Προς το περιεχόμενο

Amazon Echo/Dot/Plus/FireTV @ WorldShop Lufthansa [ΤΕΛΟΣ]


geofak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει επιστρέψει η lufthansa τα χρήματα σε κάποιον από εσάς ενώ το παρέλαβε κανονικά;:huh:

είχα μπει στην τράπεζα πριν παραλάβω το fire stick και είδα ότι έχουν κάνει την χρέωση στην κάρτα (προπληρωμένη)κανονικά, την Πέμπτη παραλαμβάνω το fire stick και μπαίνω  το Σαββάτο ξανά στο e-banking να κάνω κάτι πληρωμές και βλέπω ότι μου επέστρεψα τα χρήματα(χωρίς να έχω ζητήσει τπτ εγώ ή να έχω κάποιο πρόβλημα) <_<:o και ενώ στο site της dpd φαίνεται κανονικά ότι το έχω παραλάβει 

θα περιμένω μερικές μέρες και άμα δεν τη χρεώσουν θα τους στείλω εμαιλ

Επεξ/σία από AndreasBoo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, AndreasBoo είπε

έχει επιστρέψει η lufthansa τα χρήματα σε κάποιον από εσάς ενώ το παρέλαβε κανονικά;:huh:

είχα μπει στην τράπεζα πριν παραλάβω το fire stick και είδα ότι έχουν κάνει την χρέωση στην κάρτα (προπληρωμένη)κανονικά, την Πέμπτη παραλαμβάνω το fire stick και μπαίνω  το Σαββάτο ξανά στο e-banking να κάνω κάτι πληρωμές και βλέπω ότι μου επέστρεψα τα χρήματα(χωρίς να έχω ζητήσει τπτ εγώ ή να έχω κάποιο πρόβλημα) <_<:o και ενώ στο site της dpd φαίνεται κανονικά ότι το έχω παραλάβει 

θα περιμένω μερικές μέρες και άμα δεν τη χρεώσουν θα τους στείλω εμαιλ

και γω τώρα το είδα!Ενώ είχαν δεσμεύσει τα χρήματα, τα αποδέσμευσαν, δεν κράτησαν τίποτα, και το δέμα είναι Βουλγαρία.Δεν έπαιρνα καμιά δεκαριά?:P

Από τη στιγμή που αποδεσμεύτηκαν τα χρήματα, δεν μπορούν να κάνουν μόνοι τους χρέωση ξανά πάντως.

Εννοείται όταν παραλάβω θα μιλήσω κι εγώ μαζί τους βέβαια, αλλά αυτό πρώτη φορά το είδα!

Επεξ/σία από hara75gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά παιδιά μπορούμε να παραγγείλουμε ακόμη ή δε σε αφήνει πλέον; 

Δε σε αφήνει πια. Κρίμα. 

Επεξ/σία από pallisi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρελαβα και το echo dot. Ολα μια χαρα και το spotify δουλεψε μονο με διευθυνση απο αγγλια. Πλακα εχει ως gadgetακι αν και θελει περιοδο προσαρμογης.

Δυσκολευεται να βρει ελληνικους σταθμους στο tunein, εχει κανενας καποιο tip να μας πει;

Επεξ/σία από kargo130
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cyberrobot είπε

Τα netflix και spoify (είχα premium) εμένα παίξανε κανονικά. Το amazon prime δεν τα παίζει όλα, μόνο όσα είναι για εξωτερικό. 

Χωρις να βαλεις ξενη διευθυνση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kargo130 είπε

Παρελαβα και το echo dot. Ολα μια χαρα και το spotify δουλεψε μονο με διευθυνση απο αγγλια. Πλακα εχει ως gadgetακι αν και θελει περιοδο προσαρμογης.

Δυσκολευεται να βρει ελληνικους σταθμους στο tunein, εχει κανενας καποιο tip να μας πει;

Εγώ τους λέω μαζί με την συχνότητα και δουλεύει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, slk200gr είπε

Χωρις να βαλεις ξενη διευθυνση?

Ρυθμισα ξανα ενα echo για εναν φιλο και ο πιο ευκολος τροπος για να εμφανιστει η επιλογη spotify στα music services ειναι να πας απο τον browser στον λογαριασμο σου στο amazon και να κανεις τα παρακατω:

go to your account —> Content and devices —> Settings Tab. Επιλογή USA ως χώρα(πρέπει να βάλετε μια εγκυρη διευθυνση με ΤΚ, πχ βάλτε μία διευθυνση McDonalds)

 

Μετά κάνετε login απο τον browser σας στο https://alexa.amazon.com και θα εχει εμφανιστει η επιλογη για spotify.

 

Αυτη η ρυθμιση ειναι διαφορετικη απο την ρυθμιση διευθυνσης που έχετε βάλει στο echo μέσω alexa app ή μεσω alexa.amazon.com . Την διευθυνση στο echo μέσω alexa app ή μεσω alexa.amazon.com μπορείτε να την αφησετε κανονικα στην Ελλαδα για να σας λεει τον καιρο στην περιοχη σας κλπ.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, slk200gr είπε

Χωρις να βαλεις ξενη διευθυνση?

Δεν εκάνα κατί παραπάνω, μόνο το λογαριασμό μου συνέδεσα. Δεν ξέρω αν επηρεάζει που έχω και αγγλικές διευθυνσεις στον λογαριασμό μου. Επίσης το πήρα απευθείας από το αμαζον (οχι από την προσφορά της αεροπορικής) και ήταν δηλωμένο στο λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, cyberrobot είπε

Δεν εκάνα κατί παραπάνω, μόνο το λογαριασμό μου συνέδεσα. Δεν ξέρω αν επηρεάζει που έχω και αγγλικές διευθυνσεις στον λογαριασμό μου. Επίσης το πήρα απευθείας από το αμαζον (οχι από την προσφορά της αεροπορικής) και ήταν δηλωμένο στο λογαριασμό μου.

εγω σημερα το παραλαμβανω απο αμαζον και εχω και εγω 2 διευθυνσεις (μια γερμανικη )για να δουμε αν το εμφανισει κατευθειαν αλλα οκ αφου υπαρχει τροπος κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...