Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Ο καημός μου δεν είναι να  δώσω 50 ή 150 ευρώ, είναι να πάρω κάτι που θα το βάλω στην πρίζα, θα πατήσω ένα κουμπί και θα παίζει για χρόνια. Χωρίς να κάθομαι να ψάχνω πχ. γιατί το Netflix δεν βγάζει DTS HD ή 4K, γιατί η συσκευή ζεσταίνεται, γιατί το τάδε unofficial patch του τάδε app έβγαλε πρόβλημα, γιατί το δείνα κινέζικο app κάνει mining στο background κλπ.

Θα συμφωνήσω με τη σκέψη σου οτι εφοσον θες κάτι οσο πιο plug-n-play γινεται το shield ειναι μονοδρόμος (οπως και η τιμή του) . Αυτο ακριβώς πληρώνεις στο shield, γιατί απο hardware δεν ειναι οτι πιο συγχρονο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το shield είναι με διαφορά ότι καλύτερο παίζει. Τα λεφτά είναι αρκετά όμως για αρκετό κόσμο. Οπότε λογικό είναι να κάνεις συμβιβασμούς αν θες κάτι φτηνότερο. Το θέμα είναι τι συμβιβασμούς και πόσο σε ενοχλούν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2018 στις 8:36 ΜΜ, villasg είπε

 

 

επανέρχομαι με το εξής περίεργο θέμα.......έχω κάνει το fix 1.06 , η μαύρη έκδοση έπαιζε (πριν χωρίς το fix, ποτέ δεν μου έβγαλε error ) και παίζει μόνο με το 3.5.1 apk μέχρι 720p . Οποιαδήποτε ΄΄λευκή΄΄ έκδοση του apk και να βάλω ενώ συνδέομαι κανονικά και με αφήνει να επιλέξω profil μετά μου βγάζει στην θέαση ΄΄δεν έχω δικαιοδοσία θέασης σε αυτόν τον λογαριασμό΄΄ !!!!!!!! 

Βγαίνω την σβήνω , εγκαθηστώ την μαύρη και βλέπω κανονικά ! Εννοείται ότι δεν έχει γίνει υπέρβαση στους δικαιούχους ( 4) στον λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρετε παιδιά, 

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες πίσω απλά έχω λίγο μπερδευτεί λίγο και θα θελα την βοήθεια σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το Roku Express για χρήση σε παλιά tv (youtube, netflix κυρίως).  Η χρήση του είναι σαν tv box? και αν όχι πια η διάφορα μεταξύ τους?

Στην ουσία το ερώτημα μου είναι, θα μπορέσω χρησιμοποιώντας το Roku να βλέπω κανονικά Netflix (χωρίς να χρειαστεί patch κτλ)?

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πρώτου το αγοράσω? (πχ μοντέλο, κτλ )

Υ.Γ. από ελληνικά μαγαζιά μόνο ένα κατάστημα βλέπω στο best price, μάλλον από ebay θα αγοραστεί.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από @X@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς ίδια ερώτηση με την αποπάνω , αξίζει το roku ή κάτι τέτοιο;

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07FTJTRCS/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A688MHX5SRR33&psc=1

η χρήση θα είναι κυρίως για netflix αλλά αν υπήρχε και δυνατότητα σαν media player θα ήταν στα +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/11/2018 στις 8:09 ΜΜ, @X@ είπε

Χαίρετε παιδιά, 

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες πίσω απλά έχω λίγο μπερδευτεί λίγο και θα θελα την βοήθεια σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το Roku Express για χρήση σε παλιά tv (youtube, netflix κυρίως).  Η χρήση του είναι σαν tv box? και αν όχι πια η διάφορα μεταξύ τους?

Στην ουσία το ερώτημα μου είναι, θα μπορέσω χρησιμοποιώντας το Roku να βλέπω κανονικά Netflix (χωρίς να χρειαστεί patch κτλ)?

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πρώτου το αγοράσω? (πχ μοντέλο, κτλ )

Υ.Γ. από ελληνικά μαγαζιά μόνο ένα κατάστημα βλέπω στο best price, μάλλον από ebay θα αγοραστεί.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

το express έχει μόνο πλατφόρμες καναλιών με εγγραφή είτε με συνδρομή όπως Netflix είτε ελεύθερα όπως youtube. δεν είναι ούτε media player ούτε έχει λειτουργίες Android box. υπότιτλους παίζει μόνο αν το έχει η εκάστοτε πλατφόρμα . Το έχω παραγγείλει κ θα σας πω κ εντυπώσεις όταν το παραλάβω ,το έχει στο αμαζον 

Επεξ/σία από npil
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω να παρω ενα tv box! Διαβασα οτι το MEECOOL M8S Pro L  παιζει netflix 1080p. To εχει προεγκατεστημενο το netflix η οχι?

 Επισης δεχεται και kodi?

Mε το μηχανακι αυτο μπορω να βλεπω και youtube?

Mπορω να παιζω και κανα παιχνιδι, να βλεπω facebook κ.α?

Επισης διαβαζω εδω για custom roms... 

Αν το παρω πρεπει να του περασω ρομ, η δουλευει και ετσι?

Συγγνωμη που ρωταω πολλα, αλλα ειμαι ασχετος με το αντικειμενο!

Σας ευχαριστω!

Επεξ/σία από metd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τ΄εννοείς κόβει τα όρια.

Παίξε λίγο με την οθόνη  της τηλεόρασης στις ρυθμίσεις εικόνας wide, 16.9 cinema, και ότι άλλο έχει για να πετύχεις το επιθυμητό κάδρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, metd είπε

Θελω να παρω ενα tv box! Διαβασα οτι το MEECOOL M8S Pro L  παιζει netflix 1080p. To εχει προεγκατεστημενο το netflix η οχι?

 Επισης δεχεται και kodi?

Mε το μηχανακι αυτο μπορω να βλεπω και youtube?

Mπορω να παιζω και κανα παιχνιδι, να βλεπω facebook κ.α?

Επισης διαβαζω εδω για custom roms... 

Αν το παρω πρεπει να του περασω ρομ, η δουλευει και ετσι?

Διάβασε ολη την παρουσα συζήτηση απο την αρχή συν τα 3 παρακάτω links και αν εχεις ακομα τις απορίες, έλα να τις δουμε. Η σειρά mecool m8s εχει τα ίδια κουσουρια/συμπεριφορά ανεξάρτητα των διαφορετικών εκδόσεων hardware

https://www.insomnia.gr/forums/topic/661852-mecool-m8s-pro-l-review/

https://www.insomnia.gr/wiki/various/android-tv-box-mecool-m8s-pro-plus-review-και-σκάλισμα-r447/

https://www.insomnia.gr/forums/topic/687609-τελοσ-sold-out-android-tv-box-mecool-m8s-pro-332-52-ευρω-banggood/?page=4&tab=comments#comment-56771045

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/11/2018 στις 12:36 ΜΜ, nzeppos είπε

Nvidia Shield TV στις 130 λίρες στο Amazon.co.uk (από 190). Πρακτικά είναι lowest price ever, οπότε το παραγγέλνω άμεσα με τυπικές διαδικασίες για να ξεφορτωθώ τη σαπίλα το Xiaomi Mi Box και γενικά όλα τα άθλια κινεζοκούτια.

Ήρθε χθες και απλά παίζει. Απροβλημάτιστα, όπως είναι και ο τίτλος της συζήτησης. Το οποίο "απροβλημάτιστα" δεν ξέρω κατά πόσο είναι συμβατό με το άπειρο και αέναο σκάλισμα που προτείνεται εδώ για τις άπειρες κινέζικες συσκευές που κυκλοφορούν.

Το DRM Info αμέσως βρήκε το μέγιστο HDCP Level (εν αντιθέσει με τη σαπίλα το Mi Box που επέμενε να μην κλειδώνει και άρα να μην παίζει Netflix). Η συσκευή είναι ταχύτατη, τα μενού αλλάζουν χωρίς να κομπιάζουν ούτε στο ελάχιστο, δεν υπάρχει καθόλου input lag, το Kodi φορτώνει σε δυο δευτερόλεπτα, ομοίως και το Perfect Player IPTV, γενικά το εργαλείο πετάει. Έζησα για να δω media player να κάνει firmware upgrade στο τηλεχειριστήριο...

Το μόνο πρόβλημα που έχω δει μέχρι στιγμής είναι ότι στην αρχή έχανε το σήμα της εικόνας όταν ξεκινούσε υλικό 1080p με DTS/DD (σε stereo έπαιζε κανονικά), είτε από Netflix, είτε από Plex. Δεν ήταν θέμα του Shield όμως. Λογικά ήταν θέμα καλωδίου HDMI που δεν μπορούσε να σηκώσει το απαιτούμενο bandwidth. Ούτε καν το μαμήσιο του Mi Box δεν δούλευε. Πιθανόν να ήταν και συνδυαστικό θέμα με τον AV Receiver, γιατί συχνά ο δέκτης δεν μπορούσε να συνέλθει (δηλ. να συγχρονίσει) ούτε μετά από τη διακοπή του video και έπρεπε να τον επανεκκινήσω για να ξαναδώ εικόνα. Είχα 5-6 καλώδια HDMI της πλάκας, ένα από όλα τελικά έκανε τη δουλειά και τώρα παίζει κανονικά. Καιρός να παραγγείλω κάτι αξιοπρεπές από Amazon.

Θέλω να πιστεύω ότι η αναζήτησή μου για media player της προκοπής έφτασε επιτέλους στο τέλος της, τουλάχιστον για τα επόμενα κάμποσα χρόνια.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

Ήρθε χθες και απλά παίζει. Απροβλημάτιστα, όπως είναι και ο τίτλος της συζήτησης. Το οποίο "απροβλημάτιστα" δεν ξέρω κατά πόσο είναι συμβατό με το άπειρο και αέναο σκάλισμα που προτείνεται εδώ για τις άπειρες κινέζικες συσκευές που κυκλοφορούν.

Το nvidia shield ειναι μονοδρομος για κάποιον που θέλει πραγματικά plug n play μηχανάκι και αυτό άλλωστε πληρώνεις. Για κάποιον που δύναται να δώσει τα 150+ ευρω, δεν υπάρχει καλυτερη επιλογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2018 στις 1:15 ΠΜ, isay είπε

Διάβασε ολη την παρουσα συζήτηση απο την αρχή συν τα 3 παρακάτω links και αν εχεις ακομα τις απορίες, έλα να τις δουμε. Η σειρά mecool m8s εχει τα ίδια κουσουρια/συμπεριφορά ανεξάρτητα των διαφορετικών εκδόσεων hardware

https://www.insomnia.gr/forums/topic/661852-mecool-m8s-pro-l-review/

https://www.insomnia.gr/wiki/various/android-tv-box-mecool-m8s-pro-plus-review-και-σκάλισμα-r447/

https://www.insomnia.gr/forums/topic/687609-τελοσ-sold-out-android-tv-box-mecool-m8s-pro-332-52-ευρω-banggood/?page=4&tab=comments#comment-56771045

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Τα διαβασα ολα και κατεληξα, και σημερα το περιμενω! Προς το παρων (ελπιζω οχι αλλες μην σας κουραζω) εχω μερικες αποριες:

Εαν δεν θελω να το σκαλισω, μπορω να του βαλω εναν αλλον launcher να αλλαξει καπως το γραφικο περιβαλλον? Και επειδη δεν θελω/ξερω να το σκαλισω (reset κ.α) θα παιζει κανονικα π.χ netflix 1080p kodi κ.α?

Το tv center  και το netflix τα εχει μεσα ? Και μπορω να τα ξηλωσω να βαλω τα αλλα για 1080p...?

Και επισης για να αφαιρεσω κατι, γινεται μονο με τον τροπο που εχεις αναφερει, η οπως τα κινητα με root?

Αυτο το patch για netflix 1080p το κανουμε χωρις να υπαρχει η εφαρμογη netflix στο box, και μετα την βαζουμε?

Αν κατεβαζω μια εφαρμογη απο το κινητο, μπορω να την βαλω στο box? Eιναι συμβατες?

Αν χρησιμοποιησω πληκτρολογιο και ποντικι ασυρματο απο pc θα εχω θεμα?

Ειναι root το μηχανακι και θα χρειαστω supersu?

Επισης για την ψυξη του κανει βαση απο λαπτοπ με ανεμιστηρακια που εχω?

Xρειαζεται antivirus?

Τα ρωταω απο τωρα διοτι θα ερθει σημερα και θα κολλησω..., οποτε να ξερω! 

ΥΓ Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος, αλλα με tv box ειμαι ασχετος!

Επεξ/σία από metd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...