Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα δύσκολο με αυτά που έχω. Το ήθελα για την κρεβατοκαμαρα μιας και η TV δεν είναι smart. 

Έχω και το wd tv live το οποίο απ όσο ξέρω δεν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, broxopios είπε

Άρα δύσκολο με αυτά που έχω. Το ήθελα για την κρεβατοκαμαρα μιας και η TV δεν είναι smart. 

Έχω και το wd tv live το οποίο απ όσο ξέρω δεν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους. 

αν σου περισσεύουν για αυτό τον λόγο,

40€ το chromecast 2 στα public, από 36€ στο υπόλοιπο skroutz

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ekkli είπε

αν σου περισσεύουν για αυτό τον λόγο,

40€ το chromecast 2 στα public, από 36€ στο υπόλοιπο skroutz

Έλεγα μπας και το γλιτώσω, αλλά μάλλον προς τα κει βλέπω να πάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DaDi είπε

ευχαριστω, τι διαφορα εχει απο αυτο που εβαλα εγω μηπως ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/7/2018 στις 7:50 ΠΜ, gsa1967 είπε

ευχαριστω, τι διαφορα εχει απο αυτο που εβαλα εγω μηπως ξερεις?

Ουστιαστικά το δικο σου καρφώνει στην hdmi ενώ το δικό μου κολλάει σε κάποιο σημείο περιμετρικά της οθόνη με "πιθανό" αποτέλεσμα να έχει μερικά milliseconds καλύτερη απόκριση στο τηλεχειριστήριο...

Το δικό σου κάνει αυτά, το express όχι :)

  • Powerful, portable, exceptional wireless. Brilliant 4K, HDR, and HD streaming. Supports HDR10 technology
  • Advanced wireless receiver gives you 4X the range and a stronger signal. That means getting to your favourites faster and smoother streaming
  • New remote with buttons for TV power and volume. Move it around your house or take it to a friend's. Even hide it behind your TV
  • TV Compatibility HD TVs Up to 1080p (1920 x 1080) with up-scaling from 720p, 4K UHD TVs Up to 2160p at 60fps (3840 × 2160) with up-scaling from 720p and 1080p, 4K UHD HDR TVs Supports HDR10 technology

 

Δεν νομίζω ότι έχουν κάποια άλλη διαφορά... Απλά ένα παιδί πιο πάνω πρότεινε το express για σιγουριά σε υποτίτλους, το έψαξα και το πήρα με κλειστά μάτια...  

Επεξ/σία από DaDi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, έχει 5 μέρες που δε μου παίζει το Netflix σε mecool m8s pro με την εφαρμογή από το store και μου βγάζει NW 6 404 error. 

Κατέβασα βέβαια μια απο apkmirror και είναι οκ αλλά μάλλον δεν παίζει 1080. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο;

Επίσης, κοπάνησα το χειριστήριο και έσπασε με τη μια. Υπάρχει κάτι σε keyboard-mouse που να μπορεί να το ενεργοποιεί-απενεργοποιεί κιόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το netflix τον τελευταίο καιρό έχει κάνει αλλαγές στην εφαρμογή. Δεν είχα χρόνο να δω στις συσκευές μου τι γίνεται.

Αν πάντως δεν γίνεται αναβάθμιση από το play store κάτι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tomtgs είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχει 5 μέρες που δε μου παίζει το Netflix σε mecool m8s pro με την εφαρμογή από το store και μου βγάζει NW 6 404 error. 

Κατέβασα βέβαια μια απο apkmirror και είναι οκ αλλά μάλλον δεν παίζει 1080. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο;

Επίσης, κοπάνησα το χειριστήριο και έσπασε με τη μια. Υπάρχει κάτι σε keyboard-mouse που να μπορεί να το ενεργοποιεί-απενεργοποιεί κιόλας;

το ίδιο θέμα έχω κι εγώ εδώ και μια βδομάδα. Κατέβασα διάφορες εκδόσεις από apkmirror / aptoide, παίζουν αλλά είναι σαν την έκδοση των κινητών - 4Κ ούτε για δείγμα και αμφιβάλω αν είναι 1080.

Λύση δεν βλεπω, μάλλον το μηχανάκι δεν θα υποστηρίζει νετφλιξ από εδώ και πέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους 

Δυστυχώς την πατησα και πηρα για Netflix FHD το Beelink Ultimate GT1 ultimate (3/32) το οποίο έβαλα μόνος μου το apk, παιζει μονο SD και το navigation είναι δράμα. Υποτίθεται το πήρα τούμπανο να μην κολλάει. Μάλλον θα φύγει για ξεπούλημα γιατί το ήθελα να παίζει εύκολα και σωστά για γονείς 

Τωρα ψαχνω τη λύση για tv box να παίζει netflix full HD, με εύκολο navigation και δω αρχίζουν τα όργανα 

Βλέπω να μην υπάρχει εμπιστοσύνη στο Mi box αλλά φίλος το έχει και παιζει FHD, προφιλ και μια χαρα navigation (εαν κατάλαβα καλά, έχει την έκδοση για Android tv ενω το apk που έβαλα ηταν για ταμπλετες?). 

Καμια αλλη πρόταση? 

Υπάρχει περίπτωση (εαν όντως κατάλαβα καλά) να βρω το apk της έκδοσης για Android tv (άσπρο λογότυπο) γιατί εγω κατεβασα αυτό από το official dite του Netflix που γράφει ότι είναι για ταμπλετες και τηλεφωνα(μαύρο λογότυπο) ? 

Η να βαλω ρομ android tv στο beelink? 

Επεξ/σία από ablithik
Εξτρα ερώτηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ablithik είπε

Καλησπέρα σε όλους 

Δυστυχώς την πατησα και πηρα για Netflix FHD το Beelink Ultimate GT1 ultimate (3/32) το οποίο έβαλα μόνος μου το apk, παιζει μονο SD και το navigation είναι δράμα. Υποτίθεται το πήρα τούμπανο να μην κολλάει. Μάλλον θα φύγει για ξεπούλημα γιατί το ήθελα να παίζει εύκολα και σωστά για γονείς 

Τωρα ψαχνω τη λύση για tv box να παίζει netflix full HD, με εύκολο navigation και δω αρχίζουν τα όργανα 

Βλέπω να μην υπάρχει εμπιστοσύνη στο Mi box αλλά φίλος το έχει και παιζει FHD, προφιλ και μια χαρα navigation (εαν κατάλαβα καλά, έχει την έκδοση για Android tv ενω το apk που έβαλα ηταν για ταμπλετες?). 

Καμια αλλη πρόταση? 

Υπάρχει περίπτωση (εαν όντως κατάλαβα καλά) να βρω το apk της έκδοσης για Android tv (άσπρο λογότυπο) γιατί εγω κατεβασα αυτό από το official dite του Netflix που γράφει ότι είναι για ταμπλετες και τηλεφωνα(μαύρο λογότυπο) ? 

Η να βαλω ρομ android tv στο beelink? 

To Beelink Ultimate GT1 ultimate ποτέ δεν υποστηριζε netflix σε HD. Εχει DRM LEVEL 3 οποτε πάντα υποστήριζε έως SD, που σε μεγαλη τηλεοραση φαίνεται χάλια. Και rom, να αλλάξεις πάλι ίδιο προβλημα θα εχεις. Κυκλοφορουν κάποια πειραγμένα apks (γενικά, οχι μονο για το gt1) που δείχνουν εως 720p αλλά για διαφορους λογους αποτρέπω τη χρήση τους. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, isay είπε

To Beelink Ultimate GT1 ultimate ποτέ δεν υποστηριζε netflix σε HD. Εχει DRM LEVEL 3 οποτε πάντα υποστήριζε έως SD, που σε μεγαλη τηλεοραση φαίνεται χάλια. Και rom, να αλλάξεις πάλι ίδιο προβλημα θα εχεις. Κυκλοφορουν κάποια πειραγμένα apks (γενικά, οχι μονο για το gt1) που δείχνουν εως 720p αλλά για διαφορους λογους αποτρέπω τη χρήση τους. 

 Mi Box μπορεί να παίξει Full HD? 

Η διαφορά στο λογότυπο ισχύει (άσπρο /μαύρο) ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2018 στις 3:01 ΜΜ, tomtgs είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχει 5 μέρες που δε μου παίζει το Netflix σε mecool m8s pro με την εφαρμογή από το store και μου βγάζει NW 6 404 error. 

Κατέβασα βέβαια μια απο apkmirror και είναι οκ αλλά μάλλον δεν παίζει 1080. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο;

Επίσης, κοπάνησα το χειριστήριο και έσπασε με τη μια. Υπάρχει κάτι σε keyboard-mouse που να μπορεί να το ενεργοποιεί-απενεργοποιεί κιόλας;

 

Στις 4/8/2018 στις 3:14 ΜΜ, mr.Vox είπε

Το netflix τον τελευταίο καιρό έχει κάνει αλλαγές στην εφαρμογή. Δεν είχα χρόνο να δω στις συσκευές μου τι γίνεται.

Αν πάντως δεν γίνεται αναβάθμιση από το play store κάτι παίζει.

 

Στις 4/8/2018 στις 11:15 ΜΜ, mynam3 είπε

το ίδιο θέμα έχω κι εγώ εδώ και μια βδομάδα. Κατέβασα διάφορες εκδόσεις από apkmirror / aptoide, παίζουν αλλά είναι σαν την έκδοση των κινητών - 4Κ ούτε για δείγμα και αμφιβάλω αν είναι 1080.

Λύση δεν βλεπω, μάλλον το μηχανάκι δεν θα υποστηρίζει νετφλιξ από εδώ και πέρα.

Διαβάστε από εδώ και κάτω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νεότερα για τους κατοχους mecool m8s pro (το σκέτο, οχι plus, w, L, κλπ) και το netflix.

Η mecool έβγαλε patch και για αυτό το μοντέλο. 

πληροφορίες εδω -> https://www.insomnia.gr/forums/topic/480400-επιλογή-android-tv-box/?do=findComment&comment=56638513

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...