Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, GothicCrusader είπε

.........γιατί αυτά είναι ψευδοτόκοι που διανέμει η bitcoin από τα κεφάλαια από τους νεοεισερχομένους (ή από το super bot που έχει φτιάξει και δεν θα δούμε πότε)........

Κι αυτό εδώ δεν κατάλαβα.

Ποιά bitcoin και ποιοι ψευδοτοκοι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επιτέλους με δέχτηκε το coinbase. Τελικά το πιο δύσκολο αυτή την στιγμή είναι να κάνεις verify σε ανταλλακτήριο. Τα μισά από αυτά που είναι στην πρώτη σελίδα έχουν κατεβάσει την δυνατότητα για verify λόγω όγκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, giannis808 είπε

Έκανα μια έρευνα στο Google και κάπως δεν μου έβγαιναν τα νούμερα. Έβαλα 550w (τόσο είναι το τροφοδοτικό προφανώς και δεν τραβάει τόσο) για 24/7 και έβγαλε ότι σε έναν μήνα θα κάψω +400kw/h. Με την τιμή κιλοβατώρας στα 0.17€ είναι πολύ μικρό το κόστος να αφήσω το πισι όλη μέρα ανοιχτό για έναν μήνα. Ισχύουν τα νούμερα; 

550w ειναι το μαξ. Εσυ με κλειστη οθονη και μια καρτα να δουλευει θα καψεις 50-100?

 

Yπαρχει και το cex.io , με ευρωπαικη εδρα. οποιος μπορεσει βεβαια να γραφτει!

Επεξ/σία από argosixna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραία μόλις αγόρασα τα πρώτα μου 50€bitcoin. Τι κάνω τώρα; Να τα βάλω σε wallet? Να τα αφήσω εκεί; ή να τα μεταφέρω αλλού για να αγοράσω άλλο νόμισμα; Αλλά δεν με έχει κάνει κανείς άλλος verify

3.5€ προμήθεια κράτησε...!!

Επεξ/σία από for4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αλήθεια πόσοι έχετε μπει σε όλο αυτό επειδή πιστεύετε την τεχνολογία ή για ιδεολογικούς λόγους κλπ και πόσοι καθαρά για το κέρδος;

Προσωπικά ξεκίνησα με biblepay επειδή είδα οτι είναι εύκολο έτσι για την πλάκα μου να δω και πως είναι και να μπω μέσα στα πράγματα. (κυρίως για το κέρδος) 

Επεξ/σία από GiwrgosP-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, for4 είπε

ωραία μόλις αγόρασα τα πρώτα μου 50€bitcoin. Τι κάνω τώρα; Να τα βάλω σε wallet? Να τα αφήσω εκεί; ή να τα μεταφέρω αλλού για να αγοράσω άλλο νόμισμα; Αλλά δεν με έχει κάνει κανείς άλλος verify

3.5€ προμήθεια κράτησε...!!

Για τετοιο ποσο αστα στο ανταλλακτηριο δεν συμφερει.Μια να τα πας μια να τα φερεις θα μεινουν 20 ευρω.

 

8 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αλήθεια πόσοι έχετε μπει σε όλο αυτό επειδή πιστεύετε την τεχνολογία ή για ιδεολογικούς λόγους κλπ και πόσοι καθαρά για το κέρδος;

sheldoncooper.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αλήθεια πόσοι έχετε μπει σε όλο αυτό επειδή πιστεύετε την τεχνολογία ή για ιδεολογικούς λόγους κλπ και πόσοι καθαρά για το κέρδος;

Εγώ το έχω δηλώσει αρκετές φορές εδώ μέσα ότι η τιμή των crypto είναι φούσκα και η ιδέα του ότι θα εξαφανίσει το BTC τις τράπεζες μου φαίνεται αστεία.

Αλήθεια, σας ενοχλούν τόσο πολύ οι τράπεζες και οι τραπεζίτες και δεν σας ενοχλούν οι φάλαινες του BTC, τα τεράστια mining pools και οι developers του BTC που κάνουν κουμάντο όπως ακριβ΄ς οι τραπεζίτες μες τα FIAT;;;

Η τεχνολογία του Blockchain είναι φοβερή όμως.

 

Είμαι μέσα για το κέρδος και μόνο!!! (Πριν σκάσει το κανόνι... :lol:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αλήθεια πόσοι έχετε μπει σε όλο αυτό επειδή πιστεύετε την τεχνολογία ή για ιδεολογικούς λόγους κλπ και πόσοι καθαρά για το κέρδος;

Το κέρδος ήταν ο βασικότερος λόγος για να λέμε την αλήθεια στην αρχή, αλλά μετέπειτα η τεχνολογία είναι που με κράτησε και θα με κρατήσει στο μέλλον. Η ιδεολογία δεν χωράει σε επενδύσεις κατά τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται για το κέρδος αλλά πιστεύω ταυτόχρονα και στην συγκεκριμένη τεχνολογία. Τώρα για το αν θα αντικαταστήσει τις τράπεζες δεν με ενδιαφέρει και πάρα πολύ και το βρίσκω και απίθανο. Πιο πιθανό μου φαίνεται να υιοθετηθεί η τεχνολογία του Blockchain απο τις τράπεζες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

 :lol:

Το αν ειναι φουσκα η οχι δεν ενδιαφερει εναν miner.. εφοσον εχει πιασει το ROI(επιστροφη επενδυσης), εχεις και τα μηχανηματα που δεν χανουν την αξια τους(ενα μερος)..
χαμενος θα ειναι ο χρηστης for4 που εγραψε πιο πανω στο θεμα οτι αγορασε 50euro σε btc. βασικα ειναι ηδη χαμενος γιατι δεν θα εχει με την καμια κερδος παραπανω απο τα 3.5ευρω που ηδη εχασε! Στην καλυτερη , μπορει να ανταλαξη το btc με qsp(η καποιο νομισμα που αυτος θα αποφασισει) , αυριο το απογευμα που θα πεσει και να περιμενει 1-2 μπορει και 10 μηνες για να εχει 100% κερδος η/και 1000% ( η να πεσει στο 50% η και 0 στην χειροτερη και να χασει τα 50.. αυτο ειναι τζογος.. καμια σχεση με το mining και καμια σχεση με τον "δανεισμο" που καποιος εγραψε πιο πανω!

Tι ειναι το mining? ποιος εχει κερδος , τι κερδιζει και πως το κερδιζει? απο που το κερδιζει?!
Όλα γίνονται ελεγχομενα.. Για να υπάρχει ηλεκτρονικο "αποτυπωμα" σε καθε συνναλαγη , πληρης ελεγχος.. καμερες , gps και τωρα ελεγχος των χρηματων.. 100% επιτυχια. κατι που δεν καταφεραν με την πιστωτικες/χρεωστικες καρτες.. θα το καταφερουν τωρα.. 100% ελεγχος!

Το παραπανω ειναι δικη μου θεωρεια , (μεταξυ σοβαρου και αστειου παντα)μετα απο αμετρητο ψαξιμο πανω στο mining.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...