Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τις αγγελίες στο νέο insomnia (αξιολογήσεις, φωτογραφίες κτλ)


ouzounidhs_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Ποιο site αγγελιών; Εμείς δηλαδή που μπαίνουμε και για άλλα πραγματα στο site τι είμαστε;

Τεχνολογικό site είναι σαν όλα τα άλλα που απλά δεν έχει βάλει κάποιο κατώτερο όριο μηνυμάτων για να έχεις δυνατότητα να βάλεις αγγελία. Οπότε μην γινόμαστε και αχάριστοι που στη τελική σε ένα βαθμό από αυτό προκύπτουν αρκετά προβλήματα (πχ hit & runners ή πολλαπλά δεύτερα προφιλς).

Δεν λέω να αλλάξει αυτό γιατί όλους μας εξυπηρετεί να υπάρχουν περισσότερες αγγελίες ή αγοραστές αλλά μην πάμε και στο άλλο άκρο και να το βαπτίζουμε site αγγελιών. ;)

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα το πρόσεξα και δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί στις προηγούμενες σελίδες.

Γιατί αναφέρει ότι η αγγελία απενεργοποιείται σε 4 ημέρες και 24 ώρες; Υπάρχει κάποιος λόγος που γίνεται αυτό ή έκανα εγώ κάτι λάθος;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τεχνολογικό site ειναι ,σαφως... με πολυ καλες πληροφοριες και λυσεις ... αλλά εως τώρα ηταν και απο τα καλυτερα site που εξυπηρετουσαν αγγελιες τεχνολογιας...με περιορισμο βεβαια για να μην ξεφευγει το πραγμα. Αλλα μετα την αλλαγη δεν ειναι τοσο ευχρηστο ... ουτε για την επεξεργασια μιας αγγελιας ουτε για αναζητηση...ελπιζω να διορθωθουν τα πραγματα.

Επεξ/σία από TEDTREDY
update
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Απ'οτι πήρε το μάτι μου άρχισαν οι σχολιασμοί στις Αγγελίες αντί ερωτήσεων..

..καλά ξεμπερδέματα..

Insomnia με ενεργά σχόλια στις αγγελίες. Δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι πιο άρρωστο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Απ'οτι πήρε το μάτι μου άρχισαν οι σχολιασμοί στις Αγγελίες αντί ερωτήσεων..

..καλά ξεμπερδέματα..

Διαβάζω το παραπάνω, πάω τυχαία σε μία υποκατηγορία αγγελιών και στη πρώτη της σελίδα διαβάζω τις 2 αγγελίες με ερώτηση και όντως είναι σχολιασμός... :lol:

Θα πέσει γέλιο.

 

[edit] αλλού είδα και προσφορά (χαμηλότερη τιμή) :lol:

Επεξ/σία από PCharon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, kosvou said:

Καλησπέρα μπορώ να αξιολογήσω κάποιον αγοραστή που μου έκανε θετική αξιολόγηση; Δεν βρίσκω πώς γίνεται.

Αν σου έχει κάνει ήδη αξιολόγηση (άρα η αγγελία είναι ήδη ολοκληρωμένη), υπάρχει η επιλογή για αξιολόγηση μέσα στην αγγελία, κάπου κάτω από τις φωτογραφίες στο αριστερό μέρος αν θυμάμαι καλά. Αν είσαι εσύ ο πωλητής, πρέπει να κάνεις τα εξής:

  1. Κατ' αρχάς πρέπει η αγγελία να μην έχει γίνει expire. Αν έχει γίνει δεν μπορεί να ολοκληρωθεί, πρέπει πρώτα να την κάνεις ανανέωση.
  2. Μετά μαρκάρεις την αγγελία ως ολοκληρωμένη. Σου ζητάει να δώσεις το username του αγοραστή. Τότε και μόνο τότε ενεργοποιείται η δυνατότητα αξιολόγησης.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Poleimechanos2 είπε

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα περισσότερο καθώς με έχουν καλύψει πολλοί προλαλήσαντες, αλλά δεν μπορώ κι εγώ να μην καταθέσω ότι προτιμώ πολύ περισσότερο το παλαιό σύστημα αγγελιών-αξιολογήσεων. Παρότι κανένα σύστημα δεν είναι απόλυτα τέλειο, το προηγούμενο σύστημα λειτούργησε άψογα για την συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών για πάρα πολλά χρόνια, με τις όποιες αδυναμίες-ατέλειες-παραφωνίες να είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας.

Κατά την ταπεινή μου άποψη το καινούριο σύστημα στην πράξη δυστυχώς θα αποδειχθεί μη πρακτικό, δυσλειτουργικό και δύσχρηστο. Καταλαβαίνω ότι υπήρχε θέμα με πολλούς χρήστες που ζητούσαν αλλαγές, αλλά η νέα κατάσταση πρακτικά θα δημιουργήσει ακόμα μεγαλύτερο θέμα με πολύ περισσότερους χρήστες από πριν. Το θέμα, όταν προσπαθείς να διορθώσεις ένα πρόβλημα, είναι  να λυθεί το πρόβλημα χωρίς να δημιουργηθεί άλλο πρόβλημα, μεγαλύτερο, στην θέση του παλιού. Προσωπικά λοιπόν και όσον αφορά αποκλειστικά το σύστημα αγγελιών-αξιολογήσεων, δεν βλέπω την νέα κατάσταση ως upgrade αλλά μάλλον ως downgrade...

if it ain't broke, don't fix it

Ελπίζω κι εύχομαι να αποδειχθώ λάθος. 

Σωστός σε όλα. Επομένως ας μην επαναλαμβάνομαι. Με κάλυψες πλήρως σε πολλά που και εγώ έχω αναφέρει

55 λεπτά πριν, MoviemakerGr είπε

Απ'οτι πήρε το μάτι μου άρχισαν οι σχολιασμοί στις Αγγελίες αντί ερωτήσεων..

..καλά ξεμπερδέματα..

Πανικός θα γίνει δυστυχώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω θα ηθελανα ασχοληθω λιγο με το θεμα της ασφαλεις των αγγελιων.....τι εννοω....ας υποθεσουμε πως πεφτω εγω σαν προβατο θυμα απατης....(καθαρα δικο μου θεμα οχι του ινσομνια)....πως μπορω να προστατευσω τους υπολοιπους συμφορουμιτες απο τον ιδιο πωλητη?εχει τυχει να γινει κατι τετοιο σε εμενα και ο πωλητης να σβησει αμεσα τον λογαρισμο του και φυσικα τα στοιχεια του....θα μπορουσα να ενημερωσω επισημα το σαιτ εγω με καπoια διαδικασια (πχ την επισημη καταγγελια στην αστυνομια) ως αποδεικτικο στοιχειο,ωστε αν στο μελλον προσπαθησει να κανει παλι λογαριασμο η να ενεργοποιησει ξανα τον παλιο του να φαει ban???????

Επεξ/σία από djsaxsax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να κοιταξετε λιγο και το θεμα των σελιδων στο τοπικ των αγγελιων να μπορουμε δηλαδη να πηγενουμε στην σελιδα 1 η στην 5 οπως εδω στο φορουμ. Κατα τ'αλλα συμφωνω οτι καλο θα ηταν στις αγγελιες να μην ειναι τοσο δυσκολο το θεμα των αξιολογησεων. Να ειναι οσο το δυνατον ποιο flexible.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ριχνω σαν ιδεα.

Θα ηταν πολυ καλο σαν δυνατοτητα,να μπορουσαμε να επιλεξουμε 'κύρια'φωτογραφια αγγελιας.

Δε ξερω πως τα καταφερνω,αλλα απο τις 10 φωτογραφιες,εμφανιζεται παντα η χειροτερη στις αναζητησεις αγγελιων..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω κάτι τελευταίο γιατί κουράστηκα και ίσως και να κούρασα. Δεν είχα διαμαρτυρηθεί ποτέ πριν την αναβάθμιση. Ίσα ίσα που διαφήμιζα το (αγαπημένο μου) site με τα καλύτερα λόγια σε όλους. Δεν έγινα λοιπόν γκρινιάρης ξαφνικά εδώ και 3 μέρες. Κάτι συνέβη. Εγώ γνώρισα το forum λόγω των αγγελιών, αυτές με ενδιαφέρουν πρωτίστως και αυτό το κομμάτι θέλω να βελτιωθεί. Και προφανώς δεν είμαι ο μόνος που καλοπροαίρετα ασκεί κριτική. Ούτε βρίζουμε ούτε κάνουμε κάτι επιλήψημο. Αυτό λέγεται δημοκρατία και ελευθερία απόψεων. Ο νοών νοείτω ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Snoob είπε

Πρόκειται για γνωστό bug, εργαζόμαστε για την αποκατάστασή του.

Αν υπάρχει κάποιο νέο σχετικά με την εμφάνιση των ανανεωμένων αγγελιών μη ξεχάσετε να μας το πείτε μέσα στις επόμενες ημέρες. Φαίνεται πως όσοι πατήσαμε ανανέωση χάσαμε την εβδομάδα, οπότε μέχρι την επόμενη αν δεν έχει φτιαχτεί καλύτερα να τις αντιγράψουμε σε νέες αντί για ανανέωση.

 

Υ.Γ. Είμαι βέβαιος πως θα φτιάχτούν όλα πάλι ΟΚ, συμφορουμίτες ας κάνουμε μερικές ημέρες υπομονή (μετά τους πλακώνουμε :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...