Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, vgiozo είπε

Τελευταία "κακή" αναβάθμιση το thelab.gr, κατ' εμέ, μετά την οποία η συμμετοχή στο φόρουμ και η γενική κίνηση φαίνεται να έπεσε αρκετά.

Στείλε μου σε παρακαλώ ένα PM και εξήγησε μου γιατί την θεωρείς κακή.

4 ώρες πριν, orck είπε

Πραγματικα σε αυτο συμφωνω 100% εκει που το επισκεπτομουν πολυ συχνα, μετα την "αναβαθμιση" που εγινε το φορουμ διαλυθηκε, χαθηκαν ΟΛΟΙ οι συνδεσμοι μεσα στο φορουμ, καποιος σου προτεινε να δεις και αυτο με λινκ, με την αναβαθμιση αυτο το λινκ δεν δουλευε. Ελπιζω εδω να ακουσουν και να μπει αμεσα το κουμπακι για τις νεες δημοσιευσεις. Πλεον το φορουμ το επισκεπτομαι μονο εαν με βγαλει καποιο αποτελεσμα του google.
Δεν γκρινιαζουμε, πρωτη μερα ειναι σημερα, πρωτοχρονια, ας κανουμε ολοι πρωτοχρονια και θα το στρωσουν.

Αυτό που αναφέρεις δεν υφίσταται γιατί δεν άλλαξε τίποτα απολύτως σχετικά με τα URL. Εκτός αν εννοείς το fetch url (να τραβάει και να εμφανίζει αυτόματα τον τίτλο της σελίδας) το οποίο θα διορθωθεί σύντομα. Εκτός αν δεν αναφέρεσαι στην τελευταία ανανέωση.

Επίσης κάνετε παράπονα εδώ αλλά όχι στο ανάλογο νήμα του thelab.
Και για να δικαιολογήσω τους developers του insomnia, ναι, υπάρχουν κάποιοι κανόνες που καλό θα ήταν να ακολουθούνται αλλά δε γίνεται να αρέσει σε όλους. Όταν σου λέει ο ένας κρύο και ο άλλος ζέστη, τι ακριβώς να κάνει ο σχεδιαστής - developer; Και κανείς δεν είναι τέλειος, για αυτό και στα δύο site στο καπάκι βγήκαν ανάλογα thread που ζητούσαν την γνώμη σας, βελτιώσεις κλπ.

 

PS: Αλλά μην χαλάμε το συγκεκριμένο νήμα για κάτι που δεν αφορά το συγκεκριμένο site. Είμαι ανοιχτός οποιαδήποτε στιγμή σε PM και περιμένω τις απόψεις στο ανάλογο θέμα στο TheLab.

Επεξ/σία από ulb
  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη γνώμη με την πρώτη επαφή με το site: Γυρίστε στην προηγούμενη μορφή του κ εξελίξετε την ή βελτιώστε την όπου υπήρχαν προβλήματα κ ελλείψεις δυνατοτήτων. Εγώ δυσκολεύομαι αφάνταστα τωρα ενώ πριν ήξερα που ήταν ότι χρειάζονταν κ τι έπρεπε να κάνω για τον σκοπό που μπήκα... Άντε να περιμένουμε λίγο για να λειτουργήσει πλήρως το σύστημα κ οι δυνατότητες του που λέτε ότι θα είναι καλύτερες κ περισσότερες. Εγώ πάντως με την παλαιότερη μορφή δεν είχα κανενα θεμα,όλα ήταν εξαιρετικά! Τώρα ψάχνομαι με αμφίβολα αποτελέσματα κ άμα δω ότι αργώ να κάνω αυτό που επιδιωκω θα αποχωρήσω. Αν δω κ στο άμεσο μέλλον τα ίδια,ίσως περάσει αρκετός καιρός να ξαναμπώ... Αν κατι μπερδευει κ δεν κάνεις εύκολα κ γρήγορα την δουλειά σου απλά δεν το ξαναχρησιμοποιεις κ πας αλλού... Οι υποτιθεμενες αναβαθμησεις δεν είναι πάντα καλές κ εύχρηστες... Πάρτε παράδειγμα από αυτά που γίνανε από την μαμά εταιρία για τα προηγούμενης γενιάς i-phone... Και σας πληροφοριών την τακτική αυτή δήθεν καλυτέρευσης την χρησιμοποιούν κ πολλοί άλλοι... Οψομεθα...

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατ΄αρχάς καλή χρονιά και καλορίζικο. Με την πρώτη ματιά όντως φαίνεται λιγάκι δυσχρηστο όμως μετά απο λίγο το συνηθίζεις και επιπλέον "δένεσαι" περισσότερο με αυτό. Μου αρέσει αρκετά μπορώ να πω και μην ακούτε αυτούς που λένε άσχημα λόγια.. απλά για να λένε. Πιστεύω ότι η δουλειά σας αξίζει κάθε ανταμοιβή. Το μόνο που σίγουρα πρέπει να κοιτάξετε να φτιάξετε είναι ένα Σκοτεινό χρώμα.

 

ΥΓ: εγώ τις αγγελίες τις βρίσκω περισσότερο εύχρηστες από πριν.

Επεξ/σία από costgial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε,  καλοριζικο !

 

Εγω δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις σχετικα με τις διαφορες λειτουργιες , το μονο που με ενοχλει ειναι το ασπρο χρωμα και το ξεπλυμενο γκριζομπλε.Δηλαδη με ενα πιο ζωηρο χρωμα, με μια μεγαλύτερη αντιθεση , θα ειμουν ικανοποιημενος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...