Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Παίδες βλέπω προτείνετε να αγοράσει κάποιος Litecoin με Fiat. Άσχετα με την τιμή του litecoin? Αν αγοράσω litecoin και πέσει η τιμή του δεν είμαι χαμένος? Κάτι χάνω μάλλον.

Ό,τι και να αγοράσεις αν πέσει η τιμή του χαμένος δεν θα είσαι;

20 λεπτά πριν, ribo7 είπε

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, pogchamp είπε

Γιατί κανείς να αγοράσει ETH @ ATH... Εν πάσει περιπτώσει, προσωπικά προτιμώ να αγοράζω τσουβάλια απο φτηνά νομίσματα, XRP,XLM etc..

Για συναλλαγή το αγόρασα, πήρα άλλα νομίσματα μετά. Που να ήξερα ότι θα πέσει το ETH μετά, αν ξέραμε πότε ανεβαίνει και πότε πέφτει το κάθε νόμισμα θα ήμασταν εκατομμυριούχοι τώρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pogchamp είπε

Γιατί κανείς να αγοράσει ETH @ ATH... Εν πάσει περιπτώσει, προσωπικά προτιμώ να αγοράζω τσουβάλια απο φτηνά νομίσματα, XRP,XLM etc..

Γιατί δεν ξέρεις πότε είναι ath στην ουσία.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, pogchamp είπε

Γιατί κανείς να αγοράσει ETH @ ATH... Εν πάσει περιπτώσει, προσωπικά προτιμώ να αγοράζω τσουβάλια απο φτηνά νομίσματα, XRP,XLM etc..

ΞΑΝΑΛΕΩ: επειδη ειναι "φτηνα" τα νομισματα, δεν σημαινει οτι θα πανε καλυτερα απο τα "ακριβα" νομισματα. Και εννοω σαν κερδος. Ισα ισα αν ειναι shitcoin, μπορει να κανει μονο μια φορα ενα pump και μετα να βυθιστει δια παντα...

 

Παραδειγμα: στις 24 τελευταιες ωρες, το ETC που κανει €27.9 εχει ανοδο 12.18% ενω το ripple που κανει €1.3 εχει ανοδο 6.03%. Σ'αυτην την περιτπωση με το ETC εχεις διπλα κερδη απο το Ripple

Επεξ/σία από Sartiv
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Αγόρασε τσουβαλια φθηνά coin  κ όταν πέσουν πχ -50.60.70% της αξίας τους κλάψε τα λεφτακια σου.

Ενα να κανει κανα pump κατα 10000 φορες εχεις βγαλει λεφτα και για τα δισεγγονα σου. Δεν πα να χασεις τα 20 30 ευρω απο τα υπολοιπα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ενα να κανει κανα pump κατα 10000 φορες εχεις βγαλει λεφτα και για τα δισεγγονα σου. Δεν πα να χασεις τα 20 30 ευρω απο τα υπολοιπα.

Δεν αντιλέγω ότι μπορεί  να βγάλεις πολλά  λεφτά  αλλά αν ποτε δεν κάνει τι κάνεις;; 

 

Λέει να αγοράσει τσουβαλια shitcoin οπότε να χαλάσει πολλά €€€ με σκοπό ίσως κάπου κάποτε να κάνει pump έστω ένα; Μεγάλος τζόγος αλλά οκ, ο καθένας τα φράγκα του ότι θέλει τα κάνει.

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοράζεις με fiat κάποιο νόμισμα μόνο και μονο για μεταφορά και αγορά άλλων νομισμάτων πρακτικά κοιτάς μόνο τι έχει γίνει τα λεπτά που διαρκεί η διαδικασία αυτή. Εκεί μπορει να χάσεις η να κερδίσεις λίγο ανάλογα με την ισοτιμία του πρώτου coin που πήρες με αυτό που θες να το αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Κ αν δεν κάνει ποτέ τι κάνεις;; 

Λέει να αγοράσει τσουβαλια shitcoin οπότε να χαλάσει πολλά €€€ με σκοπό ίσως κάπου κάποτε να κάνει pump έστω ένα; Μεγάλος τζόγος αλλά οκ, ο καθένας τα φράγκα του ότι θέλει τα κάνει.

Παμε να το δουμε. 

Βαζεις 100 ευρω σε 20 πολυ φθηνα νομισματα. Απο 5 ευρω στο καθενα. Αν δεν παει κανενα καλα οκ χανεις τα 100 ευρω που το θεωρω πολυ δυσκολο εκτος αν αγορασεις οτι να ναι χωρις να το ψαξεις καθολου. Τα 19 ας πουμε οτι πανε στο βροντο και γινονται 0 αρα χανεις αυτα τα 95 που εβαλες.Το ενα κανει το x20000 που το εχουμε δει πολλες φορες.Τα 5 ευρω γινονται 100k. Μονο ετσι εχεις πιθανοτητες να πιασεις την καλη. Στα μεγαλα νομισματα που θα πανε x2 x4 σιγουρα ειναι ψιχουλα εφοσον παιζεις με 100 200 ευρω. Εκτος αν εχουμε κανεναν εδω μεσα που παιζει με 50 100χιλιαρικα οποτε και με x2 εχει καλο κερδος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Heybro είπε

Παμε να το δουμε. 

Βαζεις 100 ευρω σε 20 πολυ φθηνα νομισματα. Απο 5 ευρω στο καθενα. Αν δεν παει κανενα καλα οκ χανεις τα 100 ευρω που το θεωρω πολυ δυσκολο εκτος αν αγορασεις οτι να ναι χωρις να το ψαξεις καθολου. Τα 19 ας πουμε οτι πανε στο βροντο και γινονται 0 αρα χανεις αυτα τα 95 που εβαλες.Το ενα κανει το x20000 που το εχουμε δει πολλες φορες.Τα 5 ευρω γινονται 100k. Μονο ετσι εχεις πιθανοτητες να πιασεις την καλη. Στα μεγαλα νομισματα που θα πανε x2 x4 σιγουρα ειναι ψιχουλα εφοσον παιζεις με 100 200 ευρω. Εκτος αν εχουμε κανεναν εδω μεσα που παιζει με 50 100χιλιαρικα οποτε και με x2 εχει καλο κερδος.

Δεν συνεχίζω γιατί εδώ εχω αντίθετη άποψη :)

 

Είσαι μεγαλύτερος γνωστής από εμένα στον συγκεκριμένο τομέα,εγώ επένδυσα ένα ποσό σε ripple και btc και από εκεί κ πέρα το αφήνω μέχρις εσχάτων,δεν με τρομάζουν απότομες πτώσεις κτλπ εμένα προσωπικά :)

 

Σε φθηνα shitcoin του σωρού δεν πετάω ούτε μισό €  (μόνο ισως σε 1-2 που είδα ότι έχουν σοβαρό πλάνο και ίσως ανεβουν,έτσι νομίζω δηλαδή)

 

Με 100k δεν φτιάχνεις τα δισέγγονα σου,εκτός αν μένεις κανένα Βιετνάμ κτλπ  :P αλλά οκ :) :)

 

 

Κατά τα άλλα ο καθένας με τα ευρώ του κάνει ότι θέλει απλά γνώμες εκφέρουμε.

 

+Πιστεύω από τα 1200 πόσα είναι συνολικά τα coin όλα μαζί σε λίγο καιρό θα αρχίζουν να ξεσκαρταρουν σιγά σιγά και θα μείνουν τα ισχυρά και αυτά που έχουν μέλλον.

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsip είπε

Της Πειραιως οι καρτεσ δεν ειναι 3Dsecure enabled κ δε τις δεχεται το coinbase. Θα δοκιμασεισ ΕΤΕ, 'η αλφα. Παροτι η Πειραιως ειναι μπροστα σε θεματα innovation οι καρτες της απογοητευουν.

Ευχαριστω φιλε μου,θα προσπαθησω το απογευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ενα να κανει κανα pump κατα 10000 φορες εχεις βγαλει λεφτα και για τα δισεγγονα σου. Δεν πα να χασεις τα 20 30 ευρω απο τα υπολοιπα.

Πρέπει και να το δεις το pump όμως ε; Δεν κρατάει και πολύ! Εκτός αν εννοείς να γίνει μόνιμη αύξηση τιμής.

Τέλος πάντων, εγώ κάνω ένα συνδυασμό με μεγαλα και ακριβά, γνωστά και φτηνά, φτηνά και άγνωστα και ό,τι κάτσει! :lol:

Επεξ/σία από zio10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Πρέπει και να το δεις το pump όμως ε; Δεν κρατάει και πολύ! Εκτός αν εννοείς να γίνει μόνιμη αύξηση τιμής.

Τέλος πάντων, εγώ κάνω ένα συνδυασμό με μεγαλα και ακριβά, γνωστά και φτηνά, φτηνά και άγνωστα!

Το καλύτερο είναι αυτό. Και εγώ έχω μεγάλα στα σίγουρα δηλαδή. Τώρα αν κάτσει και κάποιο μικρό που θα πάει στο Θεό δεν θα μας πειράξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...