Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Mixalis.85 είπε

Roku express

Κατοχος αναφερω οτι δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα σχετικα με υποτιτλους

 

3 ώρες πριν, Mixalis.85 είπε

οσο αφορα το Roku, εχει καμια εφαρμογουλα/καναλι  οπως αλλα tvboxes

ΒΑσικα δεν ειναι TVbox , και δεν εχει αυτο που ζητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, virginkiller είπε

Έχω το mibox 3 και εμένα δεν έκανε force update. Ούτε καν ειδοποίηση δεν έχει έρθει. Οπότε παίζει απροβληματιστα

Kαι σε εμενα το ιδιο . Αγορασμενο πριν απο μια βδομαδα απο skroutzομαγαζο. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μου παιζει ηχο 5.1 το Netflix του. Εχεται καμια ιδεα τι μπορει να φαταιει? Ενοητε οτι εχω ρυθμισει την εξοδο σε spdif και την παω στην οπτικη εισοδο του ενισχυτη. Παρολαυτα παιζει μονο στερεωφωνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος που έχει box που πληρεί τις παρακάτω προϋποθέσεις ας κάνει το απλό mod που παρουσιάζεται εδώ στο Post 381 https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes/page26 για να δούμε αν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

κάποιος που έχει box που πληρεί τις παρακάτω προϋποθέσεις ας κάνει το απλό mod που παρουσιάζεται εδώ στο Post 381 https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes/page26 για να δούμε αν ισχύει.

Εχει αναφερθει στο νημα απο τον @isay απο μενα και αλλους αυτο οτι ισχυει κανονικα

Στις 18/8/2018 στις 11:38 ΠΜ, isay είπε

Νεότερα για τους κατοχους mecool m8s pro (το σκέτο, οχι plus, w, L, κλπ) και το netflix.

Η mecool έβγαλε patch και για αυτό το μοντέλο. 

πληροφορίες εδω -> https://www.insomnia.gr/forums/topic/480400-επιλογή-android-tv-box/?do=findComment&comment=56638513

Στις 18/8/2018 στις 12:08 ΜΜ, villasg είπε

tested in M8S PRO (το σκέτο) with stock rom  and work

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, villasg είπε

Εχει αναφερθει στο νημα απο τον @isay απο μενα και αλλους αυτο οτι ισχυει κανονικα

 

 

 

Εγώ αναρωτιέμαι αν μπορεί να παίξει 1080p , 720 έπαιζε και παίζει κανονικά και χωρίς μάλιστα να κάνω το fix του Αυγούστου ( με black έκδοση ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Εγώ αναρωτιέμαι αν μπορεί να παίξει 1080p , 720 έπαιζε και παίζει κανονικά και χωρίς μάλιστα να κάνω το fix του Αυγούστου ( με black έκδοση ) 

Στις 18/8/2018 στις 11:38 ΠΜ, isay είπε

Νεότερα για τους κατοχους mecool m8s pro (το σκέτο, οχι plus, w, L, κλπ) και το netflix.

Η mecool κυκλοφόρησε patch και για αυτή τη συσκευή, οποτε οι κάτοχοι μπορουν να βλέπουν και πάλι netflix και μάλιστα σε HD (οχι απλό SD). Με το τελευταίο patch πλέον κάλυψε ολη τη σειρά m8s δηλαδη pro, pro+, prow και proL.

Τις δοκιμές τις έκανα σε m8s pro με custom rom nexus (οχι ATV) και δεν ειχα κανενα προβλημα, αλλα διαβαζω οτι δουλευει κανονικα και android TV versions. Εβαλα την τελευταία έκδοση του netflix hd (με το άσπρο φόντο) και πιο συγκεκριμένα την έκδοση 5.4.1 build 2266 (13 August 2018). Πριν περάσω το patch έβγαζε error NW-6-404, ενω μετά το πέρασμα του patch όλα παιζουν κανονικά και σε HD (στα test patterns επιασε 1080).

Το patch το κατεβάζετε απο το freaktab (θελετε εκδοση 1.06 και πάνω)  -> http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes?p=740632#post740632

Οδηγίες : Το βάζετε σε ένα στικάκι, το εγκαθιστάτε στο box, το τρέχετε, πατάτε το κουμπι Click to burn key και αν απο πάνω γράψει success, κάνετε επανεκκινηση και ολα θα δουλευουν σωστά. Τώρα μπορείτε να απεγκαταστήσετε και την εφαρμογή burning tools, δε χρειάζεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

κάποιος που έχει box που πληρεί τις παρακάτω προϋποθέσεις ας κάνει το απλό mod που παρουσιάζεται εδώ στο Post 381 https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes/page26 για να δούμε αν ισχύει.

 

2 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Εγώ αναρωτιέμαι αν μπορεί να παίξει 1080p , 720 έπαιζε και παίζει κανονικά και χωρίς μάλιστα να κάνω το fix του Αυγούστου ( με black έκδοση ) 

Εχουν περάσει απο τα χέρια μου αρκετά mecool m8s και όλα έπαιζαν αλλα και ακομα παιζουν κανονικα FHD δηλαδη 1080 αρκεί με τα πιο προσφατα δεδομένα να εχεις περασει το patch της mecool KAI να χρησιμοποιείς το official netflix app με ασπρο-κοκκινο εικονιδιο (και οχι μαυρο-κοκκινο).

Ειδικότερα για το post 381 που ανεφερες αυτός που το έγραψε μιλά να αυξήσει ακομα περισσότερο την αναλυση σε UHD πραγμα που έμμεσα θα γινει και στις αλλες εφαρμογές με UDH+ περιεχόμενο οπως youtube, kodi, κλπ. Η λογική του βασίζεται στο σκάλισμα του pixel density (dpi) που σχεδόν σε ολα τα boxακια (ανεξάρτητα μάρκας) έρχεται για FHD. Παλιοτερα σκεφτόμουν να το δοκιμάσω, αλλά δεν το επιχείρησα για διάφορους λογους, που κυρίως βασίζονται στο οτι δε μου χρειάζεται. 

Απο εκει και πέρα, για μηχανάκια που ΔΕΝ εχουν drm L1, κυκλοφορεί ευρέως μια "σκαλισμένη" εκδοση του netflix app που σου επιτρεπει να βλέπεις 720. Προσωπικά αρνουμαι να τη δοκιμάσω με κυριο λογο οτι δεν ειναι open source και δεν ξέρω τι μπορει να κάνει με το λογαριασμό μου. 

Αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/9/2018 στις 6:57 ΜΜ, tarampouras είπε

Καλησπέρα στην παρέα. 

Υπάρχει tv box που να παίζει Netflix,kodi,cosmote-nova tv go απροβλημάτιστα;

Εάν υπάρχει κάποιο μέλος που να έχει και να το πουλάει ας μου στείλει μήνυμα παρακαλώ γιατί ενδιαφέρομαι. 

Είχα το h96 pro και με απίστευτα μικρή χρήση μέσα σε ένα μήνα μου χάλασε .

Ξαφνικά ούτε ανοίγει ούτε τίποτα.. .

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

Για cosmote και Nova ακολουθείς αυτή τη διαδικασία https://www.doctorandroid.gr/2018/01/unroot-android-tv-box-cosmote-tv-go.html. Την έχω κάνει στο x96 mini 2/16 και δούλεψε μια χαρά. Βέβαια η εφαρμογή σου δίνει δυνατότητα μέχρι 720p..

Επεξ/σία από Thanos233
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Σε non-smart tv LG του 2012 θελω να εχω τις εξης εφαρμογες. 

Youtube

Netflix

plex tv. 

Προς το παρον κανω την δουλεια μου με ενα macmini 2010 το οποιο ομως σκεφτομαι να πουλησω για οικονομικους λογους. 

Θα κανω την δουλεια μου με ενα Google Chromecast 2 με casting απο συσκευη iOS ή θα εχω κολληματα κτλ στις ταινιες ;

Μηπως να το αφησω οπως ειναι το συστημα μιας κ λειτουργει κ να μην το σκαλιζω για αλλαγες;

😜

 

ευχαριστω για τον χρονο σας  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/11/2018 στις 11:32 ΜΜ, villasg είπε

Κατοχος αναφερω οτι δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα σχετικα με υποτιτλους

ΒΑσικα δεν ειναι TVbox , και δεν εχει αυτο που ζητας

κάποιες ερώτησεις ακόμα επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο.  1) wifi ,,,,καλό?

2) έχει κ YouTube σαν κανάλι?

3)από Amazon uk ,αν το παραγγείλω θα έχω κάποιο πρόβλημα ,όσον αφορά υπότιτλους κτλ?

να υποθέσω ότι παίζει ανεξάρτητα απο το κινητό ?δεν είναι σαν το Chromecast?

ευχαριστώ

Επεξ/σία από npil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nvidia Shield TV στις 130 λίρες στο Amazon.co.uk (από 190). Πρακτικά είναι lowest price ever, οπότε το παραγγέλνω άμεσα με τυπικές διαδικασίες για να ξεφορτωθώ τη σαπίλα το Xiaomi Mi Box και γενικά όλα τα άθλια κινεζοκούτια.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Nvidia Shield TV στις 130 λίρες στο Amazon.co.uk (από 190). Πρακτικά είναι lowest price ever, οπότε το παραγγέλνω άμεσα με τυπικές διαδικασίες για να ξεφορτωθώ τη σαπίλα το Xiaomi Mi Box και γενικά όλα τα άθλια κινεζοκούτια.

Ε βέβαια διότι 50€ που κάνουν τα καλά κινεζοκουτιά και τα 150€ που κάνει το shield είναι ίδιο ποσό.

Άσε να μαντέψω....έχεις Iphone X και λες ότι είναι καλύτερο από τα android διότι το συγκρίνεις με Xiaomi Redmi 3....ότι να 'ναι.

Επεξ/σία από GeorgeAl92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι έχω ένα ταπεινό Mi Mix 2S και έχω ξαναπεί ότι δεν δίνω 30-50 ευρώ για τα σάπια κινέζικα tv boxes. Για ευνόητους λόγους, αφού τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα που έχουν αυτά τα κουτιά είναι γνωστά και εγώ επικεντρώνομαι στα τελευταία μιας και θέλω μια συσκευή plug 'n' play.

Τα έχω δει με τα μάτια μου σε διάφορους φίλους, μόλις χθες φάγαμε μισή ώρα να αναβαθμίσουμε το Netflix app ενός ΟΕΜ κουτιού αμφιβόλου προέλευσης.  Η μισή ώρα για τέτοιες δουλειές είναι χρόνος που δυστυχώς δεν μου περισσεύει πλέον. Το Mi Box το πήρα ακριβώς για να έχω κάτι τρόπον τινά επίσημο (αντικαθιστώντας ένα Raspberry Pi2), άσχετα αν μου έβγαλε το γνωστό πρόβλημα με το HDCP στο Netflix.

Ο καημός μου δεν είναι να  δώσω 50 ή 150 ευρώ, είναι να πάρω κάτι που θα το βάλω στην πρίζα, θα πατήσω ένα κουμπί και θα παίζει για χρόνια. Χωρίς να κάθομαι να ψάχνω πχ. γιατί το Netflix δεν βγάζει DTS HD ή 4K, γιατί η συσκευή ζεσταίνεται, γιατί το τάδε unofficial patch του τάδε app έβγαλε πρόβλημα, γιατί το δείνα κινέζικο app κάνει mining στο background κλπ.

Ο καθένας αγοράζει αυτό που τον βολεύει. Το Shield δεν με βόλευε στα 200-250 ευρώ. Στα 150 όμως είναι τεράστια ευκαιρία για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...