Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Abudi είπε

Νομίζω έχει απαντηθεί κάπου οτι πατάς το κίτρινο αστεράκι (αν έχεις postάρει) ή τελίτσα (αν δεν) για να σε πάει στο πρώτο μη αναγνωσμένο. Και νομίζω είναι έτσι από την πρώτη στιγμή

Τα θεματα που παρακολουθω απο αυτο τον συνδεσμο, http://www.insomnia.gr/followed/
Σε εμενα δεν εμφανιζει κανενα αστερακι η τελιτσα.

Εδω φαινεται οτι μετα τον συνδεσμο ολα ειναι μερος του συνδεσμου, δεν εχω βρει κουμπι που το σταματαει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 minutes ago, BlueBlood7 said:

Ούτε αυτό που γράφεις ισχύει. Δεν συμφωνώ ούτε με τους άλλους ούτε με σένα. Έχουν γραφτεί αρκετά για το νέο σαιτ κάποια από τα οποία είναι σωστά και κάποια λάθος. Προσωπικά θα περιμένω κάποιους/κάποιες μήνες-μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί το project.  Και μην ξεχνάς και την δουλειά που κάνει ο @panoc. Θα ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα.

Εχουν γραφτει προβλήματα που υπαρχουν, τη στιγμη που ακομα γινονται εργασιες. Στην αρχη δε μπορουσαμε να κανουμε follow,quote στα αρθρα...Φτιαχτηκε. Αυτο δεν ηταν δυσλειτουργια του σαιτ, ηταν κατι που απλως δεν ειχε γινει ακομα.. Το ιδιο και με τα προβληματα στην αναζητηση.. Ας περιμενουμε να ολοκληρωθουν οι εργασιες και βλεπουμε μετα τι λειπει. Το point μου ειναι οτι δεν εχει πλεον και πολυ νοημα να λεμε ξανα και ξανα για τα χρωματα του φορουμ και να ζηταμε το παλιο. Δεν θα ασχοληθει κανεις με την χρωματικη παλετα πριν ολοκληρωθουν αυτα που πραγματικα καινε.

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, villasg είπε

Παρακολουθα τα απο εδω http://www.insomnia.gr/discover/110/

Το θεμα ειναι οτι δεν αναφερομαι στο να βλεπω τα νεα μυνηματα, αυτο μου δουλευει καλα.
Θελω να βλεπω τα μυνηματα που εχω ηδη γραψει κατι η εχω βαλει για παρακολουθηση, αυτα εκει δυστηχως δεν εχουν κουμπακι για αμεση μεταφορα στο πρωτο μη διαβασμενο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, orck είπε

Το θεμα ειναι οτι δεν αναφερομαι στο να βλεπω τα νεα μυνηματα, αυτο μου δουλευει καλα.
Θελω να βλεπω τα μυνηματα που εχω ηδη γραψει κατι η εχω βαλει για παρακολουθηση, αυτα εκει δυστηχως δεν εχουν κουμπακι για αμεση μεταφορα στο πρωτο μη διαβασμενο.

Αυτο ακριβως κανει το λινκ που σου εδωσα [ Θελω να βλεπω τα μυνηματα που εχω ηδη γραψει κατι η εχω βαλει για παρακολουθηση ]

Τα νεα γενικα μυνηματα ειναι αυτο το λινκ http://www.insomnia.gr/discover/74/

 

jvnMpyX.jpg

Επεξ/σία από villasg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο εδω ..http://www.insomnia.gr/classifieds/    αγγελιες πωλησης εβλεπα ολες τις τελευταιες αγγελιες . τωρα το χαος .με κουραζει αφανταστα το νεο look. με αποτρεπει ελπιζω να ειναι παροδικο αυτο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια βδομαδα μετα ... και δεν μπορω να συνηθισω το site. Ειδικα στις αγγελιες ολα ειναι τεραστια, δεν υπαρχει η ευκολη λιστα που εβλεπες το ενα κατω απο το αλλο.

Καλη η προσπάθεια αλλά δυσχρηστο. Με νευρίασε περισσότερο κι από τα meltdown/spectre

Επεξ/σία από kotlousko
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντίθετα, τώρα που άρχισε να "τσουλάει" με τις διάφορες διορθώσεις που προστίθενται, μου αρέσει περισσότερο.

Στις αγγελίες δεν συμμετέχω είναι η αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να δηλώσει ο πωλητής ποιός είναι ο αγοραστής και μετά κάνεις αξιολόγηση.

Τέρμα με τις 10άδες αξιολογήσεις σε μιά αγγελία... επιτέλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικότερα νομίζω πως έγινε για άλλη μια φορά σαφές ότι οι νέες πλατφόρμες είναι ιδιαίτερα mobile oriented και στοχεύουν στη βελτίωση της εμπειρίας χρήστη smartphone/tablet - συνεπώς οι χρήστες που εχουν συνηθίσει να διαβάζουν το site/forum σε desktop ή laptop ενοχλούνται ιδιαίτερα από τις μεγάλες εικόνες, τις φαρδιές πλατιές γραμματοσειρές, τα τεράστια thumbnails και buttons.

 

Οχι πως δεν υπάρχουν και στο mobile κομμάτι προβλήματα ακόμη. Σε iPad Pro 9.7 (με χρήση Chrome) το site φορτώνει αποσπασματικά καθώς σκρολάρεις.

Σε Galaxy S7 μπορώ να πω ότι είδα βελτίωση στην εμπειρία χρήσης και στην ευκολία - ίσως ο Android Chrome δημιουργεί λιγότερα προβλήματα από τον αντίστοιχο σε iOS.

 

H εμπειρία πλοήγησης στο site με τα styles που έφτιαξε ο panoc είναι σαφώς καλύτερη (δυστυχώς όχι διαθέσιμη σε mobile). Ελπίζω πως θα χρησιμοποιηθούν ως πηγή έμπνευσης για να φτιαχτούν εναλλακτικά themes, με λιγότερο contrast και λιγότερο έντονο λευκό.

 

Επεξ/σία από DrFreeman
typos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 ώρες πριν, giorgos147 είπε

Εκτός αν κατάλαβα λάθος, αλλά προσωπικά μια χαρά λαμβάνω τα notifications (κυρίως αναφέρομαι σε αυτά στα threads, που βγάζει τέρμα κάτω σε κάθε θέμα ότι υπήρξε νέο μήνυμα κ.λπ.)

Chrome 63.0.3239.132

Ναι είναι διαφορετικές ειδοποιήσεις. Το αναφέρει στην περιγραφή στο http://www.insomnia.gr/notifications/options/ 

image.png.b575517b937757ac475881780bccab1a.pngimage.png.43c6b9ed9a0a33a0def61fd3a6edef4b.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Praetorian είπε

Ναι είναι διαφορετικές ειδοποιήσεις. Το αναφέρει στην περιγραφή στο http://www.insomnia.gr/notifications/options/ 

image.png.b575517b937757ac475881780bccab1a.pngimage.png.43c6b9ed9a0a33a0def61fd3a6edef4b.png

Έχω μπερδευτεί με το θέμα αυτό και δε βρίσκω άκρη.

Στον Chrome που χρησιμοποιώ βασικά, έχω την κόκκινη έκδοση και, παρά τις προσπάθειες να διαγράψω τα cookies, να προσθέσω την url του forum στα επιτρεπόμενα και άλλες αλλαγές που έκανα, δεν κατάφερα να την κάνω να αλλάξει σε μπλε.

Αντίθετα, διαβάζοντας post άλλου mod (ίσως billdanos, χωρίς να είμαι σίγουρος) διέγραψα τα cookies του insomnia στον Mozilla, πληκτρολόγησα τη url, έκανα sign in, έβγαλε pop up ρωτώντας για ειδοποιήσεις, συμφώνησα και στις ρυθμίσεις είδα, επιτέλους, τη μπλε έκδοση.

Τι φταίει και δεν γίνεται αυτό στον Chrome, που, όπως καταλαβαίνω, χρησιμοποιούμε πολλοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...