Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, metd είπε

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Τα διαβασα ολα και κατεληξα, και σημερα το περιμενω! Προς το παρων (ελπιζω οχι αλλες μην σας κουραζω) εχω μερικες αποριες:

  1. Εαν δεν θελω να το σκαλισω, μπορω να του βαλω εναν αλλον launcher να αλλαξει καπως το γραφικο περιβαλλον? Και επειδη δεν θελω/ξερω να το σκαλισω (reset κ.α) θα παιζει κανονικα π.χ netflix 1080p kodi κ.α?
  2. Το tv center  και το netflix τα εχει μεσα ? Και μπορω να τα ξηλωσω να βαλω τα αλλα για 1080p...?
  3. Και επισης για να αφαιρεσω κατι, γινεται μονο με τον τροπο που εχεις αναφερει, η οπως τα κινητα με root?
  4. Αυτο το patch για netflix 1080p το κανουμε χωρις να υπαρχει η εφαρμογη netflix στο box, και μετα την βαζουμε?
  5. Αν κατεβαζω μια εφαρμογη απο το κινητο, μπορω να την βαλω στο box? Eιναι συμβατες?
  6. Αν χρησιμοποιησω πληκτρολογιο και ποντικι ασυρματο απο pc θα εχω θεμα?
  7. Ειναι root το μηχανακι και θα χρειαστω supersu?
  8. Επισης για την ψυξη του κανει βαση απο λαπτοπ με ανεμιστηρακια που εχω?
  9. Xρειαζεται antivirus?
  10. Τα ρωταω απο τωρα διοτι θα ερθει σημερα και θα κολλησω..., οποτε να ξερω! 

ΥΓ Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος, αλλα με tv box ειμαι ασχετος!

ναι. Ναι και δες και παρακατω

  1. τα έχει και τα 2, αλλα θα τα ξηλώσεις και θα περάσεις το kodi (οπως θες) και το ασπρο-κοκκινο netflix σαν apk κατεβασμενο απο apkmirror (δες οδηγο υπογραφης μου)
  2. Εξαρτάται ΤΙ θες να αφαιρέσεις. Οι εφαρμμογές μπαινοβγάινουν οπως ολες οι εφαρμογες. Android εχει το μηχανάκι. 
  3. Το ιδανικο ειναι χωρις να υπάρχει το patch. Βασικά βαλε πρωτα το φρέσκο netflix και αν παιζει κανονικα, μην ασχοληθεις με το burnigtools patch. Αν σου βγάζει errors, ξηλωσε το, περασε το patch, επανεκκινηση και ξανα το netflix. Το burningtool δε χρειαζεται να ειναι εγκατεστημενο συνέχεια
  4. Πολύ λιγες εφαρμογές δεν ειναι συμβατες. Αν το κινητο σου εχει πολύ παλιο επεξεργαστή αυξάνεται λιγο αυτο το νουμερο.
  5. Κανενα και πρακτκά σου ειναι και αναγκαιο.
  6. Ειναι ετοιμο rootarismeno απο τη μανα του, δε χρειαζεται να κανεις τιποτα για rooting. Εγω βεβαια ειμαι της λογικής το root να ειναι ελεγχομενο (π.χ. super su, magisk manager) αλλά εσυ ξέρεις τι θες να κανεις γιατί παιζει και χωρίς su manager. Το magisk manager παιζει πάρα πολύ καλα στη συγκεκριμένη σειρα. 
  7. Αν τους εχεις εξωτερική τροφοδοσία 12V απο κάπου θα παιξουν, εκτος αν τα ανεμιστηράκια σου ειναι 5v.
  8. Οχι αλλά να ξηλώσεις ολο το πακέτο bcenter. KANE το.
  9. Προχτές ρώταγες, σημερα ερχεται. Ελπιζω να μην το ακριβοαγορασες απο Ελλάδα. Με'γεια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, isay είπε

ναι. Ναι και δες και παρακατω

  1. τα έχει και τα 2, αλλα θα τα ξηλώσεις και θα περάσεις το kodi (οπως θες) και το ασπρο-κοκκινο netflix σαν apk κατεβασμενο απο apkmirror (δες οδηγο υπογραφης μου)
  2. Εξαρτάται ΤΙ θες να αφαιρέσεις. Οι εφαρμμογές μπαινοβγάινουν οπως ολες οι εφαρμογες. Android εχει το μηχανάκι. 
  3. Το ιδανικο ειναι χωρις να υπάρχει το patch. Βασικά βαλε πρωτα το φρέσκο netflix και αν παιζει κανονικα, μην ασχοληθεις με το burnigtools patch. Αν σου βγάζει errors, ξηλωσε το, περασε το patch, επανεκκινηση και ξανα το netflix. Το burningtool δε χρειαζεται να ειναι εγκατεστημενο συνέχεια
  4. Πολύ λιγες εφαρμογές δεν ειναι συμβατες. Αν το κινητο σου εχει πολύ παλιο επεξεργαστή αυξάνεται λιγο αυτο το νουμερο.
  5. Κανενα και πρακτκά σου ειναι και αναγκαιο.
  6. Ειναι ετοιμο rootarismeno απο τη μανα του, δε χρειαζεται να κανεις τιποτα για rooting. Εγω βεβαια ειμαι της λογικής το root να ειναι ελεγχομενο (π.χ. super su, magisk manager) αλλά εσυ ξέρεις τι θες να κανεις γιατί παιζει και χωρίς su manager. Το magisk manager παιζει πάρα πολύ καλα στη συγκεκριμένη σειρα. 
  7. Αν τους εχεις εξωτερική τροφοδοσία 12V απο κάπου θα παιξουν, εκτος αν τα ανεμιστηράκια σου ειναι 5v.
  8. Οχι αλλά να ξηλώσεις ολο το πακέτο bcenter. KANE το.
  9. Προχτές ρώταγες, σημερα ερχεται. Ελπιζω να μην το ακριβοαγορασες απο Ελλάδα. Με'γεια!

Να σου πω ειλικρινά το ακριβοπληρώσα 94€ αλλά ηταν εις γνώση μου! Από έξω δεν κάνω αγορές ποτέ για πολλούς λόγους. Ελπίζω να το ευχαριστηθω και πραγματικά η βοήθεια σου είναι πολύτιμη για όλους μας και σε υπερευχαριστώ!! 

Μια απορία ακόμα! Αφου το bcenter και τα άλλα  είναι εφαρμογες συστήματός και το μηχανάκι root, γιατί να μην τα αφαιρέσω κατευθείαν όπως και στο κινητό μου και θέλουν μετατροπή σε αpps user ;

Επεξ/σία από metd
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, metd είπε

Να σου πω ειλικρινά το ακριβοπληρώσα 94€ αλλά ηταν εις γνώση μου! Από έξω δεν κάνω αγορές ποτέ για πολλούς λόγους. Ελπίζω να το ευχαριστηθω και πραγματικά η βοήθεια σου είναι πολύτιμη για όλους μας και σε υπερευχαριστώ!! 

Μια απορία ακόμα! Αφου το bcenter και τα άλλα  είναι εφαρμογες συστήματός και το μηχανάκι root, γιατί να μην τα αφαιρέσω κατευθείαν όπως και στο κινητό μου και θέλουν μετατροπή σε αpps user ;

94; 🤥  οκ, εν γνώση σου

Επειδη ειναι system apps πρεπει πρωτα να γινουν user apps, αλλιώς δεν γινεται απεγκατάσταση, ασε που κάποιες δεν φαινονται στις εγκατεστημενες εφαρμογες. Ειτε θα το κάνεις χειροκινητα (οπως στον οδηγο) ή θα το κάνεις αυτοματοποιημένα με προγραμμα τυπου root deleter οπου το προγραμμα θα κανει ακριβώς το ιδιο αυτοματοποιημενα, δηλαδη σε user app και αφαιρεση. Μπορεις βεβαια να τις απενεργοποιήσεις κιολας, αλλά εφοσον το μηχανημα ειναι root, καλυτερα μονιμο ξήλωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, isay είπε

94; 🤥  οκ, εν γνώση σου

Επειδη ειναι system apps πρεπει πρωτα να γινουν user apps, αλλιώς δεν γινεται απεγκατάσταση, ασε που κάποιες δεν φαινονται στις εγκατεστημενες εφαρμογες. Ειτε θα το κάνεις χειροκινητα (οπως στον οδηγο) ή θα το κάνεις αυτοματοποιημένα με προγραμμα τυπου root deleter οπου το προγραμμα θα κανει ακριβώς το ιδιο αυτοματοποιημενα, δηλαδη σε user app και αφαιρεση. Μπορεις βεβαια να τις απενεργοποιήσεις κιολας, αλλά εφοσον το μηχανημα ειναι root, καλυτερα μονιμο ξήλωμα. 

Θα δοκιμάσω την εξής ακολουθία που νομίζω πώς είναι σίγουρη:

Εγκατάσταση supersu/sdmaid pro/ αφαίρεση! Επίσης το sdmaid είναι και πολύ καλό καθαριστικό! Συμφωνεις;

Κάτι τέτοιο κάνει για ψύξη ;

https://www.skroutz.gr/s/9557080/Corsair-Ml140-Pro-Led-Blue-140mm.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, metd είπε

Θα δοκιμάσω την εξής ακολουθία που νομίζω πώς είναι σίγουρη:

Εγκατάσταση supersu/sdmaid pro/ αφαίρεση! Επίσης το sdmaid είναι και πολύ καλό καθαριστικό! Συμφωνεις;

Ναι και μάλιστα εχω αγοράσει και την pro εκδοση για τα extra features. Σου εγραψα και νωρίτερα οτι υπάρχουν διαφοροι τροποι και προγραμματα Αν εσυ χρησιμοποιείς αλλο τροπο/προγραμμα για αφαιρεση system apps και αυτο σωστό ειναι. 

Αν στη rom που θα εχει σου παιξει καλά το superSu (αντι δηλαδή για το magisk manager) γράψε το σαν feedback (και γράψε και τη rom)

3 ώρες πριν, metd είπε

Κάτι τέτοιο κάνει για ψύξη ;

https://www.skroutz.gr/s/9557080/Corsair-Ml140-Pro-Led-Blue-140mm.html

Οτιδήποτε το φυσά καλό ειναι. Τροφοδοσία απο που θα πάρεις; Θα του εχεις μετασχηματιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, isay είπε

Ναι και μάλιστα εχω αγοράσει και την pro εκδοση για τα extra features. Σου εγραψα και νωρίτερα οτι υπάρχουν διαφοροι τροποι και προγραμματα Αν εσυ χρησιμοποιείς αλλο τροπο/προγραμμα για αφαιρεση system apps και αυτο σωστό ειναι. 

Αν στη rom που θα εχει σου παιξει καλά το superSu (αντι δηλαδή για το magisk manager) γράψε το σαν feedback (και γράψε και τη rom)

Οτιδήποτε το φυσά καλό ειναι. Τροφοδοσία απο που θα πάρεις; Θα του εχεις μετασχηματιστή;

Υπερβολικά τα λεφτά αυτά για μηχανήματα των 50/60 ευρώ.

Με 5/10 ευρώ θα κάνει κάποιος την ίδια δουλειά.

Υπάρχει σχετικό θέμα εδώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Υπερβολικά τα λεφτά αυτά για μηχανήματα των 50/60 ευρώ.

Με 5/10 ευρώ θα κάνει κάποιος την ίδια δουλειά.

Υπάρχει σχετικό θέμα εδώ 

Είναι όντως πολλά τα λεφτά, αλλά απο την άλλη εύκολες λύσεις. 

8 ώρες πριν, isay είπε

Ναι και μάλιστα εχω αγοράσει και την pro εκδοση για τα extra features. Σου εγραψα και νωρίτερα οτι υπάρχουν διαφοροι τροποι και προγραμματα Αν εσυ χρησιμοποιείς αλλο τροπο/προγραμμα για αφαιρεση system apps και αυτο σωστό ειναι. 

Αν στη rom που θα εχει σου παιξει καλά το superSu (αντι δηλαδή για το magisk manager) γράψε το σαν feedback (και γράψε και τη rom)

Οτιδήποτε το φυσά καλό ειναι. Τροφοδοσία απο που θα πάρεις; Θα του εχεις μετασχηματιστή;

Το sd maid pro το χρησιμοποιώ χρόνια, μιας και ότι κινητό έχω απαραίτητα το rootαρω, αλλιώς δεν μου δουλεύει όπως το θελω! 

Εννοείται αν βάλω το supersu θα ενημερώσω. Αλλά ελπίζω να μην εχω κανα θέμα bootloop. 

Το ανεμιστηρακι θα δω πως θα το κάνω, αν πάρω κάτι τέτοιο! Προσωρινά με ένα 5απλο απο λαπτοπ με usb.

Επεξ/σία από metd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2018 στις 2:07 ΠΜ, npil είπε

το express έχει μόνο πλατφόρμες καναλιών με εγγραφή είτε με συνδρομή όπως Netflix είτε ελεύθερα όπως youtube. δεν είναι ούτε media player ούτε έχει λειτουργίες Android box. υπότιτλους παίζει μόνο αν το έχει η εκάστοτε πλατφόρμα . Το έχω παραγγείλει κ θα σας πω κ εντυπώσεις όταν το παραλάβω ,το έχει στο αμαζον 

Λοιπον για οποιον ενδιαφερεται..... ειναι πολυ καλο και πολυ καλη ποιοτητα εικονας hd-uhd , γρηγορη αποκριση με το κοντρολ και πολυ ευκολο plug and play. Συγκεκριμενα ειναι Μονο για netflix (με υποτιτλους ελλαδα) και διαφορα καναλια πχ. france tv ,nba κτλ και εννοητε κανονικοτατα youtube tv . Οποιος ενδιαφερεται με 30ευρω εχει ησυχασει με το θεμα netflix και ποιοτητας εικονας. 

 

Επεξ/σία από npil
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, metd είπε

 

Το ανεμιστηρακι θα δω πως θα το κάνω, αν πάρω κάτι τέτοιο! Προσωρινά με ένα 5απλο απο λαπτοπ με usb.

νομιζα οτι ήδη το εχεις καβάτζα. Το συγκεκριμένο θελει τάση 12V για να δουλεψει, οποτε με παροχή usb δεν θα γυρνά γιατι το usb παρέχει 5V. Δες τη συζητηση που σε παρέπεμψε ο paiktaras και θα βρεις διαφορες λύσεις για διαφορα βαλάντια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα 

μια γνωμη για το Alfawise Z1 TV BOX  2+16 gb στα 36 ευρω απο Gearbest..

ενδιαφερομαι για Netflix ,youtube ,Kodi  . Υπαρχει κατι σε αντιστοιχο κοστος καλυτερο η πιο αξιοπιστο?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποια ολοκληρωμένη λίστα με όλα τα box που υποστηρίζουν netflix και μέχρι ποια ανάλυση ; Αν είναι δυνατόν να γραφτεί και να γίνει sticky να μην ψάχνουμε στις σελίδες του topic.

Θα ήταν μεγάλη ευκολία για κάποιον να βρει με μια ματιά ποιες συσκευές υποστηρίζονται.

Επεξ/σία από tarantules
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2018 στις 8:03 ΜΜ, isay είπε

νομιζα οτι ήδη το εχεις καβάτζα. Το συγκεκριμένο θελει τάση 12V για να δουλεψει, οποτε με παροχή usb δεν θα γυρνά γιατι το usb παρέχει 5V. Δες τη συζητηση που σε παρέπεμψε ο paiktaras και θα βρεις διαφορες λύσεις για διαφορα βαλάντια

Σε ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2018 στις 5:14 ΜΜ, tarantules είπε

Υπάρχει κάποια ολοκληρωμένη λίστα με όλα τα box που υποστηρίζουν netflix και μέχρι ποια ανάλυση ; Αν είναι δυνατόν να γραφτεί και να γίνει sticky να μην ψάχνουμε στις σελίδες του topic.

Θα ήταν μεγάλη ευκολία για κάποιον να βρει με μια ματιά ποιες συσκευές υποστηρίζονται.

Και εγώ αυτό έψαχνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι πως παίζουν οι συσκευές αυτές και για πόσο θα παίζουν κανονικά netflix. Όλες έχουν κουσούρια.

Επίσημα μόνο στην σελίδα του netflix θα δείτε ποιες υποστηρίζονται.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...