Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, MySql είπε

Μάλιστα, οπότε μου προτείνεις zoin για τα spec του υπολογιστή μου; 

Σε πιο πρόγραμμα και με ποια πλατφόρμα να ρυθμίζω τα threads που κάνουν mining;

Ευχαριστώ

Το zoin ειναι πολυ δυσκολο αυτη τη στιγμη. Καποιο πολυ φθηνο αξιζει να δεις. Στο biblepay το ρυθμιζεις στην debug console με την εντολη setgenerate true 3-4-5 αναλογα. Στα υπολοιπα πχ με cpuminer κανεις edit το αρχειο bat με text editor και βαζεις στο τελος -t 4 αναλογα ποσα threads θελεις να δουλευουν και τρεχεις το αρχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ναι το θεμα ειναι να τα προλαβεις στην αρχη τους και να παρεις ενα x100 x200 στο μελλον. Εκει ειναι το κερδος.Τωρα να βαλω 50 ευρω αυτη τη στιγμη στο ripple πχ και να παει x5 και να παρω 250 ευρω δεν μου λεει κατι το θεμα ηταν να το προλαβαιναμε στην αρχη του ετους να περναμε τα 300πλασια.

Παιζει ρολο και η cache. Πχ με 6mb cache μεχρι 3 threads νομιζω ειναι το σωστο να βαλεις.Καθε thread χρησιμοποιει 2mb cache. 

εγω που έχω τον i7 4790K αν δεν κάνω λάθος έχει 8MB cache οπότε καλύτερα να το βάλω στο 4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ναι το θεμα ειναι να τα προλαβεις στην αρχη τους και να παρεις ενα x100 x200 στο μελλον. Εκει ειναι το κερδος.Τωρα να βαλω 50 ευρω αυτη τη στιγμη στο ripple πχ και να παει x5 και να παρω 250 ευρω δεν μου λεει κατι το θεμα ηταν να το προλαβαιναμε στην αρχη του ετους να περναμε τα 300πλασια.

x80 έχει ανέβει περίπου το ripple βρε τι x300. περίπου 8000%. Μην το παραχέσο@$@:)

8 λεπτά πριν, Heybro είπε

Το zoin ειναι πολυ δυσκολο αυτη τη στιγμη. Καποιο πολυ φθηνο αξιζει να δεις. Στο biblepay το ρυθμιζεις στην debug console με την εντολη setgenerate true 3-4-5 αναλογα. Στα υπολοιπα πχ με cpuminer κανεις edit το αρχειο bat με text editor και βαζεις στο τελος -t 4 αναλογα ποσα threads θελεις να δουλευουν και τρεχεις το αρχειο.

Η δυσκολία έχει να κάνει με το πόσο κοστίζει; Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, MySql είπε

x80 έχει ανέβει περίπου το ripple βρε τι x300. περίπου 8000%. Μην το παραχέσο@$@:)

Αρχες 2017 τιμη ripple:

0.006148 euro

 

Αρχες 2018 τιμη ripple:

2.73 euro

2.73/0.006148= 444 φορες παραπανω δηλαδη το 1 ευρω εγινε 444.

 

Βεβαια εχω καλυτερα παραδειγματα με x20000 απο αρχες του 2017. verge zoin το 1 ευρω τον Ιανουαριο του 2017 εγινε κοντα 20000 αρχες 2018. Το verge το προλαβα τον Αυγουστο οταν ανεβαινε και τσιμπησα ενα x90 και με 6 ευρω που ειχα βαλει μονο πηρα 550 κοντα.

 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Silverage είπε

Το ripple φυσικά τόσες μέρες που περίμενα να πιστωθούν τα λεφτά να αγοράσω ανέβαινε, τώρα που αγόρασα έπεσε.....:angry:

Μην σκας θα παει 5 10 ευρω σιγουρα μεσα στο 2018 απλα μην περιμενεις τεραστιο κερδος αντε να κανει x4 x5 max για παραπανω στα 2.73 που εχει τωρα δυσκολα εκτος αν παει κανα 3 4 τρις market cap το bitcoin. 

1 λεπτό πριν, RcManiac είπε

To Tron +106% σήμερα, sell ή  hodl ?

To tron ειναι το ripple της Ασιας. Eχει μελλον προφανως hold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Heybro είπε

Αρχες 2017 τιμη ripple:

0.006148 euro

Αρχες 2018 τιμη ripple:

2.73 euro

2.73/0.006148= 444 φορες παραπανω δηλαδη το 1 ευρω εγινε 444.

Βεβαια εχω καλυτερα παραδειγματα με x20000 απο αρχες του 2017. verge zoin το 1 ευρω τον Ιανουαριο του 2017 εγινε κοντα 20000 αρχες 2018. Το verge το προλαβα τον Αυγουστο οταν ανεβαινε και τσιμπησα ενα x90 και με 6 ευρω που ειχα βαλει μονο πηρα 550 κοντα.

Στο πρώτο σκέλος πες μου άσε το ripple :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MySql είπε

Στο πρώτο σκέλος πες μου άσε το ripple :)

Το εβαλες μετα και δεν το ειδα. Οσο μεγαλυτερη δυσκολια τοσο μικροτερο κερδος για τον miner. Βεβαια νομισματα οπως ethereum δεν θα μπορουσαν να εχουν χαμηλη δυσκολια με τετοια τιμη που εχουν τωρα. Το zoin πχ εχει 2 ευρω κοντα τωρα. Η δυσκολια του ειναι οκ αλλα πριν κανα μηνα πχ η δυσκολια του ηταν πολυ μικροτερη λογω της χαμηλης τιμης. Το bbp αν παει 5 10 λεπτα η δυσκολια θα ανεβει κατακορυφα.Εσενα σε νοιαζει ποσα χρηματα βγαινουν τη μερα και αν καποια στιγμη ανεβει στο μελλον ακομα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Heybro είπε

Το εβαλες μετα και δεν το ειδα. Οσο μεγαλυτερη δυσκολια τοσο μικροτερο κερδος για τον miner. Βεβαια νομισματα οπως ethereum δεν θα μπορουσαν να εχουν χαμηλη δυσκολια με τετοια τιμη που εχουν τωρα. Το zoin πχ εχει 2 ευρω κοντα τωρα. Η δυσκολια του ειναι οκ αλλα πριν κανα μηνα πχ η δυσκολια του ηταν πολυ μικροτερη λογω της χαμηλης τιμης. Το bbp αν παει 5 10 λεπτα η δυσκολια θα ανεβει κατακορυφα.Εσενα σε νοιαζει ποσα χρηματα βγαινουν τη μερα και αν καποια στιγμη ανεβει στο μελλον ακομα καλυτερα.

Ναι αυτό ρωτάω βρε την μεθοδολογία για να βρω την δυσκολια και το εάν αξίζει για το λαπτοπ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MySql είπε

Ναι αυτό ρωτάω βρε την μεθοδολογία για να βρω την δυσκολια και το εάν αξίζει για το λαπτοπ μου

Εδω θα βρεις αυτο που ψαχνεις

https://whattomine.com/calculators

Το καθε νομισμα εχει δικια του δυσκολια δεν γινεται να το υπολογισεις με το μυαλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Heybro είπε

Εδω θα βρεις αυτο που ψαχνεις

https://whattomine.com/calculators

Το καθε νομισμα εχει δικια του δυσκολια δεν γινεται να το υπολογισεις με το μυαλο.

Πόσο hashrate μπορεί να παράξει ο υπολογιστής μου μόνο στην πράξη τρέχοντας το το βλέπω;

Επίσης το εάν ο κώδικας που τρέχει θέλει cpu ή gpu το βρίσκω γκουγκλάροντας;

Τέλος το pool για κάθε crypto το βρίσκω γκουγκλάροντας;

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...