκε ένα μήνυμα που σας ζητούσε να εγκαταστήσετε μια παλαιότερη συμβατή έκδοση, μπορείτε να πραγματοποιήσετε λήψη της πιο πρόσφατης συμβατής έκδοσης της εφαρμογής του Netflix από εδώ.

Σημείωση:
Αυτή η έκδοση της εφαρμογής του Netflix απαιτεί Android 4.4 (Kit Kat) ή νεότερη έκδοση.

Κατ' αρχάς, θα πρέπει να ρυθμίσετε το τηλέφωνο ή το tablet Android, ώστε να μπορέσετε να εγκαταστήσετε την εφαρμογή απευθείας από εμάς:

  1. Αν δεν το έχετε κάνει ήδη, απεγκαταστήστε την εφαρμογή του Netflix.

  2. Αφού απεγκαταστήσετε την εφαρμογή, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις.

  3. Πατήστε Ρυθμίσεις.

  4. Πατήστε Ασφάλεια.

  5. Επιλέξτε το πλαίσιο δίπλα στην επιλογή Άγνωστες πηγές: Να επιτρέπεται η εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές εκτός του Play Store.

  6. Πατήστε OK για να επιβεβαιώσετε αυτήν την αλλαγή.

Σημείωση:
Μπορείτε να επιστρέψετε στις πρωτότυπες ρυθμίσεις σας αφού εγκαταστήσετε την εφαρμογή του Netflix.

Στη συνέχεια, στο τηλέφωνο ή το tablet Android:

  1. Κάντε κλικ εδώ για να πραγματοποιήσετε λήψη της εφαρμογής του Netflix.

  2. Θα ανοίξει μια κενή οθόνη και κατόπιν θα κλείσει, υποδεικνύοντας ότι η λήψη ξεκίνησε.

  3. Όταν ολοκληρωθεί η λήψη, σαρώστε προς τα κάτω από το επάνω μέρος της οθόνης σας για να ανοίξει ο πίνακας Ειδοποιήσεων.

  4. Πατήστε στο αρχείο που έχει ληφθεί από το Netflix και επιλέξτε Εγκατάσταση.

  5. Όταν στη γραμμή ειδοποιήσεων στο επάνω μέρος της οθόνης εμφανιστεί το μήνυμα Επιτυχής εγκατάσταση του Netflix, η εγκατάσταση έχει ολοκληρωθεί.

  6. Βρείτε και ανοίξτε την εφαρμογή του Netflix.

  7. Αν σας ζητηθεί, πληκτρολογήστε το email και τον κωδικό πρόσβασής σας για το Netflix χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο οθόνης.

Τώρα, είστε έτοιμοι να παρακολουθήσετε περιεχόμενο του Netflix από το τηλέφωνο ή το tablet Android. Καλή διασκέδαση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικές μου μη certified συσκευές δεν έχουν παρουσιάσει ακόμα πρόβλημα οπότε δεν έκανα κάποια εγκατάσταση.

Λειτουργούν ακόμα με το app από το mirror.

Ας μας πουν τις εντυπώσεις τους  οι χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα Tv box το οποίο θα χρησιμοποιώ για Netflix(full hd), Kodi, Popcorn.
Επειδή έχω χαθεί με τα τόσα πολλά μοντέλα και σαν αρχάριος δεν ξέρω πολλά πολλά θα ήθελα την γνώμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω το mibox σε 1080 , Netflix, Plex ,Kodi  παίζουν νερό. Popcorn δεν δοκίμασα να σου πω την αλήθεια αλλά εφόσον παίζει τα άλλα δεν νομίζω να έχει πρόβλημα. Υποστηρίζει και Google cast . Θα δοκιμάσω επίσης steamlink πώς πάει. Το παίρνεις από Ελλάδα στα 55 € περίπου. Το καλό του είναι ότι όλα αυτά τα κάνει outofthebox. Για μένα πολύ καλή αγορά πριν είχα raspberry και Chromecast και τώρα έχω δει τεράστια διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. 

Υπάρχει tv box που να παίζει Netflix,kodi,cosmote-nova tv go απροβλημάτιστα;

Εάν υπάρχει κάποιο μέλος που να έχει και να το πουλάει ας μου στείλει μήνυμα παρακαλώ γιατί ενδιαφέρομαι. 

Είχα το h96 pro και με απίστευτα μικρή χρήση μέσα σε ένα μήνα μου χάλασε .

Ξαφνικά ούτε ανοίγει ούτε τίποτα.. .

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , να κανω την χαζη ερωτηση της ημερας ?
Εκανα πριν λιγο λογαριασμο Netflix .
Για δοκιμη ξεκινησα με το Beeling Gs1 ( εχει το κοκκινο  εκδοση 4.12.2 build 14444 ) εβαλα κωδικους και ολα καλα ( για sd παντα )

Τωρα παταω σε μια σειρα μου βγαζει την καρτελα αλλα εμφανιζει μεχι το εκτο επισοδειο , δεν μπορω να κατεβω παρακατω ειτε μα mouse mode ειτε με τα βελακια ......
Πως μπορω να κατεβω στα πιο κατω επεισοδια ?

3 ώρες πριν, tarampouras είπε

Είχα το h96 pro και με απίστευτα μικρή χρήση μέσα σε ένα μήνα μου χάλασε .

@tarampouras Τα επαιξε το τροφοδοτικο , βαλτου ενα αλλο 5V/2A και θα εισαι ΟΚ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, villasg είπε

Καλησπερα , να κανω την χαζη ερωτηση της ημερας ?
Εκανα πριν λιγο λογαριασμο Netflix .
Για δοκιμη ξεκινησα με το Beeling Gs1 ( εχει το κοκκινο  εκδοση 4.12.2 build 14444 ) εβαλα κωδικους και ολα καλα ( για sd παντα )

Τωρα παταω σε μια σειρα μου βγαζει την καρτελα αλλα εμφανιζει μεχι το εκτο επισοδειο , δεν μπορω να κατεβω παρακατω ειτε μα mouse mode ειτε με τα βελακια ......
Πως μπορω να κατεβω στα πιο κατω επεισοδια ?

Δεδομένου οτι το μαυρο-κοκκινο ειναι για κινητα, υποθέτω (δεν το εχω αντιμετωπισει στην πράξη), οτι για να πάει παρακάτω πρεπει να "προσομοιωθεί" το touch που κάνει το δάχτυλο για scroll down σε κινητό. Με το τηλεχειριστήριο (και αν στο επιτρέπει λογω πολλαπλων κουμπιών), βαλε το σε mouse mode, πηγαινε στο σημειο, κρατα πατημενο το ΟΚ και μετα πατα το κατω βελακι οσες φορες χρειάζεται. Ακομα κι αν στο επιτρέπει ειναι σπασιμο νευρων, οποτε αν σου περισσευει ένα mouse, συνδεσε το και κάνεις το ιδιο με κρατημενο το αριστερο κλικ και κινηση του ποντικιου.

Απο την άλλη, εφοσον δεν σε ενοχλει η ποιοτητα κατεβασε απο το apk mirror το ασπρο-κοκκινο netflix (αυτο που ειναι για android tv) και παιζει κανονικά με τα κανονικα βελακια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, isay είπε

Απο την άλλη, εφοσον δεν σε ενοχλει η ποιοτητα κατεβασε απο το apk mirror το ασπρο-κοκκινο netflix

hd2I4Zd.png
αυτο εκανα ηδη [ απο https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix-android-tv/ ] αλλα μου βγαζει error -13 με τα
com.netflix.ninja_4.1.0_build_1765-1765_minAPI22(armeabi-v7a,x86)(nodpi)_apkmirror.com.apk
com.netflix.ninja_5.4.0_build_2258-2258_minAPI22(armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk
com.netflix.ninja_5.4.1_build_2266-2266_minAPI22(armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

Ξερεις ποια εκδοση να δοκιμασω ?

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκανα ενα ψαξιμο με ημερομηνιες και εκδοσεις και ειδα οτι το κοκκινο  εκδοση 4.12.2 build 14444  ειναι December 10, 2016 αρα θα δοκιμασω με το ασπρο Netflix (Android TV) 3.3.2 build 1530 που ειναι του ιδιου χρονου μηνα

4 λεπτά πριν, isay είπε

την τελετυαί, την 2266

Ok δεν σε προλαβα ειχα ποσταρει

 

 

4 λεπτά πριν, isay είπε

την τελετυαί, την 2266 

με αυτη εγραψα παραπανω βγαζει error -13

com.netflix.ninja_5.4.1_build_2266-2266_minAPI22(armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

5 λεπτά πριν, isay είπε

error -13 ; Είσαι σιγουρος;

Κατσε να ξαναδω μια

8 λεπτά πριν, isay είπε

error -13 ; Είσαι σιγουρος; 

"Αυτη η εκδοση της εφαρμογης Netflix δεν ειναι συμβατη με την συσκευη σας (-13) "

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, villasg είπε

 

Ok δεν σε προλαβα ειχα ποσταρει

δεν εχει 2266 εχει 2.2 -- 2.2.1 -- -2.3.0 ...

Αν μιλάμε για την παρακάτω, και το error στο βγαζει το app του netflix τοτε

  • αφαιρεσε και τα 2 netflix τελειως, κανε επανεκκινηση του box, 
  • βαλε το παραπανω ξανα και δοκιμασε τι γινεται. 
  • Αν επιμενει δοκιμασε την προηγουμενη την 2258

Πάντως μου κάνει εντυπωση γιατι τη συγκεκριμένη την εχω και σε andtoid tv και σε non android tv και δεν ειχα προβλημα, εκτος αν ειναι σημερινο-χτεσινο και μεγαλη η χάρη σου αλλα τωρα δε παω να νοιξω box να δω.

 

sdse23ww.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...