Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, fotodv7 είπε

Ρε μάγκες έχω στείλει από το πρωί 50$ σε ethereum από coinbase στο binance και ακόμα μου λέει pending. Τι γίνεται; 

 Ακόμα δεν μπήκαν; Εγώ όσες φορές έστειλα λίγα λεπτά πήρε.

Edit, άκυρο. Από coinbase δεν έχω στείλει, από kraken παίρνει λίγα λεπτά.

 

Ωραίο θέμα, χρειαζόταν νομίζω τελικά. Γιατί τέτοιο κόλλημα με το coinbase; Έχει εξωφρενικές τιμές! Εγώ χρησιμοποιώ kraken, bittrex και binance και νομίζω είμαι καλυμμένος στα πάντα.

 

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

 Ακόμα δεν μπήκαν; Εγώ όσες φορές έστειλα λίγα λεπτά πήρε.

Ωραίο θέμα, χρειαζόταν νομίζω τελικά. Γιατί τέτοιο κόλλημα με το coinbase; Έχει εξωφρενικές τιμές! Εγώ χρησιμοποιώ kraken, bittrex και binance και νομίζω είμαι καλυμμένος στα πάντα.

Το Coinbase έχει απλό interface και είναι το πιο μεγάλο exchange στην Αμερική (13.000.000 χρήστες), άρα και το πιο αξιόπιστο σε περίπτωση cash out για εμένα (είναι compliant με τους αυστηρούς όρους της Αμερικάνικης νομοθεσίας). Το Kraken όλο 404 error είναι. Οι server τους ειναι για τα μπάζα. Tο bittrex έχει άθλιο ui και το binance προσωπικά δεν θα το εμπιστευόμουν σε περίπτωση cash out (κινέζικο exchange με ότι αυτό συνεπάγεται για την αξιοπιστία), μόνο για μετατροπή απο crypto σε crypto και μετά withdraw.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zio10 είπε

 Ακόμα δεν μπήκαν; Εγώ όσες φορές έστειλα λίγα λεπτά πήρε.

Edit, άκυρο. Από coinbase δεν έχω στείλει, από kraken παίρνει λίγα λεπτά.

Ωραίο θέμα, χρειαζόταν νομίζω τελικά. Γιατί τέτοιο κόλλημα με το coinbase; Έχει εξωφρενικές τιμές! Εγώ χρησιμοποιώ kraken, bittrex και binance και νομίζω είμαι καλυμμένος στα πάντα.

Το κολλημα με coinbase προφανως οφειλεται στην ευκολια που εχει ο αγοραστης να προμηθευτει btc/eth/ltc 

Να μη μπει στη διαδικασια της αγορας btc,μεταφορα σε bittrex και ανταλλαγη σε eth

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς να στήσει server ή vps για mining; Συμφέρει; 

πχ ένας σέρβερ Intel Core i7-2600 (CPU-B 8307) κάνει 39€ το μήνα. Αν το βάλουμε να δουλεύει θα βγάλει κέρδος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Παιδια οσοι ασχολειστε με το mining να σκεφτεστε και το ρευμα που καταναλωνει και πληρωνετε ΔΕΗ.

Εννοείται πάντα είναι η βασική παράμετρος. Χθες το βράδυ έπαιξα 4 ωριτσες και ταυτόχρονα έκανα και mining. Δεν νομίζω να με πείραξε που εφόσον ήταν ανοιχτός ο υπολογιστής έβγαλε και κάποια χρήματα. Προφανώς κάνουμε mining με σκοπό να ανέβει κάποια στιγμή το νόμισμα και να πάρουμε πολλαπλασια χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Heybro είπε

Εννοείται πάντα είναι η βασική παράμετρος. Χθες το βράδυ έπαιξα 4 ωριτσες και ταυτόχρονα έκανα και mining. Δεν νομίζω να με πείραξε που εφόσον ήταν ανοιχτός ο υπολογιστής έβγαλε και κάποια χρήματα. Προφανώς κάνουμε mining με σκοπό να ανέβει κάποια στιγμή το νόμισμα και να πάρουμε πολλαπλασια χρήματα. 

πότε έπαιξες αφου ήσουν εδω και απαντούσες ερωτήσεις ως τις 4 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xakou είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς να στήσει server ή vps για mining; Συμφέρει; 

πχ ένας σέρβερ Intel Core i7-2600 (CPU-B 8307) κάνει 39€ το μήνα. Αν το βάλουμε να δουλεύει θα βγάλει κέρδος;

Για το παραπάνω να αναφέρω ότι δεν αναφέρομαι σε υπολογιστή στο σπίτι ή στο γραφείο, αλλά για webserver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ψάχνοντας στο Coinmarketcap βλέπω οτι πλεον μόνο 9 νομίσματα είναι κάτω απο 0,1.

Είναι δυνατόν; έχουν ανέβει πλέον όλα;

 

edit α ακυρο κοίταζα τα τοπ100

Επεξ/σία από gassim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε guys πείτε κάποιο που μπορούμε να κάνουμε λογαριασμό και να δέχεται την ταυτότητα γτ έχω το παλιό δίπλωμα και διαβατήριο έχω ένα που ήμουν 10 χρονών :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Ρε guys πείτε κάποιο που μπορούμε να κάνουμε λογαριασμό και να δέχεται την ταυτότητα γτ έχω το παλιό δίπλωμα και διαβατήριο έχω ένα που ήμουν 10 χρονών :P

coinbase

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια έρευνα στο Google και κάπως δεν μου έβγαιναν τα νούμερα. Έβαλα 550w (τόσο είναι το τροφοδοτικό προφανώς και δεν τραβάει τόσο) για 24/7 και έβγαλε ότι σε έναν μήνα θα κάψω +400kw/h. Με την τιμή κιλοβατώρας στα 0.17€ είναι πολύ μικρό το κόστος να αφήσω το πισι όλη μέρα ανοιχτό για έναν μήνα. Ισχύουν τα νούμερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

10 φορες τους εχω στείλει. Δοκιμάζω πάλι με ακόμα καλύτερη φωτο μέσω κινητού. Αη να δούμε :P

Και μενα μου πηρα γυρω στις 5-6 φορες για να με δεχτουν αλλα εν τελει ολα καλα. Συνεχισε να προσπαθεις με καλη αναλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...